نمودار لحظه ای ارز دیجیتال KEEP

 

فهرست []

  معرفی ارز دیجیتال KEEP

  امروزه ارزهای دیجیتالی مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند که هرکدام ویژگی های منحصربه فرد خود را دارند. هدف کلی پیدایش رمزارزهای مختلف به منظور افزایش کاربرد بلاک چین و برخی رمزارزها است. البته چیزی که اغلب پروژه ها بر روی آن تأکید می کنند، حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها و اطلاعات کاربران است و پروژه ها تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا با ایجاد راه حل برای مسائل امنیتی، تجربه ی خوبی برای کاربران بلاک چین رقم بزنند. 

  پروژه ی شبکه و ارز دیجیتال KEEP، یکی از پروژه هایی است که جهت پیاده سازی روشی امنیتی برای افزایش رضایت فعالان حوزه ی ارز دیجیتال فعالیت می کند. در ادامه بیش تر با این شبکه و مزایای آن آشنا خواهیم شد؛ با ما همراه باشید. 

  معرفی شبکه و ارز دیجیتال KEEP

  پیشرفت تکنولوژی باعث ایجاد تغییرات زیادی در زندگی ما شده است. در عصر حاضر، داده ها از اهمیت خاصی برخوردارند و بسیاری از  افراد با جمع آوری و ردیابی آن ها، سود زیادی کسب می کنند. فناوری بلاک چین به عنوان تکنولوژی جدید، با ارائه ی داده های شفاف و دستکاری نشده به کاربران خود، به آن ها اجازه می دهد تا کنترل بیش تری بر داده های خود داشته باشند. به بیانی دیگر، کاربران بلاک چین می توانند با ارائه ی داده های خود به دیگران کسب درآمد کنند. مسئله ای که این میان مطرح می شود، بحث امنیت و حریم خصوصی افراد است. به این دلیل است که شبکه های مختلفی برای ارائه ی راه حل های امنیتی به کاربران به وجود آمده اند که یکی از آن ها شبکه ی KEEP است. در ادامه شبکه و ارز دیجیتال KEEP به طور کامل معرفی و به سؤالات مهم پیرامون آن پاسخ داده خواهد شد.

  شبکه ی KEEP چیست؟

  شبکه ی KEEP، با هدف افزایش کارایی بلاک چین ها و ارزهای دیجیتال، به همراه تأمین امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران راه اندازی شده است. ازآن جایی که بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز روی بلاک چین های عمومی مانند اتروم ساخته و اجرا می شوند، برای ادامه ی فعالیت خود به داده های خصوصی کاربران نیاز دارند اما ذخیره کردن داده ها بر روی بلاک چین، ممکن است برای کاربران شبکه مشکلات امنیتی در پی داشته باشد. درواقع، شبکه ی KEEP  به عنوان یک زیرساخت و لایه ی میانی برای ذخیره کردن اطلاعات خصوصی به صورت آف چین بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. 

  این شبکه به کاربران امکان می دهد تا برای حفظ امنیت و حریم خصوصی داده های خود، آن ها را به صورت خارج از شبکه و در فضایی به نام Keeps ذخیره کنند. همچنین، کاربران این شبکه می توانند برای برقراری ارتباط با بلاک چین، از سیستم فراخوانی داده با استفاده از قراردادهای هوشمند، از داده های موردنظر استفاده کرده و یا آن ها را مدیریت کنند.

  ارز دیجیتال KEEP چیست؟

  این ارز، توکن بومی شبکه ی KEEP می باشد که کاربران این شبکه برای نگهداری، آپدیت و غیرمتمرکز سازی کیپ ها از آن استفاده می کنند. همچنین، دارندگان ارز دیجیتال کیپ، می توانند از طریق استیکینگ آن، از شبکه ی KEEP کسب درآمد کنند. 

   ارز دیجیتال KEEP چه ویژگی هایی دارد؟

  1. افزایش ایمنی شبکه ی KEEP به وسیله ی استیکینگ؛
  2. اجرای برنامه ی tBTC؛
  3. دریافت هزینه ی ارائه ی خدمات در شبکه.

  تاریخچه ی پیدایش شبکه و ارز دیجیتال کیپ

  شبکه ی KEEP توسط مت لونگو (Matt Luongo) و کوربین پون (Corbin Pon) در سال 2017 راه اندازی شده است. این دوشخص از پیشکسوتان صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال هستند که پروژه ی FOLD نیز توسط آن ها راه اندازی شده است. همچنین، افرادی مانند پالی چین، Andreessen Horowitz ،Draper ، پارادایم  (Paradigm)، فنبوشی  (Fenbushi)، پارا فای (ParaFi) و A.Capital ، در ابتدای فعالیت این شبکه در آن سرمایه گذاری کرده اند. کیپ نتورک، فعالیت اصلی شبکه ی خود را در سال 2020  با ایجاد یک میلیارد توکن شروع کرد و در حال حاضر بیش از بیست کارمند در این پروژه فعالیت می کنند. 

  شبکه ی KEEP چگونه کار می کند؟

  شبکه ی KEEP که از فضای محرمانه ای برای ذخیره ی اطلاعات استفاده می کند، دارای یک مگابایت فضای رمزنگاری شده است که به صورت تصادفی بین کاربران توزیع می شود. Keep Providerها یا همان تأمین کنندگان شبکه ی کیپ، این فضای رمزنگاری شده را در اختیار دارند و هرکدام از آن ها باید در گروه های امضاء مشارکت داشته باشند. این افراد دارای هویت اقتصادی و حقوقی هستند و هرکدام از آن ها برای اینکه به یک نُود در شبکه تبدیل شوند، بایستی از شبکه ی Keep، استیک انجام دهند. 

  طرز کار شبکه ی کیپ این گونه است که سیستم Keep با انتخاب تصادفی گروه های امضاء کننده، برای افزایش امنیت شبکه تلاش می کند. این فرایند انتخاب توسط BLS Thereshold Relay یاده سازی می شود؛ البته، به عنوان یک بیکن تصادفی نیز شناخته می شود و تا زمانی که امضاءکنندگان انتخاب نشده باشند، کسی نمی تواند آن ها را شناسایی کند. البته، این سیستم برای جلوگیری از تقلب کاربران، نودهایی که رفتار اسپم دارند، تشخیص می ‎دهد و به عنوان جریمه، استیکینگ آن ها را اسلش می کند. 

  نحوه ی ذخیره ی اطلاعات رمزنگاری شده در شبکه ی KEEP به این صورت است که، وقتی کاربران برای استفاده از این شبکه درخواستی به سیستم ارسال می کنند، سیستم با استفاده از  پروتکل محاسبات چندجانبه  (Multi Party Computation)، اطلاعات کاربر و درخواست آن را رمزنگاری کرده و به نودهای مختلف ارسال می کند. سپس، این شبکه تمامی اطلاعات لازم را برای دسترسی کاربر به اطلاعات خود در کیپس، در اختیار او قرار می دهد. 

  معرفی محصولات شبکه ی KEEP

  TBTC؛

  TBTC اولین محصول شبکه ی ارز دیجیتال KEEP می باشد. این محصول، یک برنامه ی متن باز و بدون نیاز به مجوز است که به عنوان پل شبکه ی اتریوم و بیت کوین عمل می کند. این سیستم توسط گروه هایی ازجمله Keep، Summa  و Cross-chain Group پشتیبانی می شود. TBTC، یک توکن ERC20  با پشتوانه ی بیت کوین می باشد که ارزش آن با قیمت بیت کوین برابر است. این توکن، یکی از اولین بیت کوین های توکنیزه شده در شبکه ی اتریوم می باشد که نقدینگی زیادی را وارد آن اضافه کرده است. هدف از ساخت تکنولوژی TBTC، برداشت و یا وارد کردن بدون واسطه ی بیت کوین توسط کاربران شبکه در فضای defi/’>دیفای بوده است. این برنامه، از تکنولوژی و الگوریتم ECDA یا امضای دیجیتال منحنی به این منظور استفاده می کند. استفاده از این توکن به هولدرهای بیت کوین این امکان را می دهد تا با فعالیت در بلاک چین اتریوم، با بیت کوین های خود کسب درآمد کنند. 

  استیکینگ؛

  استیکینگ ارز دیجیتال KEEP، یک راهکار جایگزین برای ماینینگ ارز دیجیتال است. این راه حل به کاربران کمک می کند بدون نیاز به تجهیزات ماینینگ و با سرمایه های کم، بتوانند از ارز دیجیتال کیپ درآمد کسب کنند. به طور خلاصه، استیکینگ به معنای خرید یک ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت با هدف پشتیبانی از امنیت و عملیات شبکه ی بلاک چین است. کاربران می توانند با استفاده از استیکینگ ارز دیجیتال کیپ، ارزهای KEEP  و  ETH  را به عنوان پاداش دریافت کنند. سیستم استیکینگ کیپ، سالانه 21درصد سود به کاربران خود می دهد و طبق گزارش های ارائه شده، تعداد کاربران آن روزبه روز در حال افزایش است. همچنین، این سرویس به کاربران اجازه می دهد تا امتیاز استیکینگ خود را به دیگران واگذار کنند. 

  اغلب استخرهای استیکینگ Keep، روی یونی سواپ قرار دارند ولی علاوه بر این استخرها، پول های Coverage نیز در این اکوسیستم به عنوان یک استخر کمکی برای حفظ ارزش بین tBTC  و  BTC، به وجود آمده اند و به عنوان بیمه ای برای عملکرد ایمن و مطمئن سیستم فعالیت می کنند.

  کیف پول های ارز دیجیتال KEEP

  انتخاب کیف پول یا والت، اولین قدم ورود به دنیای ارزهای دیجیتال است. برای دسترسی و مدیریت سرمایه های دیجیتال، باید از یک کیف پول استفاده کنید. کیف پول ارزهای دیجیتال، در دونوع نرم افزاری و سخت افزاری در دسترس همه ی کاربران بازارهای دیجیتال قرار می گیرد که هر کیف پول نیز از چندین نوع ارز دیجیتالی پشتیبانی می کند. پس، برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال KEEP، قبل از هرچیزی، به کیف پول نیاز دارید تا از این رمزارز پشتیبانی کند. البته، تمامی کیف پول هایی که با استاندارد ERC20  سازگار هستند، گزینه ی خوبی برای مدیریت این دارایی دیجیتال به شمار می آیند.

  سه کیف پول ارز دیجیتال KEEP عبارتند از: 

  1- کیف پول متا مسک (MetaMask)؛

  کیف پول متا مسک یک والت آنلاین و نرم افزاری است که علاوه بر نسخه ی اندروید وiOS ، با مرورگرهای کروم (Chrome) و فایرفاکس  (Firefox)نیز می توان از آن استفاده کرد. این کیف پول، به واسطه ی استفاده از تنظیمات hd، یک محیط امن برای کاربران خود ایجاد کرده است. بسیاری از افراد فعال شبکه ی کیپ، بخاطر امنیت و کاربری ساده ی این والت، برای نگهداری ارز دیجیتال KEEP از آن استفاده می کنند. 

  2- کیف پول تراست (Trust wallet

  تراست والت، یکی از محبوب ترین کیف پول های ارز دیجیتال در بین کاربران است. این والت یک کیف پول نرم افزاری است که کاربران به نسخه ی اندروید و ios آن دسترسی دارند و قادر هستند با نصب آن بر روی گوشی، به راحت ترین شکل، دارایی های خود را مدیریت کنند. این کیف پول، از امن ترین والت های ارز دیجیتال است و برای افزایش امنیت کاربران، کلیدهای خصوصی، آن ها را بر روی سرور دیگری ذخیره نمی کند. 

  3- کیف پول سیف پل (SafePal Wallet).

  کیف پول سیف پل یکی از کاربردی ترین کیف پول های حوزه ی ارزهای دیجیتال است. این کیف پول در دونسخه ی نرم افزاری و سخت افزاری موجود است و کاربران شبکه ی کیپ می توانند از هر دونوع آن برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال KEEP استفاده کنند. این کیف پول علاوه بر ذخیره ی رمزارزها، به کاربران خود امکان می دهد تا ارز دیجیتال خود را به ارز دیگری تبدیل کنند. هم اکنون نسخهی نرم افزاری این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و ios قابل نصب و استفاده است. 

  معرفی صرافی های خرید و فروش ارز دیجیتال KEEP

  همه ی اعضای فعال در دنیای ارزهای دیجیتال و افراد تازه کار می دانند که خرید و فروش تمامی رمزارزها توسط صرافی ها انجام می شود و ارز دیجیتال KEEP نیز از این قائده مستثنی نیست. قبل از خرید ارز دیجیتال کیپ، بایستی یک صرافی مطمئن پیدا کنید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی کند. پس از انتخاب صرافی موردنظر، نوبت به ثبت نام در آن صرافی می رسد که شما را قادر به خرید و فروش ارز دیجیتال KEEP می کند.

  نکته ی مهم درباره ی ارز دیجیتال کیپ این است که به دلیل وجود تحریم های جهانی برای کاربران ایرانی، شما قادر به خرید مستقیم این ارز دیجیتال نخواهید بود. به همین منظور، برای خرید ارز دیجیتال کیپ، ابتدا بایستی یکی از استیبل کوین ها را خریداری کرده و سپس به واسطه ی صرافی، آن را با ارز دیجیتال شبکه ی KEEP معاوضه کنید. 

  صرافی های معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتال KEEP عبارتند از:

  1-  صرافی کوین بیس (Coinbase)؛

  2- صزافی کراکن (Kraken)؛

  3- صرافی یونی سواپ (Uniswap)؛

  4- صرافی هات کوین (Hotcoin)؛

  5- صرافی Aex؛

  6- صرافی Bitrue.

  نتیجه گیری

  در این مقاله، شبکه و ارز دیجیتال keep ، نحوه ی کار، ویژگی ها و محصولات آن مورد بررسی قرار گرفت. این شبکه یک لایه ی میانی بین کاربران و بلاک چین است و  از اطلاعات و داده های آن ها محافظت می کند. ارز دیجیتال کیپ به کاربران این امکان را می دهد تا از مزایای این شبکه ی وسیع استفاده کنند. همچنین، ارز keep شرایط ویژه ای برای فعالان بلاک چین اتریوم و دارندگان بیت کوین فراهم می کند تا به وسیله ی استیکینگ از این ارز درآمد کسب کنند. به نظر شما، آینده ی این ارز دیجیتال نوپا و کاربردی چگونه خواهد بود؟ آیا این ارز می تواند به لیست برترین رمزارزها راه پیدا کند؟

  سؤالات متداول

  1- کیف پول ارز دیجیتال کیپ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  ازآن جایی که ارز دیجیتال keep بر پایه ی بلاک چین اتریوم و الگوریتم erc20  است، پس کیف پول این ارز دیجیتال نیز باید از الگوریتم erc20 پشتیبانی کند. 

  2- آیا ارز دیجیتال کیپ قابلیت استخراج دارد؟

  خیر! این ارز دیجیتال قابلیت استخراج و ماینینگ ندارد و روش استکینگ را جایگزین ماین کردن توکن کیپ کرده است. 

  3- توسعه و ایمنی شبکه ی کیپ نتورک از چه روشی تأمین می شود؟

  توسعه و امنیت این شبکه با استفاده از روش های منحصربه فرد تأمین می شود و بخشی از این بلاک چین نیز توسط استکینگ کاربران توسعه می یابد.