چگونه برای خرید ارز دیجیتال کارمزد کمتری پرداخت کنیم؟

این ویدیو را ببینید تا با راهکارهای کاهش کارمزد برای خرید ارزهای دیجیتال آشنا شوید!
یک مشکلی که اکثر تریدرها Traders یا کسانی که ارزهای دیجیتال قصد دارند بخرند، کارمزد شبکه است که در این ویدئو راه‌های کاهش کارمزد را به شما توضیح خواهم داد.
اصلا ببینید کارمزد چیست؟ شما وقتی بخواهید یک مبادله یا تراکنشی را در شبکه بلاک چین Blockchain ثبت کنید مثلا از یک نفر به یک نفر دیگه پول انتقال بدهید یک هزینه‌ای باید پرداخت کنید که همان کارمزد شبکه است که در واقع این هزینه‌ای که شما می‌دهید پاداشی است که به ماینرها Miners که کارهای ثبت بلوک‌ها در شبکه بلاک چین انجام می‌دهند، پرداخت می‌شود که با یک مثال به شما توضیح می‌دهیم که چگونه هزینه کارمزد را کاهش بدهیم.
شما وقتی می‌خواهید وارد ارزهای دیجیتال شوید و یا ترید Trade کنید و یک ارز دیجیتالی خریداری کنید مجبور هستید به یک صرافی رجوع کنید که اکثر صرافی‌ها خارجی هستند و در صرافی خارجی نمی‌توانیم اکثرا دلار بدیم و باید پولمان را تبدیل کرده باشیم که یک سری رمز ارزها در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارند که نامشان استیبل کوین Stablecoin هستند که معروف‌ترین آن‌ها تتر Theter است که قیمتش ۱ دلار می‌باشد، بنابراین شما وقتی می‌خواهید یک ارز دیجیتالی بخرید و Save یا ذخیره کنید آن را معمولا تبدیل به تتر می‌کنید و تتر را خریداری کرده و به آن صرافی مراجعه کنید و در آخر هر زمان که خواستید به هر رمز ارزی که مد نظرتان هست تبدیل نمایید.
اما کارمزد انتقال تتر در شبکه بلاک چین متفاوت است که ما با دو استاندارد رو به رو هستیم که شامل:
  • استاندارد ERC-20 Token
  • استاندارد TRC-20 Token

اگر شما بر روی شبکه بلاک چین اتریوم که همان استاندارد ERC-20 هست بخواهید تتر انتقال بدهید هزینه کارمزدش بسیار بالا می‌باشد. به طور مثال اگر با صرافی ایرانی والکس Wallex یک مقدار تتر خریداری کنید به هر جا که بخواهید ارسال کنید به ازای هر ۱۰۰ تتر ۳۰ تتر از شما دریافت خواهد کرد اما اگر بخواهیم بر روی شبکه دیگری که شبکه استاندارد TRC-20 تترتان را انتقال بدهید کارمزد بسیار پایین‌تر خواهید بود و یعنی به ازای ۱۰۰ تتر ۰.۵ تتر از شما کسر خواهد کرد. بنابراین یک راه کسر شدن از کارمزد انتقال انتخاب شبکه ترون TRC-20 می‌باشد.

اما به اندازه‌ای توضیح بدهیم که اصلا ترون یا رمز ارز Tron چیست؟ در واقع ترون همانند اتریوم Ethereum یک شبکه بلاک چین می‌باشد که قرار دادهای هوشمند را می‌توانید بر روی آن اجرا کنید و بدین منظور آمده است که مشکلات اتریوم را برطرف کرده که شامل مقیاس پذیری یعنی همان تعداد تراکنش‌هایی که در هر ثانیه می‌تواند ثبت شود، می‌باشد که ترون ادعا می‌کند که تا ۲۰۰۰ هزار تراکنش در هر ثانیه پشتیبانی می‌کند و یک مشکل دیگه‌ای را که در حال برطرف کردن است همان شیوه اجماع می‌باشد که ترون شیوه اجماعش را از proof of work یعنی اثبات کار به Proof of stake یعنی بر اساس سهام تغییر داده است و یعنی اگر شما یک مقدار رمز ارز ترون داشته باشید، می‌توانید در رمز ارز اجماع مشارکت کنید و در واقع سیستمی که شما بلوکه‌ها را تایید و ثبت می‌نمایید.

یک سوال پیش می‌آید که ما رمز ارز ترون را در کدام کیف پول‌ها می‌توانیم نگه داری کنیم؟

کیف پول‌های زیادی هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند مثل Trust Wallet تراست ولت، Exodus و Ledger

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
نوبیتکس دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

امتیاز شما با موفقیت ثبت شد
۲/۵ (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *