میم کوین چیست؟

ممکن است برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که میم کوین چیست؟ بیشتر مردم با بیت کوین آشنا هستند، اما این تنها ارز دیجیتالی نیست که وجود دارد. اگرچه ارزهای دیجیتال ممکن است در حال حاضر در رکود باشند، این موضوع سرمایه گذاران را از جهش باند ارزهای دیجیتال منع نکرده است. درحالی که بیشتر توجهات معطوف به بزرگ ترین نام ها در ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین و اتریوم است، تعداد بی شماری سکه های جدیدتر در چند ماه گذشته ظاهر شده اند. سکه های میم اغلب به عنوان شوخی نوشته می شوند، اما برخی سرمایه گذاران معتقدند که باید آن ها را جدی گرفت. ارزهای رمزنگاری شده مانند دوج کوین امواج عظیمی را در فضای رمزنگاری ایجاد کرده اند و برخی افراد توانسته اند از این سرمایه گذاری ها پول زیادی را به دست آورند، اما سؤال اینجاست که آیا میم کوین ها سرمایه گذاری هوشمندانه ای هستند؟

فهرست []

  آشنایی با سکه های میم

  میم کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که در مدت زمان کوتاهی محبوبیت یافته اند و معمولاً اینفلوئنسرها و سرمایه گذاران خرده فروشی آن ها را به صورت آنلاین تبلیغ می کنند. دوج کوین همان میم سکه اصلی است و این سکه به عنوان یک شوخی براساس یک الگوی رفتاری در سال 2013 ایجاد شد.

  این ارز پس از اینکه ایلان ماسک شروع به توئیت کردن درباره ارز دیجیتال کرد و سرمایه گذاران خرده خرید انبوه را آغاز کردند، به شهرت رسید. از آنجا که هرکسی می تواند یک ارز دیجیتال جدید ایجاد کند، توسعه دهندگان پس از دوج کوین تعداد زیادی کوین میم منتشر کرده اند؛ برای مثال شما می توانید سکه شیبا اینو را در نظر بگیرید، اما توجه داشته باشید که به جز این سکه هزاران میم سکه دیگر نیز وجود دارد.

  تفاوت بین ارز دیجیتال و میم کوین

  در مبحث میم کوین چیست خوب است که به بررسی تفاوت میان ارز دیجیتال و میم کوین بپردازیم. میم کوین ها نوعی از ارزهای دیجیتال هستند، اما تفاوت عمده بین ارزهای رمزنگاری شده مانند دوج کوین و شیبا اینو و ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم وجود دارد و آن به سودمندی آن ها مربوط می شود. ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم برای حل مشکلات دنیای واقعی توسعه یافته اند.

  هدف این است که درنهایت به طور گسترده توسط بازرگانان پذیرفته شود، شکل جدیدی از ارز غیرمتمرکز ایجاد شود و صنایع مختلف را متحول کند. از سوی دیگر، سکه های میم در حال حاضر هیچ هدفی در دنیای واقعی ندارند و بیشتر آن ها به عنوان راهی برای کسب درآمد سریع ایجاد شده اند. برخی از این سکه ها به این دلیل که توسط افراد مشهور بانفوذ تبلیغ می شوند، شهرت یافته اند و سرمایه گذاران خرده فروشی با تبلیغ گسترده آن ها در فضای مجازی، قیمت های آن ها را افزایش داده اند.

  به همین دلیل این سکه ها با وجود پایه های متزلزل خود تمایل به رشد انفجاری دارند. هنگامی که قیمت آن ها افزایش می یابد، بسیاری از سرمایه گذاران مدت کوتاهی پس از آن برای به دست آوردن سود سریع اقدام به فروش می کنند. از آنجا که میم کوین ها در حال حاضر هیچ کاربرد واقعی ندارند، بعید است که تا چند سال یا چند دهه دیگر وجود داشته باشند. هنگامی که سرمایه گذاران به سمت یک سهام یا ارز دیجیتال جدید حرکت می کنند، احتمالاً میم کوین ها قیمت خود را کاهش خواهند داد.

  سرمایه گذاری روی میم کوین ها

  درحالی که می توان با سرمایه گذاری در میم کوین ها درآمد کسب کرد، این نوع سرمایه گذاری به طور باورنکردنی خطرناک است و بیشتر شبیه قمار است تا سرمایه گذاری واقعی. اگر دقیقاً در زمان مناسب خرید و فروش کنید، می توانید سود کنید. با این حال، این احتمال این بیشتر است که شما تمام یا بیشتر پولی را که سرمایه گذاری کرده اید از دست بدهید.

  یک استراتژی بهتر این است که بر سرمایه گذاری هایی تمرکز کنید که احتمالاً در بلندمدت عملکرد خوبی خواهند داشت. ارزهای دیجیتال به طورکلی هنوز به شدت حدس و گمان هستند؛ بنابراین هیچ کس نمی داند که در طول زمان چگونه عمل خواهد کرد، اما اگر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنید، مطمئن شوید ارزهایی را انتخاب می کنید که دارای پایه های قوی هستند و احتمال بیشتری دارد که در آزمون زمان مقاومت کنند.

  جایگاه شیبا اینو و دوج کوین در میان ارزهای دیجیتال

  در مبحث میم کوین چیست بهتر است با جایگاه شیبا اینو و دوج کوین در میان ارزهای دیجیتال آشنا شوید. از سال 2013، تعداد زیادی از میم کوین ها وارد فضای بازار کریپتو شده و محبوبیت خود را افزایش داده اند. پیش از این، وجود آن ها تنها برای سرگرمی بود و نتیجه این بود که نردهای رمزنگاری شروع به ایجاد فورک های احمقانه بیت کوین کردند، اما پس از اینکه دوج کوین پتانسیل واقعی خود را نشان داد. فورک روشی برای ایجاد یک نسخه جدید از یک بلاک چین برای ساخت بلاک چین جدید است که توسط برنامه نویسان انجام می شود.

  دیگر میم کوین های اصلی مانند شیبا اینو شروع به جذب چندین سرمایه گذار وفادار کردند که شیبا و دوج را نیز به عنوان دارایی های سرمایه گذاری بلندمدت در نظر می گیرند. شیبا اینو و دوج کوین ممکن است بزرگ ترین رقبا در بازار ارزهای دیجیتال باشند، اما آن ها همچنین پیشگامان سایرمیم کوین ها هستند. شیبا و دوج مسیر را برای شکوفایی سایر میم کوین ها و تثبیت خود به عنوان رقبای جدی برخی ارزهای دیجیتال برتر در بازار تعیین کرده اند.

  مشهورترین میم کوین ها و ارزش قیمتی آن ها

  محبوبیت تکان دهنده میم کوین ها در سال های اخیر، سرمایه گذاران جوان را درباره ارزهای دیجیتال و ایده های رمزنگاری میم هیجان زده کرده است. کارشناسان فاش کرده اند که کل دامنه میم کوین ها برای بازی با نگرانی های مردم با افزایش تمام جنبه های ارزها ایجاد شده است و حتی محتاط ترین سرمایه گذاران را نیز به پایان می رساند. در بین تمام میم کوین ها دوج کوین و شیبا اینو مشهورترین هستند. به طورکلی، ارزش های قیمتی میم کوین ها به طورکلی پایین تر از سایر ارزهای دیجیتال است که درنتیجه حجم معاملات روزانه سرمایه گذاران جدید و جوان را به همراه دارد.

  مردم شروع به گذراندن زمان بیشتری در شبکه های اجتماعی می کنند و متوجه محبوبیت سکه های میم و تبلیغات چندین چهره عمومی و افراد مشهور شده اند. علاوه بر این، از آنجا که ایجاد یک میم کوین بسیار کمتر از یک ارز دیجیتال پیچیده است، میم کوین های جدید بیشتری در بازار ظاهر می شوند.

  آشنایی بیشتر با دوج کوین و شیبا اینو

  در بخش قبلی گفتیم که میم کوین چیست و موفق ترین آن ها کدام اند. دوج کوین در ابتدا به عنوان یک شوخی برای کسانی که به ارزهای دیجیتال وسواس دارند ساخته شد و نام خود را از یک الگوی رفتاری محبوب با چهره یک سگ شیبا اینو گرفته است. این دارایی رمزنگاری که در سال 2013 ایجاد شد، هرگز در میان دریایی از آلت کوین های جدیدتر ظاهر نشد.

  اما در سال 2020 بیشتر به دلیل تأیید افراد مشهور و کارآفرینانی مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مالک دالاس ماوریکس، مارک کوبان و حتی رپر اسنوپ، به شهرت رسید. شیبا اینو که در آگوست 2020 توسط شخصی ناشناس به نام ریوشی راه اندازی شد، از همان ابتدا یک چالش برای دوج کوین بود. مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، شیبا اینو بر پایه بلاک چین اتریوم است.

  عامل افزایش و سقوطمیم کوین ها

  آیا می دانید مهم ترین عامل افزایش و سقوط میم کوین چیست؟ عاملی که در افزایش و سقوط میم کوین ها نقش اساسی دارد، این است که چگونه به عنوان سرمایه گذاری های کوتاه مدت و تا حد زیادی به عنوان مولد پول در بازار رفتار می شود. در حال حاضر، میم کوین ها در صفحه اول هر وب سایت سرمایه گذاری مصرف کننده قرار دارند.

  اما چندین تحلیلگر و متخصص ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنند قبل از سرمایه گذاری روی کوین های میم، به ویژه کوین های بزرگی مانند شیبا اینو و دوج کوین، منطقی کرده و به طور کامل تحقیق کنند. سکه های میم موضوع فعالیت های متقلبانه بوده اند که معمولاً در طرح های خرید و فروش است؛ درحالی که سرمایه گذارانی در بازار وجود دارند که به دلیل ایجاد سودآورترین درآمدها در کوتاه ترین زمان، این سکه ها را جدی می گیرند.

  خطرات سرمایه گذاری در میم کوین ها

  میم کوین یک ابزار سوداگرانه است که با قیمت پایین شروع و سپس توسط کاربران ارزش گذاری می شود؛ درواقع بدون هیچ سناریوی کاربردی عملی ساخته می شود. به این ترتیب، آماده کردن زودهنگام میم کوین تنها راه برای اطمینان از بازگشت سرمایه است. میم کوین ها در بازه زمانی نمودار بازار خود محدود هستند.

  به این معنا که درنهایت سقوط خواهند کرد. به این ترتیب، اطمینان از خروج در لحظه مناسب و برای جلوگیری از ضررهای مالی قابل توجه حیاتی است. تاکتیک های کلاه برداری راگ پول وجود دارد و باید در نظر گرفت که یکی از مخرب ترین پدیده ها هستند. این مورد زمانی است که توسعه دهندگان یک پروژه به سادگی پس از دریافت وجوه جمع آوری شده آن را رها می کنند.

  دیگر خطرات سرمایه گذاری در میم کوین ها

  به جز موارد ذکرشده باید بدانید خطرات دیگر سرمایه گذاری درمیم کوین چیست. خطرات سرمایه گذاری در میم کوین ها فراتر از دو عامل ذکرشده در بالاست. قانون طلایی سرمایه گذاری به طور کامل درباره سکه های میم صدق می کند، فقط آنچه را که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری کنید؛ زیرا آن را از دست خواهید داد.

  سقوط قیمت های دوج کوین و سایر شرکت های مشابه آن، یادآور خطراتی است که سرمایه گذاری در چنین دارایی هایی به همراه دارند. جدا از خطرات مالی ناشی از ضرر، سرمایه گذاران میم کوین باید این واقعیت را در نظر بگیرند که برخی پروژه های میم کوین می توانند کلاه برداری باشند. دومی هنوز در بازار غیرمتمرکز بسیار محبوب هستند و هرچه یک میم کوین مضحک تر باشد، احتمال اینکه به عنوان یک پروژه کلاه برداری منتشرشده باشد، بیشتر خواهد بود.

  از کجا می توان میم کوین ها را خریداری کرد؟

  میم کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که می توانند برای هریک از عملیات مربوط به دارایی ها استفاده شوند، اما با یک کاراکتر میم مناسب علامت گذاری می شوند. میم کوین ها با الهام از میم ها، جوک های اینترنتی محبوب و سایر محتوای آنلاین طنزآمیز، افزوده ای به صف طولانی دارایی های مبتنی بر بلاک چین هستند که از الگوریتم های اجماع اساسی خود Proof of Work یا Proof of Stake پیروی می کنند.

  برای هرکسی که به تازگی مسیر خود را در دنیای میم کوین ها آغاز کرده است، اولین کاری که باید انجام دهد این است که آنلاین شده و فهرست این دارایی ها را در کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) بررسی کند تا آمار سرمایه و عملکرد بازار خود را ببیند. بیشتر سکه های میم که توانسته اند نامی برای خود دست و پا کنند، مانند دوج کوین، شیبا اینو و غیره در صرافی های بزرگی یافت می شوند.

  سخن پایانی

  در این مطلب به سؤال میم کوین چیست پاسخ دادیم. میم ها همه سرگرم کننده و بازی هستند و همچنین سکه های میم به عنوان دارایی هایی محسوب می شوند که از طنز و ادغام آن با بازار ارزهای دیجیتال به وجود می آیند. اگر قرار است آن ها را به عنوان سرمایه گذاری در نظر بگیرید، باید دقت بسیار زیادی به خرج دهید؛ چراکه ریسک سرمایه گذاری کردن روی میم کوین ها بسیار بالاست. دوج کوین و شیبا اینو موفق ترین و محبوب ترین میم کوین ها به شمار می آیند.

  برای خرید یک میم کوین از هریک از صرافی های موجود در بازار، کاربران باید ابتدا یک کیف پول باز و سپس آن را به صرافی موردنظر متصل کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بسیاری از صرافی ها یادداشت های احتیاطی و هشدارهای صریح را به کاربران خود درباره سرمایه گذاری های انجام شده درمیم کوین ارائه می کنند.

  سؤالات متداول

  از آنجا که شخصیت های صاحب نفوذ و اینفلوئنسرها از میم کوین ها حمایت کرده اند، توانستند به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا کنند.

  صرافی های گوناگونی در زمینه ارائه میم کوین ها فعالیت دارند. در این میان میم کوین های مشهور از جمله دوج کوین و شیبا اینو را می توان در صرافی های معروفی مانند بایننس هم پیدا کرد.

  پیش بینی آینده میم کوین ها کار سختی است؛ زیرا ارتقا و کاهش نرخ آن ها از عوامل بنیادین پیروی نمی کند. تنها فضایی که در بازار و بین اعضای این بخش از توکن ها حاکم است، می تواند آینده میم کوین ها را مشخص کند.