در این مقاله، ما به شما یکی از بهترین استراتژی های معاملاتی را آموزش می دهیم که یادگیری آن آسان است و باعث سردرگمی نمی شود زیرا شما به هیچ اندیکاتوری در نمودار نیاز ندارید. پرایس اکشن هسته ی اول معاملات است، همچنین شما با مواردی مثل: روش معاملاتی پرایس اکشن، بهترین پرایس اکشن آموزشی، تنظیمات معاملاتی پرایس اکشن)، معاملات روزانه(پرایس اکشن و خیلی از موارد دیگر آشنا می شوید

فهرست []

  قبل از این که بهترین استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن را به شما آموزش دهم، قصد دارم عناصر اصلی در پرایس اکشن را برای شما، به عنوان یک معامله گر توضیح دهم که می توانید با این آموزش در بازار معاملاتی کاملا مجهز شوید.

  پرایس اکشن چیست؟

  رویکرد تحلیل تکنیکی به شما کمک می کند نکاتی از تاریخچه قیمت ها یاد بگیرید و نوسانات (سویینگ) حداقل/حداکثر، خطوط روند، و مناطق حمایت و پشتیبانی را شناسایی نمایید.

  پرایس اکشن می تواند روی قیمتی باشد که منطقه حمایت یا مقاومت را آزمایش می کند. پرایس اکشن می تواند زمانی که قیمت را تغییر می دهد نوسان کم یا زیاد را ایجاد کند.

  پرایس اکشن به اندیکاتورهای آهسته یا میانگین متحرک ها که باعث حواس پرتی شما از قیمت می شود، نیازی ندارد. بنابراین نمودار تمیزی برای بررسی خواهیم داشت. در واقع، برخی از معامله گران بدون اینکه به یک اندیکاتور نگاه کنند، معاملات خود را انجام می دهند.

  پین بارها (Pin Bars)

  استراتژی پرایس اکشن به طور کامل بر روی الگوی پین بار متمرکز شده است. این شمع ساده است و قیمت به سطح معینی ضربه می زند و برمی گردد. این شمع بدنه ای کوتاه و سایه ای بلند دارد. پین بار به شکل زیر است:

  انواع مختلفی از ویژگی های نوار پین خاص وجود دارد. برای مثال، در انتهای شمع، سایه ای بلند وجود دارد، در حالی که در طرف دیگر بدنه ی شمع، سایه کوتاهی به نام «بینی» قرار دارد. اکثرا موافقند که سایه شمع حداقل دو سوم کل طول پین بار را شامل می شود. طبیعتا بخش دیگر پین بار، یک سوم را تشکیل می دهد. قیمت باز شدن (Open) و بسته شدن (Close) شمع (کندل) بایستی نسبتا یکسان باشد که بدنه را تشکیل می دهند.

  جهت تایید پین بار بایستی منتظر بمانید تا شمع (کندل) بسته شود(یعنی کندل جدیدی باز شود و دیگر این کندل تغییر نکند ). فقط به این دلیل که کندل فعلی «به نظر می رسد» مانند یک پین بار است لزوما به معنای پین بار نیست. در مثال بالا حرکت قیمت می توانست به سمت بالا ادامه یابد و و قیمت در بالای کندل بسته شود که به نوبه خود نمی توانست یک پین بار در نظر گرفته شود.

  راهنمای پایه شامل :

  • هر تایم فریمی
  • هر نوع بازاری
  • بدون اندیکاتور
  • خطوط روند، خطوط عمودی، خطوط حمایت و مقاومت (هر چیزی که به شما در یافتن این مناطق کمک کند)

  مرحله اول: پین بار را در نمودارتان پیدا کنید.

  * نکته: این یک استراتژی پرایس اکشن بازار جهانی است. من از جفت ارزها برای مثال استفاده می کنم. پرایس اکشن با هر بازار و تایم فریمی به کار می رود.

  آنچه که شما ابتدا نیاز دارید تشخیص پین بار است که تشکیل شده باشد. در مثال بالا پین بار صعودی (بولیش) نشان داده شده است زیرا سایه بلند پایین بدنه قرار دارد.

  بنابراین همان طور که سایه پین بار را زیر بدنه مشاهده کردید، به عنوان پین بار صعودی در نظر گرفته می شود. در این مورد ما دنبال یک روند صعودی هستیم. نمودار بالا، جفت ارز AUDJPY با تایم فریم یک ساعت است. می توانید ببینید که خرس ها نهایت تلاش خود را برای متوقف کردن وقوع این روند صعودی انجام می دهند اما گاوها خیلی قدرتمند هستند و به همین دلیل شکل پین بار را مشاهده می کنید.

  این یک مثال کامل از موقعیت برگشتی حرکت قیمت پین بار است.

  کادر سبز رنگ: سرعت روند صعودی کند و روند برگشتی شده است. اینجا انتهای برگشت است زیرا پین بار تشکیل شده و گاوها قدرتمند شده اند ( خریدار های بازار قوی شده اند )

  حالا چه اتفاقی می افتد؟

  مرحله دوم: حرکت قیمت را در گذشته جستجو کنید تا دلیل تشکیل پین بار مشخص شود.

  چرا روند برگشتی ناگهان به قیمت ضربه می زند و پس از آن به سمت بالا حرکت می کند؟

  بیایید این نمودار یک ساعته را کمی بزرگترکنیم و ببینیم چه چیز دیگری به شما می گوید و چه اتفاقی افتاده است.

  **توجه: شما می توانید به تایم فریم نمودار نگاهی بیندازید (در این مورد با تایم فریم ا ساعت) یا از تایم فریم بالاتر، جهت کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

  حالا نگاهی به منطقه قیمت مقاومت می اندازیم که فتیله آن را لمس کرده است. مقاومت در گذشته می تواند حمایت در آینده باشد. پس چه اتفاقی افتاد که قیمت این سطح را تجربه کرد، اما شکست خورد. از آنجایی که سایه بلند صعودی تشکیل شد، اکنون می توانیم تصمیم بگیریم که زمان ورود به این معامله براساس  چه زمانی است.  گاهی اوقات ساده ترین روش، بهترین روش این است نمودارها را خوب رصد نمایید و نتیجه گیری کنید که چه اتفاقی افتاد و قیمت به کجا خواهد رسید.

  مرحله سوم: ورود به معامله

  شما با اختلاف ۲ یا ۳ پیپ از شکست بینی پین بار وارد معامله می شوید. یعنی قیمت بالای کندل پین باری که پیدا کرده ایم تثبیت شود. ( در شکل زیر خط بالای خط مشکی که سایه بالای پین بار است.

  مرحله چهارم: حد ضرر (SL)

  حد ضرر (SL) را ۳ تا ۵ پیپ دورتر از فتیله قرار دهید. انتهای سایه منطقه حمایت خواهد بود. بنابراین اگر این روند شکسته شود، ممکن است روند نزولی شود. به همین دلیل شما بایستی حد ضرر را با اختلاف ۳تا ۵ پیپ دورتر قرار دهید.

  مرحله پنجم: استراتژی خروج

  استراتژی خروج شما زمانی رخ می دهد که قیمت به اولین سطح از حمایت و مقاومت برخورد کند. همان طور که مشاهده می کنید قیمت بعد از برخورد، سرعتش کند می شود و ما باید فورا از معامله خارج شویم.

  نتیجه گیری:

  پرایس اکشن یکی دیگر از عناصر اساسی برای یادگیری در بازار معاملات است. هزاران استراتژی وجود دارد که می توانید در سیستم معاملاتی پرایس اکشن به کار برید. مهم این است شما چیزی را پیدا کنید که برای شما کار کند. کندل های (شمع های) پین بار کمتر خطا می کنند و نسبتا دقیق هستند. کندل های پین بار در هر تایم فریمی به کار می روند. قاعده صحیح آن ، اینگونه است که هر چه تایم فریم بالاتر باشد، سیگنال قوی تری را صادر می کند. اما این بدان معنا نیست که در تایم فریم پنج دقیقه ای کار نخواهد کرد. هر گونه پین باری که تشکیل شد، با آن معامله نکنید. جمع آوری اطلاعات کلیدی از نمودارها، بهترین نتیجه را تعیین می کند چنانچه شما بر اساس قوانین معامله، وارد شوید.

  اگر تمایل داشتید از ابزارهای دیگر استفاده کنید، فیبوناچی را به کار برید. این استراتژی بر تعقیب روند تمرکز دارد. سعی کنید استراتژی حرکت قیمت را با یک حساب آزمایشی (Demo) به کار برید و ببینید برای شما کار می کند! اگر چیزی پیدا کردید که فکر می کنید آن را بهبود می بخشد، به ما اطلاع دهید.