معرفی ارز دیجیتال شیبا اینو (shiba inu)

اگر ارزهای دیجیتال مطرح بازار مانند بیت کوین و اتریوم را بررسی کرده باشید، حتماً متوجه شده اید که بیشتر ارزهای دیجیتال مطرح، با هدف خاصی ایجاد شده اند و قدرت فنی آن ها تا حدی بر روند قیمتی آن ارزهای دیجیتال تأثیرگذار بوده است. در این میان، ارزهای دیجیتال دیگری نیز ایجاد شده اند که هدف خاصی از ایجاد آن ها وجود نداشته و توسعه دهندگان، آن ها را برای شوخی ایجاد کرده اند. چنین ارزهایی در بازار، میم کوین نام دارند؛ البته معمولاً نمی توان از نظر فنی به چنین ارزهایی اعتماد کرد؛ با این حال افرادی که از این ارزهای دیجیتال حمایت می کنند، درواقع یکی از اصلی ترین نیرو محرکه قیمتی برای چنین ارزهای دیجیتالی به شمار می آیند.

فهرست []

  ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba ino) با نماد اختصاری SHIB یکی از همین ارزهای دیجیتال محسوب می شود که خالق آن مدعی شده که این ارز رقیبی سرسخت برای دوج کوین است. بد نیست بدانید رشد عجیب دوج کوین تا حد زیادی ناشی از حمایت های ایلان ماسک از این ارز دیجیتال بوده است. اگر دوست دارید اطلاعاتی درباره این ارز دیجیتال به دست بیاورید و بدانید چگونه و از کجا می توانید آن را خریداری کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

  معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال شیبا اینو

  در ماه آگوست سال 2020، ری اوشی (Ryoshi) ایده اولیه میم کوین شیبا را مطرح کرد. وی یکی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال است که تجربه کافی در ترید ارزهای دیجیتال دارد. از نظر او غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال یکی از نقاط قوت ارزهای دیجیتاله؛ با این حال وی معتقد است بسیاری از ارزهای دیجیتال تنها صفت غیرمتمرکز بودن را یدک می کشند؛ درحالی که درصد بالایی از ارز دیجیتال در اختیار تیم توسعه دهنده آن ارز دیجیتال قرار گرفته است؛ به همین دلیل بنا بر آنچه وی ادعا کرده است، تمام توکن های شیبا عرضه شده اند تا همه افراد موقعیت یکسانی برای داشتن توکن شیبا داشته باشند.

  تاریخچه ارز دیجیتال شیبا اینو

  همان طور که در نمودار کلی ارز شیبا مشاهده می کنید، در ابتدا این ارز دیجیتال قیمتی بسیار پایین و نزدیک به صفر داشته است. در ابتدای انجام معاملات در صرافی ها، یعنی در ماه آگوست سال 2020 این ارز دیجیتال با قیمت 0.000000000145 دلار مبادله می شد. قیمت ارز دیجیتال تا ماه آوریل سال 2021 یعنی 8 ماه پس از آغاز معاملات در صرافی ها با نوساناتی که داشت، با رشد قیمتی مواجه شد و به حدود 0.00000016 دلار رسید. از ماه آوریل 2021 قیمت شیبا توانست صعود خوبی داشته باشد؛ به طوری که پس از گذشت یک ماه، در ماه مه (May)، قیمت این ارز دیجیتال به 0.000035 دلار رسید، اما شیبا نتوانست این قیمت را برای مدت طولانی نگه دارد و خیلی زود روند قیمتی این ارز دیجیتال نزولی شد و تا قیمت تقریبی 0.0000065 دلار افت کرد. حرکت در این محدوده قیمتی تا ماه اکتبر سال 2021 یعنی حدود یک ماه پیش (در زمان نگارش این مقاله در ماه نوامبر سال 2021 هستیم) ادامه داشت و از همان تاریخ ارز دیجیتال شیبا باز هم رشد قیمتی بسیار خوبی را تجربه کرد؛ به طوری که توانست در اواخر ماه اکتبر قیمت 0.00008 دلار را ثبت کند که بالاترین قیمت تا امروز بود. پس از این اوج قیمت، ارز دیجیتال شیبا روندی نزولی را طی کرد و در حال حاضر نیز با قیمت تقریبی 0.000045 دلار در صرافی های ارز دیجیتال در حال مبادله شدن است.

  ویژگی های ارز دیجیتال شیبا اینو

  1. نماد اختصاری ارز دیجیتال شیبا، SHIB است.
  2. این ارز دیجیتال با بازاری به ارزش تقریبی 31/23 میلیارد دلار در رتبه 12 از نظر بزرگی بازار قرار دارد و 86/0 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
  3. شیبا ارزی ایجادشده روی شبکه اتریوم است که براساس استاندارد ERC-20 ساخته شده است.
  4. مدتی پس از اوج گرفتن ارز دیجیتال دوج کوین، ارز دیجیتال شیبا نیز مطرح شد و به عنوان قاتل دوج کوین که قرار است آن را از بین ببرد، معرفی شد. در حال حاضر هر دو ارز دیجیتال دوج کوین و شیبا جزء ارزهای دیجیتال مطرح بازار ارزهای دیجیتال هستند.
  5. تعداد ارزهای دیجیتال شیبا هزار تریلیون است (1000.000.000.000.000).
  6. ری اوشی، خالق ارز دیجیتال شیبا، حتی 1 دلار هم برای راه اندازی این ارز دیجیتال هزینه نکرد. همچنین هیچ هزینه ای برای تبلیغات یا لیست کردن ارز دیجیتال در صرافی ها پرداخت نشده است.
  7. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ اولین صرافی بود که ارز دیجیتال شیبا در آن لیست شد. پس از آن خالق ارز دیجیتال شیبا، همپای دیگر فعالان بازار ارزهای دیجیتال شانس خرید آن را پیدا کرده بود.
  8. ری اوشی خالق ارز دیجیتال شیبا از همان ابتدا نیمی از ارزهای شیبا را به کیف پولی انتقال داده بود تا برای مقابله با تورم، اقدام به توکن سوزی کند، اما با کمال تعجب ری اوشی به جای سوزاندن 50 درصد از توکن ها، آن ها را به کیف پول ویتالیک بوترین که بنیان گذار اتریوم است انتقال داده بود. در توضیح این عمل، ری اوشی عنوان کرد که ویتالیک بوترین می تواند با نظر و تصمیم خود ادامه مسیر شیبا را مشخص کند. به گفته
  9. ری اوشی تا زمانی که ویتالیک بوترین قصد فروش توکن های شیبا را نداشته باشد، این ارز دیجیتال به مسیر صعودی خود ادامه می دهد.
  10. ارز دیجیتال شیبا پس از عرضه در صرافی ها تا بالاترین قیمت خود توانست به رشد 1 میلیون درصدی برسد که این به معنای سود بسیار بالای سرمایه گذاران این ارز دیجیتال در آن محدوده قیمتی است.
  11. در 13 می سال 2021 (معادل ماه اردیبهشت) به دلیل وضعیت بسیار بغرنج کرونایی در کشور هند، یک مؤسسه در عملی خیرخواهانه به جمع آوری کمک های مردمی از سراسر جهان البته در قالب ارزهای دیجیتال اقدام کرد. در این میان، ویتالیک بوترین نیز 5 درصد از توکن های شیبای خود را به این منظور اهدا کرد. مبلغ معادل این مقدار حدود 1 میلیارد دلار بود. پس از این اقدام ارز دیجیتال شیبا با افت 35 درصدی ارزش خود مواجه شد.
  12. ویتالیک بوترین که بیشترین میزان توکن های شیبا را در دست داشت، اکنون تصمیم گیرنده مسیر راه این ارز دیجیتال به حساب می آمد؛ به همین دلیل پس از افت قیمتی شیبا، وی تصمیم گرفت 90 درصد دارایی خود را بسوزاند و 10 درصد را نیز صرف خیریه ها کند. این تصمیم ویتالیک بوترین سبب شد ارز دیجیتال شیبا با رشد قیمتی روبه رو شود.
  13. پلتفرم شیبا به جز SHIB (شیبا) دو توکن دیگر به نام های LEASH و BONE دارد.
  14. 100 هزار توکن LEASH ایجاد شده بود که به عنوان پاداش برای افرادی که در صرافی های غیرمتمرکز نقدینگی ارز دیجیتال شیبا را تأمین می کنند، در نظر گرفته شده است.
  15. 250 هزار توکن BONE ایجاد شده است. افرادی که این توکن را دارند و نگه داری کنند، می توانند در تصمیم گیری برای اکوسیستم شیبا نقش داشته باشند.

  مزایا و معایب ارز دیجیتال شیبا اینو

  مزایا

  1. دو توکن دیگر به جز SHIB به نام های LEASH و BONE در اکوسیستم شیبا وجود دارند که برای افرادی که نقدینگی را در صرافی های غیرمتمرکز ایجاد می کنند، اعطا می شود. این موضوع می تواند به بهبود وضعیت شیبا کمک کند.
  2. اکوسیستم شیبا کاملاً غیرمتمرکز است و حتی خالق این ارز دیجیتال نیز از ابتدا هیچ دارایی شیبا نداشته و پس از عرضه در صرافی ها اقدام به خرید ارز دیجیتال خود کرده است.
  3.  ارز شیبا بدون هیچ هزینه ای ایجاد شد. این موضوع می تواند قوت قلبی برای کسانی باشد که با وجود داشتن دانش بالا، سرمایه ای برای فعالیت در این حوزه ندارند.
  4. بیش از 50 درصد توکن های شیبا در اختیار ویتالیک بوترین قرار دارد؛ به این ترتیب وی که چهره ای مطرح در دنیای ارزهای دیجیتال است، آینده این ارز دیجیتال را تا حد زیادی در کنترل خود دارد. از آنجا که وی دانش کافی در این زمینه دارد، می توان انتظار داشت که تصمیم گیری های درستی در این باره صورت دهد.
  5. از آنجا که توکن شیبا یک توکن ERC-20 است، پیداکردن کیف پول مناسب برای نگه داری آن کار دشواری نیست.

  معایب

  1. ارز شیبا هیچ پشتوانه فنی ندارد. درواقع حمایت دارندگان و افراد مشهور ارزش آن را مشخص می کند؛ به بیان ساده تر روزی که حامیان این ارز دیجیتال آن را رها کنند، این ارز دیجیتال ارزش خود را از دست می دهد.
  2. در طبقه بندی ارزهای دیجیتال، شیبا بالاتر از بسیاری ارزهای دیجیتال با وایت پیپر بسیار عالی و اهداف بسیار خوب قرار گرفته است. این موضوع می تواند این مطلب را پررنگ کند که شاید این ارز دیجیتال (شیبا) قدرت کافی برای نگه داشتن جایگاهی بالا در بازار ارزهای دیجیتال نداشته باشد.
  3. بسیاری بر این باورند که ارز دیجیتال شیبا یک شت کوین است و به زودی ارزش خود را از دست می دهد.
  4. ارز دیجیتال شیبا، وایت پیپر ندارد.

  کاربردهای ارز دیجیتال شیبا اینو

  • حتماً تاکنون متوجه شده اید که میم کوین ها کاربرد خاصی ندارند و تنها برای شوخی یا اهدافی نه چندان مهم به وجود می آیند؛ از این رو شاید تنها کاربردی که بتوان برای Shiba ino در نظر گرفت، قابیلت معامله آن در صرافی های ارزهای دیجیتال باشد تا به این ترتیب معامله گران و سرمایه گذاران بتوانند از اختلاف قیمتی این ارز دیجیتال به سود برسند.
  • گاهی اوقات از میم کوین ها برای اهداف خیرخواهانه نیز استفاده شده است؛ البته ارز دیجیتال شیبا نیز برای کمک به وضعیت کرونا در هندوستان نیز استفاده شده است.

  کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال شیبا اینو

  شیبا یک ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC-20 شبکه اتریوم است؛ بنابراین تمام کیف پول های پشتیبانی کننده از شبکه اتریوم را می توان بستری برای نگه داری ارز دیجیتال شیبا در نظر گرفت.

  کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

  کیف پول سخت افزاری لجر به دلیل ذخیره کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین یکی از امن ترین کیف پول ها برای نگه داری ارزهای دیجیتال است. کیف پول های سخت افزاری معمولاً از سوی افرادی که قصد سرمایه گذاری بلندمدت را دارند یا معاملاتی با حجم بالا انجام می دهند، استفاده می شود. کیف پول لجر ارز دیجیتال شیبا را ساپورت می کند و دارندگان این کیف پول می توانند پس از خرید ارز دیجیتال شیبا، دارایی خود را با خیالی آسوده به این کیف پول انتقال دهند.

  کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت (My Ether Wallet)

  همان طور که از نام این کیف پول پیداست، یکی از بهترین کیف پول ها برای نگه داری اتریوم و توکن های ساخته شده در شبکه اتریوم است. از آنجا که ارز دیجیتال شیبا نیز یک توکن ERC-20 است، می توان آن را در این کیف پول نیز نگه داری کرد.

  کیف پول نرم افزاری تراست ولت (trust Wallet)

  کیف پول موبایلی تراست ولت محبوبیت فراوانی در میان کاربران دارد و به دلیل امنیت، رابط کاربری ساده و پشتیبانی از ارزهای مختلف بسیار شناخته شده است. این کیف پول نیز از ارز دیجیتال شیبا پشتیبانی می کند.

  کیف پول نرم افزاری متامسک (Metamask)

  یکی دیگر از کیف پول های معتبر اتریوم، کیف پول نرم افزاری متامسک است. با توجه به نوع ارز دیجیتال Shiba که ERC-20 است و بر روی شبکه اتریوم اجرا شده است، می تواند برای ذخیره این ارز دیجیتال استفاده شود.

  کیف پول نرم افزاری کوینومی (Coinomi)

  کیف پول نرم افزاری کوینومی در ابتدا در نسخه موبایل طراحی و ارائه شد، اما پس از مدتی تیم توسعه دهنده، نسخه دسکتاپ این کیف پول را نیز عرضه کرد. رابط کاربری این کیف پول ساده است و حتی افرادی که آشنایی فراوانی با دنیای کریپتوکارنسی ندارند نیز می توانند به راحتی در آن فعالیت کرده و ارزهای خود را نگه داری کنند. یکی از ارزهای دیجیتالی که می توان در این کیف پول پرطرفدار ذخیره کرد، ارز دیجیتال شیباست.

  آموزش خرید ارز دیجیتال شیبا اینو

  از مطمئن ترین راه ها برای خرید هر ارز دیجیتال، مراجعه به یک صرافی مطمئن است که ارز دیجیتال مورد نظر را لیست کرده باشد؛ البته راه های دیگری نیز وجود دارد که به دلیل کلاه برداری های بسیار زیاد استفاده از آن ها در این زمینه اصلاً توصیه نمی شود. به هر حال اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال شیبا از راه امن خود را داشته باشید باید در یک صرافی ایرانی و یا خارجی حساب کاربری ایجاد کرده و اقدام به خرید ارز دیجیتال شیبا کنید. در ادامه توضیحاتی در رابطه با خرید ارز دیجیتال شیبا از صرافی ایرانی و خارجی را برایتان شرح خواهیم داد.

  خرید ارز دیجیتال شیبا اینو از صرافی ایرانی

  خرید ارز دیجیتال از یک صرافی ایرانی بسیار راحت است، برای این کار شما نیاز دارید در یک صرافی معتبر ایرانی حساب کاربری ایجاد کرده و احراز هویت کنید. این مرحله بسیار ساده است؛ با وجود این اگر در فرایند ثبت نام در صرافی با مشکلی مواجه شدید، می توانید به راحتی با پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را رفع کنید. پس از ایجاد حساب کاربری کافی است حساب کاربری خودتان را با استفاده از کارت بانکی شارژ کنید. این کار بسیار ساده است و کافی است واحد تومان (ریال) را انتخاب کرده و مبلغ واریزی موردنظر خودتان را وارد کنید تا به صفحه پرداخت بانک منتقل شوید. اکنون می توانید با جست وجوی ارز دیجیتال شیبا در صرافی و واردکردن حجم و قیمت موردنظر خود این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

  خرید ارز دیجیتال شیبا اینو از صرافی خارجی

  گاهی معامله گران و به ویژه نوسان گیران ترجیح می دهند معاملات خود را در یک صرافی خارجی انجام دهند. حجم معاملات معمولاً در صرافی های بین المللی بیشتر است و معمولاً کارمزد معاملات نیز پایین تر است. به علاوه گاهی معامله گر قصد خرید یا فروش ارز دیجیتالی را دارد که ممکن است در هیچ یک از صرافی های معتبر ایرانی لیست نشده باشد؛ از این رو دانستن چگونگی انجام معامله در یک صرافی خارجی برای معامله گران ضروری است. برای فعالیت در یک صرافی خارجی باید بدانید که هیچ یک از صرافی های خارجی ارز دیجیتال، تومان (ریال) را ساپورت نمی کنند؛ درنتیجه شما برای فعالیت در یک صرافی خارجی ابتدا باید به یک صرافی ایرانی مراجعه کنید و یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین یا تتر را بخرید و سپس آن را به صرافی خارجی منتقل کنید.

  نحوه خرید از صرافی

  فرض کنید شما در یک صرافی خارجی ثبت نام کرده اید (فراموش نکنید که به دلیل وجود تحریم ها، اگر شما قصد فعالیت در صرافی های بین المللی را داشته باشید، به یک ابزار تغییردهنده IP همچون VPN و یا VPS نیاز دارید). با انتقال تتر به صرافی خارجی شما سرمایه لازم برای خرید شیبا را به دست آورده اید. اکنون کافی است ارز دیجیتال شیبا را جست وجو کنید و با رفتن به صفحه خرید و واردکردن مقادیر موردنیاز با توجه به نوع معامله، مانند حجم و قیمت و کلیک روی دکمه Buy، ارز دیجیتال شیبا را خریداری کنید. درنهایت برای حفظ سرمایه خود، ارزهای خریداری شده را از صرافی به کیف پول انتقال دهید. البته انتقال دارایی از صرافی به کیف پول تنها مخصوص صرافی خارجی نیست و شما باید بعد از خرید ارز دیجیتال Shiba ino از یک صرافی ایرانی نیز ارز دیجیتالهای خریداری شده خود را به یک کیف پول امن انتقال دهید تا در معرض خطرات مختلف قرار نگیرند.

  همان طور که بیان شد، روند خرید ارز دیجیتال شیبا و به طورکلی ارزهای دیجیتال از صرافی کار چندان دشواری نیست، اما باید توجه داشت که برای کسب سود، آن هم به صورت مستمر در بازار ارزهای دیجیتال، خرید، آخرین مرحله است و شما به عنوان یک سرمایه گذار یا معامله گر باید ابتدا ارز دیجیتال مناسب و ارزنده را انتخاب کنید، سپس بهترین نقطه ورود به معامله را نیز تشخیص دهید و درنهایت با مراجعه به صرافی ارز دیجیتال موردنظر را خریداری کنید. برای آنکه به این سطح از دانش برسید تا بتوانید به تنهایی و دور از هیجان های حاکم بر بازار بهترین ارز دیجیتال را در بهترین قیمت خریداری کنید، بهتر است در یک کلاس آموزش ارز دیجیتال به صورت حضوری یا آنلاین شرکت کرده تا کسب سود معقول خود از بازار را تضمین کنید.

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال شیبا اینو

  صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange)

  یکی از ویژگی های این صرافی محبوب پشتیبانی از ارزهای فیات است؛ به همین دلیل جای تعجب ندارد که کاربران این صرافی بتوانند به وسیله دلار آمریکا، یورو و پوند انگلستان و البته استیبل کوین تتر ارز دیجیتال شیبا را خریداری کنند.

  صرافی کوکوین (Kucoin)

  صرافی کوکوین به کاربران خود اجازه می دهد بدون انجام احراز هویت فعالیت کنند (البته تا امروز، باید دید این صرافی تا چه زمانی قصد حفظ قوانین خود را دارد)؛ بنابراین کاربران ایرانی که به دلیل وجود تحریم ها اجازه فعالیت در بسیاری از صرافی ها را ندارند، می توانند از صرافی کوکوین به عنوان بستری برای معاملات خود استفاده کنند. اگر شما هم یکی از کاربران صرافی کوکوین هستید و قصد دارید ارز دیجیتال شیبا را خریداری کنید، به یکی از ارزهای دیجیتال تتر یا دوج کوین نیاز دارید.

  صرافی بایننس (Binance)

  تقریباً تمام فعالان بازار ارزهای دیجیتال صرافی بایننس را می شناسند. این صرافی به دلیل حجم معاملات بالا، کارمزد مناسب و امکانات فراوانی که برای کاربران خود در نظر گرفته، با استقبال کاربران از سراسر جهان مواجه است. البته این صرافی به تازگی محدودیت های زیادی را برای فعالیت در بستر خود برای کاربران اعمال کرده است، تا آنجا که بسیاری از کاربران مجبور شدند این صرافی را ترک کنند. با این حال اگر شما هم هنوز یکی از کاربران صرافی بایننس هستید و قصد خرید ارز دیجیتال شیبا را دارید، باید یکی از ارزهای دیجیتال تتر، BUSD، TRY، Doge، BRL، UAH و ارزهای فیات دلار آمریکا را در حساب کاربری خود داشته باشید. همچنین کاربران صرافی Binance.us برای خرید ارز دیجیتال شیبا اینو به ارز دیجیتال BUSD نیاز دارند.

  صرافی یونی سواپ (Uniswap)

  صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ اولین صرافی است که امکان خرید ارز دیجیتال شیبا را در بازار اسپات برای کاربران خود فراهم کرده است. درواقع خالق ارز دیجیتال شیبا تقریباً نیمی از توکن های شیبا را از همان ابتدای کار به صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ منتقل کرده است. کاربران این صرافی برای خرید شیبا به ارز دیجیتال WETH نیاز دارند.

  صرافی کوینکس (CoinEx)

  صرافی کوینکس یکی از صرافی های محبوب ایرانیان به ویژه پس از اعمال محدودیت های شدید از سمت صرافی بایننس و یکی از معتبرترین صرافی های مخصوص مبادلات ارزهای دیجیتال است که کاربران آن می توانند به کمک تتر و USDC، ارز دیجیتال شیبا را در آن خریداری کنند. علاوه بر صرافی هایی که معرفی شدند، شما می توانید توکن شیبا را از صرافی هایی در بازار اسپات نیز خریداری کنید.

  علاوه بر این اگر کاربری قصد انجام معاملات Perpetual را روی ارز دیجیتال شیبا داشته باشد، باید در یکی از صرافی های Huobi Global، Kucoin، Gate.io، OKEX، Delta Exchange، AAX و Bingbon حساب کاربری داشته باشد. برای انجام چنین معاملاتی در تمام صرافی های عنوان شده به استیبل کوین تتر نیاز خواهید داشت؛ البته امکان انجام معامله در صرافی Huobi Global به وسیله دلار آمریکا نیز فراهم شده است.

  صرافی های ایرانی پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال شیبا اینو

  اگر قصد خرید ارز دیجیتال شیبا را از یک صرافی ایرانی داشته باشید، می توانید به یکی از صرافی هایی زیر مراجعه کنید.

  • صرافی بیت 24 (Bit24)
  • صرافی تبدیل (Tabdeal)
  • صرافی اوکی اکسچنج (ok-ex)
  • صرافی والکس (Wallex)
  • صرافی نوبیتکس (Nobitex)

  آینده ارز دیجیتال شیبا اینو

  همان طور که پیش از این بیان شد، میم کوین ها قدرت فنی بالایی ندارند و برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال که آینده آن ها وابسته به قدرت و هدف ایجاد آن هاست، آینده میم کوین ها را نمی توان به این صورت بررسی کرد. درواقع آینده این ارز دیجیتال کاملاً به استقبال عمومی مردم گره خورده است که در بسیاری از مواقع این استقبال عمومی نتیجه حمایت یک فرد مشهور است. همان طور که می بینیم، بنیان گذار ارز دیجیتال شیبا با انتقال بیش از 50 درصد از کل توکن های شیبا به کیف پول ویتالیک بوترین، وی را به عنوان یک فرد شناخته شده و به عبارت حامی اجباری ارز دیجیتال شیبا انتخاب کرد. پس از آن هر تصمیم ویتالیک بوترین بر آینده شیبا مؤثر است.

  ری اوشی بنیان گذار ارز دیجیتال شیبا درباره راه های پیشرفت این ارز دیجیتال گفته است که اگر کاربران در شبکه های اجتماعی درباره توکن شیبا صحبت کنند، دارندگان صرافی ها این توکن را لیست کنند یا توسعه دهندگان ایده های خود را طرح کنند، هریک می توانند در توسعه ارز دیجیتال شیبا نقشی اساسی داشته باشند. همان طور که می بینید، شیبا سیاست جدیدی برای پیشرفت و توسعه خود در پیش گرفته که البته تا امروز با استقبال مواجه شده است. توجه داشته باشید که اگر قصد سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال شیبا را دارید نباید مدیریت سرمایه را فراموش کنید و باید بدانید که با یک توئیت، حتی با یک شایعه نیز امکان از بین رفتن کل سرمایه شما وجود دارد و البته ممکن است به همین طریق نیز رشد بسیار بالایی را تجربه کند. به هر حال از آنجا که این میم کوین ها هیچ هدفی خاصی را دنبال نمی کنند و نقش چندانی در توسعه بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال ندارند، نباید درصد بالایی از سبد سرمایه گذاری شما را به خود اختصاص دهند.

  سخن پایانی

  در این مقاله، ارز دیجیتال شیبا را از ابعاد مختلف بررسی کردیم و صرافی ها و کیف پول هایی را که از این ارز پشتیبانی می کنند، برای شما گردآوری کردیم، اما نکته بسیار مهم این است که با توجه به ماهیت این ارز دیجیتال و با توجه به اینکه ارز دیجیتال Shiba ino بدون اینکه قصد رفع مشکلی را داشته باشد به وجود آمده است، می توان گفت آینده این آن مبهم است؛ پس بهتر است در صورتی که تصمیم دارید این ارز دیجیتال را خریداری کنید، بازه های زمانی سرمایه گذاری خود را کوتاه تر در نظر بگیرید و با درصد کمی از سرمایه خود این ارز دیجیتال را بخرید.

  سوالات متداول

  بله، با توجه به اینکه ارز شیبا روی شبکه اتریوم ایجاد شده است، یک توکن محسوب می شود.

  کیف پول سخت افزاری لجر، کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت، کیف پول نرم افزاری تراست ولت، کیف پول نرم افزاری متامسک و کیف پول نرم افزاری کوینومی از جمله کیف پول های شناخته شده ای هستند که از ارز دیجیتال Shiba inu پشتیبانی می کنند.