دنیای ارز دیجیتال روز به روز بزرگ تر می شود و تعداد افرادی که به آینده روشن رمزارزها اعتماد دارند رو به افزایش است. همین موضوع باعث شده است که افراد بیشتری با هدف کسب درآمد به سمت ارزهای دیجیتال کشیده شوند. اگر شما هم یک تریدر ارزهای دیجیتال باشید حتما می دانید که معامله گری شغلی است که علاوه بر مهارت در تحلیل بنیادی و تکنیکال، نیازمند روحیه ای قوی است. احساسات یک معامله گر به شدت بر روی نتایج معاملات وی تاثیر می گذارد، در نتیجه افرادی که مهارتی در تحلیل ندارد و یا به صورت کلی به این حوزه علاقه ندارند و همچنین افرادی که فکر می کنند به هر دلیلی از پس معاملات ارزهای دیجیتال بر نمی آیند همواره به دنبال راهی برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال بوده اند، راه هایی که بدون معامله گری آنها را به سود برساند. البته به عنوان شخصی که قصد کسب درآمد در این حوزه را گرفتید دانستن حداقل هایی از ارزهای دیجیتال خالی از لطف نیست. آموزش رایگان ارز دیجیتال می تواند اطلاعات مورد نیاز را به شما بدهد. در ادامه قصد داریم به شما کمک کنیم که مناسب ترین روش و پلتفرم برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، متناسب با توانایی ها و روحیه خود را پیدا کنید.

فهرست []

  هولد کردن

  یکی از شناخته شده ترین روش ها در میان افراد برای داشتن درآمد کریپتویی، هولد کردن رمزارز است، برای این کار کافی است شما رمزارزی که قصد هولد کردن آن را دارید انتخاب کرده و با استفاده از پلتفرم یکی از صرافی های ارز دیجیتال اقدام به خریداری آن کنید و سپس حتما آن را به کیف پول خود انتقال دهید. توصیه می شود که اگر مقدار رمزارزی که میخرید زیاد است از کیف پول سخت افزاری که امنیت بالاتری را نسبت به انواع دیگر کیف پول دارد انتخاب کنید.

  همچنین در زمان انتخاب یک رمزارز برای هولد کردن حتما وضعیت رمزارز را به لحاظ بنیادی بررسی کنید تا مطمئن شوید که رمزارز انتخابی شما آینده دار است.

  سایت های فریلنسری

  یکی از روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال فعالیت به عنوان یک فریلنسر است، هر شخصی بنا به تخصصی که دارد می تواند با عضویت در پلتفرم های فریلنسری که پرداخت های کریتویی دارد اقدام به کسب درآمد کند. مزیتی که این پلتفرم ها نسبت به دیگر پلتفرم های فریلنسری با پرداخت ارزهای فیات دارند این است که در آنها محدودیت پرداخت وجود ندارد. درواقع پرداخت با ارزهای دیجیتال سد تحریم ها را برای فریلنسرهای کشور شکسته است.

  1. Cryptogrind

  سایت Cryptogrind به عنوان یک پلتفرم برای کسب درآمد که به فریلنسرها درآمد بیت کوینی می دهد فعالیت می کند. اگر شما فریلنسر باشید حتما وبسایت Freelancer.com که در میان فریلنسرها بسیار متداول است را می شناسید، سایت Cryptogrind بسیار به سایت فریلنسر دات کام شباهت دارد، اما درآمدهای پرداختی در وبسایت Cryptogrind به وسیله بیت کوین انجام می شود.

  پس اگر مهارتی دارید که بتوانید از راه دور انجام دهید و خواهان کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستید حتما سری به وبسایت Cryptogring بزنید. فراموش نکنید مانند هر سایت بین المللی دیگر شما نیاز به دانش زبان انگلیسی دارید.

  2. BlockLancer

  به راحتی و بدون نیاز به احراز هویت می توانید در این وبسایت به درآمد کریپتویی برسید. برای این کار تنها نیاز به یک کیف پول رمزارزی برای دریافت درآمد خود را دارید. با فعالیت در این وبسایت و انجام خدمات مورد نیاز کارفرمایان درآمد شما بر اساس بیت کوین و اتریوم پرداخت خواهد شد.

  3. BitGigs

  با ایجاد یک حساب کاربری در وبسایت BitGigs و ارائه خدمات خود می توانید بیت کوین دریافت کنید. مشاغل موردنیاز در این پلتفرم معمولا تولید محتوای متنی، توسعه نرم افزار و مشاغل این چنینی هستند.

  4. Earn.com

  اما اگر مهارت خاصی ندارید پلتفرم Earn.com برای شما مناسب است. در این پلتفرم برای کسب درآمد می توانید با انجام کارهای ساده همچون جواب دادن به ایمیل های ارسالی و دیگر کارهای مورد نیاز ارزهای دیجیتال درآمد داشته باشید. بدیهی است که فعالیت در این وبسایت نیز به دانش زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. البته کاربران Earn.com می توانند با تماشای ویدئوهای آموزشی در رابطه با بیت کوین نیز درآمد داشته باشند.

  5. Cryptojobs

  کارفرمایان از کشورهای مختلف به صورت روزانه مشاغل مختلف را از کشورهای مختلف در این پلتفرم بارگذاری می کنند. این مشاغل هم به صورت حضوری و هم به صورت دورکاری هستند که شما با توجه به نیاز و توانایی خود می توانید شغل موردنظر خود را در این پلتفرم پیدا کنید و درآمدی بر اساس بیت کوین و دیگر آلت کوین ها به دست آورید.

  بد نیست بدانید که مسئولان صرافی ها و کیف پول های شناخته شده نیز آگهی های استخدام خود را در این پلتفرم منتشر می کنند.

  پلتفرم های بلاک چینی

  1. Brave Browser

  شما می توانید با استفاده از مرورگر بریو که در نسخه های اندروید و IOS وجود دارد به درآمد کریپتویی دست یابید. البته بد نیست بدانید که کاربران این مرورگر دلیل محبوبیت آن را حفظ حریم شخصی خود دانسته اند.

  شما به عنوان کاربر می توانید با تغییر تنظیمات برنامه تعیین کنید که تبلیغات برای شما به نمایش درآید یا خیر. درواقع با انتخاب تماشای تبلیغات شما می توانید به درآمد برسید. کاربران می توانند درآمد و یا پاداش پرداختی در این مرورگر که بر اساس توکن BAT که توکن همین پلتفرم است را دریافت کنند و به راحتی به بیت کوین و یا ارزهای فیات تبدیل کنند.

  2. Steemit

  توکن پلتفرم استیمیت، Steem نام دارد. درواقع استیمیت یک برنامه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که به کاربران خود اجازه می دهد که در آن پلتفرم اقدام به ایجاد وبلاگ کرده و همچنین امکان اضافه کردن مواردی از جمله تصویر، تگ و دیگر موارد را به آن وجود دارد. کارایی این پلتفرم برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال به این صورت است که کاربران تائید شده می توانند با انتشار پست البته در صورتی که مقدار قابل قبولی لایک داشته باشد، توکن پلتفرم یعنی Steem را دریافت می کنند. البته پاداش ممکن است به صورت SBD یا همان دلار استیم و یا Steem Power نیز پرداخت شود.

  3. Tube

  سازندگان ویدئو در این پلتفرم که بسیار به یوتیوب شباهت دارد می توانند درآمد ارز دیجیتالی داشته باشند، نکته ای که می توان به آن اشاره کرد این است که تبلیغات اساس پرداخت پاداش در این پلتفرم نیست.

  پایگاه داده استفاده شده در این پلتفرم با کمک دفتر کل توزیع شده فعالیت می کند و غیرمتمرکز است و پاداش ها در این پلتفرم نیز با ارزهای دیجیتال پرداخت می شوند.

  توزیع درآمد استخراج در این پلتفرم به این صورت است که خالقان اثر 70 درصد سود را دریافت می کنند، برای بینندگان ویدئوها نیز 20 درصد درنظر گرفته شده است و خود شرکت 10 درصد را برای بقای پلتفرم و معرفی آن هزینه می کند. این پلتفرم با توجه به اعطای پاداش عالی که دارد طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

  4. LBRY

  کاربران پلتفرم LBRY می توانند با ایجاد محتوای ویدئویی و انتشار آن در پلتفرم و یا حتی تماشای ویدئوهای منتشر شده توکن اختصاصی این پلتفرم یعنی LBC را دریافت کنند. کاربران پس از به دست آوردن توکن های خود می توانند با کمک صرافی های مختلف از جمله بیت والا و بیترکس، آنها را به بیت کوین تبدیل کنند، یا آنها را به فروش برسانند و یا اینکه به عنوان یک تریدر اقدام به ترید با دارایی LBC خود کنند.

  البته ساخت و تماشای ویدئو تنها راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال در این پلتفرم نیست و کاربران حتی می توانند با استخراج و کمک به پروژه موجود درآمد داشته باشند و درواقع توکن های LBC را دریافت کنند.

  خوشبختانه این پلتفرم در تمام نسخه های ویندوز، لینوکس، مک، اندروید و IOS طراحی و ارائه شده است که نقطه قوتی برای این پلتفرم به حساب می آید.

  5. D.tube

  سال 2020 کانال رسمی وبسایت bitcoin.com در یوتیوب مسدود شد، راجر ور مدیرعامل وبسایت معتقد است که این اتفاق بدون هیچ دلیلی رخ داده است، ولی یوتیوب دلیل آن را نقض قوانین و مقررات یوتیوب اعلام کرده است.

  راجر ور در ادامه گفته هایش به این مطلب نیز اشاره می کند که ممکن است دلیل این انسداد منتقدان بیت کوین باشند که کانال را گزارش کرده اند.به هر حال این اولین باری نیست که یوتیوب به جنگ با فعالیت در حوزه کریپتوکارنسی برخواسته است.

  شاید به همین دلیل است که راجر ور فکر می کند باید به دنبال یک جایگزین برای یوتیوب باشد. گزینه های پیشنهادی راجر ور lbry.tv و D.tube و BitChute بود. او اضافه کرد باید به بررسی پلتفرم های جایگزین بپردازد و مطالبی از آنها را بداند.

  به گفته راجر ور کلاه برداری های بسیار زیادی در قالب اهدای توکن و کوین در یوتیوب در جریان است و تاییدیه جعلی افراد مشهور در این حوزه را دارند که یوتیوب در خصوص برطرف کردن این کلاه برداری ها کاملا ناکارآمد عمل کرده است.

  به هر حال با کمک پلتفرم D.Tube شما می توانید لینک ویدئوهای موجود در یوتیوب را در پلتفرم D.tube قرار داده و با توجه به محبوبیت ویدیو و درواقع دریافت رای مثبت (upvote) توکن اختصاصی برنامه یعنی DTC را دریافت کنید. D.tube پلتفرمی غیرمتمرکز و بسیار شبیه به یوتیوب است که توسط Steem طراحی و ارائه شد.

  6. socios.com

  بی شک باشگاه بارسلونا یکی از پرطرفدارترین تیم های دنیا است که بیش ترین درآمد را در میان باشگاه های فوتبال جهان دارد. این باشگاه توانسته است با همکاری شرکت بلاک چین Chiliz توکن BAR را خلق کند. طرفداران برای خرید این توکن باید ابتدا توکن CHZ که متعلق به شرکت chiliz است را خریداری کنند. شرکت chiliz در بیانیه ای اعلام کرده است که به طرفدارانی که از طریق برنامه موبایلی socios.com با باشگاه ارتباط داشته باشند امتیازاتی داده می شود.

  قرار بود ۵۰ میلیون توکن جدید در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به قیمت ۲ یورو عرضه شوند. توجه به بلاک چین و حضور در این عرصه بخشی از استراتژی گسترش جهانی تیم فوتبال بارسلونا است.

  7. Rarible

  اگر هنرمند هستید، به جمع آوری کلکسیون علاقه دارید و یا کلا فکر می کنید کار هنری و خاصی را برای ارائه دارید که فکر می کنید برای دیگران جالب است و آنها حاضر هستند مبلغی را برای آن بپردازند، یکی از انواع پلتفرم برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال Rarible است که یک بستر عالی برای فعالیت و کسب درآمد شما خواهد بود.

  کاربران Rarible با هدف ساخت، خرید و فروش NFT ها در این پلتفرم ثبت نام کرده اند. حتی هنرمندانی که نگران حق کپی رایت آثار هنری خود هستند نیز با استفاده از این پلتفرم، اثر هنری خود را از لحاظ سرقت مصون داشته اند.این پلتفرم دارای توکن اختصاصی خود به نام RARI است که برای فعالیت در این پلتفرم می توان از آن استفاده کرد.

  اگر شما نقاشی، کار گرافیگی، قطعات ویدئو جالب و یا هر چیز جالب توجه دیگر را داشته باشید می توانید برای آن اثر، یک و یا حتی چند NFT به دلخواه خود بسازید و آنها را به فروش برسانید و به این ترتیب به درآمد برسید.استفاده و کسب درآمد از NFTها بازاری جدید است و رو به رشد است که می توان آن را به عنوان یکی از روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال دانست.

  بازی ها

  1. Axie infinity

  این بازی در سال 2018 معرفی و ارائه شد، اعضای مختلف بدن در این بازی وجود دارند که گیمرها می توانند با ترکیبات مختلف اکسی منحصر به فردی را ایجاد کنند، پرورش دهند، به فروش برسانند و یا در بخشی که مخصوص معامله گران است به ترید بپردازند.

  2. Gods Unchained

  این بازی که مبتنی بر اتریوم است، کاربران به جمع آوری کارت های مخصوص تشویق می کند، وقتی امتیاز شما با جمع آوری کارتهایی با رتبه های بالا به حد کافی رسید می توانید با استفاده از این کارتها اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کنید.

  3. Cryptokitties

  علاقه مندان بازی کریپتوکیتی در این بازی گربه ها یا همان کیتی ها را خرید و فروش می کنند و می پرورانند. داشتن این کیتی ها درواقع گویای دارایی توکن های کاربران است، توکن های ERC20 که اتفاقا غیرمثلی هستند (NFT) و به عبارتی ارزش یکسان ندارند.

  گربه ها در این بازی هم از نظر ارزش و هم از نظر ظاهر با هم متفاوت هستند و امکان مبادله نظیر به نظیر آنها وجود ندارد.

  اگر شما با این بازی آشنا نبوده اید احتمالا این بازی را خیلی کودکانه درنظر می گرفتید، اما بد نیست بدانید که بازی کریپتوکیتی از زمان ارائه شدن بسیار مورد توجه گروه های سنی مختلف بوده است و شهرت بسیار زیادی دارد.

  4. Hash Rush

  هش راش نیز یک بازی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و کاربران برای کسب امتیاز در آن باید از پایگاه خود دفاع کنید. این بازی با هدف کسب درآمد از ارزهای دیجیتال ساخته شد.

  پاداش پرداخت

  اگر شما بازرگان باشید و یا به هر دلیلی نقل و انتقالات مالی بالا و زیادی داشته باشید می توانید با پیدا کردن پلتفرم های پرداخت با ارزهای دیجیتال پاداش خوبی را دریافت کنید.

  Bitpay، CoinBank، CoinGate برخی از این پلتفرم های پرداخت با ارزهای دیجیتال هستند که می توانید در پرداخت های خود از آنها استفاده کرده و پاداشی را در هر پرداخت کسب کنید. اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعال باشید حتما متوجه شده اید که نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال معمولا بسیار بیشتر از نوسانات در دیگر بازارهای مالی است در نتیجه در زمانی که بازار صعودی است سود 1000 درصدی نیز در این بازار اصلا عجیب نیست.

  ریفرال (Referral)

  شما می توانید با ثبت نام در صرافی ها و یا برخی از سایت ها و تشویق افراد دیگر برای عضویت و فعالیت در آن سایت، ارز دیجیتال دریافت کنید. نکته ای که باید در این زمینه به آن توجه کرد این است که کلاه برداری در این گونه فعالیت ها بسیار متداول است، در نتیجه بهتر است برای این گونه فعالیت ها از سایت های معتبر استفاده کنید. در میان انواع پلتفرم ها یک صرافی ارز دیجیتال معتبر بهترین انتخاب هستند.

  صرافی کوکوین

  صرافی کوکوین نیز یکی دیگر از صرافی هایی است که کاربران در آن می توانند به سادگی اقدام به ساخت لینک اختصاصی و دعوت از دیگران کنند و درنتیجه درآمدی با توجه به میزان فعالیت کاربران دعوت شده داشته باشند.

  برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

  همین الان در صرافی کوکوین ثبت نام کنیدثبت نام

   

  صرافی کوینکس

  صرافی کوینکس که امکان فعالیت بدون فیلترشکن را برای ایرانی ها فراهم کرده است نیز یکی دیگر از پلتفرم های معاملاتی است که شما می توانید لینک ریفرال خود را در آن بسازید و دیگران را به استفاده از صرافی تشویق کنید و در نتیجه بازاریابی خود، درآمدی داشته باشید.

  برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

  همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

   

  صرافی بایننس

  صرافی شناخته شده بایننس را همه می شناسند این صرافی به کاربران خود اجازه می دهد که با ساخت لینک اختصاصی افراد بیشتری را به صرافی بایننس دعوت کند و در مقابل با توجه به میزان فعالیت افراد دعوت شده مبلغی برای آنها درنظر می گیرد که بخشی از آن درصدی از کارمزد پرداختی افراد دعوت شده است.

  برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

  همین الان در صرافی بایننس ثبت نام کنیدثبت نام

   

  استخراج ابری ارزهای دیجیتال

  تهیه دستگاه های سخت افزاری برای استخراج ارزهای دیجیتال، هزینه برق، مکان مورد نیاز برای استخراج هزینه هایی هستند که یک ماینر برای استخراج ارز دیجیتال باید بپردازد. در این میان پلتفرم هایی در سراسر دنیا ایجاد شده اند تا با اجاره دادن امکانات خود به کاربران، مبلغی را دریافت کنند.

  درواقع این پلتفرم ها را هم می توان به عنوان منبع درآمد برای صاحبین وبسایت ها درنظر گرفت و هم کاربرانی که از خدمات آن وبسایت استفاده می کنند. در ادامه نام چند پلتفرم استخراج ابری را مشاهده می کنید.

  • Hashnest

  این پلتفرم در سال 2014 با همکاری Bitmain آغاز به کار کرد. مقر اصلی این شرکت در چین است، با این حال مزارع استخراج فعالی در سایر کشورها نیز دارد.

  • Hashflare

  در سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرد، فعالیت این پلتفرم در زمینه استخراج بیت کوین، لایت کوین، زی کش و اتریوم است. در حال حاضر به دلیل اشغال بودن تمام تجهیزات موجود، امکان پیوستن به این استخر فراهم نیست.

  • STHash

  این شرکت لیتوانیایی در سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرد. مزارع فعال این شرکت در غرب روسیه قرار گرفته اند.

  • Bitcoinpool

  این پلتفرم که توسط Bitcoin طراحی و ارائه شده است، مدعی است که بیشترین میزان پرداختی را در مقایسه با رقبای خود دارد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که برای استفاده از طرح های موجود در این پلتفرم به مبالغ بالاتری نیاز است. مبلغی در حدود 3000 دلار برای یک طرح 6 ماهه.

  • IMSMining

  پلتفرمی ایرانی برای استخراج بیت کوین با دارا بودن بیش از 2000 دستگاه ماینر که به گفته خودشان از مدتها پیش مجوز فعالیت داشته اند، این در حالی است که سیاست دولت ایران در رابطه با فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال به تازگی این موضوع را پذیرفته است.

  از طرفی، اینماد موجود در این وبسایت تقلبی است.

  این پلتفرم استخراج ابری را در اینجا آوردیم تا به شما بگوییم برای فعالیت در تمام بخش های ارزهای دیجیتال آگاهانه و با اطمینان از اینکه پلتفرم و یا اپلیکیشن و هر منبعی که استفاده می کنید جعلی و یا متخلف نیست، اقدام به فعالیت کنید.

  فاست ها

  از نظر لغوی کلمه انگلیسی Faucet به معنی شیر آبی است که آب از آن چکه می کند. در حوزه ارزهای دیجیتال، فاست به وبسایتی اشاره می کند که هر چند ثانیه یک بار به شما امکان دریافت ارزهای دیجیتال را می دهد. اما دست نگه دارید، علی رغم سادگی کار، این نوع فعالیت اصلا توصیه نمی شود.

  مقدار پرداختی بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال در این پلتفرم، آنقدر ناچیز است که رسیدن به میزان حداقل دارایی برای برداشت آن زمان و فعالیت بسیار زیادی را می طلبد، از این رو پیشنهاد می شود به جای صرف زمان و انرژی در این پلتفرم ها بر روی دیگر روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال تمرکز کنید.

  البته همیشه وضعیت اینقدر بد بنوده و در ابتدای پیدایش بیت کوین و شروع فعالیت بازار کریپتوکارنسی، فاست ها با هدف بازاریابی و معرفی بیت کوین و ارزهای دیجیتال به عموم مردم واقعا بیت کوین های رایگان را در ازای کارهای ساده در میان مردم توزیع می کردند، اما امروزه با گسترش روزافزون ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین نیازی به معرفی آنها وجود ندارد، در نتیجه این نوع فعالیت نیز کارایی خود را از دست داده است و در صورتی که شما امروزه در این پلتفرم ها فعالیت کنید تنها صاحب پلتفرم به هدف خود یعنی بازدید تبلیغات توسط شما و کسب درآمد می رسد.

  با این حال در ادامه دو فاست را به شما معرفی می کنیم که به نسبت از دیگر فاست ها عملکرد بهتری را داشته اند.

  • Cointiply

  این فاست در سال 2018 فعالیت خود را با فراهم کردن امکان کسب درآمد از طریق فاست، تماشای ویدئو و یا کلیک بر روی تبلیغات و حتی شرکت کردن در نظرسنجی ها برای کاربران خود، آغاز کرد.

  برای برداشت دارایی خود پس از انجام فعالیت های گفته شده در این پلتفرم باید حداقل 000/35 کوین کسب کرده باشید.

  • Moon Bitcoin

  علاوه بر فاست در این پلتفرم می توانید با شرکت در نظرسنجی ها و یا تماشای تبلیغات و ویدئوها به درآمد برسید. همچنین می توانید با در اختیار گذاشتن CPU سیستم خود در عمل استخراج بیت کوین در این پلتفرم نقش داشته باشید. فعالیت این پلتفرم از سال 2015 آغاز شد و کاربران به طور متوسط هر 5 دقیقه می توانند 10 ساتوشی را کسب کنند.

  استیکینگ

  بلاک چین های مختلف برای اعتبارسنجی تراکنش ها از روش های متفاوت استفاده می کنند. به عنوان مثال بیت کوین از روش اجماع اثبات کار (Proof of Work) برای این هدف استفاده می کند، در حالی که گروهی از ارزهای دیجیتال نیز از روش اثبات سهام یا  Proof of Stake)) برای این هدف استفاده می کنند که به آن استیکینگ (Staking) گفته می شود.

  در این روش افرادی که دارایی بالاتری از ارز دیجیتال را داشته باشند، شانس بیشتری برای انتخاب شدن به عنوان شخصی که اعتبارسنجی را انجام می دهد و بلاک جدید را ایجاد و در نتیجه پاداش را کسب می کنند. درست مانند ماینر بیت کوین.

  شما برای استیک کردن باید کیف پولی را انتخاب کنید که اجازه استیک کردن را به شما بدهد. تراست ولت یکی از کیف پولهایی است که با استفاده از آن می توانید به استیک کردن ارزهای دیجیتال مختلف از جمله ترون بپردازید.

  سخن آخر

  اگر شما هم در دسته ای قرار می گیرید که به آینده ارزهای دیجیتال امید دارید، اما ریسک معامله گری را نمی توانید تحمل کنید، کسب درآمد از ارزهای دیجیتال که به طرق مختلف امکان پذیر است، یک راه حل برای شما به حساب می آید.

  در این مقاله سعی کردیم به معرفی بازی ها و انواع پلتفرم برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال بپردازیم و لیستی از معتبرترین و بهترین پلتفرم ها را جمع آوری کنیم. فراموش نکنید که امکان کلاه برداری در این زمینه بسیار زیاد است پس مراقب باشید که در دام شیادان نیفتید.