وارن بافت سومین فرد ثروتمند جهان

وارن بافت سومین ثروتمند جهان

وارن بافت

سلام دوستان به یک ویدئو دیگر خوش آمدید امروز می‌خواهیم درمورد وارن بافت صحبت کنیم سومین فدر ثروتمند در جهان. «اگر شما چیزهایی بخرید که نیازندارید به زودی آن‌ها را برای چیزهایی که لازم دارید بفروشید» این یک گفته معروف از وارن بافت موفقترین سرمایه‌گذار جهان و میلیاردر خود ساخته است. او ثروت عظیم ۷۵ میلیارد دلاری خود را از طریق بازار بورس با سرمایه الویه ۵ هزار دلار به دست آورد. او همچنان به عنوان معلم بورس و جادوگر سهام هم شناخته شده است. وارن بافت مرتبا در بین اولین تا سومین فرد جهان قرار دارد. بافت یک میانگین بازده سالانه حدود ۳۱ درصدی را به دست آورد. علی رقم ثروت خالص ۷۵ میلیارد دلاری ثروتمندترین مردجهان از یک شیوه زندگی ساده لذت می‌برد. وارن بافت هنوزهم در خانه‌ای که در سال ۱۹۵۸ خریداری کرده زندگی می‌کند. او سال‌هاست که با همان ماشین قدیمی خود رانندگی می‌کند و هیچ محافظ شخصی برای امنیتش استخدام نکرده است. بافت به زندگی ساده و تفکر بزرگ اعتقاد دارد. او هرگز تلفن همراه با خود ندارد. وارن بافت یک شرکت جت شخصی دارد اما هرگز با جت شخصی سفر نمی‌کند. بافت تصمیم گرفت ۸۵ درصد از ثروت خود را به خیریه اهدا کند.

چند سال پیش ثروتمندترین فرد جهان یعنی بیل گیتس با وارن بافت ملاقات کرد، مدت‌زمان ملاقات توسط بیل گیتس تنها ۳۰ دقیقه تعیین شده بود. طبق عقیده بیل گیتس ماهیت و خلق و خوی بافت متفاوت است و جلسه ملاقات بیشتر از این ادامه نخواهد یافت. اما وقتی که آن‌ها با یک دیگر ملاقات کردند او به یکی از طرفداران وارن بافت تبدیل شد. جلسه ملاقات ۳۰ دقیقه‌ای با وارن به ۱۰ ساعت طول انجامید. وارن بافت الگو و الهام بخش برای بسیاری از مردم است.
بیاید نگاهی به چندمرحله برجسته و مهم زندگی وارن بافت بیاندازیم.

شرکت Berkshire Hathaway

این شرکت سهام‌دار بسیاری از شرکت‌ها است. البته بیشترین سهم مطعلق به:

می‌باشد. در سن ۸۵ سالگی وارن بافت به موفقیتی رسیده است که می‌توانید او را با نام‌های متعددی (آهنربای کسب و کار، سرمایه‌گذار موفق، سومین فرد ثروتمند دنیا، معلم سرمایه‌گذاری، خالق ثروت، سخنران انگیزشی، بزرگترین خیرخواه بشر در قرن ۲۱، انسان خوب و عناوین دگیر).

نصیحت‌های وارن بافت

توصیه‌های وارن بافت در قبال بازارسهام

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۷ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵