ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

آموزش استیک (Stake) در کوینکس و کسب درآمد از آن

آموزش استیک (Stake) در کوینکس و کسب درآمد از آن

استیک کردن (Staking) یا استیک ماینینگ یک روش مدرن برای استخراج ارزهای دیجیتال است. به طور کلی ماین کردن یا فرآیند ماینینگ به دو روش انجام می‌شود؛ روش اول، روش سنتی است که در آن شما به وسیله یک دستگاه، برای خودتان یک ارز را ماین می‌کنید و به اصطلاح آن رمز ارز را به دست می‌آورید؛ اما در روش جدید و مدرن استیک ماینینگ جای روش سنتی را گرفته است. در مقاله آموزش استیک در کوینکس قصد داریم روش جدید را به همراه جزئیاتی مانند سود استیک کردن در کوینکس و نحوه محاسبه سود در کوینکس باهم بررسی کنیم.

در روش مدرن شما از دارایی‌هایی که در حال حاضر دارید و هولد کرده‌اید، می‌توانید ارزهای دیجیتال دیگر را ماین کرده و به دست آورید و روز به روز دارایی‌های هولد شده خود را افزایش دهید. استخراج به روش استیک کردن فرآیندی است که شما را از خرید یک دستگاه ماینر یا استخراج کننده بی‌نیاز می‌کند و شما دیگر نیاز نیست یک دستگاه پر سروصدا با هزینه برق بسیار بالا را برای ماین کردن خریداری کنید تا برای شما ارز دیجیتال ماین کند.

در این روش، شما از سرمایه خود در بازار ارز دیجیتال استفاده می‌کنید، آن را در یک صرافی استیک می‌کنید و روز به روز سرمایه شما بیش‌تر می‌شود و ارزهای دیجیتال بیش‌تری به دست می‌آورید. صرافی‌های معتبر برای استیک کردن بایننس و کوینکس هستند که به علت مشکلات به وجود آمده برای صراقی بایننس، ما در این مقاله قصد داریم آموزش استیک در صرافی کوینکس را به طور کامل برای شما شرح دهیم؛ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

استیک ارز دیجیتال در چه شبکه‌هایی امکانپذیر است؟

در شبکه‌هایی که بر اساس الگوریتم “اثبات کار” طراحی شده باشند؛ می‌توان به عنوان ماینر شروع به کار کرده و با تایید تراکنش‌ها پاداش دریافت کرد. در واقع Proof of Work یکی از الگوریتم‌های اصلی امنیتی شبکه بلاک چین محسوب شده و درآمدزایی از این طریق مستلزم خرید ماینرهای پرقدرت و مصرف برق بسیار بالا است.

اما با پیشرفت تکنولوژی در ساخت برخی از شبکه‌های بلاک چین از الگوریتم “اثبات سهام” استفاده می‌شود. در واقع در این الگوریتم مدرن؛ سرمایه‌گذار به عنوان یکی از هزاران هزار نودهای شبکه برای تایید تراکنش و حفظ امنیت آن فعالیت کرده و بر اساس میزان رمز ارزی که استیک کرده‌ باشند؛ پاداش دریافت می‌کند. بنابراین دیگر نیازی به تجهیزات کامپیوتری پرقدرت و مصرف برق نیست.

از مارس 2021 الگوریتم شبکه بلاک چین کوینکس نیز از Proof of Work به Proof of Stake تغییر کرد. بنابراین این امکان برای کاربران فراهم شده تا با استیک رمز ارز در این شبکه؛ پاداش دریافت کنند. اما چطور می‌توان در کوینکس استیک کرد؟

کوینکس از تاریخ 20 مارس 2021 شبکه بلاکچین خودش را از اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) تغییر داد. در روش اثبات سهام شما با استیک در کوینکس و نگهداری داراییتان در بخش استیک ماینینگ کوینکس به طور اتوماتیک پاداش استخراج به دست می‌آورید. شما بعد از ثبت نام در صرافی کوینکس میتوانید از طریق استیک کردن کسب درآمد داشته باشید.

مراحل استیک کردن در صرافی کوینکس

تنها کافی‌ست بخشی از دارایی رمزنگاری شده خود را در بخش استیک ماینینگ CoinEx نگهداری کنید. با این کار به طور اتوماتیک پاداش استیک به حساب شما واریز می‌شود. با استیک کردن می‌توانید از طریق دارایی‌هایی رمزنگاری هولد شده خود سایر ارزهای دیجیتال را به دست آورده و بر میزان دارایی خود اضافه کنید.

خوشبختانه تعدادی از صرافی‌ها مانند CoinEx و Binance امکان استیک کردن را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. برای شروع استیک در CoinEx مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • در قدم اول از طریق لینک https://www.coinex.com به آدرس رسمی صرافی کوینکس رفته و از طریق داشبورد بالای صفحه و گزینه Log In وارد پنل کاربری خود شوید.

 • در این مرحله و پس از ورود به پنل اصلی، از طریق داشبورد بالای صفحه بر روی گزینه “Mining” کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس و راهنمای استفاده از آن (Coinex)

 • پس از ورود به صفحه “Mining” بر روی گزینه “Stake mining” کلیک کنید.
 • با انتخاب این گزینه، تمام پروژه‌های استیک به شما نمایش داده می‌شود؛ این پروژه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:
All این گزینه نشان دهنده تمام پروژه‌های مربوط به استیک است.
In Progress این گزینه نشان‌دهنده پروژه‌های استیک در حال اجرا است.
Coming Soon این گزینه نشان‌دهنده پروژه‌های استیکی است که در آینده نزدیک اجرا می‌شوند.
Finished این گزینه نشان‌دهنده پروژه‌های استیکی است که مهلت آنها به پایان رسیده است.

 

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس و راهنمای استفاده از آن (Coinex)

 • تنها کافی‌ست وارد گزینه In Progress شده و پروژه‌های در حال اجرا را بررسی کرده و مناسب‌ترین مورد را انتخاب کنید.
 • توجه داشته باشید که ممکن است در زمان مراجعه شما به دلیل عدم وجود پروژه در حال اجرا، صفحه مربوط به این گزینه، خالی باشد.

برای درک بهتر مطلب آموزش استیک به مثال زیر از یک پروژه استیک در کوینکس توجه کنید:

رویدادMM Mining  که مخفف “Market Making Mining” است و به معنای بازسازی خودکار می‌باشد، یکی از پروژه‌های استیک صرافی کوینکس است که در آن (طبق تصویر) شما باید در بخش MM Acount، ابتدا دارییتان را به CET/USDT تبدیل کنید و سپس شروع به مشارکت کرده و سپس ماینینگ به صورت اتوماتیک اتفاق می‌افتد و می‌توانید استخراج داشته باشید.

در این بخش شرایط مربوط به این پروژه نوشته شده که در هر پروژه متفاوت است.

در این بخش نیز مدت زمانیکه تا پایان این پروژه مانده و میزان سود و سایر موارد مربوط به پروژه انتخابی را به شما نشان می‌دهد.

توجه! نکته قابل توجه در خصوص تمامی پروژه‌های مربوط به استیک ماینینگ این است که حتماً باید احراز هویت شما تایید شده باشد، تا بتوانید در هر پروژه شرکت کنید.

کسب درآمد از استیک در کوینکس

همانطور که گفتیم یکی از روش های کسب درآمد در دنیای رمزارزها داشتن ماینر و استخراج رمزارزهاست. به این شکل که شما با استفاده از ماینر امنیت سیستم را با ایجاد زنجیره ای از بلوک ها و تایید تراکنش ایجاد و در ازای آن پاداش دریافت می کنید.

این سبک استخراج را که مختص به بلاکچین های سنتی است، روش Proof Of Work که به معنی اثبات کار است، شناخته می شود و با اختصار POW شناخته می شود.

اما با پیشرفت علوم رمزنگاری و ظهور بلاکچین های جدید، روش Proof Of Stake که به معنی اثبات سهام است و با نماد POS نمایش داده می شود، جایگزین روش های قبلی شد.

در این روش شما به عنوان یک نود، یکی از هزاران هزار کاربری هستید که زنجیره تایید تراکنش را به وجود می‌آورند و این نودها هستند که امنیت و تایید تراکنش را ایجاد می‌کنند و در ازای آن، براساس میزان رمزارزی که استیک کرده اید پاداش به دست می‌آورید.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

برای استیک‌کردن ارز دیجیتال کاردانو (یا هر ارز دیجیتال دیگر)، همان‌طورکه در مطالب پیش اشاره شد، لازم است وارد حساب Financial خود شوید. پس از ورود به این بخش، روی گزینۀ Asset Tranfer که در مقابل ارزدیجیتال کاردانو (ADA) قرار دارد، کلیک ‌کنید.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

پس از کلیک روی گزینۀ Asset Tranfer به صفحۀ جدیدی هدایت خواهید شد که باید مقدار کاردانو موردنظر خود را از حساب SPOT به حساب Financial انتقال ‌دهید. برای این کار، حساب مبدأ (From) به حساب Spot و حساب مقصد (To) به حساب Financial اشاره دارد. پس از واردکردن مقدار کاردانوی موردنظر در کادر Amount و کلیک روی گزینۀ Confirm، رمزارز کاردانو به حساب Financial انتقال می‌یابد و پس از آن (البته یک روز پس از انتقال دارایی به حساب (Financial مجاز به دریافت سود سالیانه می‌شوید. به بیان ساده، برای استیک ارزهای دیجیتال در صرافی کوینکس کافی است ارز دیجیتال موردنظر خود را از حساب SPOT به حساب Financial در صرافی کوینکس انتقال دهید.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

سود استیک کردن در کوینکس چقدر است؟

برای آگاهی از مقدار سود دریافتی برای هر ارز دیجیتال در صرافی کوینکس، پس از ورود به بخش Financial، صفحه‌ای برای شما نمایش داده خوهد شد که در آن اطلاعات مختلفی برای کاربران ارائه شده است. در ادامه، شرح مختصری از این اطلاعات را ارائه خواهیم داد.

Total amount

 

مقدار کل ارزهای دیجیتال سپرده‌گذاری‌شده در حساب Financial را مشخص می‌کند.

 

Yield Total درآمد کل به‌دست‌آمده از یک ارز دیجیتال، مدت‌زمانی‌ که آن رمزارز را سپرده‌گذاری (استیک) کرده‌ایم نمایش می‌دهد.
Last 24 Yield نشان‌دهندۀ درآمد دریافتی از استیک یک ارزدیجیتال در 24 ساعت گذشته است.

 

1_Day APY

 

این بخش نرخ سود سالانه (APY) را در یک روز نمایش می‌دهد که گاهی افراد آن را به‌اشتباه سود روزانه (و یا هفتگی در بخش (7_Day APY در نظر می‌گیرند. این بخش (و بخش بعدی) را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین اطلاعات اعلام‌شده در بخش Financial در نظر گرفت؛ زیرا کاربر نیاز دارد مطلع شود که با سپرده‌گذاری ارز دیجیتال خود در صرافی کوینکس چه میزان سود دریافت خواهد کرد. به زبان ساده، روش محاسبه به این صورت است که درصد اعلام‌شده در این بخش را باید بر عدد 365 (تعداد روزهای یک سال) تقسیم کرد. به‌عنوان مثال، درصورتی‌که درصد نوشته‌شده در ستون 1_Day APY، 5درصد باشد، شما باید عدد 5 را تقسیم بر 365 کنید که در این صورت سود روزانۀ شما 0.013درصد خواهد بود.
7_Day APY

 

بیانگر نرخ سود سالانه در هفت روز است و محاسبۀ آن نیز مانند نرخ سود سالانه در یک روز ((1_Day APY است. برای حساب‌کردن دقیق سود خود لازم است عددی که در ستون مربوط به 7_Day APY نوشته شده است را تقسیم بر 365 (تعداد روزهای سال) کنید.

 

Operation

بخش Operation به انتقال دارایی‌ها از حساب Spot اشاره دارد. در اصل عملیات استیکینگ با کلیک روی این گزینه امکان‌پذیر خواهد بود.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

توجه داشته باشید که درصدهای اعلام‌شده در بخش 7_Day APY و 1_Day APY ثابت نیستند و ممکن است در طول روز دچار نوسان شوند. به‌عنوان مثال، با کلیک روی آیکن نموداری که مقابل درصد‌ها قرار دارد، مشاهده خواهید کرد که نرخ سود در طی یک ماه نوسان شدید داشته است. کاربران قادر هستند نوسانات را در بازه‌های زمانی 30، 90، 180 و 365روزه مشاهده کنند.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

برای محاسبۀ سود دریافتی از استیکینگ ارز دیجیتال خود در صرافی کوینکس، پس از ورود به بخش Financial لازم است که روی گزینۀ  Activate Analysis کلیک کنید تا بتوانید دارایی خود را تجزیه و تحلیل نمایید. برای فعال‌کردن بخش Activate Analysis، پس از کلیک روی آن، کادری برای شما نمایش داده می‌شود که باید روی گزینۀ Confirm کلیک کنید.

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

پس از فعال‌کردن Activate Analysis، گزینۀ جدیدی به نام PNL Analysis  برای شما نمایش داده خواهد شد که برای محاسبۀ سود خود لازم است روی این گزینه کلیک کنید (تحلیل‌ها بر مبنای یکی از رمزارزهای BTC، BCH، ETH و USDT است که معادل دلاری آن نیز درج شده است. با این حال، پیشنهاد می‌شود تحلیل‌ها را بر مبنای  USDT (دلار) تنظیم کنید. در تصویر زیر نیز بر مبنای USDT تنظیم شده است).

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

با کلیک روی گزینۀ PNL Analysis، وارد صفحۀ جدیدی خواهید شد که در آن اطلاعاتی همچون مقدار موجودی و تعداد ارزهای دیجیتالی که در حساب Financial انتقال داده‌اید، نمایش داده می‌شود. در ادامه، به معرفی بخش‌های مختلف آن می‌پردازیم:

 • تعداد و درصد هریک از ارزهای دیجیتال که در حساب Financial شما قرار دارند؛
 • موجودی (معادل دلاری) شما در حساب Financial؛
 • سود روزانۀ همان‌ روز (هر روزی که PNL Analysis را بررسی می‌کنید)؛
 • میانگین سود روزانه در یک هفته؛
 • چارت و نمودار ارزهایی که در حساب Financial وجود دارند؛
 • کل سود دریافتی؛
 • مشاهدۀ درآمد روزانه (درصورتی‌که چندین ارز دیجیتال را در حساب Financial داشته باشید، این بخش، سود همۀ آن رمزارزها را حساب می‌کند و به‌صورت نمودار برای شما نمایش می‌دهد).

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

جمع بندی

در دنیای ارزهای دیجیتال روش‌های متعدد برای درآمدزایی وجود دارد که استیک کردن فقط یک گوشه کوچک از این روش‌ها است؛ این دریا آنقدر بزرگ هست که هر فردی که اراده کند، می‌تواند ماهی خودش را پیدا کند و روز به روز سرمایه خود را افزایش دهد.

در حال حاضر و با محدودیت‌های اعمال شده از طرف صرافی بایننس بهترین روش برای استیک کردن، استیک در کوینکس است.

شما می‌توانید طبق مطالب گفته شده در این مقاله با ورود به سایت اصلی کوینکس و طی کردن سایر مراحل آموزش کوینکس پروژه مورد نظر خود را انتخاب کنید و از طریق آن به سوددهی برسید.

سؤالات متداول

بله. کاربران صرافی کوینکس قادر هستند دارایی خود را در این صرافی به‌راحتی استیک کنند و از این طریق سود دریافت کنند.

برای استیک‌کردن یک ارز دیجیتال در صرافی کوینکس کافی است از بخش Assets گزینۀ Financial را انتخاب کنید و روی گزینۀ Asset Tranfer که در مقابل ارز دیجیتال موردنظر شما قرار دارد کلیک کنید تا بتوانید رمزارز خود را از حساب SPOT به حساب Financial انتقال دهید و به این ترتیب رمزارز خود را استیک کنید.

میزان سود دریافتی ارزهای دیجیتال مختلف متفاوت است و در مقابل هر ارز دیجیتال (در بخش 7_Day APY) درج شده است. سودهای اعلام‌شده نرخ سود سالانه هستند و شما باید درصدهای درج‌شده را بر 365 روز تقسیم کنید. توجه داشته باشید که سود دریافتی ارزهای دیجیتال ثابت نیستند و ممکن است در روزهای مختلف نوسان داشته باشند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۵۸ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات صرافی کوینکس به شما پیشنهاد میکنیم:

8 نظر ثبت شده
Mohammads
Mohammads
547 روز قبل
سلام بخواهم استیک کنم روزانه چند درصد سود میکنم مثلا ارز bnb
خانه سرمایه
خانه سرمایه
540 روز قبل
باسلام دوست عزیز در صرافی های مختلف شرایط متنوعی برای استیک کردن درنظر گرفته شده است باید به صرافی مورد نظرتان مراجعه و درصد سود را بررسی کنید
ali
ali
640 روز قبل
ممنون از مقاله خوبتون در بقیه صرافی ها هم این امکان وجود داره؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
639 روز قبل
باسلام دوست عزیز بله برخی از صرافی ها این امکان را برای کاربران در نظر گرفته اند
امیر
امیر
694 روز قبل
سلام دوره استیک ارز زده یک روز یا سه روز یا ۷ یا ۲۸ ایا بعد از این مدت خودبخود ارز ازاد میشه یا نه نیاز به اقداماتی داره
خانه سرمایه
خانه سرمایه
690 روز قبل
باسلام دوست عزیز باید برای لغو اقدام کنید
حی در
حی در
708 روز قبل
سلام ارزی که مهلت استیک ان به پایان رسیده است ایا دوباره مهلت میده یا کلا تمامه
خانه سرمایه
خانه سرمایه
704 روز قبل
باسلام دوست عزیز کلا تمام می شود و قابل تمدید نیست