صرافی کوینکس مانند اکثر پلتفرم ها در ازای خدماتی که به کاربران خود ارائه می دهد، کارمزدی را از آن ها دریافت می کند. کارمزد معاملات در CoinEx تفاوت زیادی با سایر پلتفرم های مشابه ندارد، اما کارمزد کوینکس از نظر واریز و درواقع شارژ حساب با ارز فیات مانند دلار آمریکا می تواند هزینه فراوانی برای شما داشته باشد. برای اطلاع از کارمزد برداشت، واریز و ترید در کوینکس در ادامه همراه ما باشید.

فهرست []

  کارمزد برداشت ارز دیجیتال از کوینکس چیست؟

  اگر قصد برداشت ارز دیجیتال از کوینکس و انتقال به آدرس هایی به غیر از کوینکس را دارید، باید کارمزد تراکنش یا کارمزد شبکه پرداخت کنید. این هزینه به CoinEx تعلق نمی گیرد، بلکه به ماینرها یا اعتبارسنجی ها که مسئول پردازش تراکنش ها و ایمن سازی شبکه بلاک چین هستند، پرداخت می شود. CoinEx باید این هزینه ها را به ماینرها بپردازد تا از پردازش تراکنش ها اطمینان حاصل کند.

   

  ارز دیجیتالکارمزد برداشت
  بیت کوین (BTC)0.0001 BTC
  اتریوم (ETH)0.0033 ETH
  کاردانو (ADA)0.5 ADA
  سولانا (SOL)0.00001 SOL
  دوج کوین (DOGE)3 DOGE
  شیبا اینو (SHIB)790,000 SHIB

   

  کارمزد برداشت CoinEx داینامیک است؛ یعنی با توجه به شرایط فعلی شبکه از شما کارمزد دریافت می شود. مبلغ کارمزد براساس برآورد کارمزد تراکنش های شبکه است و به دلیل عواملی مانند تراکم شبکه ممکن است که در نوسان باشد. هنگام انتقال ارز دیجیتال، حتماً شبکه ای را انتخاب کنید که کمترین کارمزد را دریافت می کند.

  برای مثال اگر قصد برداشت از حساب اتریوم خود را دارید، باید شبکه ERC20 را انتخاب کنید. علاوه بر این، فراموش نکنید که آدرس برداشت باید با شبکه انتقال سازگار باشد؛ در غیر این صورت اگر شبکه اشتباهی انتخاب کنید، دارایی خود را از دست خواهید داد.

  محدودیت های برداشت از کوینکس چقدر است؟

  حساب های جدید/ تأییدنشدهمحدودیت برداشت 10000 دلاری
  حساب های تأیید شده KYCتقریباً 1,000,000 دلار در روز

  برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس به دو صورت انجام می شود. درصورتی که حساب معاملاتی گیرنده در صرافی کوینکس باشد، می توان با استفاده از خدمات بخش Inter-user Transfer در قسمت برداشت، کارمزد را به صفر رساند و  انتقال ارز دیجیتال را به صورت رایگان انجام داد.

  درصورتی که بخواهید ارز دیجیتال را از حساب خود در صرافی کوینکس به هر حساب و آدرس دیگری خارج از صرافی کوینکس ارسال کنید، باید مبلغی را به عنوان کارمزد برداشت بپردازید. برای آگاهی از میزان کارمزد برداشت در صرافی کوینکس می توانید در صفحۀ اول وبسایت صرافی با اسکرول به پایین صفحه بروید و از لینک هایی که در آنجا قرار گرفته اند، Fees Standard را انتخاب کنید تا به صفحۀ کارمزد منتقل شوید.

  از آنجایی که قرار است از مقدار کارمزد واریز و برداشت از کوینکس آگاه شویم، تب Deposit & Withdrawal Fees را از بالای صفحه انتخاب می کنیم. با این کار ارزهای دیجیتال مختلف و میزان کارمزد واریز و برداشت از کوینکس هرکدام از آن ها را مشاهده خواهید کرد.

  ستون اول به ارز دیجیتال اشاره دارد، ستون دوم که بسیار مهم است، شبکۀ انتقال را نشان می دهد، در ستون سوم حداقل میزان برای واریز ارز دیجیتال بر حسب شبکۀ انتخابی مشخص می شود و در ستون چهارم می توان حداقل مقدار برداشت ارز دیجیتال را بر حسب شبکۀ انتخابی مشاهده کرد. در ستون پنجم و ششم نیز به ترتیب میزان کارمزد واریز و برداشت از کوینکس آورده شده است.

  به عنوان مثال، در بخشی که در تصویر مشخص شده است، درصورتی که شبکۀ انتقال TRC-20 را انتخاب کنید، کارمزد برداشت از کوینکس 0.74درصد است. همچنین، حداقل میزان برداشت تتر در کوینکس با توجه به اینکه شبکۀ TRC-20 انتخاب شده باشد، 0.74واحد تتر است. این در حالی است که اگر ارز دیجیتال تتر را بر مبنای شبکۀ ERC-20 انتخاب کنید، حداقل مقدار برای برداشت 2.6 واحد خواهد بود و برای برداشت باید کارمزد 2.6 را بپردازید.

  کارمزد واریز به کوینکس چقدر است؟

  واریز ارز دیجیتال به صرافی کوینکس برای اکثر ارزهای دیجیتال به صورت رایگان انجام می شود. با این حال، تعدادی رمزارز نیز وجود دارند که باید درصدی را به صورت کارمزد برای واریز آن ها پرداخت کنید.

  به عنوان مثال، در بخشی که در تصویر مشخص شده است، درصورتی که شبکۀ انتقال TRC-20 را انتخاب کنید، واریز ارز دیجیتال تتر (USDT) به صورت رایگان انجام می شود (Free). همچنین، حداقل میزان برای واریز تتر در کوینکس با توجه به اینکه شبکۀ TRC-20 انتخاب شده باشد، 0.74واحد تتر است.

  این در حالی است که اگر ارز دیجیتال تتر را بر مبنای شبکۀ ERC-20 انتخاب کنید، حداقل مقدار برای واریز 2.6 واحد خواهد بود و واریز آن به صورت رایگان انجام می شود.

  همچنین، درصورتی که از اپلیکیشن این صرافی استفاده می کنید، برای اطلاع از میزان کارمزدها باید در صفحۀ اصلی (Home) صرافی روی آیکن پروفایل خود در بالای سمت چپ تصویر کلیک کنید و از منویی که برای شما باز می شود گزینۀ About CoinEx را انتخاب کنید. حالا در صفحۀ جدید باید گزینۀ About Fees را انتخاب کنید تا به اطلاعات لازم برای مقدار کارمزد برای فعالیت های مالی مختلف در صرافی دسترسی داشته باشید.

  از آنجایی که شما قصد دارید از میزان کارمزد واریز و برداشت از کوینکس آگاه شوید، باید به بخش Deposit & Withdrawal Fees مراجعه کنید و با پیداکردن ارز دیجیتال موردنظر خود و با توجه به شبکۀ انتقال، از میزان کارمزد آن ها مطلع شوید. توجه داشته باشید که با توجه به سطح هر کاربر، میزان کارمزد نیز متفاوت خواهد بود.

  کارمزد معاملات در کوینکس چقدر است؟

  کارمزد کوینکس در بخش معاملات، به صورت کارمزد maker/taker از کاربران دریافت می شود و در هر دو حالت مقدار این کارمزد، 0.2 درصد تعیین شده است.

   

  سطححجم معاملات در 20 (دلار آمریکا)کارمزد Makerکارمزد Takerکارمزد Maker (با داشتن توکن بومی CET)کارمزد Taker (با داشتن توکن بومی CET)
  0≥ 00.2000%0.2000%0.1400%0.1400%
  1≥ 5,000,0000.0400%0.0900%0.0280%0.0630%
  2≥ 10,000,0000.0300%0.0800%0.0210%0.0560%
  3≥ 20,000,0000.0200%0.0700%0.0140%0.0490%
  4≥ 50,000,0000.0100%0.0600%0.0070%0.0420%
  5≥ 100,000,0000.0000%0.0500%0.0000%0.0350%

   

  روش های کاهش کارمزد صرافی کوینکس چیست؟

  برای کاهش کارمزد کوینکس می توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

  • پرداخت با رمز بومی CoinEx، CET: این روش باعث کاهش 20 درصد کارمزد می شود.
  • واجد شرایط بودن برای حساب VIP: صرافی کوینکس دارای پنج سطح VIP است و کاربران می توانند با نگه داشتن توکن بومی صرافی کوینکس، CET، یا انجام معاملات با حجم بالا، رتبه خود را بهبود دهند و از مزایای این نوع حساب بهره مند شوند.

  سؤالات متداول

  واریز ارز دیجیتال به صرافی کوینکس جز در مواردی خاص به صورت رایگان انجام می شود. برداشت رمزارز از صرافی کوینکس هم اگر به یک حساب داخلی در صرافی باشد، به صورت رایگان رایگان خواهد بود اما درصورتی که به حساب شخص و یا آدرسی در خارج از صرافی کوینکس باشد، با توجه به ارز دیجیتال و شبکۀ انتقال متفاوت خواهد بود که می توانید آن را از صفحۀ کارمزدها در صرافی کوینکس مطالعه کنید.