مشکلات صرافی کوینکس، باعث سردرگمی بسیاری از افراد هنگام انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش یا ترید ارز دیجیتال شده است. صرافی Coinex یکی از صرافی های بین المللی است که طرفداران و مخالفان بسیاری دارد. در این میان عده ای به نقاط قوت آن اشاره کرده و استفاده از آن را به ویژه برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه ها می دانند؛ در حالی که عده ای دیگر آن را نامعتبر و بی کیفیت می دانند و توصیه می کنند فعالان بازار ارزهای دیجیتال از دیگر صرافی های خارجی استفاده کنند.

فهرست []

  معرفی صرافی کوینکس

  این صرافی در سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرد، اما حقیقتی که شاید کمتر کسی به آن توجه کرده باشد، این است که این صرافی یکی از زیرمجموعه های استخر استخراج ViaBTC است که بسیار شناخته شده است. برخلاف تصور برخی کاربران، مؤسسان این استخر استخراج (و صرافی) ایرانی نیستند و این مجموعه با مدیریت و مسئولیت هایپو یانگ (Haipo Yang) تأسیس شده است؛ یک برنامه نویس و فعال در حوزه بلاک چین که از سال 2011 فعالیت در بازار ارزها را آغاز کرده است.

  حجم معاملات بالا (نسبت به صرافی های ایرانی) در کنار امکاناتی از جمله امکان استیک کردن ارزها، فعالیت در بازارهای اسپات و فیوچرز و ارائه ایردراپ ها، فعالیت در این صرافی را برای بسیاری از کاربران بازار جذاب کرده است. رابط کاربری این صرافی بسیار ساده است و حتی افرادی که تجربه زیادی ندارند نیز می توانند به راحتی از خدمات صرافی کوینکس بهره مند شوند. با توجه به این موارد، اگر برای ثبت نام و ورود به کوینکس سوالی دارید، روی لینک کلیک کنید.

  همچنین افرادی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند، می توانند زبان پلتفرم صرافی را فارسی کرده و به راحتی در آن فعالیت کنند. ارز دیجیتال CET، ارز مخصوص صرافی کوینکس است که در سال 2018 روی شبکه اتریوم اجرا شده است. پاداش های استیکینگ در این صرافی با ارز CET پرداخت می شوند.

  مشکلات صرافی کوینکس

  قفل شدن دارایی در کوینکس

  یکی از مشکلاتی که گاهی برای تریدرها در این صرافی پیش می آید، این است که با وجود داشتن دارایی در حساب خود نمی توانند آن را به حساب معاملاتی اسپات، فیوچرز و… انتقال دهند و به طورکلی امکان استفاده از آن دارایی برای کاربران وجود نخواهد داشت. در چنین شرایطی گفته می شود حساب معاملاتی کاربر مسدود یا قفل شده است.

  این مشکل به این دلیل به وجود می آید که تریدرها از وی پی ان رایگان استفاده می کنند که با هر بار ورود به حساب معاملاتی، IP شخص تریدر تغییر خواهد کرد. در چنین شرایطی صرافی استفاده از دارایی را مسدود می کند. به منظور جلوگیری از چنین مشکلی، باید حتماً از وی پی ان با IP ثابت استفاده کرد؛ در غیر این صورت دارایی شما در خطر خواهد بود.

  مورد دیگری که ممکن است سبب قفل شدن دارایی شود، این است که شما در گذشته سفارش هایی را به صورت محدود (Limit) ثبت کرده باشید و تا به حال قیمت ارز دیجیتال مربوط به مبلغ موردنظر نرسیده باشد. در چنین شرایطی نیز دارایی شما در سفارش ثبت شده قفل خواهد بود که برای آزادسازی آن می توانید به لیست سفارش های انجام نشده مراجعه کرده و آن ها را کنسل کنید.

  درحقیقت نمی توان این موارد را یکی از مشکلات صرافی کوینکس دانست؛ زیرا با بالابردن آگاهی خود در این زمینه، مشکلی در این باره نخواهید داشت یا حتی درصورت بروز مسئله می توانید آن را حل کنید. برای آنکه دارایی درگیر در یک سفارش معلق را آزاد کنید، باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از تب Orders به معنای سفارش ها، یکی از بخش موردنظر را که در آن سفارشی را ثبت کرده بودید، انتخاب و سفارش موردنظر را غیرفعال کنید.

  مشکل برداشت از کوینکس

  با رعایت موارد بیان شده مشکلی در برداشت از صرافی کوینکس نخواهید داشت و درصورت بروز هر مشکلی (به شرط آنکه درخواست ثبت نشده باشد) می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

  • ابتدا باید مطمئن شوید کیف پول و به طورکلی پلتفرمی که قرار است ارزهای دیجیتال برداشت شده به آنجا منتقل شوند، از ارز دیجیتال مربوط پشتیبانی می کنند.
  • توجه به شبکه انتقال یکی دیگر از موارد مهمی است که در زمان برداشت ارز باید به آن توجه کنید. مطمئن شوید ارز دیجیتال انتخاب شده در کیف پول بر مبنای شبکه انتقال انتخاب شده باشد.
  • آدرس کیف پول مقصد باید به درستی وارد شود، برای اطمینان از این موضوع بهتر است آدرس را کپی کرده و از تایپ آن خودداری کنید. همچنین اگر قصد برداشت ارزی را دارید که علاوه بر آدرس معمولی تگ هم دارد، باید آن را در جای مناسب قرار دهید (برای انتقال برخی از ارزهای دیجیتال علاوه بر آدرس عمومی به تگ/ ممو نیز نیاز است).
  • در زمان برداشت دارایی باید به حداقل میزان دارایی و کارمزد آن توجه کنید.
  • در ایمیل ارسال شده از سوی صرافی کوینکس، ارز، مقدار و آدرس را به درستی بررسی کنید و درصورت تأیید آن را انجام دهید.
  • اگر فکر می کنید دارایی شما بیش از مقداری است که در صرافی نشان داده می شود، احتمالاً سفارش هایی را در گذشته ثبت کرده اید که هنوز موعد آن ها فرا نرسیده است؛ با این حال بخشی از دارایی شما درگیر سفارش شده و به اصطلاح قفل شده است.
  • گاهی ممکن است با بروز برخی موارد از جمله مشاهده موارد مشکوک، آپدیت شبکه و… برداشت ارز دیجیتال انجام نشود. در چنین شرایطی پس از حل مشکل یا آپدیت شبکه، عملیات برداشت به صورت خودکار انجام می شود.
  • اگر درخواست برداشت را برای یک آدرس اشتباه ثبت کرده باشید، می توانید پیش از تأیید آن از سوی پشتیبانی با کلیک روی گزینه Cancel در برابر سفارش برداشت آن را کنسل کنید. همچنین باید بدانید اگر وضعیت درخواست برداشت به Approved یا Sent تغییر کرده باشد، امکان کنسل کردن آن وجود نخواهد داشت. برای این کار از تب Assets گزینه Asset Overview و سپس از ستون سمت چپ تصویر بخش Withdrawal Records را انتخاب کنید تا بتوانید درخواست های برداشت ثبت شده را مشاهده کنید.

  • صرافی کوینکس یک میزان حداقل برداشت را با توجه به سطح کاربری شما تعیین کرده است که در زمان واردکردن مقدار ارز دیجیتال در زمان برداشت باید به آن توجه کنید. علاوه بر این هر کاربر با توجه به سطح کاربری که در آن قرار دارد، می تواند در طول 24 ساعت حجم مشخصی از ارز دیجیتال را برداشت کند که باید به این موضوع نیز توجه شود. همان طور که دیدید درصورت بالابردن آگاهی خود برخی از مشکلات صرافی کوینکس که ممکن است در هر صرافی دیگر نیز پیش آیند، رخ نخواهند داد.

  ارسال پیام به پشتیبانی کوینکس

  با فعالیت در هر پلتفرمی ممکن است گاهی مشکلاتی برای کاربران پیش آید. در چنین حالتی مطالعه سؤالات متداول و یا جست وجوی مقالات و راه حل ها در بخش Help Center ممکن است ایده خوبی برای رفع مشکلات باشد؛ با این حال ممکن است راه و روش رفع مشکل شما در مطالب منتشرشده در صرافی وجود نداشته باشد که در چنین حالتی باید با پشتیبانی تماس بگیرید.

  با ارسال یک تیکت به پشتیبانی شما درخواست رسیدگی به مشکل پیش آمده را مطرح خواهید کرد و تیم پشتیبانی صرافی آن ها را بررسی و حل خواهد کرد، اما برای ارسال تیکت به پشتیبانی باید مراحلی را که در ادامه خواهیم آورد، پیش بگیرید.

  با انجام این مراحل می توانید مشکلات صرافی کوینکس را در صورتی که امکان آن فراهم باشد، برطرف کنید. توجه داشته باشید برخی مشکلات از جمله پیگیری تراکنش به دلیل ساختار بلاک چین ممکن نیست و این موضوع ارتباطی با مشکلات صرافی ندارد.

  ابتدا وارد سایت این صرافی شوید و سپس با اسکرول به پایین صفحه اصلی، بخش Contact Support را که در تصویر هم مشخص شده است، انتخاب کنید.

  در این مرحله باید ایمیل خود را در کادر اول، عنوان مشکل پیش آمده را در کادر دوم، دسته بندی مشکل (برای مثال واریز، برداشت و…) را در کادر سوم و متنی در توضیح مشکل پیش آمده را در کادر Description وارد کنید. در ادامه با فعال کردن گزینه I’ve provided all or most of the information in as much detail as possible و درصورت تمایل ضمیمه کردن فایلی برای بیان اطلاعات بیشتر درباره مشکلتان و درنهایت کلیک روی گزینه Submit تیکت شما که درواقع همان درخواست رسیدگی به مشکل پیش آمده است، به پشتیبانی ارسال می شود.

  مشکل واریز کوینکس

  واریز سرمایه برای شروع فعالیت در صرافی کوینکس ضروری است. اگر شما سرمایه ای در کیف پول خود برای انتقال به حساب خود در این صرافی نداشته باشید، باید ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید و سپس با خرید ارز دیجیتال (مثلاً تتر) و انتقال آن به صرافی کوینکس، سرمایه اولیه خود را به دست آورید.

  نکته بسیار مهم در این مرحله پس از خرید ارز دیجیتال در صرافی ایرانی، آن را مستقیم به صرافی خارجی ارسال نکنید، بلکه ابتدا ارزهای خریداری شده را به کیف پول و سپس به صرافی کوینکس انتقال دهید. در ادامه مواردی را که در واریز دارایی به صرافی مذکور باید به آن ها توجه کرد، بیان کرده ایم.

  • برای آنکه در واریز دارایی به صرافی کوینکس با مشکل مواجه نشوید، مطمئن شوید ارز دیجیتال (کوین/ توکن) که قصد واریز آن به صرافی را دارید، حتماً در صرافی مذکور لیست شده باشد.
  • انتخاب شبکه انتقال در صرافی کوینکس و همچنین ارز دیجیتال مناسب برای انتخاب در کیف پول، بسیار مهم است و باید حتماً به درستی انتخاب شوند؛ برای مثال اگر شما ارز تتر با شبکه انتقال TRC-20 را در صرافی انتخاب کرده باشید، باید حتماً در کیف پول نیز ارز تتر بر بستر شبکه TRC-20 را انتخاب کنید.
  • ارزهای دیجیتال برای واریز به دو دسته تقسیم می شوند. ارزهایی که برای انتقال آن ها تنها به آدرس نیاز خواهید داشت (مانند ارز دیجیتال تتر/USDT) و ارزهایی که برای انتقال به تگ/ ممو نیاز دارند (مثل ارز دیجیتال ایاس/ EOS). با رفتن به بخش Assets و سپس انتخاب Deposit می توانید ارز دیجیتال خود را برای واریز انتخاب کنید.

  همان طور که در تصویر زیر می بینید، اگر ارزی را انتخاب کنید که تگ/ ممو داشته باشد، صرافی به شما اخطار می دهد برای واریز به آدرس و همچنین تگ نیاز خواهید داشت و آدرس به تنهایی برای انتقال کافی نیست. با کلیک روی گزینه Got It به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

  در اینجا صرافی باز هم خطر را به شما گوشزد می کند. کاری که باید در این مرحله انجام دهید، این است که گزینه I’m Aware of the risks and would like to proceed را فعال کرده، سپس روی گزینه Confirm کلیک کنید.

  همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، صرافی کوینکس دو آدرس شامل آدرس انتقال و همچنین ممو (Memo) را ایجاد کرده است که باید هر دو آن ها را کپی کرده، وارد کیف پول خود شوید و پس از انتخاب ارز دیجیتال (در این مثال EOS) آدرس ها را در بخش های موردنظر برای ارسال (Send) وارد کنید تا ارزها وارد حساب شما در صرافی شوند.

  این یکی از مشکلاتی است که گاهی کاربران صرافی کوینکس در زمان واریز از آن گله داشته اند، اما باز هم باید یادآوری کرد که این مورد را نمی توان از مشکلات این صرافی دانست.

  • توجه داشته باشید صرافی کوینکس یک مقدار حداقل را برای واریز ارز دیجیتال به صرافی تعیین کرده است؛ بنابراین اگر حجم ارز دیجیتالی که شما برای واریز وارد می کنید، از این مقدار کمتر باشد، با مشکل مواجه خواهید شد و درواقع ارزها به حساب شما منتقل نخواهند شد.

  اگر مبلغی کمتر از مبلغ حداقلی ارسال کردید، بار دیگر به همان آدرس، مقداری از ارز دیجیتال موردنظر را ارسال کنید؛ به طوری که جمع هر دو ارسال دارایی (بار اول و بار دوم) به اندازه حداقل میزان برای واریز شود؛ برای مثال اگر حداقل ارسال برای واریز یک ارز 10 واحد باشد و شما 3 واحد ارسال کرده باشید، باید باز هم یک واریز با حجم حداقل 7 واحد از همان ارز دیجیتال به همان آدرس را ثبت کنید.

  بد نیست بدانید برای واریز به این صرافی هیچ محدودیت حداکثری وجود ندارد و شما می توانید مقدار زیادی را به حساب خود در صرافی واریز کنید.

  • شلوغی شبکه یکی دیگر از مواردی است که ممکن است سبب شود واریز ارز به حساب شما در صرافی با تأخیر انجام شود.

  رفع مسدودی حساب کوینکس

  همان طور که پیش از این اشاره کردیم، یکی از مشکلات صرافی کوینکس که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند، مسدودشدن حساب آن ها به دلیل استفاده از IP های متفاوت در زمان استفاده از خدمات این صرافی است. در این بخش روش رفع مسدودی حساب را شرح داده ایم. در گام اول وارد حساب کاربری خود شوید و از تب Account در نوار بالای صفحه، گزینه API Management را انتخاب کنید.

  در این مرحله باید حساب خود را از طریق گوگل اتنتیکیتور که یک اپلیکیشن جانبی برای بالابردن امنیت حساب شما در صرافی است، در گوشی موبایل خود نصب کرده باشید. بخش TOTP مربوط به برنامه گوگل اتنتیکیتور است که باید روی گزینه Bind در مقابل آن کلیک کنید.

  در این مرحله کد تأییدی برای شما ایمیل خواهد شد که باید آن را در کادر موجود تایپ کرده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید. توجه کنید شما علاوه بر برنامه گوگل اتنتیکیتور می توانید از روش موبایل نیز استفاده کنید، اما از آنجا که با استفاده از شماره موبایل محیط جغرافیایی شما نیز مشخص می شود، بهتر است آن را انتخاب نکنید.

  در این مرحله باید به برنامه Google Authenticator در گوشی خود مراجعه کنید و درصورت تمایل از بارکدخوان آن استفاده کرده و بارکد موجود را اسکن کنید تا به این ترتیب یک حساب برای صرافی در برنامه ایجاد شود. البته اگر بخواهید از روش شماره سریال استفاده کنید، باید آن را کپی کرده، به برنامه گوگل اتنتیکیتور بروید و سپس با اضافه کردن آن به برنامه، شاهد ایجاد حساب در برنامه گوگل اتنتیکیتور برای حساب صرافی کوینکس باشید.

  حالا باید کد جدید ایجادشده برای این صرافی در برنامه گوگل اتنتیکیتور را در کادر موجود در تصویر زیر وارد کرده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

  در این مرحله اگر مستقیم به این صفحه هدایت نشدید، می توانید از بخش API Management در ستون سمت چپ تصویر یا تب Account از نوار بالای صفحه و سپس گزینه API Management به این مرحله برسید. در پنجره ای که برای شما باز می شود، IP ثابت را که تهیه کرده اید، در کادر اول قرار دهید و درصورت تمایل همان IP را در کادر دوم نیز قرار دهید (کادر دوم اختیاری است).

  در بخش بعد بخش یا بخش های موردنظر خود برای فعال سازی را انتخاب کنید، Withdraw به برداشت دارایی و Trade به معامله گری در صرافی مربوط است. درحقیقت با فعال کردن هرکدام از گزینه ها (هر دو آن ها) می توانید از دارایی خود در آن امور استفاده کنید.

  کادر بعد مربوط به کد دومرحله ای است که برای پرکردن آن باید باز هم به برنامه گوگل اتنتیکیتور مراجعه کنید و کد ایجادشده را در این کادر قرار دهید و در انتها روی گزینه Create کلیک کنید. به این ترتیب مسدودی دارایی شما رفع خواهد شد.

  علاوه بر روشی که بیان شد، اگر شما ناآگاهانه از VPN های رایگان استفاده می کردید که همیشه IP متفاوتی را به شما ارائه می دهند، می توانید پیش از آنکه مشکلی برای شما پیش آید، اقدام به تهیه یک VPN با IP ثابت کنید و دارایی خود را از طریق منوی برداشت (Withdraw) به حساب جدید خود انتقال دهید و از این پس از حساب جدید با همان IP ثابت استفاده کنید.

  رفع مشکل پذیرش کد گوگل اتنتیکیتور در کوینکس

  یکی از اولین کارهایی که پس از ایجاد حساب کاربری در صرافی باید انجام دهید، فعال کردن کد ورود دومرحله ای است که برای انجام آن به اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور نیاز خواهید داشت. با این کار امنیت حساب کاربری و دارایی شما حفظ خواهد شد؛ مثلاً صرافی برای آنکه مطمئن شود شخص دیگری به حساب شما دسترسی ندارد از شما می خواهد در زمان انجام فعالیت هایی مانند ورود به حساب معاملاتی، برداشت از حساب و… ابتدا کد گوگل اتنتیکیتور را نیز وارد کنید.

  اما گاهی کاربران با مشکل تأییدنشدن این کد مواجه بوده اند؛ درحالی که کد را به درستی وارد کرده بودند. در چنین شرایطی باید زمان اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را همگام سازی کنید. توجه داشته باشید اگر این کار را انجام ندهید (البته درصورت ناهماهنگی) صرافی کد ایجادشده را برای زمان دیگری تشخیص می دهد.

  از آنجا که هر کد ایجادشده تنها یک دقیقه معادل 60 ثانیه معتبر است، صرافی آن را تأیید نمی کند. در ادامه روش انجام همگام سازی در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را که بسیار ساده است، شرح داده ایم.

  ابتدا وارد برنامه گوگل اتنتیکیتور شوید. سپس از بالا سمت راست روی علامت سه نقطه کلیک کنید و از منویی که برای شما باز می شود، گزینه Settings را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می شود، گزینه Time Correction for Codes را که تنها گزینه موجود است، انتخاب کنید.

  سپس در مرحله بعد گزینه Sync Now را انتخاب کنید تا به این ترتیب مشکل تأییدشدن کدها برطرف شود. به دلیل ممکن نبودن ثبت تصویر از اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور امکان نمایش تصویری این مراحل وجود ندارد.

  راه حل دیگر که ممکن است مشکل را برطرف کند، این است که کوکی های مرورگر خود را پاک کنید یا از حالت اینکاگنیتو (Incognito) در مرورگر خود استفاده کنید. درنهایت اگر مشکل برطرف نشد، می توانید از اپلیکیشن موبایلی صرافی برای انجام فعالیت خود استفاده کرده یا تیکتی برای رفع مشکل پیش آمده را به پشتیبانی ارسال کنید. نحوه ارسال تیکت به پشتیبانی برای رفع مشکلات صرافی کوینکس را پیش از این شرح دادیم.

  دیگر مشکلات کوینکس

  • یکی از مشکلات این صرافی که کاربران هنگام فعالیت از آن شکایت داشته اند، فعال نشدن حد سود و حد ضرر در برخی موارد بوده است؛ البته این مشکل مختص این صرافی نیست و گاهی شاهد این مشکلات در صرافی های دیگر مانند بایننس نیز هستیم؛ با این حال میزان تکرار آن ها کمتر از صرافی کوینکس و زیر 1 درصد است. البته در چند ماه گذشته چنین مشکلاتی به ندرت در صرافی کوینکس رخ داده اند و امید است در آینده تعداد آن ها کمتر نیز شود.
  • با وجود بالاتربودن حجم معاملات صرافی کوینکس در مقایسه با صرافی های ایرانی، حجم معاملات این صرافی نسبت به صرافی های باکیفیت بین المللی دیگر کم است و این موضوع سبب آن شده است کاربران به ویژه تریدرهایی که به صورت اسکلپ فعالیت می کنند، با مشکل مواجه شوند.
  • یکی دیگر از مشکلات صرافی کوینکس این است که تراکنش های کاربران در این صرافی در لحظات هیجانی بازار، با خطا مواجه شده و به طورکلی ممکن است صرافی از دسترس خارج شود. این موضوع نیز ریسک فعالیت در این صرافی را برای کاربران بالا می برد؛ زیرا درصورت تنظیم نکردن حد ضرر ممکن است لیکوئید شوید یا درصورت تنظیم نکردن حد سود ممکن است قیمت از محدوده موردنظر شما عبور کند، اما معامله شما بسته نشود.
  • مبهم بودن مالکان و سرمایه گذاران و البته محل جغرافیایی شرکت این صرافی سبب شده است کاربران زیادی از شفاف نبودن آن گله مند باشند.
  • با وجود اینکه صرافی کوینکس از زبان فارسی پشتیبانی می کند و درواقع شما می توانید در زمان فعالیت در این وب سایت زبان آن را به فارسی تغییر دهید، بخشی از این وب سایت که به بیان قوانین و سیاست های صرافی اشاره دارد (بخشی که در زمان ایجاد حساب کاربری باید گزینه مربوط به آن را فعال کنید و درحقیقت اعلام کنید که قوانین صرافی مورد تأیید شماست) به زبان فارسی ترجمه نشده است.
  •  بندهای قوانین موجود به سلب مسئولیت صرافی در صورت بروز مشکل و مسئولیت نداشتن در افشای غیرعمد اطلاعات شما در صرافی، اجازه برای فروش اطلاعات کاربری شما درصورت ورشکستگی و دیگر مشکلات، استفاده از اطلاعات کاربری شما برای استفاده های تجاری اشاره دارند.

  مزایای صرافی کوینکس

  • سرعت بالا در پردازش تراکنش ها
  • پشتیبانی از زبان فارسی. درصد بالایی از کاربران این صرافی را ایرانیان تشکیل می دهند؛ به همین دلیل این صرافی سال گذشته زبان فارسی را به وب سایت خود اضافه کرد.
  • امکان انجام احراز هویت برای ایرانیان در این صرافی فراهم شده است. درواقع این صرافی برخلاف بیشتر صرافی های بین المللی اجازه فعالیت را به ایرانیان می دهد (البته عده ای این مورد را یکی از مشکلات صرافی کوینکس می دانند) با این حال وب سایت این صرافی از سوی کشور ایران فیلتر شده است.
  • به دلیل آنکه صرافی کوینکس یکی از زیرمجموعه های استخر استخراج ViaBTC است، امکان انتقال دارایی بدون کارمزد در میان این صرافی و استخر استخراج ViaBTC وجود دارد. همچنین امکان استخراج ارزهای متعدد، پاداش های خوب، امکان استخراج ابری و… افرادی زیادی را به استفاده از این استخر و صرافی تشویق کرده است.

  سخن پایانی

  صرافی کوینکس یکی از شناخته شده ترین صرافی های بین المللی در زمینه ارزهای دیجیتال در میان ایرانیان است. با وجود جذابیت استفاده از امکانات این صرافی، باید آگاهانه آن را به کار برد؛ برای مثال یکی از مواردی که می توانید با رعایت آن بروز مشکل را بسیار کاهش دهید، استفاده از VPN با IP ثابت است.

  در این مقاله سعی کردیم مشکلات صرافی کوینکس (که البته برخی از آن ها را می توان حل شدنی دانست) و روش هایی برای مواجهه هرچه کمتر با مشکلات در این صرافی را بیان کنیم. برای آنکه کمترین مشکلات در زمان فعالیت شمشکلاتما در بازار رخ دهد، لازم است که علاوه بر مهارت در انواع تحلیل با این مسائل و البته راه حلی برای آن ها آشنا باشید.

  اگر قرار باشد شما با تجربه خود و با گذر زمان با مشکلات مواجه شوید و تجربه خود را بالا ببرید، زمان و سرمایه زیادی را از دست خواهید داد؛ به همین دلیل توصیه ما به شما این است که در یک دوره آموزش ارز دیجیتال که امروزه به صورت آنلاین و حضوری در دسترس هستند، شرکت کنید تا در کمترین زمان بتوانید سود خود را از بازار ارزها کسب کنید.

  پرسش های متداول

  • چرا دارایی برخی کاربران در صرافی کوینکس مسدود می شود؟

  به دلیل استفاده از VPN های رایگان که با هر بار استفاده IP متفاوتی را به کاربر اختصاص می دهند یا قفل بودن دارایی کاربر در یک سفارشی که ثبت شده، اما هنوز انجام نشده است.

  • برای رفع مشکل مسدودی قفل شدن دارایی باید چه مراحلی را طی کرد؟

  باید یک API جدید ایجاد کرده و IP ثابت را برای حساب معاملاتی ثبت کرد. همچنین شما می توانید برای تهیه یک VPN با IP ثابت اقدام کنید و پیش از بروز مشکل (اگر هنوز مشکلی برای شما پیش نیامده باشد) یک حساب کاربری با کمک VPN جدید ایجاد کنید، دارایی خود را به حساب جدید انتقال دهید و از این پس در حساب جدید فعالیت کنید.

  • ارزهای دیجیتال برای واریز و برداشت در صرافی به چند دسته تقسیم می شوند؟

  ارزهای دیجیتالی که برای واریز و برداشت تنها به آدرس نیاز دارند و ارزهایی که برای واریز و برداشت علاوه بر آدرس تگ/ ممو نیز دارند.

  • با چه روشی می توان مشکلات صرافی کوینکس را حل کرد؟

  با توجه به مشکل پیش آمده می توانید مقالات یا سؤالات متداول مربوط در Help Center را مطالعه کنید، اما چنانچه نتوانستید مشکلات این صرافی را برطرف کنید، می توانید به راحتی یک تیکت را به پشتیبانی ارسال کرده و درخواست کنید به مشکل شما رسیدگی شود.