پروژه ها و افرادی سودجویی که از بازار ارزهای دیجیتال برای کلاه برداری استفاده می کنند را بشناسید. این ویدیو را ببینید تا با آگاهی بیشتری سرمایه گذاری کنید.
جذابیت بازارهای دیجیتال باعث افزایش کلاهبرداران در این زمینه شده است.
این روزها به خاطر این که سود زیادی که در رمز ارزها وجود دارد، افراد در قالب پروژه های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند که اولین پروژه ای که به عنوان پروژه هرمی است:

Bixbcoin

مدل های مشابه پروژه کلاهبرداری Bixbcoin از شما می خواهد که یک ارز دیجیتال با هر عنوان و هر اسمی خریداری نمایید که این ارز پشتوانه فنی و اساسا تکنیکال خاصی ندارد و فقط در قالب یک کالا به شما آن را می فروشد و از شما می خواهد که چند نفر زیر مجموعه بگیرید که بابت هر نفر به شما یک پورسانت اختصاص خواهد داد. این پروژه به عنوان پروژه هرمی دیگری محکوم به شکست است و پول شما را برمی دارد.

Invest یا سرمایه گذاری

پروژه دوم سرمایه گذاری یا Invest یعنی یک شخصی شما را به یک وبسایتی در قالب یک پروژه دعوت می کند تا یک عددی ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمایید که به ازای ماه روز و سال یک عدد خیلی خوبی قرار است به شما سود بدهد که بعد از گذر یک مدتی شما مراجعه می کنید و متوجه می شوید که اصل سرمایه تان نابود شده است و دسترسی به هیچ شخصی ندارید. اگر بخواهیم برایتان مثالی بزنیم معروف ترین پروژه ای که در فضای مجازی وایرال شده است و همه آن را می شناسند، پروژه:

Rank Of Tron و Cloud Minning

در این پروژه شما رابه سیستم استخراج ارز دیجیتال دعوت می کنند و به شما یک سناریویی را تعریف می کنند و می آیند به شما می گویند که ما یک شرکت خیلی بزرگی هستیم و مثلا در گرجستان، آمریکا، چین و یا هر جای دیگه. ما یک توان استخراجی بسیار زیادی داریم که شما اگر می خواهید به استخراج ارز مجازی یا ارز دیجیتال به صورت دورکاری بپردازید می توانید یک بخشی از این هشت ریت ما را خریداری کنید که برای این خرید مجبورید 1000 دلار یا 10000 دلار به آن ها یعنی Cloud Minning واریز نمایید که بعد از یک سال آن 1000 دلار سود با 800 دلار اضافه بر آن برداشت کنید. در واقع در قالب بیت کوینی که مثلا قرار است استخراج شود و زمانی که به زمان آن قرار داد نزدیک شوید، متوجه خواهید شد که دیگر اثری از وبسایت و حتی مباحث دیگری از آن شرکت یا پروژه تقلبی نخواهد بود.

توصیه ما به شما این است که یک بار برای همیشه از یک مرجع آموزشی معتبر آموزش ببینید و تبدیل به کارشناس ارزهای دیجیتال شوید.