نمودار لحظه ای ارز دیجیتال پورتو (Porto)

ارز دیجیتال پورتو (FC Porto Fan Token) یک توکن کاربردی با استاندارد BEP-20 از باشگاه فوتبال FC Porto است. این ارز در سال 2021 با فروش بایننس لانچ پد (Binance launchpad) راه اندازی شد و به طرفداران و دارندگان توکن تجربه ها و امتیازات انحصاری می دهد.

افرادی که این ارز دیجیتال را دارند، می توانند در نظرسنجی های مربوط به تصمیم های مرتبط با باشگاه، مانند انتخاب آهنگ مراسم ها و پیام خوشامدگویی برای نمایش در مسابقه بعدی شرکت کنند. همچنین از Porto می توان برای خرید NFT FC Porto استفاده کرد. این NFT ها برای شرط بندی و کسب جوایز پورتو در پلتفرم بایننس فن توکن استفاده می شوند.

طرفداران باشگاه با خرید ارز دیجیتال پورتو می توانند به روشی خلاقانه و مستقیم با تیم ورزشی مورد علاقه خود و افراد مشهور تعامل داشته باشند. این ارز دیجیتال یک فن توکن است. فن توکن ها جدیدترین روشی هستند که از فناوری بلاک چین برای ایجاد تجربه های انحصاری برای علاقه مندان به ورزش و طرفداران باشگاه های ورزشی استفاده می کنند.

 ارز دیجیتال پورتو چیست و چگونه کار می کند؟

باشگاه فوتبال اف سی پورتو که در سال 1893 تأسیس شد، بیشترین عناوین بین المللی مختلف را در لیگ برتر پرتغال و بسیاری از دستاوردهای چشمگیر دیگر در سراسر اروپا مانند لیگ قهرمانان اروپا کسب کرد. این باشگاه برای تشویق هواداران خود در سراسر جهان، در سال 2021 با بایننس شریک شد تا توکن پورتو را منتشر کند.

این ارز دیجیتال دومین توکن هواداران ورزشی است که با فروش توکن در لانچ پد بایننس منتشر شد. این توکن با استاندارد BEP-20 در زنجیره BNB (زنجیره هوشمند بایننس) فعالیت می کند و مجموع عرضه توکن آن 40 میلیون است.

طرفداران باشگاه اف سی پورتو می توانند به چندین روش از این ارز دیجیتال در اکوسیستم بایننس استفاده کنند. به عنوان یک توکن سودمند، Porto برای شرکت در نظرسنجی های مربوط به باشگاه فوتبال پرتغال به دارندگان حق حاکمیت می دهد. هر فردی که توکن های بیشتری داشته باشد، رأی بیشتری بر تصمیم های مربوط به باشگاه خواهد داشت.

NFT FC Porto چیست؟

غیر از حقوق حاکمیتی، دارندگان توکن می توانند از Porto خود برای NFT FC Porto استفاده کنند. این NFT ها بسیار کمیاب هستند و مجموعه هایی منحصربه فرد محسوب می شوند. NFT های Porto فراتر از کلکسیون های دیجیتال هستند. همچنین می توان از آن ها برای استفاده در NFT PowerStation که یک ویژگی گیمیفیکیشن نوآورانه در پلتفرم بایننس فن توکن است استفاده کرد.

با شارژ NFT های مورد نیاز طرفداران می توانند با ارز دیجیتال پورتو جوایزی کسب کرده و سود دریافت کنند. با شارژ بیشتر NFT ها، پاداش ها نیز بیشتر می شود. همچنین NFT ها می توانند در بازار NFT Binance معامله شوند.

دارندگان توکن در آینده می توانند از Porto برای دریافت اشتراک های مختلف در مجموعه، رفتن به رویدادهای «ملاقات و خوشامدگویی» با بازیکنان تیم و دریافت کالاهای رایگان استفاده کنند. همچنین طرفداران می توانند برای خرید بلیت بازی و پرداخت هزینه عضویت در پلتفرم تجارت الکترونیک FC Porto از طریق Binance Pay از پورتو استفاده کنند.

بنیان گذاران ارز دیجیتال پورتو چه کسانی هستند؟

این ارز دیجیتال در لانچ پد بایننس (پلتفرمی برای خرید توکن های جدید) راه اندازی شد. این ارز نتیجه قراردادی چند ساله بود که بایننس، بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، با FC Porto منعقد کرد. همکاری بایننس با چندین تیم فوتبال به راه اندازی چندین فن توکن دیگر نیز منجر شده است.

فن توکن های بایننس به باشگاه های فوتبال اجازه می دهند تا به کمک فناوری بلاک چین با هواداران ارتباط برقرار کنند و همچنین مزایای مختلفی برای آن ها دارد. تیم هایی که برای اشتراک گذاری فن توکن ها با بایننس همکاری می کنند، می توانند انحصار توکن هایی که تیمشان را نمایندگی می کنند، به دست بگیرند و از تعامل مستقیم با طرفداران خود به کمک این توکن ها لذت ببرند. Tiago Gouveia مدیر عامل این پروژه، مدیر بازاریابی با سابقة درخشانی در دنیای بازاریابی ورزشی است.

چه چیزی ارز دیجیتال پورتو را منحصربه فرد می کند؟

این ارز دیجیتال برای افرادی که این توکن را خریداری می کنند، مزایای فراوانی دارد. برخی از ویژگی های این ارز دیجیتال که سبب منحصربه فرد شدن آن می شود، عبارت است از:

تعامل با تیم

دارندگان توکن Porto می توانند به کمک توکن های غیر قابل تعویض (NFT) که تیم منتشر کرده است، به راحتی با بازیکنان اف سی پورتو تعامل داشته باشند. افرادی که فن توکن ها را خریداری می کنند، دسترسی ویژه ای به فروش NFT ها خواهند داشت. همچنین طرفداران واجد شرایط ملاقات و بازدید از بازیکنان، کالاهای امضاشده و سایر مزایای دیگر خواهند بود.

مشارکت

هواداران این شانس را دارند که در فعالیت های باشگاه ها شرکت کنند؛ زیرا به کمک توکن های Porto می توانند در نظرسنجی هایی که درباره تصمیم های مختلف برگزار می شود، شرکت کنند. این نظرسنجی ها می توانند شامل انتخاب لباس برای بازیکنان و همچنین انتخاب آهنگ های پخش شده در مراسم باشگاه باشد.

کسب درآمد

تعداد طرفداران توکن می تواند با گذشت زمان افزایش یابد و تعداد بیشتری از طرفداران باشگاه این توکن ها را خریداری می کنند. فروش این توکن به حمایت مالی از باشگاه پورتو کمک خواهد کرد. این توکن با پلتفرم رسمی تجارت الکترونیک تیم یکپارچه خواهد شد و طرفداران می توانند از این توکن برای خرید کالاهای مرتبط با باشگاه و بلیت های مسابقه استفاده کنند.

چند توکن پورتو در گردش است؟

عرضه کل در گردش این ارز دیجیتال، 000.000 40 توکن در نظر گرفته شده است. حدود 000.000 4 توکن به فروش اولیه لانچ پد بایننس با قیمت فروش 1 دلار به ازای هر توکن اختصاص یافت. بیش از 19.50 درصد از کل عرضه پس از فروش اولیه در گردش قرار گرفت که به 7,800,000 توکن PORTO می رسد. 20 درصد از عرضه برای اشتراک های وفاداری است که طرفداران برای دسترسی به معاملات انحصاری استفاده می کنند.

15 درصد از عرضه برای تیم و 20 درصد دیگر برای توسعه دهندگان محفوظ است. 35 درصد دیگر نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است؛ درنتیجه عرضه در گردش توکن های پورتو 7,800,000 است.

شبکه ارز دیجیتال پورتو چگونه ایمن می شود؟

این ارز دیجیتال یک توکن BEP-20 است و شبکه آن روی شبکه زنجیره هوشمند Binance ساخته شده است که از الگوریتم اثبات سهام (PoSA) استفاده می کند. حدود 21 ولیدیتور در این شبکه انتخاب شده اند و در حال فعالیت هستند و از کنترل بیش ازحد روی شبکه توسط ولیدیتورهای فردی جلوگیری خواهند کرد.

معامله ارز دیجیتال FC Porto از چه زمانی آغاز شد؟

این معامله در 6 نوامبر 2021 در ساعت 12: 00 صبح UTC آغاز شد. معاملات این ارز دیجیتال شامل چهار مرحله بود. اولین مورد، دوره آماده سازی بود که تا 16 نوامبر، 00: 00 صبح UTC به طول انجامید.

مرحله اشتراک در 16 نوامبر، 6:00 صبح UTC آغاز شد و تا 16 نوامبر در ساعت 9:00 صبح UTC ادامه داشت. در دوره محاسبه، از 16 نوامبر، 9:00 صبح UTC تا 16 نوامبر، 10:00 صبح UTC، محاسبه تخصیص توکن آغاز شد.

درنهایت، در آخرین مرحله از 16 نوامبر، 10:00 صبح UTC توکن های پورتو به کاربرانی که مقدار توکن های BNB خود را مشخص کرده بودند، اختصاص یافت.

آیا پورتو می تواند به 1 دلار برسد؟

ارزش این توکن در ابتدا و در زمان عرضه اولیه توکن 1 دلار بود؛ با این حال پس از 16 نوامبر سال ۲۰۲۱، قیمت این توکن به بالاترین حد خود یعنی 14.65 دلار رسید و در حال حاضر 3.۹۴ دلار ارزش دارد.

از کجا می توان توکن پورتو را خریداری کرد؟

در حال حاضر این توکن ها در صرافی های معتبری فهرست شده اند که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

  • Binance
  • BKEX
  • PancakeSwap

ارز دیجیتال پورتو بیست و سومین پروژه راه اندازی شده در لانچ پد است که مشابه پروژه قبلی خود، یعنی راه اندازی فن توکن های LAZIO، به افرادی که آن را خریداری می کنند، حق فعالیت در باشگاه را با رأی دادن درباره تصمیم ها و کسب جوایز انحصاری می دهد.

همکاری اف سی پورتو با بایننس

بایننس بزرگ ترین و معتبرترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است. شراکت با پلتفرمی که چنین جایگاه بالایی دارد، برای هر سازمان یا نهادی، مانند FC Porto زمینه بازاریابی بزرگی برای راه اندازی توکن خود فراهم می کند. مشابه توکن LAZIO که پس از همکاری باشگاه فوتبال ایتالیا، S.S. Lazio با بایننس، به بالاترین سطح قیمتی خود یعنی 35.76 دلار رسید، FC Porto نیز برای افزایش ارزش توکن خود، آن را در لانچ پد بایننس عرضه کرد.

در یک بیانیه رسمی مطبوعاتی، Tiago Gouveia مدیر این پروژه، درباره این همکاری بیان کرد: «این یک توافق مهم با یک برند جهانی و یکی از پیشروترین صرافی های موجود در این بازار جدید بود. این توافق قدرت بین المللی برند ما را نشان می دهد».

او همچنین گفت: «فرصت های زیادی برای تقویت روابط با طرفدارانمان وجود دارد و ما نمی توانیم در این دنیای جدید از توکن های طرفداران قدم برنداریم. این برای برند ما مهم است. ما باید همیشه برای ورود به دنیای جدید پیش قدم باشیم».

خورخه نونو پینتو دا کوستا، رئیس باشگاه پورتو، درباره این توافق گفته است: «این توافق برای FC Porto و Binance ارزش زیادی به همراه دارد».

آیا ارز دیجیتال پورتو می تواند موفقیت توکن های LAZIO (و سایر فن توکن ها) را دنبال کند؟

این ارز دیجیتال دومین توکن طرفداران ورزش است که به طور رسمی در لانچ پد بایننس راه اندازی شد. قبل از آن، فن توکن LAZIO بیست و دومین پروژه راه اندازی شده در لانچ پد بایننس بود که بسیار مورد توجه طرفداران قرار گرفت.

همان طور که پیش تر گفته شد، این توکن پس از عرضه اولیه خود به بالاترین سطح قیمتی یعنی 35.76 دلار افزایش یافت. در حال حاضر نیز براساس اطلاعات موجود در سایت BscScan، حدود ۷۰۰۰ نفر روی این توکن سرمایه گذاری کرده اند.

این افزایش قیمت به این دلیل بود که سرمایه گذارها توکن های BNB را قفل کردند و تصمیم گرفتند سرمایه خود را با توکن های LAZIO به عنوان پاداش نقد کنند؛ البته توکن LAZIO کاهش قابل توجهی داشت و در حال حاضر با قیمت حدود ۴ دلار معامله می شود.

غیر از توکن LAZIO، فن توکن های موفق دیگری مانند پاریس سن ژرمن (PSG) و منچستر سیتی (CITY) در دنیای ارزهای دیجیتال راه اندازی شده اند.

با محبوبیت روزافزون فن توکن های ورزشی، بی شک توکن های Porto افزایش قیمت خواهند داشت؛ با این حال، ثبات قیمت چالش اصلی خواهد بود.

از آنجا که فن توکن های ورزشی بیشتری در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی می شوند، ممکن است این فرصت را به طرفداران ورزش بدهند تا در نقل و انتقالات بازیکنان فوتبال نظر بدهند. هر نقل و انتقال بزرگی که در یک باشگاه انجام شود، می تواند قیمت یک توکن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، مشابه آنچه با انتقال لیونل مسی برای توکن PSG اتفاق افتاد.

مزایای ارز دیجیتال پورتو

این ارز، مانند فن توکن های دیگر مزایای فراوانی برای سرمایه گذارهای این توکن دارد که برخی از مهم ترین آن ها به شرح زیر هستند:

  • دارندگان این توکن از تجربه ای منحصربه فرد از تعامل با بازیکنان فوتبال FC Porto لذت می برند.
  • دارندگان فن توکن های پورتو می توانند در رأی گیری ها و فعالیت های باشگاهی مانند انتخاب رنگ لباس برای فصل آینده شرکت کنند.
  • این فن توکن دروازه ای برای باشگاه فوتبال پرتغال است تا تعداد هواداران خود را از طریق دنیای ارزهای دیجیتال افزایش دهد. سود پولی که با فروش توکن کسب می شود، ممکن است باشگاه اف سی پورتو را به میزان قابل توجهی ارتقا دهد.

کاربرد توکن FC Porto چیست؟

در حال حاضر، این توکن رابطی بین FC Porto و پایگاه هواداران آن است. موارد استفاده از این توکن شامل دریافت کلکسیون های محدود و ادغام با بازار NFT بایننس، پاداش های تیمی مبتنی بر تعامل، امتیازات انحصاری، حق رأی، گیمیفیکیشن و تجربه های خاص است.

یک توکن باید ویژگی هایی داشته باشد که سبب شود طرفداران اف سی پورتو آن را خریداری کنند. زمانی که باشگاه پورتو این ارز دیجیتال را عرضه کرد، مزایای متعددی برای هواداران در نظر گرفت تا آن ها را به خرید این توکن ترغیب کند. برخی از موارد استفاده این توکن به شرح زیر است:

مشارکت طرفداران

هواداران اف سی پورتو به جای اینکه تنها روی سکو بنشینند و با تشویق کردن از تیم خود حمایت کنند، می توانند با خرید ارز دیجیتال مذکور در باشگاه شرکت کرده و درنتیجه رویدادها و مشارکت منحصربه فرد را در سطوح مختلف تجربه کنند.

در آینده نزدیک، خریداران توکن های پورتو می توانند از دارایی های دیجیتال خود برای کسب جوایز ویژه استفاده کنند. بخشی از مزایای دریافت جوایز این است که طرفداران می توانند آن ها را برای دیدار با بازیکنان مورد علاقه خود در رویدادهای ملاقات و احوال پرسی بازخرید کنند.

همچنین جوایزی که هواداران کسب می کنند، به آن ها این حق را می دهد تا کالاهایی مانند پیراهن باشگاه و سایر کالاهای مرتبط با باشگاه را خریداری کنند.

خرید کالا

تمام هدف بلاک چین، استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یک شبکه همتا به همتا برای تراکنش است. ارز دیجیتال پورتو نیز همین مزیت را برای طرفداران خود دارد. آن ها می توانند از این توکن برای خرید بلیت مسابقات و پرداخت هزینه عضویت در پلتفرم تجارت الکترونیک باشگاه از طریق Binance Pay استفاده کنند.

همچنین خریداران توکن های Porto می توانند با استفاده از توکن های خود برای خرید NFT های باشگاه اقدام کنند. این ان اف تی ها مجموعه ای منحصربه فرد و کمیاب هستند. تفاوت اصلی بین NFT های FC Porto و NFT های معمولی این است که NFT های باشگاه را می توان برای سرمایه گذاری در NFT PowerStation استفاده کرد.

این یک ویژگی گیمیفیکیشن در پلتفرم فن توکن بایننس است. طرفداران می توانند با شارژ NFT های مورد نیاز، توکن های پورتو را به عنوان جایزه دریافت کنند. تعداد پاداش هایی که طرفداران می گیرند، براساس مدت زمان شارژ NFT آن ها تعیین می شود. همچنین طرفداران می توانند NFT های خود را در بازار بایننس معامله کنند.

رأی دادن

افرادی که توکن های پورتو را خریداری می کنند، می توانند بخشی از تیم باشند و برای آینده تیم مورد علاقه خود تصمیم بگیرند. هوادارانی که این توکن ها را خریداری می کنند، از حقوق حاکمیتی برای شرکت در نظرسنجی های مربوط به آینده باشگاه برخوردار می شوند.

برخی از تصمیم هایی که هواداران در آن شرکت می کنند، تصمیم گیری درباره آهنگ گرم کردن تیم یا پیام خوشامدگویی است که در طول مسابقه نمایش داده می شود. میزان تأثیری که یک طرفدار روی تصمیم گیری ها خواهد داشت، براساس تعداد توکن هایی تعیین می شود که خریداری می کند.

کسب سود سرمایه

کی از دلایل اصلی ورود سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال، کسب سود از افزایش ارزش ارزهای دیجیتال در طول زمان است. برخی از ارزهای دیجیتال بازدهی 10 برابری برای سرمایه گذاران دارند. ارز دیجیتال پورتو نیز تاکنون بازدهی 5 برابری برای سرمایه گذارهای خود داشته است.

این بازدهی ها و سودهای سرمایه گذاری در دوره های کوتاه یکی از دلایلی است که ارزهای دیجیتال، افراد زیادی را برای پیوستن به بازار ترغیب کرده است.

چه چیزی سبب افزایش قیمت ارز دیجیتال پورتو می شود؟

عوامل متعددی بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارند که به شرح زیر هستند:

مشارکت بایننس

یکی از دلایل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال این است که این ارزها در معرض دید قرار می گیرند. این دقیقاً همان چیزی است که برای ارز دیجیتال FC Porto هنگام امضای قرارداد با Binance اتفاق افتاد. هنگامی که این ارز دیجیتال با فروش بایننس لانچ پد در نوامبر 2021 راه اندازی شد، در معرض دید قرار گرفت.

بایننس بیشترین حجم معاملات را در میان صرافی ها دارد و تاکنون بیش از 600 توکن را فهرست کرده است. مدیرعامل این شرکت مدعی شده است بیش از 90 میلیون کاربر در این پلتفرم حضور دارند. پورتو نه تنها در یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال فهرست شده است، بلکه یافتن آن در صرافی های دیگر دشوار خواهد بود.

بنابراین انحصاری که Porto در Binance دارد، آن را کمیاب و باارزش می کند؛ به ویژه با توجه به اینکه تنها 40 میلیون توکن در گردش خواهد بود.

علاقه طرفداران

اف سی پورتو می داند راه افزایش قیمت توکن های باشگاه این است که خرید آن برای هواداران جذاب باشد؛ به همین دلیل به طرفداران کمک می کند تا با خرید این توکن از مزایای متعددی بهره ببرند؛ زیرا باشگاه می داند هر چه طرفداران ارز دیجیتال مذکور را خریداری کنند، قیمت آن بیشتر می شود.

همچنین باشگاه به هواداران این امکان را داده است تا اقلام خاصی را با این توکن خریداری کنند. هرچه باشگاه کاربردهای بیشتری برای این توکن در نظر بگیرد، دلایل بیشتری برای خرید آن توسط طرفداران وجود دارد.

بازار کریپتو

از آنجا که پورتو یک آلت کوین است، قیمت بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) روی قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود؛ یعنی پس از صعود بیت کوین و اتریوم، بازار آلت کوین نیز روندی صعودی به خود می گیرد. در مقابل با نزول قیمت بیت کوین و اتریوم، قیمت آلت کوین ها نیز کاهش می یابد؛ درنتیجه یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در قیمت ارز دیجیتال پورتو، حرکت بازار کریپتو به ویژه درباره بیت کوین و اتریوم است.

سخن پایانی

ارز دیجیتال پورتو، فن توکن مرتبط با باشگاه ورزشی پورتو است. مهم ترین ویژگی این فن توکن ادغام آن در اکوسیستم بایننس است که دسترسی کاربران به ویژگی های مختلف بایننس را به همراه دارد. BSC عملکرد قرارداد هوشمند و سازگاری با اکوسیستم اتریوم را به کمک ماشین مجازی اتریوم (EVM) بهبود می بخشد.

قراردادهای هوشمند درست مانند قراردادهای معمولی هستند، اما این قراردادها به جای اینکه روی کاغذ تنظیم شوند، در قالب پروتکل هایی روی بلاک چین اجرا می شوند.

علاوه بر این، اکوسیستم به دنبال ارائه NFT، Binance Pay و بسیاری خدمات دیگر به صاحبان توکن است. کاربران می توانند از توکن های خود با هدف کسب جوایز و امتیازات استفاده کنند. همچنین خریداران توکن می توانند توکن های Porto را به کیف پول Binance.com منتقل کرده و آن ها را معامله کنند.

علاوه بر این، توکن های پورتو به طرفداران کمک می کند در تصمیم های باشگاه مشارکت داشته باشند. درواقع هدف توکن FC Porto Fan ارائه حق رأی به کاربران است تا بتوانند بر آینده باشگاه تأثیرگذار باشند. غیر از حق رأی، خریداران توکن می توانند از ابزارهایی مانند اشتراک در باشگاه، دسترسی به مجموعه های دیجیتال و NFT بهره ببرند.

همچنین کاربران می توانند در آینده در کمک های تیمی، بازی ها و بسیاری از موارد دیگر شرکت کنند. خریداران توکن های پورتو نیز می توانند از ویژگی هایی مانند گیمیفیکیشن لذت ببرند که از طریق آن پاداش و تجربه های واقعی کسب می کنند.

پرسش های متداول

ارز دیجیتال پورتو چیست؟

این ارز یک توکن کاربردی براساس استاندارد BEP-20 از باشگاه فوتبال FC Porto است که به طرفداران و دارندگان توکن تجربه ها و امتیازات انحصاری می دهد.

شبکه ارز دیجیتال پورتو چگونه ایمن می شود؟

شبکه این ارز دیجیتال روی شبکه زنجیره هوشمند Binance ساخته شده است که از الگوریتم اثبات سهام (PoSA) استفاده می کند.

چه تعداد توکن پورتو در گردش است؟

عرضه کل در گردش این ارز دیجیتال، 40.000.000 توکن در نظر گرفته شده و عرضه در گردش توکن های آن 7,800,000 است.

از کجا می توان توکن پورتو را خریداری کرد؟

در حال حاضر این توکن ها در صرافی های معتبری از جمله Binance، BKEX، PancakeSwap فهرست شده اند و می توان آن را در این صرافی ها خریداری کرد.