در این ویدیو قراره وضعیت بازار ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین را در این روزهای ریزشی و خونین بازار بررسی کنیم.

راهنمای مطالعه []

  بیت کوین به خاطر تاثیرگذاری بالایی که دارد، شاخص مهمی برای ارزیابی وضعیت بازار است. برای همین ما با بررسی بیت کوین، بیشتر می توانیم از آینده پیش روی بازار سر در بیاوریم.

  خیلی از افراد می پرسند که وضعیت بازار و بیت کوین با توجه به ریزش های امروز چه خواهد شد؟ در این پست قصد داریم وضعیت بیت کوین را به طور کامل بررسی خواهیم کرد و حتما برای دوستانتان ارسال کنید.

  همانطور که می دانید وضعیت بازار ارزهای دیجیتال خیلی متاثر از وضعیت بیت کوین می باشد و ما یک شاخص داریم به نام دامیننس بیت کوین Bitcoin Dominance که ارزش بازار بیت کوین و چند درصد از کل مارکت می باشد که الان درصدش به 45 درصد می رسد. بنابر این کسانی که خودشان بیت کوین ندارند حتما باید قیمت بیت کوین را پیگیری کنند که وضعیتش به چه شکل خواهد بود که کجاها حمایت و مقاومت می شود تا وضعیت کلی بازار به دستشان بیاید. الان وضعیت نمودار قیمتی بیت کوین را با هم دیگه بررسی خواهیم کرد تا یک پیش بینی بهتری از آینده اش به شما بدهیم.

  همانطور که بر روی نمودار در داخل ویدئو می توانید ببینید ما یک پنج موجی جدید را از حوالی 2019 شروع کردیم که موج یک به سال 2019 تمام شده است و موج دوم بر روی 3000 و الان بر روی موج سوم هستیم که یک نکته آموزشی جا دارد به شما بگوییم آن هم این است که موج دوم نباید صد در صد موج یک اصلاح کند که اگر 99 درصد باشد می تواند درست باشد اما اگر داخل موج سوم بزرگ شویم می توانیم مشاهده کنیم که داخل یک کانال بزرگ قرار دارد که یک کف اول و سقف و درگیر سقف شده است و بعد ریزش کرده و در کف کانال حمایت شده است.

  یک الگوی خیلی خاصی که در اواخر موج پنجم به وجود می آید الگوی Ending Diagonal است که این خطی که ترسیم شده نشانه الگوی Ending می باشد که یک، دو، سه، چهار و پنج داشتیم که این پنج موجی که به شکل داخل ویدئو به وجود می آید، نشانه این است که اتمام روند و خستگی روند می باشد و ما معمولا در اغلب موارد بعد از Ending ریزش های شدیدی داریم که این ریزش ها باید تا حرکت Ending ادامه پیدا کند و همانطور که می بینید Ending که تمام شده است وارد یک موج اصلاحیه شدیم که تقریبا Sharp بوده و سپس موج اصلاحیه Sharp بعدی که شامل موج سوم می شود و دقیقا آن ریشه حرکتی که Ending داشته را دیروز ما مشاهده کردیم که برخورد به آن کرده است.

  در حرکت به سمت بالا اولین ناحیه مقاومتی که داریم ناحیه 40300 تا 42300 است و ری اکشن قیمتی به این 40000 مهم می باشد اگر این ناحیه قیمتی بتواند شکسته شود احتمالا یک Pull back به 40000 خواهیم داشت و به 46000 تا 48000 خواهیم رفت که این یک سناریو می باشد و سناریو بعدی این است که 40000 شکسته نشود و ما به سمت کف کانال یعنی 28000 تا 31000 برویم و این وضعیت کلی نمودار می باشد که ما در موج چهارم بزرگ اصلاحی قرار داریم و باید ببینیم که این اصلاح چه قدر طول می کشد. اگر وضعیت اندیکاتور ایچیموکو Ichimoku را بخواهیم مشاهده کنیم که وضعیت آینده را به ما قرمز نشان می دهد و همین تنکنسن در بین 44000 تا 45000 است خودش یک مقاومت جدی بر سر راه بیت کوین می باشد.

  اما کسانی که خودشان بیت کوین را ندارند بهتر است روند قیمتی بیت کوین را پیگیری کنند تا نواحی حمایتی خاص مثل همان 28000 تا 31000 اگر الگوی برگشتی شکل بگیرد آن جا باید اقدام به خرید کنند یا صبر کنند مقاومت های پیش روی آن شکسته شوند و یا مقاومت 40000 شکسته شود و برای 47000 بخرند و یا کسانی که کم ریسک ترند بعد از مقاومت 47000 شروع به خرید کنند. پیگیری قیمت در این اصلاح که در حال انجام شدن است چه از لحاظ زمانی و چه لحاظ قیمتی بسیار مهم می باشد.