حداقل سن برای دریافت کد بورسی چند سال است؟

حداقل سن برای دریافت کد بورسی

اگر تا به حال درباره حداقل سن برای دریافت کد بورسی نمی‌دانستید بهتر است بدانید که با هر میزان سن و تحصیلات می‌توانید اقدام به دریافت کد بورسی و سرمایه گذاری در بورس نمایید.

دریافت کد بورسی افراد زیر ۱۸ سال

حداقل سن برای دریافت کد بورسی

حداقل سن برای دریافت کد بورسی وجود ندارد و برای ثبت نام افراد زیر ۱۸ سال تنها با حضور و رضایت ولی و یا قیم امکان پذیر می‌باشد. پیش از این برای افراد زیر ۱۸ سال کد بورسی صادر می شد اما برای دسترسی به سامانه معاملاتی “آنلاین” می بایست مدرک تحصیلی حداقل دیپلم می‌داشتند، لذا افراد زیر ۱۸ سال تنها امکان معامله از طریق سامانه های معاملاتی “آفلاین” را داشتند، اما در حال حاضر امکان دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین نیز برای افراد زیر ۱۸ سال فراهم شده است.

پیشنهاد خانه سرمایه ثبت نام در کارگزاری فارابی است و از لینک زیر می توانید ثبت نام کنید!

افرادی که در سنین زیر ۱۸ سال خواهان دریافت کد بورسی و سپس امکان دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین هستند، باید مراحل زیر را طی کنند:

دریافت کد بورسی برای این دسته از افراد تنها با حضور ولی یا قیم آن ها امکان پذیر است، لذا در گام اول بایستی در سامانه سجام ثبت نام کرده (به نام خود فرد)، در گام بعدی جهت احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان مراجعه کرده که در این مرحله حضور ولی یا قیم (پدر فرد) و نیز مدارک شناسایی وی شامل کارت ملی و شناسنامه نیز ضروری است.

بعد از اینکه احراز هویت انجام شد باید کارگزاری مورد نظر را انتخاب کرد. بعد از اینکه کارگزاری مورد نظر را انتخاب کردید، باید یک ثبت نام اولیه در سایت آن داشته باشید. در این ثبت نام اولیه مراحل را طی می‌کنید و اطلاعات شناسایی خود را ارسال می‌کنید تا به مرحله احراز هویت توسط کارگزاری برسید.

این مطلب را حتما بخوانید:  آموزش گام به گام ثبت نام در بورس و کارگزاری

مرحله احراز هویت توسط کارگزاری هم مانند احراز هویت سجام است، یعنی سرپرست و متقاضی هر دو باید مدارک شناسایی لازم (کارت ملی و شناسنامه) را به یکی از شعب کارگزاری مورد نظر ببرند تا احراز هویت انجام شود که پس از آن رمز و کلمه عبور برای ورود به پنل خرید و فروش برای متقاضی ارسال می‌شود.

جهت دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین، بایستی تعهدنامه ای در این راستا از جانب پدر فرد (ولی یا قیم فرد) امضا شود. لذا مدارک لازم برای مراجعه سرپرست به کارگزاری به شرح زیر است:

 • اصل شناسنامه فرد و سرپرست به همراه کپی صفحه اول و صفحه توضیحات
 • اصل کارت ملی فرد و سرپرست به همراه کپی از پشت و روی آن
 • کد رهگیری که در مرحله آخر ثبت نام سجام برایتان ارسال شده بود

تفاوت کد بورسی آنلاین و کد بورسی آفلاین چیست؟

حداقل سن برای دریافت کد بورسی

تفاوت این دو کد بورسی در سامانه معاملاتی می‌باشد که افراد از آن استفاده می‌نمایند. افرادی که موفق به دریافت کد بورسی آنلاین شدند از سامانه معاملاتی آنلاین معاملات خودشان را انجام می‌دهند، ولی اشخاصی که کد بورسی آفلاین دارند، از سامانه معاملاتی آفلاین استفاده می‌نمایند.

افرادی که از سامانه معاملاتی آنلاین استفاده می‌نمایند، می‌توانند سفارش خرید یا فروش سهام را خودشان در سیستم به صورت آنلاین و لحظه‌ای ثبت نمایند و زمانی که قیمت سفارش شما به قیمتی که دیگران در سفارششان برای سهم گذاشتند برسد، معامله انجام خواهد شد.

این مطلب را حتما بخوانید:  کد بورسی من چیست و چه کاربردی دارد؟

اما افرادی که از سامانه معاملاتی آفلاین استفاده می‌کنند سفارش خرید یا فروش را داخل سیستم خودشان ثبت می‌نمایند و معامله‌گر از کارگزاری سفارش آن‌ها را حداکثر با ۱۵ دقیقه تأخیر به سیستم معاملات بورس ارسال می‌نماید و اگر قیمت سفارش به قیمت بازار سهم برسد، معامله انجام خواهد شد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

۵/۵ (۱ امتیاز)
34 پاسخ
 1. درود و ارادت
  وقت بخیر
  ببخشید من هنگامی که زیر ۱۸ سال بودم توسط والدین کد بورسی گرفتم. الان سنم بالای ۱۸ سال است. با توجه به اینکه الان دسترسی خرید و فروشم غیر فعال شده چکار باید انجام بدهم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون و سپاسگزارم

  1. باسلام دوست عزیز
   با مراجعه به کارگزاری و احراز سن قانونی این امکان برای شما فعال خواهد شد

 2. سلام ببخشید من امسال وارد ۱۸ میشم میتونم خودم کد بورسی بگیرم یا خیر؟؟

  1. باسلام دوست عزیز
   با توجه به تاریخ تولد زمانی که ۱۸ سال شد می توانید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.