سال هاست که صرافی ارزهای دیجیتال، توکن بومی خود را (جهت ارائه ی مزایای بیش تر) به کاربران خود معرفی می کنند تا در صنعت ارزهای دیجیتال، همچنان جزو گزینه های برتر باقی بمانند. تا چند سال گذشته، پیشنهاد قیمت های مناسب و خدمات کاربرپسند ازجمله مزایای رقابتی بین صرافی ها بود اما به محض اینکه متوجه شدند با ارائه ی مزایای ویژه از طریق توکن بومی خود می توانند افراد بیش تری را جذب کنند، به طراحی و توسعه ی توکن های بومی خود مشغول شدند. 

فهرست []

  به عنوان مثال، صرافی Gate.io امکانات زیادی را ازجمله قیمت های رقابتی، کارمزدهای مناسب و… به کاربران خود ارائه می دهد؛ به گونه ای که همیشه برای سرمایه گذاران و معامله گران جذاب بوده است؛ زیرا جزو اولین پلتفرم هایی هست که ارزهای دیجیتال و توکن های جدید را فهرست می کند. با این حال، پلتفرم صرافی تصمیم گرفت با ارائه ی گیت توکن خود (GT) درکنار ارائه ی مزایای جدید، مشکلات خاص را در اکوسیستم خود حل کند.

  ارز دیجیتال Gate Token چیست؟

  ارزدیجیتال گیت توکن، توکن رسمی و بومی شبکه ی بلاک چین اصلی GateChain از اکوسیستم Gate.io است. GateChain یک آژانس تأمین مالی جهانی برای ارزهای دیجیتال است. دفتر مرکزی این صرافی در هنگ کنگ قرار دارد.

  Gate Chain که برای مدیریت تراکنش های بسیار دشوار طراحی شده است، برای مقابله با چالش هایی همچون سرقت، حمله و از دست دادن کلیدهای خصوصی، مکانیزم پاکسازی را پیشنهاد می دهد. گیت کوین، یک بلاک چین عمومی است که به امنیت دارایی ها اختصاص داده شده است. GT توکن غیرمتمرکز اکوسیستم GateChain است. ارزدیجیتال گیت توکن (GT) برای پرداخت هزینه ی تراکنش های انجام شده در شبکه ی GateChain استفاده می شود. مشتریان از طریق گیت توکن می توانند در انواع ارزهای دیجیتال و محصولات بلاک چین سرمایه گذاری کنند.

  از میان یک میلیارد عرضه ی کلی این توکن بومی، 700میلیون از توکن ها سوزانده شد و 300میلیون از آن ها در گردش باقی ماند؛ به همین دلیل، ارز دیجیتال گیت توکن به عنوان یکی از رمزارزهای کاهش تورم شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص این رمزارز، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید. 

  اکنون از میان 300میلیون توکن درحال گردش، 46.39درصد سوخته، 43.61درصد در گردش و در مجموع 10درصد در مخازن است. 15درصد از کل سود عملیاتی این توکن توسط Gate.io برای بازخرید GateT oken و 5درصد برای اهداف بازاریابی و زیست محیطی استفاده شده است.

  بررسی صرافی Gate.io 

  Gate.io یک صرافی ارز دیجیتال است که دفتر مرکزی آن در جورج تاون جزایر کیمن قرار دارد. این شرکت در سال 2017 توسط لین هان تأسیس شد که تا امروز به عنوان مدیر عامل آن نیز فعالیت می کند. این صرافی، آپشن های معاملاتی مختلفی ازجمله معاملات نقدی، معاملات مشتقه و استیکینگ به سه زبان انگلیسی، چینی و ژاپنی ارائه می دهد. Gate.io به طور مشابه با اکثر رقبای خود کار می کند اما برخلاف بسیاری از آن ها برای شروع فعالیت به AML/KYC تریدرها نیاز ندارد؛ البته، کاربر برای برداشت بیش از 1000دلار، باید اطلاعات خود را ارائه و تایید کند.

  ویژگی های کلیدی صرافی Gate.io

  • امنیت

  Gate.io به دلیل استفاده از مکانیسم های امنیتی مختلف، یکی از امن ترین صرافی های ارزدیجیتال است. برخی از استراتژی های امنیتی این صرافی عبارتنداز: ذخیره ی دارایی کاربران، احراز هویت دومرحله ای، کد ضد فیشینگ، اعلان های پیامکی و… .

  • پلتفرم IEO

  این صرافی دارای یک پروتکل IEO یا پروتکل پیشنهادی ترید اولیه است که به منظور جمع آوری کمک ها ی مالی برای پروژه های جدید ارزدیجیتال مورد استفاده قرارمی گیرد. کاربران در این پلتفرم می توانند با قیمت های مناسب، در جدیدترین پروژه های ارزدیجیتال سرمایه گذاری کنند.

  • چندین ویژگی معاملاتی

  Gate.io این امکان را به کاربران می دهد تا در انواع مختلف بازار، ازجمله اسپات و مشتقات معامله کنند. همچنین، به کاربران اجازه می دهد تا NFTها را در فضای ارزدیجیتال و از طریق صرافی معامله کنند.

  • پشتیبانی از طیف وسیعی از رمزارزها

  Gate.io ازجمله صرافی های ارزدیجیتالی است که از طیف وسیعی از رمزارزها پشتیانی می کند. این صرافی، امکان تجارت بیش از 1400کریپتو را فراهم می کند که بسیار بالاتر از سایر صرافی های متمرکز (CEX) است؛ همچنین، برای تسهیل برداشت و واریز وجه، امکان استفاده از ارزهای فیات را فراهم کرده است. کاربران این صرافی مجاز به خریدوفروش بیش از پنجاه ارز فیات در اکوسیستم آن هستند.

  • ویژگی های معاملاتی پیشرفته

  Gate.io دارای ویژگی های بسیاری است که به کاربران امکان کاوش بازار ارزهای دیجیتال را از نزدیک می دهد. این صرافی، گزینه های معاملاتی پیشرفته ای مانند تجارت را مشتقات دارد که معامله گران متوسط ​​و پیشرفته می توانند سود بیش تری به دست آورند.

  این صرافی گزینه های معاملاتی پیشرفته ی دیگری را نیز همچون تماشای خریدوفروش دارایی های NFT فراهم می سازد. همچنین، دارای محصولات سودآور ارزدیجیتال است که  برای همه ی کاربرانی که به دنبال استیک کردن دارایی های خود و کسب درآمد پسیو هستند، می تواند مناسب باشد.

  • گیت توکن

  توکن گیت، توکن بومی صرافی رمزنگاری Gate.io است که در زمان نگارش این مقاله، با قیمت چهاردلار و حجم معاملاتی حدود 25.9میلیون دلار معامله می شود. این توکن رتبه ی 93 را در فهرست coinmarketcap دارد. کاربران از این توکن برای پرداخت هزینه های تراکنش و پروتکل های staking استفاده می کنند. توکن GT را می توان از طریق پلتفرم صرافی هایی مانند Huobi، AEX، Hotcoin Global، FTX و Gate.io خریدوفروش کرد.

  پیش بینی قیمت ارز دیجیتال گیت توکن

  در زمان نگارش این مقاله، ارز دیجیتال گیت با قیمت حدود چهاردلار و حجم تراکنش روزانه ی 17میلیون دلار معامله می شود. این صرافی ارزش کل بازار خود را مشخص نکرده است اما همان طور که گفته شد، در coinmarketcap، رتبه ی 93 را دارد. این رتبه نشان می دهد که گیت توکن از نظر حجم معاملات، در بین صدارز دیجیتال برتر قرار دارد.

  با توجه به اینکه توکن GT یک ابزار کاربردی در صرافی است و در سطح جهان از رتبه ی خوبی برخوردار است و از مزایای مکانیسم سوزاندن نیز بهره می برد، ممکن است در بلندمدت یک سرمایه گذاری عالی باشد. این ویژگی ها به توکن، عرضه ی پویا و تقاضای واقعی می دهد که بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

  با توجه به پیش بینی قیمت گیت توکن Wallet Investor، قیمت این ارز طی دوازده ماه به 11.45دلار و در طی پنج سال به 31.71دلار خواهد رسید؛ در نتیجه، برای کسب سود باید حدود پنج سال صبر کرد. پیش بینی قیمت گیت توکن PricePrediction برای سال 2025، 28.83دلار است. با این حال، سرمایه گذاران باید هنگام انتخاب پروژه ها مراقب باشند؛ زیرا برخی از آن ها خطرناک هستند و ممکن است منجربه زیان های بزرگ شوند. همچنین، هیچ پروژه ای ازجمله «گیت توکن» تضمینی برای موفقیت نیست.

  ارز دیجیتال گیت توکن چه مشکلاتی را حل می کند؟

  همان طورکه گفته شد، Gate Token را می توان برای حل مسائل خاصی که هم برای پلتفرم و هم برای کاربران آن مفید باشد مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، GT می تواند برای موارد زیر استفاده شود:

  • بهبود نقدینگی بین ارزهای مختلف

  GateToken توکن بومی صرافی Gate.io است و برای اهداف مختلفی کاربرد دارد. یکی از این اهداف، بهبود و تسهیل نقدینگی بین ارزهای دیجیتال مختلف از طریق خدمات پروتکل سوآپ اتمی میان زنجیره ای است.

  • قدرت بخشیدن به GateChain

  یکی دیگر از موارد استفاده ی توکن GT، تأمین انرژی کل GateChain از طریق کارمزد گس است.  این مورد، قابلیت منحصر به فردی برای Gate.io و GateToken محسوب نمی شود؛ زیرا اکنون، تقریباً همه ی صرافی ها این کار را انجام می دهند اما با این حال، همچنان قابلیتی است که تضمین می کند شبکه به درستی کار می کند.

  • بازخرید و سوزانده شدن توکن ها

  یکی دیگر از موارد رایج استفاده از توکن GT (مکانیزمی که توکن های پلتفرم براساس آن اجراء می شوند)، بازخرید و سوزانده شدن توکن ها است. در این مدل، صرافی به آرامی توکن های درگردش خود را می خرد و به یک قرارداد هوشمند می فرستد اما فقط می تواند دارایی را دریافت کند و اجازه ی خرج کردن آن ها را نمی دهد. با انجام این کار، صرافی عرضه ی توکن خود را کاهش و ارزش آن را افزایش می دهد. پروژه ی Gate.io با توجه به برنامه ی بازخرید، 20درصد از سود عملیاتی خود را برای خرید و سوزاندن توکن GT کنار می گذارد. 75درصد از توکن ها از بازار آزاد خریداری می شوند و 25درصد باقی مانده برای بازاریابی و رشد اکوسیستم مورد استفاده قرار می گیرند. جالب است بدانید در این پروژه برای شفاف سازی، هر سه ماه یک بار، گزارشی از تراکنش های سوخته شده در اختیار عموم  قرار می گیرد.

  مزایای ارز دیجیتال گیت توکن چیست؟

  پیش از این به بررسی تأثیر توکن GT بر اکوسیستم پروژه و خدمات صرافی پرداختیم. حال، نوبت آن رسیده تا به مزایایی که این توکن برای کاربران به ارمغان می آورد نگاهی داشته باشیم. برخی از مهم ترین مزایای این توکن عبارتنداز:

  ۱- تخفیف کارمزد گس

  یکی از انواع کارمزدهایی که در هر صرافی برای انجام تراکنش باید پرداخت کنید، کارمزد گس است. صرافی این کارمزد را برای ارائه ی خدمات مختلف مانند فهرست کردن توکن ها، تأمین نقدینگی آن ها و اجازه به کاربران برای تکمیل معاملات خود با بیش ترین سرعت و تطبیق سفارش های خریدو فروش دریافت می کند. این کارمزد را نباید با پرداخت کارمزدهای خود کوین ها به ماینرها برای پردازش تراکنش ها اشتباه گرفت. 

  با این حال، بسیاری از صرافی ها از دریافت کارمزد گس برای افرادی که در توکن بومی صرافی سرمایه گذاری کرده اند، صرف نظر می کنند. توکن بومی گیت نیز ازجمله توکن هایی است که با استفاده از آن می توان در انجام تراکنش هایی مانند SpotTrading، Future Trading و حتی Crypto Lending تخفیف گرفت.

  ۲- حق رأی

  یکی دیگر از کاربردهای محبوب توکن های بومی پلتفرم ها، حق رأی است. رأی گیری در DAOها برای کمک به تصمیم گیری در مورد آینده ی پروژه ها، پیشنهاد تغییرات و موارد مشابه استفاده می شود اما در پلتفرم های متمرکز، شرایط کمی متفاوت است. این پلتفرم به دارندگان توکن بومی خود اجازه می دهد تا حق رأی داشته باشند و درخصوص اینکه کدام توکن ها برای فهرست شدن در پلتفرم صرافی درنظر گرفته شوند، رأی دهند. به عنوان مثال، در صرافی Gate.io هر توکن GT برابر با یک رأی است؛ بنابراین، هرچه توکن های بیش تری داشته باشید، وزن رأی شما بیش تر می شود.

  ۳- سپرده گذاری و کسب سود

  Gate.io به دارندگان توکن خود اجازه می دهد تا از راه های مختلف درآمد غیرفعال داشته باشند. اگر خریداران توکن بومی گیت دارایی خود را در کیف پول نگه دارند، می توانند به صورت ماهانه سود کسب کنند. این صرافی دارای پلن های مختلف با نرخ سود متفاوت است و برای برداشت زودهنگام، هیچ جریمه یا کارمزدی را شامل نمی شود؛ یعنی شما می توانید هر زمان که بخواهید توکن های خود را از کیف پول خارج کنید و تمام جوایزی که قبلاً به دست آورده اید، همچنان برای شما خواهد بود.

  خلاصه 

  توکن گیت، تنها توکن رسمی صرافی Gate.io است و منطقی مشابه با توکن بومی صرافی بایننس (BNB) دارد. توکن گیت روی یک بلاک چین مانند بلاک چین بیت کوین (BTCبایننس کوین (BNB) و بایننس زنجیره ی هوشمند (BSC) قرار دارد. ارز دیجیتال گیت توکن در تاریخ 2 مارس 2020، به طور رسمی و به عنوان توکن رسمی صرافی Gate.io معرفی شد. GateToken از آن زمان به عنوان بخش مهمی از اکوسیستم Gate.io شناخته می شود و توسعه ی آن کاملاً به Gate.io اکوسیستم وابسته است.

  سؤالات متداول

  ۱- چه تعداد ارز دیجیتال گیت توکن درحال گردش در بازار وجود دارد؟

  درحال حاضر، 78287872 از حداکثر 100میلیون Gate Token در گردش است.

  ۲- آیا ارز دیجیتال گیت توکن سرمایه گذاری خوبی است؟

  گیت توکن می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. بیش تر پیش بینی ها بر این باورند که ارزش ارز دیجیتال گیت افزایش خواهد یافت اما به خاطر داشته باشید که این پیش بینی ها حدس و گمان هستند و قیمت GT به همین راحتی می تواند سقوط کند.

  ۳- آیا قیمت ارز دیجیتال گیت توکن بالا می رود؟

  پیش بینی قیمت ارز دیجیتال Gate Token نشان می دهد که ارزش توکن افزایش خواهد یافت گرچه این پیش بینی نباید به عنوان توصیه ی مالی قطعی تلقی شود. همیشه قبل از سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید.

  ۴- آیا باید در ارز دیجیتال گیت توکن سرمایه گذاری کنم؟

  شما پس از تجزیه و تحلیل عمیق پروژه و پس از دریافت مشاوره ی مالی، باید متناسب با شرایط خودتان تصمیم بگیرید. اگر تصمیم به سرمایه گذاری گرفتید، دارایی را برای خرید گیت توکنی اختصاص دهید که به هردلیلی تحمل از دست دادنش را دارید.