هرآنچه که درباره رشد کاردانو باید بدانیم!
دو همکار در یک شرکت به اختلاف می خورند و حاصل این اختلاف به دو پروژه جدید تبدیل می شود که ارزش بازارش 39 میلیارد دلار می باشد.
مدیرعامل کاردانو Cardano – آدا ADA چارلز هاسکینسون Charles Hoskinson سال 2015 با مدیرعامل ویتالیک بوترین Vitalik buterin به اختلاف می خورند و این اختلاف باعث می شود که چالز هاسکینسون شرکت خودش را تاسیس کند و سال 2015 تحقیقاتش را شروع می کند و در سال 2017 ارز دیجیتال کاردانو ارز اولیه در صرافی ها می شود.

کاردانو Cardano چیست؟

کاردانو باگ ها و مشکلاتی که اتریوم Ethereum دارد برطرف کند، موسس کاردانو از آن جایی که قبلا با پروژه اتریوم همکار بوده است دقیقا اشراف به مشکلاتی که پروژه اتریوم دارد و یعنی چه مشکلاتی؟ بحث اثبات کار و مقیاس پذیری. کاردانو آمده است تا این دو مشکل را حل کند، کاردانو دقیقا همان کاری که اتریوم می خواهد انجام بدهد را انجام می دهد. یعنی یک ساختاری از بلاکچین را مهیا می کند تا قراردادهای هوشمند در آن ساختار تعریف شوند. اما در اثبات کارش متفاوت از اتریوم عمل می کند.

فهرست []

    اثبات کار چیست؟

    چه در بیت کوین و یا اتریوم که شیوه اجماع که بر اساس اثبات کار می باشد ماینرها قدرت پردازشگر را در اختیار سیستم برای اعتبار سنجی تراکنش ها و ایجاد بلاک جدید قرار می دهند اما در کاردانو این مشکل حل شده است یعنی شیوه اجماع بر اساس اثبات سهام صورت می گیرد یعنی دیگر ماینرها قرار نیست قدرت پردازشگرشان را به اشتراک بگذارند. هر کسی یک مقدار از سهام یا همان ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشد، می تواند در این شیوه اجماع شریک باشد.

    مقیاس پذیری چیست؟

    میزان تراکنش هایی که در هر ثانیه اتریوم انجام می شود، بسیار بسیار پایین هستند و ساختاری که در کاردانو تعریف شده میزان تراکنش در هر ثانیه را به هزاران تراکنش افزایش می دهد این ها دلایلی است که کاردانو را نسل سوم بلاکچین اعلام می کنند و ما می بینیم که از لحاظ Marketcap سومین پروژه بازار بزرگ ارز دیجیتال به حساب می آید.

    در آخر باید بدانید که کاردانو تغییرات بسیار زیادی در ساختار کارش در حال انجام دادن می باشد که می تواند انقلاب های بیشتری ایجاد کند و پتانسیل رشد بیشتری در آینده خواهد داشت.