ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

آموزش استخراج بیت کوین کش به صورت گام به گام

استخراج بیت کوین کش

استخراج بیت کوین کش موضوعی است که در این مطلب می‌خواهیم به آن بپردازیم. بیت کوین کش یکی از فورک‌های بیت کوین است. ماینرهایی که این ارز را برای استخراج انتخاب می‌کنند، می‌توانند تا 8 برابر بیت کوین تراکنش‌ها را تأیید کنند. همین ویژگی، یکی از دلایل اصلی ایجاد بیت کوین کش است؛ زیرا سرمایه‌گذاران آن می‌توانند هنگام ارسال دارایی، کارمزد تراکنش کمتری پرداخت کنند.

منظور از استخراج بیت کوین کش چیست؟

استحراج بیت کوین کش

مانند بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال دیگر که روی بلاک چین کار می‌کنند، در شبکه بیت کوین کش نیز ماینرها نیز ملزم به بررسی و تأیید تراکنش‌ها هستند. هرکسی در جهان می‌تواند با خرید سخت افزار مناسب و دانلود نرم افزار موردنیاز (که بعداً در مورد آن با جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد) به‌عنوان ماینر در شبکه فعالیت داشته باشد. درست مانند بیت کوین، هر 10 دقیقه یک بلوک از تراکنش‌ها توسط ماینرهای بیت کوین کش تأیید می‌شود. قبل از تأیید یک بلوک، همه ماینر های شبکه بیت کوین کش باید تلاش کنند تا یک معادله رمزنگاری‌ شده را حل کنند.

این معادله به‌قدری دشوار است که هیچ انسانی نمی‌تواند آن را حل کند و برای حل آن به سخت افزارهای پیچیده با قدرت محاسبانی بالا نیاز است؛ بنابراین هر ماینر در شبکه بیت کوین کش در حال رقابت است تا اولین کسی باشد که معما را حل کند؛ زیرا اولین سیستمی که موفق به حل این معادله شود، پاداش استخراج بیت کوین کش را دریافت می‌کند.

در حال حاضر پاداش استخراج موفقیت‌ آمیز یک بلوک بیت کوین کش 12.5 است که تا آوریل 2022 هم همین مقدار باقی خواهد ماند. پس از آن، پاداش این استخراج به 6.25 نصف می‌شود. علاوه بر پاداش بلاک، ماینر موفق هزینه تراکنش‌هایی را که هر کاربر بیت کوین کش هنگام انتقال وجه پرداخت کرده است، دریافت می‌کند. همچنین توجه به این نکته مهم است که ماینر با قوی‌ترین سخت افزار ماینینگ بیشترین شانس را برای برنده‌شدن پاداش استخراج دارد.

برای استخراج بیت کوین کش، دستگاه استخراج گران‌قیمت و قدرتمند همیشه شانس بیشتری برای برنده‌شدن پاداش در برابر یک CPU معمولی را خواهد داشت. بعداً در این مورد با جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آیا استخراج بیت کوین کش به‌صرفه است؟

همان‌طور که پیش از این گفته شد، هرکسی در جهان می‌تواند از این استخراج پول دربیاورد. با این حال ورود به این بازار به‌سادگی و بدون در نظر داشتن هزینه‌ها امکان‌پذیر نیست. در مرحله اول، باید روی برخی از سخت افزارهای استخراج بیت کوین کش سرمایه‌گذاری کنید. میزان موفقیت شما در استخراج به کیفیت تجهیزات شما بستگی دارد؛ بنابراین باید تا حد امکان برای خرید این تجهیزات سرمایه‌گذاری کنید تا قوی‌ترین دستگاهی را که می‌توانید بخرید. در غیر این صورت، کسب پاداش استخراج در برابر سایر رقبا تقریباً غیرممکن خواهد بود.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید میزان برق موردنیاز برای این استخراج است. درست مانند بیت کوین، استخراج بیت کوین کش مقدار قابل‌توجهی برق مصرف می‌کند؛ زیرا برای استخراج این رمزارز نیز باید معادلات رمزنگاری‌شده پیچیده‌ای حل شوند. تنها روش حل این معادلات استفاده از توان محاسباتی زیاد است که به برق زیادی نیاز دارد!

باید به خاطر داشته باشید که هر ماینر در بلاک چین در تلاش برای حل یک معماست؛ به این معنا که حتی اگر در حل معادله موفق نشوید، باز هم برق زیادی استفاده خواهید کرد! علاوه بر این، موقعیت جغرافیایی در تعیین هزینه برق مصرفی تأثیرگذار است؛ برای مثال چین یکی از ارزان‌ترین نقاط جهان از نظر قیمت برق است؛ به همین دلیل بیشتر عملیات معدنی بزرگ در آنجا مستقر هستند. از سوی دیگر، استخراج بیت کوین کش در کره جنوبی کمترین سود را دارد؛ زیرا برق در این کشور بسیار گران است!

آخرین موردی که باید در نظر بگیرید، ارزش واقعی بیت کوین کش است. مسلماً هرچه قیمت بیت کوین کش بیشتر شود، نرخ سود دریافتی شما هم بیشتر خواهد بود؛ بنابراین باید مشخص کنید که به استخراج بیت کوین کش به‌عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه می‌کنید یا کوتاه‌مدت. با توجه به این سه مورد، به‌سادگی می‌توان متوجه شد که سودآوری این استخراج به عوامل متعددی بستگی دارد.

مهم‌ترین نکاتی که درباره استخراج بیت کوین کش باید بدانید

برای درک بهتر فرایند این استخراج بهتر است با برخی اصطلاحات تخصصی این حوزه آشنا شوید:

 • الگوریتم اجماع: مکانیسمی در فناوری بلاک چین که امکان توافق بین یک شبکه توزیع‌شده از کاربران یا دستگاه‌ها را فراهم می‌کند؛ برای مثال الگوریتم اجماع اثبات کار به ماینرها اجازه می‌دهد تا قبل از اضافه‌شدن بلاک به بلاک چین، درباره اعتبار بلوک‌ها به توافق برسند.
 • هش ریت: به قدرت موردنیاز برای حل یک معادله رمزنگاری‌شده و تأیید یک بلاک اشاره دارد. این معیار با واحد هش در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. هر چه یک دستگاه استخراج در هر ثانیه هش بیشتری تولید کند، قدرتمندتر است و شانس بیشتری برای ایجاد بلاک جدید دارد.
 • زمان ایجاد بلاک: مدت‌زمانی است که ماینرها برای تأیید بلاک‌ها و اضافه‌کردن آن‌ها به دفتر کل توزیع‌شده نیاز دارند. زمان ایجاد بلاک در شبکه بیت کوین کش، حدود 10 دقیقه است.
 • سختی شبکه: این معیار مشخص می‌کند یک ماینر برای ایجاد بلاک جدید بیت کوین کش چقدر باید تلاش کند. این الگوریتم تنظیم سختی (DAA) نیز نامیده می‌شود و مربوط به میزان قدرت هش یک ماینر برای استخراج در مدت‌زمان تخمینی ایجاد بلاک است.
 • پاداش بلاک: به پاداشی گفته می‌شود که به ماینرها به ازای ایجاد بلاک پرداخت می‌شود. در حال حاضر پاداش استخراج بیت کوین کش، 6.25 BCH است.

بهترین سخت افزار برای استخراج بیت کوین کش

اولین چیزی که برای شروع این استخراج به آن نیاز دارید، سخت افزار قوی با قدرت محاسبه بالاست. در سال‌های اولیه معرفی بیت کوین کش، استخراج این ارز با استفاده از CPU یا GPU به‌سادگی امکان‌پذیر بود. این تجهیزات قیمت بسیار کمی داشتند و سود حاصل از استخراج خیلی سود به دست می‌آمد.

با این حال، فناوری استخراج در حال حاضر پیشرفت زیادی داشته است؛ به این معنا که در حال حاضر دستگاه‌های سخت افزاری تخصصی وجود دارند که به‌طور خاص برای استخراج ساخته شده‌اند. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، ماینرهایی که قدرتمندترین دستگاه‌ها را دارند، شانس موفقیتشان هم از دیگران بیشتر است.

درواقع هر دستگاهی مقدار معینی «قدرت هش» دارد. برای درک بهتر این موضوع، یک ماشین را تصور کنید. این ماشین بسته به مدل، حداکثر سرعت مشخصی دارد. در بیشتر مواقع هر چه خودرو گران‌تر باشد، قدرتش بیشتر است! این موضوع اهمیت زیادی دارد؛ زیرا زمانی که ماینرها سعی در حل معما دارند، میلیاردها ترکیب مختلف را امتحان می‌کنند تا زمانی که جواب درست به دست آید. هر چه یک دستگاه سخت افزاری قدرت هش بیشتری داشته باشد، ترکیب‌های بیشتری را می‌تواند در هر ثانیه امتحان کند!

در حال حاضر، تنها سخت افزاری که به شما فرصت استخراج بیت کوین کش را می‌دهد، چیزی به نام ASIC است. تنوع زیادی از این دستگاه وجود دارد که برخی از آن‌ها بهتر از بقیه هستند؛ بنابراین خرید هر دستگاهی به غیر از این دستگاه، کمکی به شما برای استخراج بیت کوین کش نمی‌کند. در ادامه و با توجه به اینکه با اهمیت نرخ هش آشنا شدید، به برخی از بهترین دستگاه‌های این استخراج اشاره خواهیم کرد:

1- Halong Mining DragonMint 16T

دستگاه های استخراج بیت کوین کش

دستگاه DragonMint در مارس 2018 عرضه شده و قدرتمندترین دستگاه ASIC در جهان برای استخراج بیت کوین کش است! شرکت تولیدکننده این دستگاه Halong Mining نام دارد که مدعی است برای طراحی و تولید این دستگاه بیش از 30 میلیون دلار هزینه شده است. همان‌طور که از نام آن پیداست، حداکثر قدرت هش دستگاه DragonMint 16T، 16 TH/ثانیه است! 2 TH/Second سریع‌تر از نزدیک‌ترین رقیب خود، یعنی Antminer S9.

قیمت این دستگاه 2729 دلار است و شرکت سازنده آن خرید یک منبع تغذیه اضافی را که 115 دلار قیمت دارد نیز به خریداران توصیه می‌کند. این دستگاه به منبع تغذیه بین 220-240 ولت نیاز دارد. گفتنی است قبل از خرید منبع تغذیه، باید به استانداردهای کشور توجه داشته باشید. DragonMint ممکن است برای ماینرهای معمولی که به دنبال کسب درآمد کمی هستند، مناسب نباشد. این دستگاه برای استخراج‌کنندگانی که به دنبال کسب درآمد کلان هستند، ساخته شده است.

2- Antminer S9

Antminer S9

Antminer S9 در رتبه دوم قدرتمندترین دستگاه استخراج بیت کوین کش جهان قرار دارد. این دستگاه توسط شرکتی به نام Bitmain که مقر آن در چین است، تولید می‌شود. حداکثر نرخ هش Antminer S9، 14 TH/Second است. این دستگاه ارتقا یافته از S7 است که حداکثر نرخ هش آن 4.73 TH/ثانیه بود S9 بسیار کم صداتر از S7 است! قیمت این دستگاه حدود 3 هزار دلار است. برای استفاده مؤثر از این ماینر نیاز به خرید منبع تغذیه اضافی 170 دلاری نیز است.

3- The Antminer S7

دستگاه های استخراج بیت کوین کش

Antminer S7 بهترین سخت افزار ASIC قبل از عرضه S9 بود! این دستگاه با حداکثر هش ریت 4.73 TH/Second توسط شرکت Bitmain تولید شده است. گرچه این دستگاه در مقایسه با مدل بالاتر خود یعنی S9 بسیار کندتر است، برای پیوستن به استخرهای استخراج گزینه مناسبی به شمار می‌آید. قبل از خرید Antminer S7 به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. اگر قصد استخراج بیت کوین کش را به‌صورت انفرادی دارید، این دستگاه گزینه مناسبی نیست.
 2. این دستگاه سر و صدای زیادی تولید می‌کند؛ درنتیجه برای استفاده از آن باید فضای مناسبی داشته باشید.

نرم افزار استخراج بیت کوین کش

نرم افزاری که برای این استخراج انتخاب می‌کنید، درست به اندازه دستگاه استخراج اهمیت دارد. بعد از خرید دستگاه ماینینگ بیت کوین کش، باید نرم افزار همراه آن را دانلود کنید. در اغلب موارد، نرم افزار موردنیاز به همراه دستگاه ارائه می‌شود. استفاده از نرم افزاری غیر از نرم افزار همراه دستگاه شما توصیه نمی‌شود. برنامه‌های استخراج شخص ثالث مختلفی برای استخراج بیت کوین کش وجود دارد، اما این برنامه‌ها فقط برای استخراج GPU یا CPU مناسب هستند.

برخی از نرم افزارهای ماینینگ پیشنهادی عبارت‌اند از:

 • www.ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

وقتی برنامه نرم افزاری خود را نصب می‌کنید، موارد مختلفی وجود دارد که باید آن‌ها را پیکربندی کنید. ابتدا باید آدرس کیف پول بیت کوین کش خود را وارد کنید. در واردکردن آدرس بسیار دقت کنید؛ زیرا ارز استخراج‌شده به این آدرس انتقال داده می‌شود. همچنین باید در نرم افزار قدرت تولیدی دستگاه استخراج را تعیین کنید. توصیه می‌شود قبل از اصلاح هرگونه تنظیمات، دفترچه راهنمای موجود در دستگاه سخت افزاری خود را مطالعه کنید!

درنهایت شما باید زمان‌بندی استخراج را در نرم افزار مشخص کنید. اگر دستگاه بی‌صدایی مانند Antminer S9 می‌خرید، منطقی است آن را 24 ساعته اجرا کرده و سود دریافتی را به حداکثر برسانید. با این حال اگر از دستگاهی پر سر و صدا مانند Antminer S7 استفاده می‌کنید (بسته به محل قرارگیری سخت افزار شما) بهترین کار این است که فقط در طول روز از آن استفاده کنید.

استخرهای استخراج بیت کوین کش

استخرهای استخراج به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا افراد با قدرت‌های مختلف منابعشان را به اشتراک بگذارند. در این صورت شانس جمعی آن‌ها برای این استخراج و دریافت پاداش بیشتر می‌شود. با این حال استخرها شرایط و قوانین زیادی دارند که باید از آن‌ها پیروی کنید. درواقع این استخرها می‌توانند مقدار حق عضویت را تغییر دهند و مقدار پاداشی را که به هر ماینر تعلق می‌گیرد تعیین کنند.

برخی از استخرها طرح‌های کلاه‌برداری هستند و هرگز به ماینرهای خود پاداشی پرداخت نمی‌کنند؛ بنابراین همیشه قبل از پیوستن به یک استخر به اندازه کافی تحقیق کنید یا یک استخر شناخته‌شده مانند آنچه در ادامه معرفی می‌کنیم، انتخاب کنید.

Antpool

استخر استخراج بیت کوین کش

این استخر متعلق به شرکت Bitmain است. هنگامی که دستگاه خود را به استخر استخراج Antpool متصل می‌کنید، می‌توانید بلافاصله بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای استخراج را شروع کنید. از سوی دیگر، این استخر تمام کارمزدهای تراکنش را که به‌عنوان بخشی از پاداش استخراج به دست می‌آید، نگه می‌دارد. براساس میزان قدرت هش پاداش بلوک 12.5 BCH بین همه ماینرها تقسیم می‌شود؛ برای مثال اگر شما 10 درصد از کل قدرت هش را تأمین کنید، 10 درصد از پاداش را دریافت خواهید کرد!

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره استخراج بیت کوین کش و تجهیزات موردنیاز در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. در حال حاضر و با توجه به سختی شبکه بیت کوین کش، امکان استخراج ارز با استفاده از تجهیزاتی مانند CPU یا GPU وجود ندارد. در حال حاضر با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌ای به نام ASIC می‌توانید شانس خود را برای استخراج امتحان کنید. این تجهیزات قیمت زیادی دارند و احتمالاً مدت‌زمان زیادی نیاز خواهد بود تا به سودآوری برسند.

سوالات متداول

1- آیا استخراج بیت کوین کش به‌صرفه است؟

سودآوری این استخراج به عوامل متعددی بستگی دارد؛ عواملی مثل کیفیت تجهیزات ماینینگ شما، میزان برق مصرفی و ارزش ارز دیجیتال بیت کوین کش.

2- بهترین سخت افزارها برای استخراج بیت کوین کش کدام اند؟

1- Halong Mining DragonMint 16T

2- Antminer S9

3- The Antminer S7

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۸ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات استخراج ارز دیجیتال به شما پیشنهاد میکنیم:
best-bitcoin-mining-hardware
معرفی و مقایسه بهترین دستگاه های ماینینگ بیت کوین
miner
دستگاه ماینر چیست و ماینر به چه کسی می گویند؟
miner-autotuning
هر آنچه که باید در مورد اتوتیونینگ (Autotuning) ماینر بدانید!
overclock-mining
اورکلاک (Overclock) چیست؟
bitcoin-farm
مزرعه بیت کوین چیست؟ آموزش راه‌ اندازی فارم بیت کوین
bitcoin-core
آموزش استفاده از نرم افزار بیت کوین کور (Bitcoin Core)
bitcoin-mining-with-mobile
آموزش کامل استخراج بیت کوین با موبایل
best-mining-os
معرفی بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال
bitcoin-farming
همه چیز درباره مزرعه بیت کوین
factors-that-affects-mining-rigs
بررسی عوامل موثر بر قیمت ماینر ها
how-to-choose-bitcoin-mining-hardwares
آموزش خرید دستگاه ماینینگ بیت کوین
best-mining-pools
معرفی بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در ایران و جهان
mining-monero-tutorial
آموزش استخراج ارز دیجیتال مونرو (Monero) به صورت گام به گام
best-bitcoin-mining-softwares
معرفی بهترین نرم افزار های استخراج بیت کوین
how-to-mine-cryptocurrency-on-hard-drives
آموزش استخراج ارز دیجیتال با هارد دیسک (HDD)
grin-mining-tutorial
آموزش استخراج ارز دیجیتال گرین (Grin) به صورت گام به گام
zcash-mining-tutorial
آموزش جامع استخراج ارز دیجیتال زی کش (Zcash) با دو روش ساده
best-eth-mining-harwares
مقایسه بهترین دستگاه های ماینینگ اتریوم
ethereum-mining-tutorial
آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم به صورت گام به گام
ethereum-mining-rig
آموزش خرید دستگاه ماینینگ اتریوم
best-motherboards-for-mining
معرفی 7 مادربرد برای ماینینگ و مزایا و معایب آن ها
bitcoincash-mining-tutorial
آموزش استخراج بیت کوین کش به صورت گام به گام
how-to-choose-mining-motherboard
آموزش نحوه انتخاب مادربرد ماینینگ
litecoin-mining-tutorial
آموزش استخراج ارز دیجیتال لایت کوین به صورت گام به گام
kadena-extraction
آموزش استخراج ارز دیجیتال کادنا (KDA)
classic-atrium-extraction
آموزش استخراج اتریوم کلاسیک به همراه معرفی استخر ماینینگ
liquidation
لیکویید شدن یا کال مارجین چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟
cryptotab
کریپتوتب (CryptoTab) چیست؟ آموزش ثبت نام و نحوه کارکرد آن
stereum
استریوم چیست؟ با آموزش کامل سهام گذاری در اتریوم
what-is-mining-difficulty
سختی شبکه یا سختی استخراج چیست و کدام ارز دیجیتالی سختی دارد؟
asic
ای سیک (ASIC) چیست؟ و نحوه کار با آن به چه صورت است؟
what-is-rig-mining
ریگ ماینینگ چیست؟ آشنایی با نحوه نصب و اسمبل کردن آن
litecoin-mining
آموزش استخراج لایت کوین و معرفی استخرهای استخراج آن
cloud-mining-websites
معرفی 8 تا از بهترین سایت‌ های استخراج ابری
chia-mining
آموزش گام به گام استخراج ارز دیجیتال چیا
what-is-cloud-mining
استخراج ابری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
crypto-mining-methods
معرفی انواع روش استخراج ارز دیجیتال
how-to-install-miner
آموزش کامل نصب دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال
bitcoin-mining
آموزش گام به گام استخراج بیت کوین
ethereum-mining
آموزش کامل انواع روش های استخراج اتریوم
mining-pool
استخر استخراج چیست؟ معرفی 23 تا از بهترین های آن
crypto-mining-farm
معرفی 5 مزرعه استخراج ارز دیجیتال در دنیا