در بازار خونی ارزهای دیجیتال چه کنیم؟

در این ویدیو قراره وضعیت بازار ارزهای دیجیتال به‌خصوص بیت کوین را در این روزهای ریزشی و خونین بازار بررسی کنیم.

بیت کوین به خاطر تاثیرگذاری بالایی که دارد، شاخص مهمی برای ارزیابی وضعیت بازار است. برای همین ما با بررسی بیت کوین، بیشتر می‌توانیم از آینده پیش روی بازار سر در بیاوریم.

خیلی از افراد می‌پرسند که وضعیت بازار و بیت کوین با توجه به ریزش‌های امروز چه خواهد شد؟ در این پست قصد داریم وضعیت بیت کوین را به طور کامل بررسی خواهیم کرد و حتما برای دوستانتان ارسال کنید.

همانطور که می‌دانید وضعیت بازار ارزهای دیجیتال خیلی متاثر از وضعیت بیت کوین می‌باشد و ما یک شاخص داریم به نام دامیننس بیت کوین Bitcoin Dominance که ارزش بازار بیت کوین و چند درصد از کل مارکت می‌باشد که الان درصدش به ۴۵ درصد می‌رسد. بنابر این کسانی که خودشان بیت کوین ندارند حتما باید قیمت بیت کوین را پیگیری کنند که وضعیتش به چه شکل خواهد بود که کجاها حمایت و مقاومت می‌شود تا وضعیت کلی بازار به دستشان بیاید. الان وضعیت نمودار قیمتی بیت کوین را با هم دیگه بررسی خواهیم کرد تا یک پیش بینی بهتری از آینده‌اش به شما بدهیم.

همانطور که بر روی نمودار در داخل ویدئو می‌توانید ببینید ما یک پنج موجی جدید را از حوالی ۲۰۱۹ شروع کردیم که موج یک به سال ۲۰۱۹ تمام شده است و موج دوم بر روی ۳۰۰۰ و الان بر روی موج سوم هستیم که یک نکته آموزشی جا دارد به شما بگوییم آن هم این است که موج دوم نباید صد در صد موج یک اصلاح کند که اگر ۹۹ درصد باشد می‌تواند درست باشد اما اگر داخل موج سوم بزرگ شویم می‌توانیم مشاهده کنیم که داخل یک کانال بزرگ قرار دارد که یک کف اول و سقف و درگیر سقف شده است و بعد ریزش کرده و در کف کانال حمایت شده است.

یک الگوی خیلی خاصی که در اواخر موج پنجم به وجود می‌آید الگوی Ending Diagonal است که این خطی که ترسیم شده نشانه الگوی Ending می‌باشد که یک، دو، سه، چهار و پنج داشتیم که این پنج موجی که به شکل داخل ویدئو به وجود می‌آید، نشانه این است که اتمام روند و خستگی روند می‌باشد و ما معمولا در اغلب موارد بعد از Ending ریزش‌های شدیدی داریم که این ریزش‌ها باید تا حرکت Ending ادامه پیدا کند و همانطور که می‌بینید Ending که تمام شده است وارد یک موج اصلاحیه شدیم که تقریبا Sharp بوده و سپس موج اصلاحیه Sharp بعدی که شامل موج سوم می‌شود و دقیقا آن ریشه حرکتی که Ending داشته را دیروز ما مشاهده کردیم که برخورد به آن کرده است.

در حرکت به سمت بالا اولین ناحیه مقاومتی که داریم ناحیه ۴۰۳۰۰ تا ۴۲۳۰۰ است و ری اکشن قیمتی به این ۴۰۰۰۰ مهم می‌باشد اگر این ناحیه قیمتی بتواند شکسته شود احتمالا یک Pull back به ۴۰۰۰۰ خواهیم داشت و به ۴۶۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰ خواهیم رفت که این یک سناریو می‌باشد و سناریو بعدی این است که ۴۰۰۰۰ شکسته نشود و ما به سمت کف کانال یعنی ۲۸۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ برویم و این وضعیت کلی نمودار می‌باشد که ما در موج چهارم بزرگ اصلاحی قرار داریم و باید ببینیم که این اصلاح چه قدر طول می‌کشد. اگر وضعیت اندیکاتور ایچیموکو Ichimoku را بخواهیم مشاهده کنیم که وضعیت آینده را به ما قرمز نشان می‌دهد و همین تنکنسن در بین ۴۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ است خودش یک مقاومت جدی بر سر راه بیت کوین می‌باشد.

اما کسانی که خودشان بیت کوین را ندارند بهتر است روند قیمتی بیت کوین را پیگیری کنند تا نواحی حمایتی خاص مثل همان ۲۸۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ اگر الگوی برگشتی شکل بگیرد آن جا باید اقدام به خرید کنند یا صبر کنند مقاومت‌های پیش روی آن شکسته شوند و یا مقاومت ۴۰۰۰۰ شکسته شود و برای ۴۷۰۰۰ بخرند و یا کسانی که کم ریسک ترند بعد از مقاومت ۴۷۰۰۰ شروع به خرید کنند. پیگیری قیمت در این اصلاح که در حال انجام شدن است چه از لحاظ زمانی و چه لحاظ قیمتی بسیار مهم می‌باشد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

۱/۵ (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.