احتمالاً شما هم پیش از این نام بازی های سندباکس را شنیده باشید. دو نسخه از این بازی در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد که موفقیت نسبتاً زیادی هم داشتند، اما شرکت توسعه دهنده آن در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت از پلتفرم موبایل عبور کند و وارد صنعت بلاک چین شود. پس از آن، یکی از موفق ترین ارزهای دیجیتال متاورس یعنی Sandbox خلق شد. از لحاظ گیم پلی این بازی شبیه به ماینکرفت و روبلوکس است؛ یعنی شما با استفاده از مجموعه ای از بلاک ها و ابزارهای مختلف می توانید عناصر مختلفی را در دنیای بازی خلق کنید و تنها محدودیتی که با آن مواجه هستید خلاقیت خودتان است. شما می توانید هر چیزی از دنیاهای جدید گرفته تا سازه های جدید را داخل بازی خلق کنید و حتی در این بازی به کسب درآمد بپردازید.

سندباکس چیست؟

سندباکس یک پلتفرم بازی است که از سه عنصر مختلف ایجاد شده است. اولین عنصر ادیتور Voxel است. این ابزار یک ابزار ادیت مدل است که با استفاده از آن می توانید عناصر مختلفی را داخل بازی خلق کرده و به راحتی این مدل ها را نیز متحرک کنید. عنصر بعدی Game Maker نام دارد. همان طور که از نام آن مشخص است، با استفاده از این ابزار می توانید بازی های مختلفی را داخل پلتفرم ایجاد کنید. این بازی ها می توانند در ژانرهای مختلفی بوده و گیم پلی های متنوعی داشته باشند. اینکه چه چیزهایی را می توانید داخل بازی ایجاد کنید، به میزان آشنایی شما با این ابزار بستگی دارد، اما مهم ترین عنصر بازی، بازارچه یا Marketplace آن است. در این بازارچه می توانید عناصری را که خلق کرده اید بفروشید یا عناصر جدیدی را خریداری کنید. مدل ها و دنیاهای مختلفی که در این بازی خلق می کنید، به عنوان NFT ایجاد می شوند و می توانید به راحتی آن ها را خرید و فروش کنید.

روش های کسب درآمد در سند

برای پشتیبانی از اکوسیستم از چند توکن مختلف استفاده می شود. اولین توکن، یک توکن ERC-20 است که با نام SAND شناخته می شود. از این توکن داخل بازی استفاده می شود و مسئولیت انجام تراکنش ها و تعاملات داخل بازی را بر عهده دارد. می توانید این توکن را با اتریوم مبادله کنید و این توکن معادل توکن SLP در بازی Axie Infinity است. توکن بعدی LAND نام دارد. این توکن یک قطعه زمین دیجیتالی داخل بازی سندباکس است و یکی دیگر از روش های کسب درآمد در سند به شمار می رود. شما می توانید قطعات LAND را خریداری کنید و به روش های مختلف جمعیت آن را افزایش دهید. همچنین هر LAND یک NFT روی بلاک چین اتریوم است. برخی از کاربران برای کسب درآمد در سند قطعات LAND را خریداری می کنند، آن را بهبود می بخشند و سپس با قیمت بیشتری می فروشند. قطعات LAND با قیمت بسیار بالایی خرید و فروش می شوند و به همین دلیل سرمایه گذاری بسیار خوبی به شمار می روند.

روش دیگر کسب درآمد در سند دارایی های دیجیتالی (Assets) شما است؛ یعنی همان توکن هایی که کاربران مختلف با استفاده از VOX Editor و Game Maker خلق می کنند. این دارایی ها را می توانید در مارکت پلیس خود بازی خرید و فروش کنید، اما مهم ترین کاربرد آن ها استفاده در Game Maker خود سندباکس است. برخلاف دیگر بازی های بلاک چین و متاورس کسب درآمد در سند از طریق استخراج انجام نمی شود، بلکه باید خلاق باشید و اشیائی را که خلق می کنید، در بازارچه بفروشید. این کار می تواند سود بسیار زیادی برای شما داشته باشد؛ زیرا چیزهای مختلفی که خلق می کنید، می توانند داخل بازارچه بازی با ارزش بیش از 1000 دلار خرید و فروش شوند. پس با تلاش کافی می توانید به درآمدهای چشمگیری در بازی سندباکس دست پیدا کنید. برای کسب درآمد در بازی سندباکس روش های مختلفی وجود دارد.

به صورت کلی سه دسته از کاربران می توانند در بازی سندباکس به کسب درآمد بپردازند:

  1. کاربرانی که داخل این پلتفرم بازی می سازند.
  2. کاربرانی که داخل بازی مدل های سه بعدی می سازند.
  3. کاربرانی که گالری های هنری را خلق می کنند.

روش هایی که هر کاربر می تواند داخل بازی درآمد کسب کند مختلف است؛ برای مثال می توانید آثار هنری مختلفی را با ادیتور بازی خلق کنید و با فروش آن ها در مارکت پلیس، ارز دیجیتال SAND دریافت کنید. همچنین اگر در زمینه طراحی بازی تجربه دارید، می توانید با انتشار بازی های خودتان و انجام دادن آن ها توسط کاربران مختلف نیز به درآمد بیشتری برسید. یکی دیگر از روش های کسب درآمد در سند کسب سود از خرید و فروش زمین های بازی است. اجاره دادن زمین های خودتان نیز یکی دیگر از روش هایی است که در سندباکس می توانید به سود برسید. با سپرده گذاری (Stake) کردن توکن های SAND داخل استخرهای نقدینگی یا LAND نیز می توانید از بازی پاداش بگیرید. شرکت در بازی های پلتفرم نیز یکی دیگر از روش های کسب درآمد در سند باکس است. همچنین با شرکت در برنامه تشویقی مخصوص تولیدکنندگان می توانید درآمدهای چشمگیری را از بازی سندباکس کسب کنید. تنها کاری که باید در این برنامه انجام دهید، این است که آثار با ارزشی خلق کنید که امکان افزودن آن ها به بازی وجود داشته باشد و در ازای آن ها جایزه نقدی دریافت کنید.

آموزش ثبت نام و بازی در سندباکس

1. برای انجام بازی سندباکس باید پیش از هر چیزی به صفحه اصلی این بازی در آدرس (https://www.sandbox.game/en/) مراجعه کنید

2. برای اتصال به بازی، می توانید از کیف پول متامسک خودتان استفاده کنید. روی گزینه Connect Your Wallet کلیک کنید و نرم افزار از شما آدرس ایمیل و نام کاربری می خواهد. همچنین می توانید برای اکانت خودتان پسورد هم تعریف کنید.

نکته: زمانی که اکانت خودتان را ایجاد کردید و آن را به کیف پول خودتان وصل کنید، نمی توانید آن را تغییر دهید.

3. به همین سادگی می توانید داخل بازی ثبت نام کرده و صفحه اصلی بازی را مشاهده کنید:

بخش های مختلف بازی سندباکس

  • تب ME

در این تب شما می توانید اطلاعات مختلف مربوط به اکانت خودتان را مشاهده کنید و درصورت نیاز این اطلاعات را تغییر دهید.

  • آواتار

با کلیک روی کلید Create Avatar شما می توانید آواتار اختصاصی خودتان را خلق کنید. پس از کلیک روی آن، شما به صفحه ایجاد آواتار منتقل می شوید که می توانید در این صفحه آواتار اختصاصی خودتان را طراحی و شخصی سازی کنید. امکان تعیین جنسیت آواتار، طراحی جزئیات صورت و استفاده از لباس های مختلف برای آن وجود دارد.

  • Inventory

شما می توانید جزئیات مختلف دارایی های خودتان را در تب Inventory مشاهده کنید. در این بخش، جزئیات مربوط به Asset ها، LAND، Estate و… را در این بخش مشاهده کنید.

  • تب Catalyst and Gems

کاتالیست و جم توکن های ERC-20 ای هستند که به عنوان یک فاکتور اضافی به Asset اضافه می شوند و آن ها را باارزش تر می کنند. کاتالیست ها سبب می شوند درصد کمیاب بودن و سطح Asset ها افزایش یابد. جم نیز سبب افزایش سطح مشخصه های مختلف یک Asset خواهد شد.

  • تب Market

در تب مارکت می توانید به بازارچه NFT های بازی دسترسی داشته باشید. از این بخش می توانید چیزهایی را که خلق کرده اید، به سادگی بفروشید و از آن ها کسب درآمد کنید. همچنین می توانید از این بخش Asset های مختلفی را خریداری کنید و از آن ها برای تزیین LAND های خودتان استفاده کنید. به یاد داشته باشید در این بازارچه تنها امکان خرید و فروش با استفاده از ارز دیجیتال متاورس SAND وجود دارد.

  • تب Create

در این بخش، کاربران می توانند با دانلود Game Maker بدون هیچ گونه هزینه یا دانش خاصی به خلق بازی های سه بعدی بپردازند. از طریق Game Maker می توانید به کمک بیش از هزاران مدل Voxel مختلف که توسط جامعه کاربران و با کمک VoxEdit ساخته شده است، بازی های موردنظر خودتان را ایجاد کنید.

  • تب Map

با مراجعه به تب Map می توانید تمام نقشه Sandbox را در یک نگاه مشاهده کنید.

آینده سند باکس (Sandbox)

پس از تغییر نام فیسبوک به Meta توجه عموم کاربران به متاورس جلب شد و کاربران بسیاری در این پروژه ها سرمایه گذاری کردند. یکی از این پروژه ها که توجه بسیار زیادی را به ویژه در زمینه بازی های NFT جلب کرده است، بازی Sandbox است. به تازگی قیمت توکن اصلی این پروژه، یعنی توکن SAND بیش از ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است و شرکت های معتبر مختلفی مانند آدیداس نیز به همکاری با این پروژه علاقه نشان داده اند؛ به همین دلیل تحلیلگران انتظار دارند این پروژه در آینده نیز با رشد چشمگیری مواجه شود. سندباکس یکی دیگر از پروژه های موفق متاورس برای سرمایه گذاری است و با عضویت در این پروژه شما می توانید از مزایای مختلف متاورس بهره مند شوید. با افزایش علاقه و توجه کاربران خرد به سندباکس بی شک این پروژه نیز یکی از پروژه هایی است که باید در آینده آن را به دقت زیر نظر داشته باشید.

سخن پایانی

صنعت گیمینگ در سال های اخیر از لحاظ ارزش و تکنولوژی با رشد چشمگیری مواجه بوده است. در سال ۲۰۲۰ ارزش کل دنیای گیمینگ بیش از ۱۶۲ میلیارد دلار تخمین زده شد که این رقم تا انتهای ۲۰۲۶ به حدود ۲۹۵.۶۳ میلیارد دلار خواهد رسید. با توجه به همین ارقام و علاقه فراوان کاربران به دنیای گیمینگ، بسیاری از شرکت های بازی سازی تلاش کردند در فضای بلاک چین نیز حضور داشته باشند و به همین دلیل بازی های بلاک چینی با رشد چشمگیری مواجه شدند. برخلاف سیستم های سنتی بازی که بیشتر بر تکنولوژی و بهبود نرم افزاری تمرکز دارند، تمرکز اصلی بازی های بلاک چین روی تقویت بازیکن هاست. سندباکس نیز یکی از همین بازی ها به شمار می رود. در این بازی، کاربر می تواند بدون هیچ گونه دانش فنی، بازی ها و Asset های مختلفی را ایجاد کند. از آنجا که همه موارد خلق شده توسط شما به صورت NFT ثبت می شوند، شما می توانید به سادگی آن ها را خرید و فروش کنید. بی شک این بازی نیز پس از عرضه کامل توجه بسیار زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

سوالات متداول

سندباکس یک پلتفرم بازی است که از سه عنصر مختلف ایجاد شده است. این عناصر ادیتور Voxel، Game Maker و Marketplace بازی هستند که از طریق آن ها می توانید عناصر مختلفی را خلق کنید و در Marketplace بفروشید.

برخلاف دیگر بازی های بلاک چین و متاورس کسب درآمد در سند از طریق استخراج انجام نمی شود، بلکه باید خلاق باشید و اشیائی را که خلق می کنید در بازارچه بفروشید.

سندباکس یکی دیگر از پروژه های موفق متاورس برای سرمایه گذاری است. شما با عضویت در این پروژه می توانید از مزایای مختلف متاورس بهره مند شوید. با افزایش علاقه و توجه کاربران خرد به سندباکس بدون شک این پروژه نیز یکی از پروژه هایی است که باید در آینده آن را به دقت زیر نظر داشته باشید.