این ویدیو را ببینید تا با راهکارهای کاهش کارمزد برای خرید ارزهای دیجیتال آشنا شوید!
یک مشکلی که اکثر تریدرها Traders یا کسانی که ارزهای دیجیتال قصد دارند بخرند، کارمزد شبکه است که در این ویدئو راه های کاهش کارمزد را به شما توضیح خواهم داد.
اصلا ببینید کارمزد چیست؟ شما وقتی بخواهید یک مبادله یا تراکنشی را در شبکه بلاک چین Blockchain ثبت کنید مثلا از یک نفر به یک نفر دیگه پول انتقال بدهید یک هزینه ای باید پرداخت کنید که همان کارمزد شبکه است که در واقع این هزینه ای که شما می دهید پاداشی است که به ماینرها Miners که کارهای ثبت بلوک ها در شبکه بلاک چین انجام می دهند، پرداخت می شود که با یک مثال به شما توضیح می دهیم که چگونه هزینه کارمزد را کاهش بدهیم.
شما وقتی می خواهید وارد ارزهای دیجیتال شوید و یا ترید Trade کنید و یک ارز دیجیتالی خریداری کنید مجبور هستید به یک صرافی رجوع کنید که اکثر صرافی ها خارجی هستند و در صرافی خارجی نمی توانیم اکثرا دلار بدیم و باید پولمان را تبدیل کرده باشیم که یک سری رمز ارزها در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارند که نامشان استیبل کوین Stablecoin هستند که معروف ترین آن ها تتر Theter است که قیمتش 1 دلار می باشد، بنابراین شما وقتی می خواهید یک ارز دیجیتالی بخرید و Save یا ذخیره کنید آن را معمولا تبدیل به تتر می کنید و تتر را خریداری کرده و به آن صرافی مراجعه کنید و در آخر هر زمان که خواستید به هر رمز ارزی که مد نظرتان هست تبدیل نمایید.
اما کارمزد انتقال تتر در شبکه بلاک چین متفاوت است که ما با دو استاندارد رو به رو هستیم که شامل:
  • استاندارد ERC-20 Token
  • استاندارد TRC-20 Token

اگر شما بر روی شبکه بلاک چین اتریوم که همان استاندارد ERC-20 هست بخواهید تتر انتقال بدهید هزینه کارمزدش بسیار بالا می باشد. به طور مثال اگر با صرافی ایرانی والکس Wallex یک مقدار تتر خریداری کنید به هر جا که بخواهید ارسال کنید به ازای هر 100 تتر 30 تتر از شما دریافت خواهد کرد اما اگر بخواهیم بر روی شبکه دیگری که شبکه استاندارد TRC-20 تترتان را انتقال بدهید کارمزد بسیار پایین تر خواهید بود و یعنی به ازای 100 تتر 0.5 تتر از شما کسر خواهد کرد. بنابراین یک راه کسر شدن از کارمزد انتقال انتخاب شبکه ترون TRC-20 می باشد.

فهرست []

    اما به اندازه ای توضیح بدهیم که اصلا ترون یا رمز ارز Tron چیست؟ در واقع ترون همانند اتریوم Ethereum یک شبکه بلاک چین می باشد که قرار دادهای هوشمند را می توانید بر روی آن اجرا کنید و بدین منظور آمده است که مشکلات اتریوم را برطرف کرده که شامل مقیاس پذیری یعنی همان تعداد تراکنش هایی که در هر ثانیه می تواند ثبت شود، می باشد که ترون ادعا می کند که تا 2000 هزار تراکنش در هر ثانیه پشتیبانی می کند و یک مشکل دیگه ای را که در حال برطرف کردن است همان شیوه اجماع می باشد که ترون شیوه اجماعش را از proof of work یعنی اثبات کار به Proof of stake یعنی بر اساس سهام تغییر داده است و یعنی اگر شما یک مقدار رمز ارز ترون داشته باشید، می توانید در رمز ارز اجماع مشارکت کنید و در واقع سیستمی که شما بلوکه ها را تایید و ثبت می نمایید.

    یک سوال پیش می آید که ما رمز ارز ترون را در کدام کیف پول ها می توانیم نگه داری کنیم؟

    کیف پول های زیادی هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند مثل Trust Wallet تراست ولت، Exodus و Ledger