خودروهای وارداتی احتمالی زیر 20.000 دلار

خودروهای وارداتی

بعد از مدت‌ها بحث در میان مجلس، کارشناسان خودرو و دولت، بالاخره مجوز واردات خودرو آزاد می‌شود. از سال 1397 تا کنون واردات خودرو متوقف شده بود که قرار است از مهرماه امسال (1401) واردات باز هم از سر گرفته شود. واردکنندگان می‌توانند خودروهایی در محدوده‌ی قیمتی 10 الی 20 هزار یورو را وارد کنند (در حال حاضر اختلاف قیمت دلار و یورو کم است و از طرف دیگر قیمت‌ها معمولا بر حسب دلار بیان می‌شوند). البته برای واردات خودرو باید مجوزهایی گرفته شود و هر خودرو با هر ویژگی در دسته‌ی خودروهای وارداتی قرار نمی‌گیرد.

شرکت‌های خودروسازی از جمله هوندا، نیسان، هیوندای، تویوتا، کیا، میتسوبیشی، اشکودا، رنو و… از جمله شرکت‌های خوروسازی هستند که احتمالا خودروهای با قیمت پایین آنها گزینه مناسبی برای واردات خودرو باشند، همچنین گفته شده است که این خودروها قرار است تنها در بورس کالا عرضه شوند.

5 خودرو وارداتی احتمالی

در ادامه برخی از مدل‌هایی که احتمال واردات آنها وجود دارد را بررسی می‌کنیم.

1- فولکس واگن جتا مدل 2022

خودروهای وارداتی

با اینکه این روزها اکثر افراد جامعه به دنبال خودروهای شاسی‌بلند هستند، فولکس واگن جتا توانسته است نظر بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کند. این خودرو به دلیل کیفیت مناسبی که دارد به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای خریداری‌شده توسط آمریکایی‌ها در سال گذشته تبدیل شد. قیمت پایه مدل 2022 این خودرو 20.195 دلار است که البته ممکن است نوساناتی را نیز تجربه کند. در ادامه برخی از ویژگی‌های این مدل را بررسی خواهیم کرد.

2- کیا ریو مدل 2022

خودروهای وارداتی

کیا خودروساز کره‌ای و محبوب در جهان است اما با توجه به محدودیت قیمتی که برای واردات خودرو درنظر گرفته شده است نمی‌توان هر مدلی را انتخاب کرد. با این حال کیا ریو مدل سواری یا سدان از جمله خودروهایی است که امکان واردات آن به کشور وجود دارد. در این خودرو فضای کمی برای بخش صندلی عقب در نظر گرفته شده است. در ادامه برخی از ویژگی‌های این مدل را بررسی خواهیم کرد.

3- هیوندای النترا مدل 2022

خودروهای وارداتی

هیوندای دیگر شرکت خودروسازی کره‌ای است که طرفداران بسیاری دارد. برخی از مدل‌های ارزان‌تر این شرکت خودروسازی نیز می‌توانند در دسته‌ی خودروهای وارداتی قرار گیرند، ما در ادامه هیوندای النترا مدل 2022 را بررسی خواهیم کرد.

4- ماهیندرا ای ورتیو

خودروهای وارداتی

ماهیندرا یک شرکت خودروسازی هندی است که احتمالا یکی از بهترین گزینه‌ها برای واردات به شمار خواهند آمد. در ادامه برخی از ویژگی‌های مدل Mahindra E Verito را بیان خواهیم کرد. این مدل را می‌توان به عنوان تندر 90 هندی شناخت که شرکت رنو مونتاژ آن را در هند عملی کرد.

5- سوبارو ایمپرزا مدل 2022

خودروهای وارداتی

سوبارو یک شرکت خودروسازی متعلق به کشور ژاپن است که اتومبیل‌هایی در رنج قیمتی متفاوت را به بازار عرضه کرده است. برخی از مدل‌های این شرکت با قیمت بسیار مناسب عرضه شده‌اند و قیمتی زیر 20 هزار دلار دارند بنابراین می‌توان آنها را جز خودروهای احتمالی وارداتی در نظر گرفت. در ادامه برخی از ویژگی‌های سوبارو ایمپرزا مدل 2022 را بررسی خواهیم کرد.

کلام آخر

با آزادسازی واردات خودرو شاهد برخی از خودروهای خارجی در کشور خواهیم بود. علی‌رغم اینکه محدودیت قیمتی برای واردات خودرو در نظر گرفته شده است، برخی از مدل‌های اتومبیل مطابق با محدودیت قیمتی (زیر 20 هزار یورو) نیز وجود دارند که کیفیت مناسبی دارند و می‌توانند بهترین انتخاب باشند. ما در این مطلب برخی از خودروهای زیر 20 هزار دلار که احتمال دارد جز خودروهای وارداتی باشند را معرفی کردیم، البته همان‌طور که گفته شد، این خودروها، گزینه‌های احتمالی هستند و هیچ قطعیتی در ورود این مدل از خودروها وجود ندارد.

سوالات متداول

 1. آخرین واردات خودرو به کشور در چه سالی صورت گرفته بود؟
  از سال 1397 تا کنون واردات خودرو متوقف شده بود که قرار است از مهرماه امسال واردات باز هم از سر گرفته شود.
 2. محدودیت قیمتی خودروهای وارداتی به چه صورت است؟
  واردکنندگان خودرو می‌توانند خودروهای کمتر از 20 هزار دلار را وارد کنند که از این میان خودروهایی که قیمت آنها زیر 10 هزار دلار باشد، در اولویت هستند.
 3. آیا خودروهای وارداتی در بازار آزاد به فروش می‌رسند؟
  خیر، خودروهای وارداتی تنها قابل عرضه در بورس کالا هستند.
 4. اتومبیل‌های کدام شرکت‌های خودروسازی در طرح واردات خورو، می‌توانند جز کاندیدهای انتخابی باشند؟
  اتومبیل‌های ارزان‌قیمت شرکت‌های خودروسازی هوندا، نیسان، هیوندای، تویوتا، کیا، میتسوبیشی، اشکودا، رنو و… احتمالا در دسته‌ی خودروهای وارداتی قرار گیرند.