اگر سرمایه شما هم در قسمت فیوچرز صرافی ها لیکویید (liquid) شده و می خواید بدونید راهکار چیه، در ابتدا باید بریم سراغ قسمت اسپات صرافی تا بهتون بگیم چطوری با همین روندهای ریزشی در اسپات هم می تونی کسب سود کنی.

فهرست []

  حتما این ویدیو رو تا آخر ببین که قراره روش های خوبی بهتون بگیم.

  در صرافی بایننس در قسمت Future فیوچر می توانید از روندهای ریزشی بازار کسب درآمد نمایید یعنی فرض کنیم که یک روند قیمتی ریزشی داریم و می توانیم یک پوزیشن فروش یا Sell Position بگیریم و یا اگر روند صعودی شود می توانیم پوزیشن Buy یا خرید بگیریم.

  کاری که باید در قسمت Future انجام بدهیم اهرم ها هستند که ما می توانیم با استفاده از Leverage یا اهرم اعتبار معامله را افزایش بدهیم مثلا برای بازار بیت کوین Bitcoin به تتر Tether می توانیم تا 125 برابر اعتبار معاملمان را افزایش بدهیم که خطر لیکوئید Liquid شدن را به همراه دارد و این موضوع یعنی چی؟

  فرض کنید در حالتی که می خواهیم پوزیشن فروش یا Sell بگیریم ما اینجا وارد می شویم و تارگت یا هدفمان را مشخص می کنیم و سپس بر عکس چیزی که پیش بینی کرده بودیم روند صعودی می شود و صرافی بایننس به خاطر این که اعتبار معامله را به ما داده است و مارجین Margine ما را تقویت کرده تا یک جایی با ما همراه می باشد و فرض کنید تا یک نقطه ای اگر قیمت برسد و بر خلاف پیش بینی ما باشد سرمایه ما Liquid خواهد شد یعنی پولی که ما در معامله قرار داده بودیم ما با آن به عنوان وثیقه کلش را بر خواهد داشت.

  اما حالت دیگه در قسمت Spot صرافی بایننس می توانیم با BLVT ها هم معامله کنیم که Leverage Tokens صرافی بایننس است و این ها چی هستند؟

  نمادهایی که در بازار بایننس می توانیم ببینیم BTC UP و BTC Down و خیلی دیگه از مارکت های مختلف که توکن UP و Down وجود دارد که این اتفاق در قسمت Spot اسپات صرافی بایننس Binance می افتد و فرض کنیم که در آن تحلیلی که داشتیم به جای این که بیایم در قسمت فیوچر Future این معامله را انجام بدهیم و فرض کنیم که یک نمودار بیت کوین داریم و روند قیمتی ریزشی می باشد که در این شرایط در قسمت Spot می توانیم توکن BTC Down را با تتر خرید کنیم که هر چه این قیمت پایین تر برود و فرض کنیم 10 درصد ریزش کند BTC Down ما 10 درصد رشد می کند یا اگر فرض کنیم در پوزیشن خرید یا Buy فکر کنیم که روند نزولی می شود توکن BTC Up را می خریم که اگر 5 درصد روند صعودی شود 5 درصد ارزش BTC Up افزایش پیدا می کند که همه این توکن ها را می توانیم در قسمت ETF صرافی بایننس مشاهده کنید که ببینید کدوم بازارها توکن های Leverage یا اهرم دار در صرافی بایننس موجود هستند.

  اما چندین نکته برای توکن های UP و DOWN در قسمت اسپات Spot صرافی بایننس وجود دارد که شامل:

  نکته اول این است که خب ما اگر مثلا BTC Up خریدیم به امید این که روند صعودی می شود تا کی می توانیم این توکن را نگه داریم و محدودیتی بابت این بحث نداریم ولی به ترتیب روزانه 0/01 درصد کارمزد صرافی بایننس است که در سال 3.5 درصد BTC UP یا BTC DOWN که خریدیم یا هر Leverage Token دیگه ای می شود.

  نکته بعدی این است که خب حتی در Leverage Tokens یک اهرمی وجود دارد که صرافی بایننس از بین 1/2 تا 4 ضریب می دهد و از اهرم استفاده می کنید.

  نکته سوم برای فروش توکن های UP و DOWN که خریدیم باید چه کاری انجام بدهیم، این ها را در همان قسمت اسپات صرافی می توانیم با USDT به فروش برسانیم و همانطور که دیدید در روند ریزشی بازار بدون این که به سراغ فیوچرز برویم با استفاده از BLVTها معامله کنیم.