راهکار مقابله با تهدیدهای اقتصادی

سلام علی صابریان هستم، اگر بخواهیم خیلی مستقیم بریم به سمت اصل مطلب دوران سرمایه گذاری آسان تمام شد و دیگر چیزی به نام سرمایه گذاری آسان و راحت نداریم. می‌دانید که به طور کلی دو شکل سرمایه گذاری داریم و یکی از آن‌ها این است که من پول خودم را در جایی می‌برم و سرمایه گذاری می‌کنم و یکی این که پول و زمان خودم را در جایی می‌گذارم و یعنی من منابع مالی خودم را هم درگیر می‌کنم به علاوه این که زمان و انرژی خودم را در کار می‌گذارم. پس اگر من راجع به سرمایه گذاری در این پست صحبت می‌کنم منظورم هم کسب و کار و هم سرمایه گذاری در انواع سرمایه گذاری بورس، طلا، مسکن و سایر صحبت خواهم کرد.

ما آمارهایی داریم که افرادی که وارد فضای کسب و کار می‌شوند و یا سرمایه گذاری می‌کنند، بیش از ۹۰ درصد این افراد در کشورهای پیشرفته شکست می‌خورند و از کار یا سرمایه گذاریشان بیرون می‌آیند چه در بازارهای مالی به عنوان سرمایه گذاری در بورس و مسکن و چه در کسب و کار و راه انداختن یک شرکت. در خبری خوانده‌ام که ایران رکورد دار ثبت شرکت در آسیا به حساب می‌آید و این نشانه‌ای است که ما در ایران هم از درصد بالایی از شرکت‌های شکست خورده برخورداریم و افرادی که وارد فضای سرمایه گذاری و یا کسب و کار می‌شوند و در آخر شکست می‌خورند. متاسفانه کشور ما تبدیل به کشوری شده است که پر از تحصیل کرده‌های فقیر هستند و پر از افرادی که تحصیلات بالایی دارند و اما فقیر هستند و دوران مدارک بالاتر و دوران تحصیلات بالاتر و ثروت یا پول بیشتر تمام شده است و ما وارد دوران جدیدی شده‌ایم که میزان درآمد شما و میزان سودی که در سرمایه گذاریتان می‌کنید هیچ ربطی به میزان تحصیلات و مدارک شما ندارد.

طبق آمار ۳۴ درصد از افرادی که تحصیل کرده‌اند بیکار هستند و الباقی افرادی که تحصیل کرده‌اند و کار می‌کنند هیچ کدامشان از شغلشان رازی نیستند و راه اندازی کسب و کار در فضای جدید اقتصادی ایران بسیار سخت شده است و همچنین سرمایه گذاری در فضای جدید اقتصادی ایران بسیار سخت و پیچیده شده است. ایران در بین ۱۹۰ کشور رتبه ۱۲۰ در شاخص سهولت فضای کسب و کار دارد و همین موضوع نشان می‌دهد سرمایه گذاری و کسب و کار در ایران سخت است و کسی که می‌خواهد در این فضای اقتصادی موفق شود باید فعالیت‌ها و کارهایی انجام بدهد که دیگران انجام نمی‌دهند.

در گذشته تفاوت فقیر و ثروتمند در میزان دارایی‌های آن‌ها بود و اما این شرایط تغییر کرده است و الان تفاوت فقیر و ثروتمند در میزان دانش آن‌ها نسبت به دارایی‌های آن‌ها است و من اگر زمینی دارم و اگر پولی دارم، مهم نیست چه قدر است و مهم این می‌باشد که آیا جای درستی قرار گرفته است؟ و آیا پولم را در جای درستی سرمایه گذاری کرده‌ام؟ مطلب جالبی می‌خواندم که افرادی که قرعه کشی مبالغ بالایی برنده شده بودند را بررسی کردند و بیش از ۹۰ درصد این افراد بعد از مدتی زندگیشان به حالت گذشته بازگشته است و این نشان می‌دهد افرادی که آگاهی مالی ندارند، دانش مالی، دانش سرمایه گذاری ندارند، اگر حتی منابع زیادی در اختیارشان قرار بگیرد و یا اگر حتی پول زیادی در اختیارشان قرار بگیرد باز هم نمی‌توانند از داراییشان به درستی استفاده کنند.

من اگر پولی دارم و دانش استفاده از این پول را نداشته باشم قطعا جامعه و محیطی که در آن زندگی می‌کنم قطعا طی زمان به سمتی می‌برد که این موضوع کم ارزش شود. من اگر دارایی دارم و نمی‌توانم دارایی‌ام را مدیریت کنم و اگر پولی دارم و نمی‌توانم آن پول را مدیریت و یا سرمایه گذاری کنم و اگر من در‌آمدی دارم و نمی‌توانم برای آن برنامه‌ای داشته باشم و آن را در جایی سرمایه گذاری کنم، محیط، شرایط ،اقتصادی، تورم همه این‌ها شما را به سمتی می‌برد که این پول و دارایی روز به روز کم ارزش‌تر خواهد شد.

تصور کنید شما در فرودگاهی هستید و به شما قدرت انتخاب را می‌دهند که هر پروازی را که می‌خواهید انتخاب نمایید و سفر کنید، اگر شما مقصدها را نشناسید قطعا انتخاب درستی نخواهید داشت مگر این که شانسی این اتفاق بیافتد. ما هم در ایران و شرایط اقتصادی فعلی کلی فرصت داریم، کلی فرصت که با آن می‌توانیم پرواز کنیم مثل فرودگاه و من باید علم این را داشته باشم که از بین این فرصت‌ها، فرصت مناسب را انتخاب کنم. در گذشته در ۱۰ ۱۵ یا ۲۰ سال گذشته به خاطر این که تقاضای زیادی که درون جامعه بود فرصت‌ها کم بودند و من اگر یک فرصتی را پیدا می‌کردم قطعا در نهایت نتیجه می‌داد چون تعداد افرادی که به سمت آن قضیه رفته بودند کم بودند. اما الان تقاضا تبدیل به عرضه شده و همه از فرصت‌ها استفاده کرده‌اند و فرصت‌های جدیدی باید به وجود بیاید و به وجود خواهد آمد و ما باید از آن‌ها استفاده کنیم. این مهم نیست که شما قدرت انتخاب داشته باشیم که با چه هواپیمایی برید و چه سفری برید، مهم این است که شما چطور مقصد خود را انتخاب می‌کنید و آیا دانش انتخاب مقصد خودتان را دارید یا خیر؟.

این که من بتوانم در فضای اقتصادی ایران در بین فرصت‌های مختلفی که هست و در بین تعدد کسب و کارها و در بین تعدد سرمایه گذاری در بورس، طلا، ارز، مسکن که بتوانم فرصت درست را انتخاب کنم نیاز به علم دارم. فرصت بزرگی که در این پست می‌خواهم به شما بگویم در شرایط فعلی اقتصاد با توجه به این که ما وارد عصر جدیدی از اقتصاد می‌شویم، باید بدانید که عصر قدیم اقتصاد ایران به طوری بود که خیلی از افراد آموزش نمی‌دیدند و موفق می‌شدند اما در عصر جدید به این شکل نیست و یک فرصت ایجاد شده که خیلی‌ها در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنند در آن آموزش نمی‌بینند و شما می‌توانید اولین نفرهایی باشید که از این فرصت استفاده می‌کنند و خودتان را ارتقا بدهید و این موضوع باعث خواهد شد که شما از بقیه جلوتر خواهید افتاد.

من اگر در بورس می‌خواهم سرمایه گذاری کنم باید دانش و تجربه آن را داشته باشم و بدست بیاورم، من اگر در مسکن می‌خواهم سرمایه گذاری کنم باید دانش و تجربه آن را بدست بیاورم و من اگر بخواهم در طلا سرمایه گذاری کنم باید دانش و تجربه آن را بدست بیاورم. شرایط جدید اقتصادی ایران به شدت نیازمند این است که شما آموزش دیده باشید که شما خودتان را بروز کنید و این یک فرصت برای افرادی هست که آموزش ببینند در صورت این که خیلی‌ها آموزش ندیده‌اند و من اگر آموزش ببینم و دانش خودم را افزایش بدهم در هر حوزه‌ای که مد نظرم هست موفق خواهم شد.

یادتان باشد با ارزش‌ترین دارایی شما دانش شماست.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.