این پرسش که بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران و جهان کدام اند، یکی از سؤالات پرتکرار است. با وجود داغ بودن تب استخراج بیت کوین در این ایام، هر شخصی دوست دارد یک سری اطلاعات را درباره چگونگی انجام آن به دست آورد؛ زیرا این عرصه نوپاست و شکل جدیدی از کسب درآمد به شمار می آید. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین استخرهای استخراج بیت کوین آشنا کنیم؛ بنابراین در صورتی که قصد دارید از طریق به کار گرفتن شیوه ای نوین و خاص درآمد کسب کنید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

فهرست []

  بیت کوین ارز و شبکه ای غیرمتمرکز است که به کشور یا نهاد خاصی وابستگی ندارد؛ یعنی هر فردی در هر نقطه از جهان قادر است به شبکه بیت کوین متصل شود و قسمتی از آن باشد.

  استخراج بیت کوین چیست؟

  علاوه بر این سؤال که بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران و جهان کدام اند؟ ممکن است این سؤال نیز برای شما پیش آمده باشد که منظور از استخراج بیت کوین چیست؟ برای اینکه بتوانیم به این سؤال پاسخ دهیم، ابتدا باید بدانیم بیت کوین چگونه کار می کند.

  همان طور که قبلاً گفته شد، بیت کوین یک ارز و شبکه ای غیرمتمرکز است که بدون داشتن وابستگی به نهاد یا کشوری خاص می تواند هر فردی را از هر جایی به خود وصل کند. شبکه بیت کوین به منظور ادامه دادن فعالیت خود تنها به افراد یا کاربرانش وابستگی دارد و به کمپانی یا فرد خاصی وابسته نیست. تأیید تراکنش های بیت کوین یا تأمین امنیت آن توسط اشخاص داوطلب که نام آن ها ماینر یا استخراج کننده است، انجام می گیرد.

  این افراد دستگاه ها و سخت افزارهای خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می دهند تا امنیت این شبکه را تأمین کنند. بیت کوین نیز به این اشخاص در مقابل کاری که انجام می دهند، پاداشی خواهد داد.

  استخراج بیت کوین و تجهیزات مورد نیاز آن

  در مبحث استخرهای استخراج بیت کوین خوب است بگوییم فعالیت ماینینگ درست همانند یک مسابقه است؛ زیرا ماینرها هنگام حل معامله های ریاضی سخت و پیچیده می خواهند از یکدیگر پیشی بگیرند. هر ماینری که جواب را پیدا کرد، بیت کوین ساخته شده به عنوان جایزه به او داده می شود. البته باید این نکته را ذکر کنیم که چنین معامله هایی نیازمند قدرت پردازش هستند که آن توسط سخت افزارهای کامپیوتری تأمین می شود.

  به همین دلیل برای استخراج بیت کوین باید دستگاه هایی را استفاده کرد که از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند. دستگاه استخراج بیت کوین، کیف پول مخصوص بیت کوین، اینترنت ثابت و پرسرعت، تجهیزات برقی مناسب و با کیفیت و تجهیزات تهویه جزء وسایل مورد نیاز برای استخراج بیت کوین محسوب می شوند.

  بهترین استخرهای استخراج بیت کوین و انواع آن ها

  در این بخش مطلب بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران و جهان باید گفته شود که استخر استخراج یا ماینینگ پول به عنوان یک محل مجازی به شمار می آید. ماینرها با جمع شدن در این محل سعی می کنند یک بلاک را استخراج کنند؛ درنتیجه هرکدام از ماینرها یا همان استخراج کننده ها براساس توان پردازشی خودشان سودی را به دست می آورند. استخرهای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شرایطی را برای ماینرها به وجود می آورند تا به اشتراک گذاشتن منابع محاسباتی و قدرت پردازشی خود را با هم انجام دهند.

  انجام چنین کاری به آن ها این فرصت را می دهد تا بتوانند شانس خود را برای دریافت جایزه تا حد بسیار زیادی بالا ببرند. در ادامه بهترین استخرهای استخراج بیت کوین را معرفی و هریک را بررسی خواهیم کرد.

  استخر استخراج CKpool

   

   CKpool یک استخر استخراج انفرادی به شمار می آید که کارمزد آن برای بیت کوین یک درصد است. همچنین شرایطی را برای کاربران فراهم می کند تا بدون اینکه بلاک چین را دانلود کرده یا گره ای جامع را اجرا کنند که فضای ذخیره سازی خیلی زیادی توسط آن اشغال می شود، عملیات استخراج را به شکلی انفرادی انجام دهند.

  ه این معنا که 99 درصد از پاداش بلوک کامل بیت کوین به کاربران داده می شود. این پلتفرم با سرعت بسیار بالا و تأخیر خیلی کم وصل خواهد شد تا اطلاع رسانی و تغییریافتن بلوک به گره های بیت کوین را سریع منتشر کند. یکی از مزایای سی کی پول این است که بلاک چین را به صورت انفرادی دانلود کرده یا بدون اجرای کد استخراج می کند.

  همچنین بیت کوین را با دریافت آدرس کیف پول بیت کوین به شکل خودکار استخراج خواهد کرد. علاوه بر این حالت های گوناگون کسب درآمد را ارائه می دهد. تنها ایراد سی کی پول این است که رابط کاربری ضعیفی دارد.

  استخر ViaBTC

   

  راه اندازی این استخر درست در سال 2016 میلادی انجام گرفت. گفتنی است 8.7 درصد از تمام نرخ هش ریت بیت کوین در اختیار استخر ویا بی تی سی است. این استخر به جز بیت کوین از سایر ارزها مانند لایت کوین، زی کش، dash/’>دش، مونرو، بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک و غیره نیز حمایت و پشتیبانی می کند. پشتیبانی کردن استخر Antipool از سه شیوه پرداخت مختلف PPLNS و +PPS و SOLO سبب شده است این استخر یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در کشور ما و دنیا شناخته شود.

  نرخ کارمزد هرکدام از این روش های پرداخت به ترتیب 4، 2 و 1 درصد است. یکی از اصلی ترین مزیت های استخر استخراج ویا بی تی سی این است که درآمد استخراج بسیار بالایی را ارائه می دهد. همچنین تجهیزات استخراج مطمئن را ارائه داده و انتخاب بسته های استخراج ارز دیجیتال مانند اتریوم، دش، مونرو و بیت کوین نیز در آن امکان پذیر است.

  ین استخر برای استخراج ابری گزینه های گوناگونی از روش های پرداخت را ارائه خواهد داد. به وسیله استانداردهای امنیتی بسیار بالا از درآمد شما محافظت می کند. افراد از دستگاه های iOS و Android به راحتی و آسانی می توانند به داشبورد ماینینگ دسترسی داشته باشند.

  علاوه بر مزایایی که به آن ها اشاره کردیم، این استخر معایبی هم دارد و آن دسترسی به پشتیبانی آن تنها با فرستادن تیکت است.

  استخر استخراج BW

  کی دیگر از محبوب ترین استخرهای استخراج ارز دیجیتال در ایران و دنیا بی دابلیوست. این پلتفرم شرایطی را برای شما به وجود می آورد تا معامله با بیت کوین را خیلی راحت و بدون مواجهه با مشکل خاصی انجام دهید. بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و غیره ارزهای دیجیتال دیگری هستند که این نوع استخر استخراج از آن ها پشتیبانی می کند.

  با استفاده از این برنامه معاملاتی ارز دیجیتال انجام تراکنش های فوری از دستگاه های iOS و Android امکان پذیر است. بی دابلیو آخرین نرخ ارزهای دیجیتال را به نمایش می گذارد و از شکل های کسب درآمد گوناگون نیز پشتیبانی می کند. موجودبودن این استخر استخراج به زبان های متنوعی از قبیل انگلیسی، کره ای، عربی، هلندی، مالایی، یونانی و غیره یکی از مزایای آن است. ایراد بی دابلیو این است که پشتیبانی را تنها از طریق ایمیل انجام می دهد.

  استخر استخراج F2pool

  استخر اف تو پول نخستین استخرهای استخراج ارز دیجیتال است که تأسیس آن در سال 2013 میلادی انجام گرفت. این استخر غیر از بیت کوین از سایر ارزها مانند لایت کوین، اتریوم و زی کش نیز پشتیبانی خواهد کرد. مهم ترین نکته ای که باید درباره اف تو پول توجه کرد، این است که شما بعد از ثبت نام در این سایت قادر به تغییر آدرس ایمیل خود نیستید.

  از آنجا که برای کاربران ایرانی نیز این امکان وجود دارد تا در استخر اف تو پول فعالیت داشته باشند، چنین نکته ای را می توان جزء نکات مثبت این استخر به حساب آورد. استخر استخراج اف تو پول از بالای 40 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و این کار را به آسانی و به شکل چت زنده انجام می دهد.

  این استخر همچنین از حمله های DDoS جلوگیری خواهد کرد. یکی از مهم ترین ایرادهای اف تو پول این است که برای استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از آن باید هزینه های بسیار بالایی را پرداخت کرد.

  استخر استخراج Genesis Mining

  استخر استخراج جنسیس ماینینگ هش را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد و برای استخراج کنندگان خانگی علاقه مند، افراد سرمایه گذار در مقیاس بالا و همچنین افراد تازه وارد از ظرفیت استخراج ارز دیجیتال برخوردار است.

  این وب سایت روشی آسان و راحت را برای استخراج ارزهای دیجیتال در اختیار شما قرار می دهد. یکی از مهم ترین مزایای جنسیس ماینینگ به عنوان استخر استخراج بیت کوین این است که برنامه های قیمت گذاری گوناگون را ارائه خواهد داد.

  علاوه بر این بدون اینکه به داشتن تجربه قبلی نیاز باشد ارزها را استخراج می کند، اما یکی از معایب جنسیس ماینینگ این است که افزایش قیمت بیت کوین به واردشدن ماینرهای بیشتری منجر می شود و شما برای ماینینگ سود کمتری می گیرید.

  استخر استخراج BTC.com

  استخر BTC.com یکی از بهترین و بزرگ ترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران و جهان است. استخر بی تی سی دات کام در سال 2016 میلادی به دلیل اینکه خدمات کیف پول و غیره را ارائه می داد، توانست شهرت بسیار زیادی پیدا کند.

  این نوع استخر استخراج بیت کوین دارای شیوه پرداخت ویژه خود یعنی FPPS بوده که محل قرارگیری آن در دسته شیوه پرداخت PPS است. کارمزد در هر قسمتی که قادر است برای تعداد زیادی از کاربران اهمیت داشته باشد که این استخر استخراج به اندازه 1.5 درصد کارمزد دارد.

  با توجه به آمار نهایی، این استخر کاربران ایرانی را از نظر دسترسی با محدودیت مواجه کرده است، ولی این استخر از مزیت هایی مانند کارمزد برداشت بسیار کم و همین طور شهرت و اعتبار بسیار زیادی برخوردار است.

  استخر استخراج Antpool

  کمپانی بیت مین که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان سخت افزار استخراج بیت کوین دنیاست، استخر Antpool را اداره می کند. علاوه بر این حساب کاربری در آن به صورت کاملاً رایگان ایجاد می شود و تا امروز به طور دقیق مشخص نشده که کارمزد تراکنش آن چقدر است.

  کاربران به راحتی و آسانی می توانند از طریق پنل کاربری خود برای ارزیابی و بازدید میزان درآمد و نرخ هش اقدام کنند، ولی متأسفانه کاربران ایرانی در زمان دسترسی پیداکردن و استفاده از این استخراج کمی با مشکل روبه رو می شوند.

  استخر استخراج Slushpool

  اسلاش پول یکی دیگر از بهترین و بزرگ ترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران و جهان است که در سال 2010 میلادی برای آغاز فعالیت خود اقدام کرد. افراد قبل از اینکه در این سایت ثبت نام کنند، ابتدا یک حساب کاربری آزمایشی در اختیار آن ها قرار می گیرد.

  چراکه با استفاده از آن بتوانند تجربه به دست آورند که این موضوع برای آن دسته از افرادی که تازه کار هستند و تجربه زیادی ندارند می تواند بسیار مفید واقع شود. محیط کاربر سندش و همچنین انتشار اخبار به روز جزء مهم ترین مزیت های آن محسوب می شود.

  استخر استخراج poolin

  استخر استخراج poolin مانند دیگر استخرهای استخراج سرور آن در آمریکاست. شما به راحتی می توانید به این استخر متصل شوید و ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، مونرو، لایت کوین، زی کش، کوین اس وی و بیت کوین کش را استخراج کنید.

  کی از مزایای مهمی که این استخر دارد، این است که کاربران می توانند از شماره تلفن شخصی خود برای متصل شدن به آن استفاده کنند. این استخر از پیش شماره ایران پشتیبانی کرده و متصل شدن به آن به راحتی انجام می شود. در این استخر برای هر ارز یک محدودیتی ایجاد می شود؛ یعنی در برداشت نمی توانیم آزادانه عمل کنیم.

  محدودیت برداشت بیت کوین 0.005، زی کش 0.01، اتریوم 0.1، لایت کوین 0.01 و دش 0.005 است. کارمزد این استخر حدود 4 درصد است که این مبلغ از مشترکان کم می شود. این استخر درآمد بالا و خدمات فوق العاده ای به کاربران می دهد، ولی میزان دریافت کارمزد آن اندکی بیشتر از بقیه استخرهاست.

  سخن پایانی

  در این مطلب استخرهای استخراج بیت کوین را معرفی کردیم که هریک از آن ها از مزایا و معایب خاص خود برخوردار هستند. به طورکلی بهترین استخرهای استخراج بیت کوین از جمله پلتفرم هایی هستند که مدیریت و سازمان دهی آن ها را اشخاص ثالث انجام می دهند تا قدرت هش ماینرها را در تمام نقاط دنیا اداره کنند.

  اگر قصد دارید به عنوان ماینری کوچک با منابع محدود در بازار قدم بگذارید، توصیه می شود استخر استخراجی متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. استخرهای ذکرشده نقطه آغاز خوب و مناسبی هستند که قبلاً از انتخاب باید درباره هرکدام تحقیق کنید.

  پرسش های متداول

  ۱- آیا مکان قرارگیری استخر تأثیری در سود دارد؟

  بله، اما این تأثیر مستقیم نیست. اغلب استخرها سرورهایی متفاوتی را ایجاد می کنند تا اتصال ماینر به استخر پایدار بماند.

  ۲- بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران کدام اند؟

  F2pool,poolin بهترین استخرهایی هستند که از پیش شماره ایران پشتیبانی می کنند و دسترسی به آن ها نیز آسان تر است.

  ۳- چرا پیوستن به استخر استخراج لازم است؟

  دسترسی به شبکه بیت کوین به صورت مستقیم نیز انجام می شود، اما این اتصال سبب می شود کسب پاداش از استخراج صفر شود.

  ۴- آیا می توان از هر استخر استخراجی استفاده کرد؟

  استفاده و انتخاب یک استخر استخراج به شرایط کاربر بستگی دارد و کشور، میزان کارمزد و خدمات ارائه دهنده از عوامل تأثیرگذار برای انتخاب یک استخر استخراج است.

  ۵- آیا هرکسی می تواند استخر استخراج بسازد؟

  خبر، ساخت استخر استخراج نیازمند تجهیزات و دستگاه های بسیار گران قیمتی است و پرداخت این هزینه ها از عهده هرکسی برنمی آید.