اگر با بلاک چین و ارزهای دیجیتال و نحوه سازوکار آن ها آشنا باشید، احتمالاً متوجه شده اید که این مفاهیم قرار است نوع جدیدی از فناوری را به مردم معرفی کند و در اختیار آن ها قرار دهد تا به این ترتیب کیفیت زندگی مردم را بالاتر ببرد. با وجود نوبودن بلاک چین و حتی اینترنتی که در اختیار همه ماست، نسل جدیدی از شبکه بلاک چین خلق شده که قرار است برخی ایرادات شبکه بلاک چین رایج فعلی را برطرف کند. این شبکه بلاک چین با نام هولو چین HoloChain شناخته شده است. در این مقاله قرار است به بررسی ارز دیجیتال هولو (Holo) با نام اختصاری HOT و شبکه هولوچین بپردازیم.

فهرست []

  معرفی بنیان گذاران این ارز دیجیتال

  پروژه ارز دیجیتال و شبکه هولو تیمی 12 نفره دارد که برخی نقش پررنگ تر ی در این پروژه داشتند که ما در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم.

  آرتور بروکو

  با تخصصی که آرتور بروکو در هوش مصنوعی دارد، سوابق درخشانی از وی در شرکت های شناخته شده ای مانند کرایسلر، جنرال موتورز و هیوز ثبت شده است. وی به عنوان یکی از بارزترین مؤسسان هولوچین معرفی شده است.

  اریک هریس براون

  هریس براون یک برنامه نویس قهار است که در بخش زیرساخت های کامپیوتری تخصص دارد. او فعالیت خود در زمینه برنامه نویسی را از سال 1988 آغاز کرد و Glass Bead Software نیز یکی از محصولات وی بوده است. اریک و ارتور بروکر در پروژه Meta Currency به عنوان یک توسعه دهنده فناوری برای تأمین اقتصاد Peer to Peer به فعالیت پرداختند. Ceptrنیز پلتفرمی همتا به همتاست که درواقع الگوی ساخت پلتفرم هولو محسوب می شود که اریک هریس بروان و آرتور بروک هر دو در آن همکاری داشته اند.

  دیوید میسرر (David Meisrer)

  دیوید یکی دیگر از افراد تیم پروژه هولوست که تخصص وی توسعه نرم افزار است،. دیوید اهل استرالیاست.

  نیکولاس لاک (Nicolas Luck)

  نیکولاس لاک آلمانی نیز به عنوان یک برنامه نویس در پروژه هولو همکاری داشته است. وی بیش از 10 سال در زمینه نرم افزار و ارائه راهکارهای نرم افزاری تجربه دارد.

  تاریخچه ارز دیجیتال هولو

  ماه می سال 2018 ارز دیجیتال هولو با قیمت 0.00073 دلار روانه بازار ارزهای دیجیتال شد و کاربران می توانستند این ارز دیجیتال را از صرافی ها خریداری کنند. در روزهای ابتدایی تقاضای بالایی برای ارز دیجیتال هولو در میان فعالان بازار وجود داشت و همین موضوع سبب شد که قیمت این ارز دیجیتال 5 روز پس از لیست شدن در صرافی ها به 0.001872 دلار برسد که صعود بسیار خوبی برای این ارز به حساب می آید.

  حرکت در این محدوده قیمتی تا اوایل سال 2021 ادامه داشت و از ماه دوم سال 2021 یعنی فوریه، همگام با دیگر ارزهای دیجیتال بازار و بالارفتن تقاضا هولو نیز توانست یک رشد قیمتی بسیار خوب را تجربه کند. ارز دیجیتال هولو توانست اوج قیمتی خود را در روز پنجم ماه آوریل سال 2021 ثبت کند. به این ترتیب رشد قیمتی این ارز دیجیتال که از قیمت تقریبی 0.0007 آغاز شده بود، در قیمت 0.028 دلار به اوج خود رسید. از آن پس در نمودار قیمتی ارز دیجیتال Holo شاهد یک افت قیمتی تا محدوده 0.0049 بودیم. با بررسی نمودار قیمتی HOT، در ماه های اخیر یعنی پس از ماه ژوئیه، این ارز دیجیتال توانسته است با وجود نوسانات تقریباً شدیدی که داشته است روندی صعودی به خود بگیرد. در حال حاضر نیز ارز دیجیتال هولو با قیمت تقریبی 0.0097 دلار در صرافی های ارز دیجیتال در حال مبادله است.

  ویژگی های هولو

  1. ارز دیجیتال هولو با بازاری با ارزش تقریبی 7/1 میلیارد دلار، رتبه 73 از نظر بزرگی بازار را به خود اختصاص داده و 06/0 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
  2. شبکه بلاک چین هولو یا هولو چین را واسطی در نظر بگیرید که در میان کاربران خود و اینترنتی که ما امروزه استفاده می کنیم، قرار می گیرد.
  3. توسعه دهندگان می توانند از خدمات بیشتر با هزینه ای پایین تری از شبکه بلاک چین رایج بهره مند شوند.
  4. توسعه دهندگان می توانند به کمک زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Java Script) برنامه هایی را برای این اینترنت غیرمتمرکز بنویسند و توزیع کنند.
  5. مهم ترین تفاوت هولوچین و بلاک چین معمولی که می شناسیم در نحوه اعتبارسنجی و تأیید یک تراکنش است.
  6. در هولوچین کار اعتبارسنجی و تأیید تراکنش به کمک روش زنجیره هش صورت می گیرد.
  7. روش زنجیره هش، با کمک جدول هش توزیع شده (DHT) تراکنش ها را تأیید می کند.
  8. با وجود جدول هش توزیع شده (DHT) در هولوچین، دیگر به دفترکل توزیع شده که در دسترس همه گره ها باشد، نیازی نیست.
  9. با استفاده از جدول هش توزیع شده در شبکه هولوچین، به وجود روش های اجماع PoW و PoS در شبکه منتفی نیاز است.
  10. جدول هش توزیع شده را می توان جایگزینی برای تمام نودهایی دانست که در روش های اجماع PoW و PoS باید هم زمان در شبکه فعال باشند؛ درنتیجه می توان گفت با وجود جدول هش توزیع شده، انرژی موردنیاز در شبکه به حداقل می سد.
  11. مقیاس پذیری و کارآمدی در شبکه هولوچین بسیار بیشتر از شبکه های بلاک چین رایج است. شبکه هولوچین با استفاده از شاردینگ جداول هش توزیع شده سعی در برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری شبکه دارد.
  12. کارمزد تراکنش ها در شبکه هولو چین به صورت قابل توجهی کاسته می شوند.
  13. ارز دیجیتال هولو یا همان توکن HOT یک توکن ERC-20 است.
  14. توکن HOT غیرقابل استخراج است و در همان ابتدا بیش از 177 میلیارد واحد از این توکن عرضه شده است.
  15. HoloFuel یک توکن در شبکه بلاک چین هولو یا همان هولوچین است که از راه های مختلف به عنوان پاداش به کاربران در شبکه اعطا می شود.

  مزایا و معایب هولو

  مزایا

  1. با بزرگ ترشدن شبکه های بلاک چین رایجی که می شناسیم، تعداد نودها (گره ها) نیز در آن ها افزایش می یابد و به این معناست که برای تأیید یک تراکنش باید انرژی بیشتری مصرف شود، اما شبکه هولوچین به کمک شاردینگ جداول هش توزیع شده مقیاس پذیری را بهینه می کند و هرچقدر شبکه بزرگ تر شود، به همین مقدار انرژی نیاز خواهد بود و این موضوع در کنترل میزان کارمزد نیز مؤثر است.
  2. از آنجا که تأیید تراکنش ها به کمک جدول هش توزیع شده صورت می گیرد و نیازی به بیشتر نودها نیست، تهدید رخ دادن حمله 51 درصدی در هولو چین از بین می رود.
  3. توسعه دهندگان به کمک هولوچین می توانند برنامه هایی را با هزینه کمتر ایجاد کرده و منتشر کنند. همچنین محیط هولوچین بسیار کارآمد است و خدمات خوبی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.
  4. با وجود هولوچین شاهد اینترنتی غیرمتمرکز و بدون محدودیت هستیم.

  معایب

  1. با وجود جدیدبودن فناوری و نوبودن شبکه برای رویارویی با مشکلات پیشین شبکه های بلاک چین، متأسفانه به نظر می رسد تیم توسعه دهنده پروژه تمایل چندانی به سرعت بخشیدن به رشد این اکوسیستم و پیگیری اهداف مطرح شده ندارد.
  2. صرافی های شناخته شده کمی از ارز دیجیتال هولو پشتیبانی می کنند. هیچ صرافی امکان انجام معاملات فیوچرز را روی ارز دیجیتال هولو فراهم نکرده است. در حال حاضر نیز تنها کاربران دو صرافی بایننس و دلتا اکسچنج می توانند معاملات Perpetual را روی توکن HOT داشته باشند.

  کاربردهای ارز دیجیتال هولو

  مثل هر ارز دیجیتال دیگری، فعالان بازار ارزهای دیجیتال می توانند با ایجاد حساب معاملاتی در صرافی هایی که ارز دیجیتال هولو را لیست کرده اند، به معامله این ارز دیجیتال بپردازد و از اختلاف قیمتی آن سود کسب کنند، اما توسعه دهندگان می توانند با صرف هزینه کمتر و با استفاده از امکانات بیشتر (در مقایسه با بلاک چین معمولی) برنامه های خود را بر بستر هولوچین ایجاد کنند. با اینکه هولوچین هنوز به تمام اهداف خود نرسیده است، شاهد آن هستیم که پروژه های فراوان در زمینه های مختلف مانند شبکه های اجتماعی و… بر بستر هولو چین ایجاد شده اند.

  کیف پول هایی که هولو را ساپورت می کنند

  اولین کاری که برای خرید یک ارز دیجیتال باید انجام شود، تهیه یک کیف پول مناسب از منبع معتبر است. کیف پول وسیله ای است که در انواع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد و کاربران با توجه به هدف و میزان سرمایه خود می توانند بهترین کیف پول ها را برای ارسال، دریافت و نگهداری ارز دیجیتال خود انتخاب کنند. در ادامه، فهرستی از مناسب ترین کیف پول هایی که از توکن HOT پشتیبانی می کنند، برای شما آورده ایم.

  کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

  کیف پول های سخت افزاری همواره یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال هستد؛ پس اگر شما هم قصد خرید ارز دیجیتال هولو (HOT) را دارید، می توانید ارزهای خریداری شده خود را با اطمینان خاطر در این کیف پول نگهداری کنید؛ البته قیمت نسبتاً بالای کیف پول های سخت افزاری شاید برای هرکسی مناسب نباشد.

  کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

  یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری که از ارز دیجیتال Holo پشتیبانی می کند، کیف پول ترزور است. کیف پول های سخت افزاری با ذخیره کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین، دارایی شما را از تهدید سرقت های آنلاین محفوظ می دارند.

  کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)

  اگر به دنبال کیف پول نرم افزاری برای نگهداری، ارسال یا دریافت ارز دیجیتال هولو هستید، کیف پول اتمیک یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست که در نسخه های موبایلی و دسکتاپ طراحی و ارائه شده است.

  کیف پول نرم افزاری متامسک (Metamask)

  متامسک یک کیف پول بسیار شناخته شده است که در فرمت تحت وب برای کاربران در دسترس است. این کیف پول را می توان برای نگهداری ارز دیجیتال هولو نیز استفاده کرد. کروم، فایرفاکس، اپرا و بریو مرورگرهایی هستند که می توان کیف پول متامسک را روی آن ها اجرا کرد.

  کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet)

  یکی از پرطرفدارترین کیف پول های نرم افزاری، تراست ولت است. این کیف پول با امنیت بالا و رابط کاربری ساده ، به ویژه بعد آنکه از سوی صرافی بایننس از آن حمایت شد، توجه بسیاری از کاربران بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. خوشبختانه دارندگان ارز دیجیتال هولو می توانند سرمایه خود را در این کیف پول نگهداری کنند.

  کیف پول نرم افزاری آیم توکن (im Token)

  کیف پول موبایلی آیم توکن علاوه بر ارز دیجیتال HOT، از ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و… پشتیبانی می کند. این کیف پول در نسخه های اندروید و IOS برای کاربران دردسترس است.

  کیف پول نرم افزاری انجین (Enjin Wallet)

  کیف پول انجین که کیف پول رسمی ارز دیجیتال انجین است، از ارزهای دیجیتال مختلف دیگری مانند بیت کوین، اتریوم و همچنین هولو پشتیبانی می کند. این کیف پول موبایلی از نظر امنیت، شباهت بسیاری به کیف پول های سخت افزاری دارد.

  کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت (My Ether Wallet)

  مای اتر ولت یک کیف پول تحت وب است که کاربران آن می توانند ارز دیجیتال Holo را در کنار بسیاری از دیگر ارزهای دیجیتال نگهداری کنند.

  خرید ارز دیجیتال هولو

  کسب اطلاعات در رابطه با ویژگی های ارزهای دیجیتال و دیگر موارد مربوط، معمولاً زمانی دنبال می شود که فردی قصد خرید آن ارز دیجیتال را داشته باشد. ما نیز در این بخش مقاله، پس از بیان ویژگی ها و مزایا و معایب ارز دیجیتال هولو (HOT) قصد داریم شما را با نحوه خرید این ارز دیجیتال آشنا کنیم که اگر تصمیم به خرید ارز هولو گرفتید، در فرایند خرید با مشکلی مواجه نشوید؛ البته علاوه بر این اطلاعات، برای آنکه شما بتوانید از ضرر خود جلوگیری کرده و سود بیشتری را کسب کنید، باید بتوانید بهترین نقطه ورود را پیدا کنید و این امر مستلزم آن است که شما با تحلیل تکنیکال آشنا شوید تا بتوانید با بررسی گذشته ارز دیجیتال Holo آینده قیمتی آن را پیش بینی کنید. بهترین راه رسیدن به چنین مهارتی، عضویت در یک کلاس ارز دیجیتال است که متخصصان حرفه ای آن بتوانند با دانش و تجربه خود، شما را در رسیدن به هدفتان یعنی کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال همراهی کنند. در ادامه، فرایند خرید ارز دیجتال هولو را از صرافی های ایرانی و خارجی به صورت کلی بررسی شده است. توجه داشته باشید که معمولاً برای خرید ارز دیجیتال در صرافی ها باید یک روند مشابه را طی کرد؛ هرچند در برخی صرافی ها ممکن است تفاوت های جزئی در فرایند خرید مشاهده شود.

  خرید ارز دیجیتال هولو از صرافی ایرانی

  ارزهای دیجیتال روزبه روز در میان عموم مردم جهان شناخته شده تر می شوند و می بینیم امروزه افراد بیشتری به دنبال خرید آن ها هستند. در ایران نیز که متأسفانه با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم، افراد زیادی برای کسب سود به سمت بازار ارزهای دیجیتال روی آورده اند و همین موضوع سبب شده است که در مایسه با گذشته شاهد صرافی های بیشتر با امکانات بالاتر باشیم. برای خرید ارز هولو از یک صرافی ایرانی ابتدا باید به دنبال یک صرافی ایرانی معتبر باشید که ارز دیجیتال Holo را لیست کرده باشد. پس از آن با ثبت نام و احراز هویت در صرافی امکان فعالیت به صورت نامحدود برای شما ممکن می شود.

  اکنون که به بستر لازم برای انجام معاملات خود دست یافتید، باید سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال HOT را نیز تأمین کنید. این کار بسیار ساده است و شما به کمک کارت بانکی تان و به سادگی می توانید حساب معاملاتی خود را شارژ کنید. وقتی به این مرحله برسید؛ یعنی هرآنچه را برای خرید ارز دیجیتال هولو نیاز بود، انجام داده اید و حالا باید به قدم آخر یعنی خرید ارز دیجیتال هولو بپردازید. برای این کار کافی است ه نام ارز دیجیتال (در اینجا هولو) را در پلتفرم صرافی جست وجو کنید و با کلیک روی آن به صفحه معاملاتی برای خرید ارز Holo دست یابید. حالا تنها باید حجم موردنظر خودتان را برای خرید ارز دیجیتال Holo مشخص کنید؛ برای مثال شما قصد دارید 100 واحد از توکن HOT را خریداری کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه سبزرنگ Buy کار به پایان می رسد. تنها موردی که باید اضافه کرد، این است که گاهی می توان قیمت موردنظر برای خرید را نیز انتخاب کرد؛ به عنوان نمونه شما می توانید با واردکردن قیمت 0.0095 به صرافی بگویید زمانی که قیمت توکن HOT به آن برسد خرید را برای شما انجام دهد.

  خرید ارز دیجیتال هولو از صرافی خارجی

  خرید ارز دیجیتال از صرافی های خارجی کار چندان پیچیده ای نیست؛ با این حال مراحل خرید از صرافی خارجی بیشتر است. پیش از هرچیز باید بدانید که حتی اگر قصد خرید ارز دیجیتال هولو از یک صرافی خارجی را نیز داشته باشید، به یک صرافی ایرانی هم احتیاج دارید؛ پس پیش از هرکاری در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید. فعالیت در صرافی های خارجی به وسیله ارزهای دیجیتال و برخی از کاربردی ترین ارزهای فیات انجام می گیرد؛ درنتیجه ما به عنوان یک ایرانی لازم است ابتدا در یک صرافی ایرانی ریال خود را به بیت کوین، تتر یا دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل کنیم. حال باید در یک صرافی خارجی ثبت نام کنیم. استفاده از VPN یا VPS هنگام فعالیت در یک صرافی خارجی را فراموش نکنید؛ پس از ثبت نام باید حساب معاملاتی خود را شارژ کنید، برای این کار تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری را که در صرافی ایرانی خریده بودید، به صرافی خارجی منتقل کنید. در این مرحله شما سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال Holo را دارید و تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با رفتن به صفحه معاملاتی توکن HOT در صرافی خارجی و واردکردن مقادیر موردنظر مانند قیمت، حجم و دیگر موارد خواسته شده با توجه به نوع معامله انتخابی شما، با کلیک روی دکمه سبزرنگ Buy کار خود را به انتها برسانید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، این است که پس از خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانی یا خارجی، دارایی خود را به یک کیف پول که پیش از این تهیه کرده اید، انتقال دهید. در ادامه صرافی های ایرانی و خارجی که ارز دیجیتال هولو را لیست کرده اند، برای شما آورده ایم.

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال هولو

  صرافی کوینکس (CoinEx)

  به دلیل اعمال تحریم ها علیه کشورمان فعالیت در صرافی های خارجی با محدودیت همراه است؛ با این حال برخی از صرافی ها مانند صرافی بین المللی کوینکس که بسیار معتبر است و حجم معاملات بالایی نیز دارد، به کاربران خود امکان فعالیت بدون احراز هویت را فراهم کرده است. بیت کوین و تتر دو ارز دیجیتالی هستند که اگر بخواهید ارز دیجتال هولو را در صرافی کوینکس خریداری کنید، به آن ها نیاز خواهید داشت.

  صرافی بایننس (Binance)

  تتر، TRY، BUSD، اتریوم، BNB، BRLو یورو ارزهای دیجیتال و فیاتی هستند که کاربران صرافی بایننس برای خرید ارز هولو باید یکی از آن ها را در حساب معاملاتی خود داشته باشند؛ البته اگر قصد خرید ارز دیجیتال HOLO را در بازار اسپات داشته باشند. امکان بازکردن معاملات Perpetual روی این ارز دیجتال در صرافی بایننس نیز تعبیه شده است که امکان انجام آن تنها به کمک استیبل کوین تتر وجود دارد.

  صرافی یونی سواپ (UniSwap)

  یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که ارز دیجیتال هولو را نیز ثبت کرده است و کاربرانی که از این صرافی استفاده می کنند، می توانند با استفاده از ارز دیجیتال WETH اقدام به تهیه ارز دیجیتال Holo کنند؛ البته در بازار اسپات.

  صرافی های ایرانی

  • صرافی بیت برگ (Bitbarg)
  • صرافی بیت پین (Bitpin)
  • صرافی ایران بایننس (Iran binance)
  • صرافی رابکس (Rabex)
  • صرافی سرمایکس یا همان ارزجو قدیم (Sarmayex)

  پروژه های ارز دیجیتال هولو

  جانتو (Junto)

  جانتو یک شبکه اجتماعی است که سعی دارد به طریقی اخبار کذب و شایعات رایج در فضای مجازی را از بین ببرد و این دنیا را به دنیایی نزدیک تر به واقعیت تبدیل کند.

  بازار تولیدکنندگان (Producer’s Market)

  در این پروژه با حذف واسطه ها و سود کلانی که دریافت می کردند، خریدارها و تولیدکنندگان به صورت مستقیم با هم در ارتباط هستند.

  یولکس (Ulex)

  یولکس یک برنامه متن باز در حوزه قانون است تا به این ترتیب دست دولت ها و قدرت های بزرگ را که مردم به آن ها بی اعتماد شده اند از این بخش بیرون بکشد.

  هولو هلث (Holo-Health)

  هولو هلث یک پروژه متن باز است که به عنوان سیستم ثبت سلامت روی هولوچین ایجاد شده است.

  کامت (Cumet)

  کامت یک شبکه اجتماعی است که به صورت غیرمتمرکز خلق شده است و درصدد رقابت با برنامه محبوب و شناخته شده ردیت در اینترنت سنتی است.

  آینده ارز دیجیتال هولو

  صحبت از آینده ارز دیجیتال کار چندان ساده ای نیست؛ زیرا برای این کار شما باید از ابعاد مختلف به بررسی ارز دیجیتال بپردازید. با همه این ها حتی اگر خبره ترین متخصصان هم آینده یک ارز دیجیتال را پیش بینی کنند، باز هم ممکن است با توجه به برخی مسائل، پیش بینی محقق نشود؛ درنتیجه باید به این موضوع توجه داشته باشید که حتی اگر از آینده یک ارز دیجیتال کاملا مطمئن هم باشید، باید با لحاظ کردن مدیریت سرمایه، اقدام به سرمایه گذاری روی آن ارز دیجیتال بکنید. با توجه به آنچه بیان شد، قصد داریم با توجه به آنچه در اختیار داریم، آینده ارز دیجیتال هولو را پیش بینی کنیم. شبکه بلاک چین هولو که با نام هولوچین شناخته شده است، به کمک جدول هش توزیع شده، نوع جدیدی از از شبکه بلاک چین را به ما معرفی می کند که با داشتن مزایای بلاک چین های رایج، معایب آن ها از جمله مقیاس پذیری و کارمزد بالا را برطرف کرده است؛ درنتیجه می توان گفت هولوچین یک فناوری جدید متعلق به آینده است و برای دورانی که افراد زیادی بخواهند خدماتی عالی با هزینه معقول داشته باشند، آمادگی حضور به صورت کامل را دارد.

  همچنین با معرفی اینترنت توزیع شده توسط هولو، راه حلی برای یکی از مشکلات مربوط به فناوری، مطرح و ارائه شده که سبب شده است توجه افراد بسیاری اعم از افراد عادی و متخصصان را به خود جلب کند، اما از طرف دیگر شاهد آن هستیم که با وجود تمام ویژگی های عالی این شبکه، تیم توسعه دهنده اهمیت چندانی به پیگیری اهداف پروژه نمی دهند که این موضوع می تواند افراد بسیاری را از آینده این شبکه و ارز دیجیتال هولو دلسرد کند، هرچند تیم توسعه دهنده این اتهامات را رد کرده و قبول نکرده اند و تأکید داشته اند که همه کارها در زمان درست خود انجام خواهند شد. با توجه به مواردی که به آن ها اشاره شد و با تکیه بر این موضوع که بلاک چین و ارزهای دیجیتال روزبه روز در میان مردم بیشتر پذیرفته می شوند، می توان چنین نتیجه گیری کرد که اگر تیم پروژه برای اجرای اهدافی که مشخص کرده اند، فعالیت بیشتری داشته باشند و درصدد رشد این پروژه برآیند، می توان به آینده فوق العاده درخشان شبکه هولوچین و ارز دیجیتال هولو امیدوار بود.

  سوالات متداول

  بله، ارز هولو یک توکن ERC-20 است.

  لجر (Ledger)، متامسک (Metamask)، تراست ولت (Trust Wallet)، آیم توکن (im Token)، انجین (Enjin Wallet)، مای اتر ولت (My Ether Wallet).

  ایجاد اینترنت غیرمتمرکز (توزیع شده) که کاربران قرار است روی آن نظارت داشته باشند. 

  با گسترش جامعه ارزهای دیجیتال و بلاک چین، شاهد بروز مشکلاتی به ویژه در شبکه های بلاک چین بزرگ و پرطرفدار مانند بیت کوین و اتریوم هستیم. در شبکه بلاک چین این ارزهای دیجیتال، با بزرگ ترشدن شبکه مقیاس پذیری کاهش یافته، انرژی موردنیاز برای تأیید تراکنش ها و درنتیجه کارمزد تراکنش ها افزایش یافته است. در میان چنین مسائلی ایجاد یک شبکه بلاک چین مانند هولوچین یک امیدواری برای آینده بلاک چین و ارزهای دیجیتال به حساب می آید. ما سعی کردیم در این مقاله ارز دیجیتال هولو و شبکه بلاک چین هولو را به تفصیل معرفی کنیم و ویژگی ها و مزایا و معایب آن را برای شما برشماریم تا شما را در امر تصمیم گیری برای سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال کمک کرده باشیم.