همه ی ما خاطرات زیادی از خریدهای چند ساعته و پیاده روی های طولانی در بازارهای شهر داریم. خریدهای که بسیاری اوقات از وقت و حوصله ما خارج می شدند و حتی نتیجه دلخواه ما را هم نداشتند. امّا همراه با پیشرفت تکنولوژی، راه های بهتری هم برای خرید به وجود آمدند، بله خرید از فروشگاه های اینترنتی.

این روزها با استفاده از فروشگاه های اینترنتی می توانیم جنس مورد نیاز خود را انتخاب، آن را از لحاظ کمیّت و کیفیت مقایسه کنیم و در زمانی کوتاه ، خریدی مطمئن داشته باشیم، خریدی که از هر نظر به سود ماست. امّا اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و محصولی برای فروش دارید حتما باید خود را با روش خرید اینترنتی نیز هماهنگ کنید.اما چطور؟!

یعنی با طراحی فروشگاه اینترنتی، کسب و کار خود را بروز نماییم. حالا چطور می شود فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرد؟! در این مقاله ما به شما راحت ترین روش ممکن برای ساخت فروشگاه اینترنتی را معرفی خواهیم کرد. اما قبل از آن بهتر است بیشتر با مزایای ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی آشنا شوید. با ما همراه باشید…

مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی

شاید ابتدا داشتن کسب و کار آنلاین، پیچیده به نظر برسد ولی واقعا اینطور نیست و ایجاد سایت به وسیله سیستم های سایتساز، همه چیز را برای ما برای ورود به دنیای تجارت آنلاین آسان کرده اند. اگر صاحب کسب و کاری هستید و قصد دارید افزایش فروش داشته باشید، حتما درباره مزایای ایجاد کسب و کارهای آنلاین بسیار شنیده اید، در ادامه به مهم ترین مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی اشاره خواهیم کرد.

۱٫ جذب مشتری بدون محدودیت جغرافیایی

در صورت استفاده از روش سنتی کسب و کار، مشتریان شما چند نفر و از چه طیفی هستند؟ صد نفر؟ دویست نفر؟ یا دو هزار نفر؟ شما دوست دارید چند نفر مشتری داشته باشید؟!

اگر در تهران فروشگاه دارید، دوست دارید مشتریان شما تنها تهرانی ها باشند؟! یا دوست دارید از شهرهای دیگر یا حتی خارج از کشور هم افرادی را جذب کنید؟! مسلماً با داشتن فروشگاه اینترنتی می توانید گستره ی بیشتری از مشتریان را داشته باشید، چراکه سایت فروشگاهی شما از سراسر جهان بازدیدکننده خواهد داشت.

۲٫ فروش بیست و چهار ساعته

در حالت عادی شما چند ساعت می توانید در فروشگاه خود حاضر باشید و اجناس خود را به مشتریان ارائه کنید؟ شما هیچ بوتیک و لباس فروشی را دیده اید که در ساعات پس از نیمه شب هم باز باشد؟! اما با داشتن فروشگاه اینترنتی، فروشگاه شما بیست و چهار ساعته در اختیار مراجعان و مشتریان خواهد بود.

۳٫ خرید آسان و آسایش مشتری

در کسب و کار اینترنتی شما خریدی آسان را به مشتری ارائه می کنید. او بدون این که بخواهد هفت خان ترافیک و گرما و سرمای هوا را از سر بگذراند، به فروشگاه شما رسیده و خرید خود را انجام خواهد داد. همچنین امکان بررسی کامل کالا ها را دارد و می تواند آنها را به راحتی با یکدیگر مقایسه کند.

 ۴٫ پرداخت هزینه کمتر

داشتن فروشگاه اینترنتی برای شما هزینه بسیار کمتری نسبت به راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی دارد. چراکه در واقع شما هزینه ای برای اجاره ی مکان فروشگاه، پرداخت انواع قبوض و حتی استخدام نیروی کار، نخواهید داشت و تنها با داشتن یک سیستم، می توانید فروشگاه خود را مدیریت کنید.

۵٫ معرفی و تبلیغ رایگان در موتورهای جستجو

روزانه میلیون ها جستجو در دامان گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می شود و با دقت بسیار، بهترین سایت ها به کاربران معرفی می شوند.
بنابراین اگر شما بتوانید محتوای خوبی بر اساس اصول سئو تولید کرده و سایت خوبی ایجاد کنید، گوگل و سایرین نیز شما را به مشتریان تان معرفی خواهند کرد.

روش های ساخت فروشگاه اینترنتی

فروشگاه انلاین ابزاریست که به کسب و کارها اجازه می دهد محصولات خود را بر بستر اینترنت به فروش برسانند. کاربران می توانند بدون مراجعه به فروشگاه های فیزیکی و از طریق اطلاعات و تصاویر موجود، درباره محصولات موجود در سایت، اطلاعات کسب کرده و آن را به صورت اینترنتی خریداری نمایند. برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی دو روش پیش پای ما است:

۱: با کمک برنامه نویسان و طراحان سایت، با صرف هزینه بسیار زیاد
۲: با استفاده از سیستم های فروشگاه ساز، مقرون به صرفه و تنها در چند دقیقه

طراحی سایت اختصاصی توسط کد نویسی های پیچیده صورت می گیرد، به همین دلیل معمولاً هزینه های بسیار بالایی دارد و همچنین وقت زیادی می برد.

اما بالعکس، ساخت فروشگاه اینترنتی با استفاده از سیستم های سایت ساز و فروشگاه ساز بدون نیاز به هیچ گونه دانش برنامه نویسی، در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد و بسیار مقرون به صرفه است.

چرا باید از فروشگاه ساز استفاده کنیم؟!

حالا که با مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی و ساخت آن با سیستم های فروشگاه ساز، آشنا شدید، حتماً به سراغ گوگل مهربان می روید و به او می گویید: “فروشگاه ساز” . آن وقت او به شما چیزی حدود ۶۳ میلیون صفحه پیشنهاد می دهد! باور می کنید؟

من هم باور نمی کردم، ولی ظاهراً وسواس گوگل در پیدا کردن نتیجه، مثال زدنی است. حالا ما باید چکار کنیم؟! کدامیک از پیشنهاد ات گوگل بهتر است؟!

با این وضعیت برای ساده تر شدن انتخاب، بهتر است باهم ویژگی های یک فروشگاه ساز خوب را بررسی کنیم. از جمله این ویژگی ها عبارتند از:

۱٫ عدم نیاز به دانش و تخصص برنامه نویسی

می دانیم که برای ساخت فروشگاه اینترنتی بدون استفاده از فروشگاه سازها نیاز به دانش و تخصص برنامه نویسی خواهیم داشت. چند درصد از کسانی که می خواهند فروشگاه آنلاین داشته باشند، تخصص کدنویسی دارند؟!

با استفاده از فروشگاه سازها در ساخت سایت فروشگاهی، دیگر نیازی به هیچ گونه دانش کدنویسی نخواهیم داشت. پس عاقلانه ترین راه این است که به سراغ فروشگاه ساز ها برویم.

۲٫ بومی سازی شده

متاسفانه برخی از فروشگاه سازها کاملاً خارجی هستند و شرکت ارائه کننده آنها فقط زحمت ترجمه بخش هایی از فروشگاه ساز را کشیده است. در این موارد، کاربر ایرانی و فارسی زبان برای استفاده از فروشگاه ساز دچار مشکل خواهد شد.

بنابراین برای اطمینان، از فروشگاه سازی استفاده کنید که کاملا ایرانی و بومی سازی شده باشد. برای اینکار به سراغ فروشگاه ساز هایی بروید که امکان تست رایگان سیستم خود را برای شما فراهم کنند. به این صورت بخش های مختلف فروشگاه ساز خود را تست و ارزیابی می کنید.

پرتال یکی از سیستم های فروشگاه ساز ایرانی است که علاوه بر فراهم آوردن امکان تست رایگان یک هفته ای سیستم خود، امکانات کاملی نیز در اختیار مشتریانش قرار می دهد تا در عرض چند دقیقه صاحب فروشگاه اینترنتی حرفه ای شوند.

۳٫ ارائه قالب های متنوع

در دنیای واقعی وقتی به فروشگاهی وارد می شویم، اولین چیزی که نظرمان را جلب می کند شکل و چیدمان ظاهری آن است. در دنیای مجازی نیز همین اتفاق می افتد. در واقع قالب، ظاهر گرافیکی وب سایت و همان ویترین فروشگاه شماست. بنابراین همانطور که همواره می کوشیم برای فروشگاه فیزیکی خود ویترینی زیبا و حرفه ای تدارک ببینیم، در انتخاب قالب متناسب نیز باید حرفه ای عمل کنیم.

قالب سایت یکی از مهم ترین عواملی ست که کاربر به آن توجه می کند و اگر سایتی قالب مناسبی نداشته باشد کاربر خیلی زود آن را ترک می کند!

بنابراین باید فروشگاه سازی را انتخاب کنیم که دارای قالب های متنوع و جذاب باشد و البته علاوه بر کارایی و زیبایی، فونتی مناسب داشته باشد، در دستگاه های مختلف (موبایل، لپ تاپ و تبلت) به درستی نمایش داده شود و کاربر به راحتی با آن کار کند، پس واکنش گرا بودن قالب خود را همیشه به عنوان یک نکته مهم در نظر داشته باشید.

۴٫ طراحی بر اساس اصول سئو

حتما می دانید برای داشتن هر نوع سایتی، طراحی بر اساس اصول سئو یکی از مهم ترین پایه های کار شماست. اصول سئو قوانینی هستند که سبب می شوند رتبه سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو بالا و بالاتر رود.

یکی از ویژه گی های بارز فروشگاه ساز پرتال سئوی مناسب آن است. با استفاده از این سامانه شما می توانید مطمئن باشید که فروشگاه شما دارای سئوی مورد نیاز برای دیده شدن در صفحات اوّل گوگل می باشد.

۵٫ پشتیبانی حرفه ای

داشتن پشتیبانی قوی و حرفه ای یکی از مهم ترین ویژگی های یک سیستم فروشگاه ساز است که باید در انتخاب خود به آن توجه داشته باشید.

با وجود تیم پشتیبانی حرفه ای، در صورت بروز هر مشکلی، خیال شما آسوده خواهد بود. به طور مثال تیم پشتیبانی فروشگاه ساز پرتال، سه روش ارسال تیکت، پر کردن فرم مشاوره و تماس تلفنی را برای پاسخگویی به کاربران و مشتریان خود در نظر گرفته است. شما در هر ساعت از شبانه روز  با استفاده از هریک از این روش ها می توانید در کمترین زمان ممکن، پاسخ سئوالات خود را بگیرید.

بررسی کیفیت یک فروشگاه ساز

بهترین راه برای بررسی کیفیت یک فروشگاه ساز، مشاهده نمونه هایی است که با این فروشگاه ساز ساخته شده اند. خوب تحقیق کنید و ببینید که این فروشگاه ساز، عامل موفقیت کدام سایت ها بوده است؟ قالب های آن را ببینید و نمونه کار آنها را بررسی و حتی با مشتریان آن نیز تماس بگیرید و از آنها راجع به میزان رضایتشان از استفاده از این سایت ساز، سوال کنید.

برای دیدن نمونه کارهای فروشگاه ساز پرتال، پس از ورود به وبسایت پرتال به آدرس www.portal.ir در بخش “شرکت ها” در نوار ابزار بالای سایت، می توانید نمونه های زیادی از کارهای طراحی سایت این پلتفرم سایت ساز حرفه ای را مشاهده کنید.

از جمله وبسایت هایی که با این سیستم ساخته شده اند می توان به وبسایت مایکروتل، ویکی نیکی، گوشی شاپ، موسسه حفاظت از محیط زیست قشم و… اشاره نمود.

حالا که با پرتال به عنوان یک فروشگاه ساز ایرانی و کاملا حرفه ای آشنا شدید، لازم است تا با ویژگی های منحصر به  فرد آن نیز آشنا شوید. برخی از ویژگی های فروشگاه ساز پرتال عبارتند از:

  1. قالب های کم حجم و زیبا
  2. امکان ویرایش آسان
  3. امکان اتصال به نرم افزارهایی مثل پنل پیامکی
  4. امکان افزودن کیف پول مشتری، ایجاد کوپن تخفیف و…
  5. امکان مقایسه بین کالاها
  6. دارای هاست و دامنه رایگان
  7. امکان بک آپ گیری منظم
  8. امکان اتصال به درگاه پرداخت
  9. امکان تحلیل آماری بازدیدکنندگان
  10. و صدها امکان دیگر که شما را در ساخت یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای کمک می کند.

حالا به جرئت می توان گفت، شما همه چیز را درباره ایجاد فروشگاه اینترنتی با استفاده از سیستم های فروشگاه ساز می دانید. پیشنهاد می کنیم اگر قصد راه اندازی کسب و کاری آنلاین را دارید، ساخت فروشگاه اینترنتی خود را به پرتال بسپارید تا در کمتر از چند دقیقه، ورود شما را به دنیای تجارت آنلاین، امکان پذیر سازد.
پس همین حالا دست به کار شوید و با مراجعه به وبسایت پرتال به آدرس www.portal.ir و یا تماس با شماره ۶۳۴۰۴-۰۲۱ داخلی ۲، از مشاوره کارشناسان تیم پرتال بهره مند شوید و در صدر نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید.