نمودار لحظه ای ارز دیجیتال کادنا

ارز دیجیتال کادنا (KDA) چیست؟

این ارز دیجیتال از جمله مباحثی است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند. کادنا یک بلاک چین هیبرید یا دوگانه به شمار می آید. در این مقاله، علاوه بر معرفی و ارزیابی شبکه کادنا قصد داریم آینده ارز دیجیتال محلی آن به نام KDA را نیز تحلیل کنیم.

شبکه کادنا به معرفی راهکارهای مقیاس پذیری لایه یک بلاک چین اثبات کار (POW) می پردازد که ارائه آن به توسعه دهندگان خرد و شرکت ها به یک اندازه صورت می گیرد. اکوسیستم شبکه ارزی کادنا که نقش تنها بلاک چین هیبرید یا دوگانه مقیاس پذیر به کاربرنده یک الگوریتم گروهی بر پایه اثبات کار را ایفا می کند، هم شبکه های عمومی و هم شبکه های خصوصی را عرضه می کند؛ از این رو پروژه ارز دیجیتال KDA یکی از پیشروان این صنعت محسوب می شود و توکن محلی آن که KDA نام دارد، توانسته رشد نرخ های خوبی را مشاهده کند.

تأسیس کنندگان ارز دیجیتال کادنا

کادنا یک فناوری مقیاس پذیر است که با توسعه دهندگان سازگاری دارد و میزان امنیت بلاک چین های اثبات کار از جمله بیت کوین توسط آن انجام می گیرد. در مبحث این ارز دیجیتال خوب است که با بنیان گذاران این نوع ارز آشنا شوید.

در سال 2016 استوارت پوپجی و ویل مارتینو کادنا برای تأسیس کادنا اقدام کردند. این دو شخص در امور مالی سنتی اعضای سابق تیم توسعه بلاک چین JPMorgan  سابقه زیادی داشتند. از آنجا که آن ها درک عمیقی از سیستم مالی و شبکه بلاک چین داشتند، شرایطی برایشان فراهم شد تا بتوانند کادنا را برای برخورد با مسائل CeFi  و DeFi از قبیل سرعت، مقیاس پذیری و امنیت طراحی کنند.

مشخصات و خدمات خاص ارز دیجیتال کادنا

چرا این ارز دیجیتال با ارائه دهندگان دیگر بلاک چین و فروشندگان قراردادهای هوشمند تفاوت دارد؟ دغدغه های اصلی بازار ارزهای دیجیتال از جمله حریم خصوصی، امنیت، سرعت، دقت تراکنش ها و همچنین توان عملیاتی زیاد و درک فنی اشخاص عادی برای دسترسی داشتن به اکوسیستم توسط کادنا برطرف خواهد شد.

تأسیس این پلتفرم به کمک پیشگامان صنعت بلاک چین انجام شده است. قراردادهای هوشمند ایمن تر، معاملات بدون هزینه، فناوری بلاک چین، پرداخت های Defi  و NFT، مصرف انرژی در مقیاس بزرگ، امنیت بزرگ و مقیاس پذیری صنعتی مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال کادنا به شمار می آیند. در ادامه برخی از ویژگی های این ارز را بررسی می کنیم.

قراردادهای رایگان و هوشمند با ایمنی بالا

کادنا قصد ارائه نخستین پمپ بنزین رمزنگاری را دارد و همه هزینه های تراکنش را برای مشتریان  حذف می کند. چنین مرحله ای پذیرش وسیع dAPP را به دنبال دارد. معماری خاص کادنا قادر است تراکنش های انرژی کارآمد را در هر ثانیه بالا ببرد. منظور از قراردادهای هوشمند قراردادهای خود اجرایی هستند که از قبل با برخی شرایط و ضوابط میان دو طرف تعریف شده اند.

بیشتر این قراردادها مانند اتریوم گس ندارند. قراردادها نیز از سوی کاربر کنترل نمی شود و اجرای آن ها مطابق برنامه صورت می گیرد، ولی قرارداد هوشمند کادنا که Pact آن را کنترل می کند، امکان ساختن قراردادهای هوشمند را بدون زحمت به کاربر خواهد داد. کاربران می توانند قرارداد را نوشته یا راه اندازی آن را در پنجاهمین dAPP انجام دهند که سبب ایمن ترشدن قرارداد در مقایسه با قراردادهای هوشمند دیگر می شود.

تکنولوژی بلاک چین و مصرف انرژی در مقیاس بالا

شبکه بلاک چین کلی جزء تنها شبکه اشتراکی و مقیاس پذیر لایه 1 Proof of Work محسوب می شود که در حال حاضر به کار می رود. مقیاس پذیری و توان عملیاتی از طریق بلاک چین های گوناگون مانند بیت کوین حاصل می شود. برای اینکه به درخواست های بالاتر در شبکه پاسخ داده شود، آن ها برای ایجاد یک گسترش شبکه زنده از 10 زنجیره به 20 زنجیره اقدام کردند.

معماری چند زنجیره ای اجازه نمی دهد کادنا به سقف توان برسد. تنها پلتفرم  Proof of Work مقیاس پذیر که روزانه قادر به انجام +9 میلیون ترید بوده ارز دیجیتال کادناست. هنگامی که میزان تقاضا از شبکه افزایش می یابد، مصرف انرژی کادنا تغییر نمی کند. معماری خاص آن توانسته آ ن ها را به تنها پلتفرمی مبدل کند که توانایی ارائه بازده انرژی بالاتری را در مقیاس های TPS دارند.

امنیت به اثبات رسیده و مقیاس پذیری صنعتی

از دیگر مهم ترین ویژگی های کادنا می توان به امنیت ثابت شده و مقیاس پذیری صنعتی اشاره کرد. برای اینکه امنیت و درخواست توان عملیاتی مشتریان خدمات مالی برآورده شود، کادنا از Proof of Work استفاده می کند که در مقابل جنگ مطمئن، ایمن و مقاوم است.

برعکس پلتفرم های دیگر برای اینکه به سیستم های مالی جهانی قدرت چشمگیری ببخشند، طراحی ارز دیجیتال KDA انجام شده است. از آنجا که رشته های بیشتری به شبکه اضافه شدند، تغییر پروتکل به    TPSبالاتری یعنی تراکنش در ثانیه به طور مداوم صورت گرفت.

توکن شبکه ارز دیجیتال کادنا

در این بخش می خواهیم درباره توکن KDA صحبت کنیم. KDA توکن بومی در شبکه کادناست و برای اینکه محاسبات در زنجیره عمومی Chainweb  کادنا جبران شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

کادنا به عنوان یک پاداش به آن هایی که در زمینه استخراج بلوک های موجود در شبکه همچون بیت کوین فعالیت دارند، پرداخت خواهد شد.  به طورکلی عرضه توکن های کادنا به اندازه 1 میلیارد توکن است که استخراج آن ها در طول 120 سال انجام می شود. 184 میلیون توکن میزان عرضه در حال گردش توکن های کادنا به حساب می آید.

نحوه عملکرد هیبرید و دوگانه ارز دیجیتال KDA

علاوه بر مبحث ارز دیجیتال KDA برای بسیاری از افراد بحث اینکه هیبرید و دوگانه کادنا چگونه عمل می کنند نیز پیش می آید. کادنا یک شبکه چند زنجیره ای است که از چند زنجیره مانند بیت کوین به وجود آمده است. در ابتدا که شبکه ارزی کادنا راه اندازی شد، از 10 زنجیره برخوردار بود؛ با این حال زیرساخت مقیاس پذیر چنین شبکه ای می توانست سایر زنجیره ها را به دلیل ارتقای پذیرش و درخواست اضافه کند.

این معماری چند زنجیره ای میزان توان عملیاتی و همچنین امنیت را بالا می برد و کادنا در طول سال 2020 تعداد زنجیره هایش را که 10 واحد بود به 20 واحد رساند و توان عملیاتی خود را افزایش داد. زیرساخت بلاک چین هیبرید کادنا به کمک یک مکانیسم برای ساخت غیر هم زمان بسیاری از بلاک در زنجیره های مشابه گوناگون ولی همه آن ها در ارتفاع مساوی عمل خواهد کرد.

همین موضوع سبب کاهش بسیار زیاد اندازه قدرت هش موردنیاز برای ساخت هر بلاک شده است؛ به همین دلیل چنین امری افزایش یافتن توان عملیاتی شبکه را به دنبال دارد.

شبکه اثبات کار ارز دیجیتال کادنا

آیا می دانید شبکه اثبات کار ارز دیجیتال کادنا (KDA) چین وب بلاک چین عمومی و خاص به عنوان اثبات کار کادنا به شمار می آید که یک معماری زنجیره موازی را به منظور ارائه توان عملیاتی و مقیاس پذیری ارتقایافته استفاده می کند.  شبکه های چین وب با مقیاس جامع توانایی این را دارد تا هزاران زنجیره را هم زمان مدیریت و اجرا کند. همچنین هنگامی که زنجیره های جدید اضافه می شوند، می توانند توان عملیاتی را افزایش دهند و امنیت را حفظ کنند. چین وب مدعی است تا به امروز تنها شبکه اثبات کار لایه 1 مقیاس پذیر و شاردشده در حال ساخت است.

از طرفی دیگر چین وب برای اینکه با توجه به عملیات استخراج و ماینینگ عمل کند، رقابت را در چندین زنجیره توزیع خواهد کرد. این موضوع به خودی خود کمک می کند تا زنجیره ها در مقابل حمله مقاومت بیشتری داشته باشند و رقابت و هش ریت هریک از زنجیره ها کمتر شود. همین طور مشکل اثر انرژی حاصل شده از عملیات ماینینگ را برطرف می کند. چین وب از لحاظ انرژی در مقایسه با سایر شبکه های اثبات کار تک بلاک چینی کارآمدی بیشتری دارد.

کاربردهای اصلی کادنا برای کمپانی های مختلف

استفاده از معماری چند زنجیره ای شبکه کادنا در کمپانی های گوناگون امکان پذیر است؛ برای مثال کمپانی درمان بیماری جهانی به منظور توسعه حفاظت از حق اختراع  و اطلاعات و همچنین مدارکی که به کالاهای جهان واقعی مربوط هستند، جمع آوری قسمت بهداشت و درمان را انجام می دهد. کمپانی Rymedi برای اینکه روغن CBD یا کانابیدیول را در تمام زنجیره تأمین آن پیگیری کند، همکاری خود را با FDA آغاز کرده است.

به علاوه کادنا از طریق همکاری کردن با کمپانی سرمایه گذاری USCF به دنبال این است که برخی محصولات را روی زنجیره خصوصی بلاک چین خود گسترش دهد. ویل مارتینو می گوید USCF بر این باور است که یک بلاک چین هیبردی می تواند به عنوان ستون اصلی نسل بعدی صندوق های قابل معامله ETF به شمار آید؛ به همین دلیل انتخاب تکنولوژی های کادنا برای پذیرش یک کمپانی با مقیاس بالا بهترین و مناسب ترین گزینه هستند.

آشنایی با خرید و فروش کادنا

از آنجا که ممکن است اطلاعات کافی درباره خرید و فروش این ارز نداشته باشید، قصد داریم در این بخش مطلب به بررسی این ارز دیجیتال بپردازیم. درست مانند سایر ارزها برای انجام خرید و فروش و معامله این نوع ارز دیجیتال باید صرافی هایی را استفاده کنید که پشتیبانی کردن از این ارز را تضمین می کنند.

باید این نکته را ذکر کنیم که اگر افراد از صرافی های خارجی استفاده کنند، نمی توانند از ریال برای خرید ارز KDA استفاده کنند؛ بنابراین ابتدا لازم است پرکاربردترین ارزهای دیجیتال از قبیل بیت کوین، اتریوم، تتر و دیگر موارد مشابه از صرافی های داخلی خریداری شوند. در گام بعدی می توان با استفاده از صرافی های خارجی که از ارز کادنا پشتیبانی می کنند، تبدیل ارزهای تهیه شده به ارز دیجیتال KDA را انجام داد.

در حال حاضر صرافی های کمی در زمینه ارائه این ارز فعالیت دارند. از مشهورترین صرافی های حمایت کننده از کادنا می توان به صرافی کو کوین، گاتیو، بیترکس، هات بیت و هو اشاره کرد.

ارز دیجیتال کادنا و پیش بینی آینده آن

در این قسمت به پیش بینی آینده کادنا می پردازیم. گفتنی است اکوسیستم ارز دیجیتال کادنا با سرعت بسیار بالایی در حال گسترش و رشد است. با گذشت زمان تعداد زیادی از کسب و کارهای راهکارهای بلاک چین کادنا را استفاده می کنند.

پلتفرم کادنا از فناوری بلاک چین هیبریدی عمومی – خصوصی استفاده می کند و همین موضوع به آن کمک کرده تا بتواند هم زمان چند بلاک چین گوناگون درهم تنیده را به کار ببرد. علاوه بر این کادنا از جمله پلتفرم هایی است که با قراردادهای هوشمند سازگار بوده و به کمک اولین بلاک چین اثبات کار Pow مقیاس و ایمن در جهان به نام Chainweb توانایی این را پیدا کرده است تا بستری بی نظیر بین زنجیره ای به طرف جهت طراحی و اجراکردن اپ های گوناگون برای توسعه دهندگان به وجود آورد.

شبکه عمومی کادنا توسط این تشکیل می شود و به همراه این شبکه عمومی نام بردن از شبکه خصوصی این پروژه به نام Kuro  هم ضرورت دارد. هنگامی که Kuro معرفی شد، برای پلتفرم کادنا شرایطی به وجود آمد تا توان عملیاتی خود را به دو برابر افزایش دهد و همچنین قابلیت این را داشته باشد که 480 هزار تراکنش را در ثانیه انجام داده و تأیید کند.