در این ویدیو با فرمول سرمایه گذاری و سبدچینی آشنا شوید تا بتوانید دارایی ارز دیجیتال خود را امن و سودآور نگه دارید!
قصد داریم در این ویدئو فرمول سرمایه گذاری و سبد چینی را در ارزهای دیجیتال به شما معرفی کنم که با استفاده از این فرمول می توانید دارایی خودتان را امن و سود آور نگه دارید.
در واقع بعضی از دوستانی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال می شوند دچار یک هیجان زدگی خواهند شد که باعث می شوند تا بدون دانش بدون اطلاعات کافی شروع به خریداری هر رقم از ارزی که به آن ها معرفی شده، خواهند کرد که در آخر یک سبد پر از Crypto Currencyهایی داشته باشند که هیچ اتفاقی برایشان نمی افتد و باعث می شود که آن ها ضرر کنند.
قبل از این که بخواهیم به شما این فرمول صحیح سبد چیندن ارز دیجیتال را برایتان معرفی کنیم، می خواهیم به یک نکته خیلی مهم توجه نمایید:
حتما شنیدید که می گویند همه تخم مرغ ها را در سبد نچینید اما لازم نیست تخم مرغ گندیده ای را هم در سبدت داشته باشی. در واقع چرا می گوییم تخم مرغ گندیده؟ به خاطر این که بعضی از پروژه های ارز دیجیتال بعد از یک ماه، دو ماه، شش ماه یا یک سال ممکن است قیمتشان به صفر برسد و در واقع چرا این ها به صفر می رسند؟ به خاطر این که خوب بلدند خودشان را ترویج بدهند و در بازاریابی می آیند اما نمی توانند خود پروژه را پیش ببرند و در نهایت شما سرمایه تان را وارد ارز دیجیتال می کنید و پس از مدتی به علت این که انتخاب نادرستی دارید، سرمایه تان را از بین می برید.
اما خود فرمول چیست؟ 50 تا 60 درصد ارز دیجیتالی خود را روی بیت کوین و اتریوم قرار بدهید و چرا؟ چون این پروژه ها دیگر اثبات شده اند و به خصوص بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال به حساب می آید. به طور کلی 30 تا 40 درصد سرمایه تان را روی 25 رمز ارز برتر دنیا قرار بدهید که این 25 تا رمز ارز کدام می باشند؟
اول از همه می توانید با مراجعه به وبسایت Coinmarketcap.com رتبه بندی ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید که از بین 25 تا رمز ارز برتر چندتا از آن ها را که در قبالشان مطالعه بنیادی داشته اید توی سبد دوم خودتان قرار بدهید. قصد داریم که 3 تا از آلت کوین ها که ظرفیت رشد بسیار خوبی دارند را بهتان معرفی کنیم:
 • BNB یا همان Binance Coin
 • Ada یا همان Cardano
 • DOT یا همان Polkadot

روی این 3 آلت کوین مطالعه بنیادی داشته باشید و به عنوان سبد دومتان می توانید بر روی این 3 رمز ارز سرمایه گذارید کنید. اما بخش سوم سرمایه تان را یعنی 10 الی 20 درصد مانده را روی Stable Coin باشید که پیشنهاد به شما می کنیم بر روی Tether (USDT) باشید و در واقع Stable Coinها چی هستند؟ اینا توکن یا ارزهای دیجیتالی هستند که قیمتشان معادل پول های ملی است و هر یک تتر معادل یک دلار ایالت متحده می باشد و چرا می گوییم 10 درصد سرمایه تان را بر روی این توکن استیبل کوین سرمایه گذاری کنید؟ به خاطر این که اگر یک فرصت خوب برای خرید پیدا کردید سریع بتوانید اقدام نمایید.

فهرست []

  اما چند نکته مهم دیگر داریم که تکمیلی و کاربردی هستند و راجع به چیدن سبد می باشند:

  نکته اول

  این که باید شما باید انتخاب کنید که شما یک تریدر کوتاه مدت، بلند مدت یا سرمایه گذار یا اصطلاحا Holder ارز دیجیتال هستید

  اگر تریدری هستید که می خواهد در کوتاه مدت خرید و فروش کند و از بازه های چند دقیقه ای تا یک هفته ای می توانید این تغییر عمده را در سبد پرتفو قرار بدهید که 100 درصد بیت کوین یا اتریوم باشد اما چرا این حرف را می زنم؟

  به خاطر این که بیت کوین لیاقت و شایستگی این را دارد که جفت طرز معاملاتی شما برای خرید هر آلت کوینی را داشته باشد. تریدرهای کوتاه مدت دیگر دلیلی ندارد که برای خرید و سرمایه گذاری در آلت کوینی که رتبه اش 400 یا 500 باشد اقدام کند، چرا؟ زیرا که آن ها دانش کافی را دارند و تجربه معاملاتی را دارند و می توانند از نوسان های کوچک کوچکی که اتفاق می افتند، استفاده کنند.

  نکته دوم

  نکته دوم این است که احتمالا خیلی از شما نمی دانید فقط 8 درصد پروژه های آلت کوین جدید به موفقیت می رسند و 92 درصد این پروژه ها شکست می خورند، پول های زیادی را جذب می کنند چون تبلیغات خیلی خوبی دارند و وقتی وایت پیپرشان می خوانیم از آرزوهایشان گفته اند که حالا حالاها با آن ها فاصله دارند و اصلا تدارکات لازم برای بدست آوردن این آرزوها را نداشتند.

  بنابراین باید تحلیل بنیادی داشت و یک فرمول صحیح و اصولی باید برای سبد چینی استفاده کرد که اگر تریدر کوتاه مدت نیستید بخواید که از رمز ارزهایی که رتبه بالای 25 دارند و خیلی پر ریسک هستند در سبدتان داشته باشید.