نکات مهمی که اگر درمورد امنیت حساب خود در صرافی ارز دیجیتال مثل بایننس ندانید، ممکن است بلاک شوید یا پول خود را از دست بدهید.

راهنمای مطالعه []

  دو روش برای بالا بردن امنیت اکانت یا حساب کاربری در بایننس که بعد از ثبت نام در صرافی بایننس Binance Exchange ما برای بالا بردن امنیت می توانیم از دو روش استفاده کنیم.

  روش اول

  روش اول بدین صورت است که ما شماره تلفن همراه خودمان را در بایننس ثبت کنیم و برای هر بار وارد شدن به حساب کاربری از کد یکبار مصرفی که به موبایل ما استفاده می شود، بهره گیری نماییم. اما این روش برای ما ایرانی ها کاربردی ندارد زیرا که ایران در لیست تحریم صرافی بایننس می باشد و ما با شماره موبایل ایرانی نمی توانیم داخل این صرافی ثبت نام کنیم.

  روش دوم

  روش دوم بدین صورت می باشد که ما نرم افزار Google Authenticator را بر روی گوشی های خودمان نصب و فعال می کنیم و آن ایمیلی را که داخل صرافی بایننس ثبت نام کرده ایم را به این نرم افزار می دهیم و از طریق کدهای یک بار مصرفی که این نرم افزار برای ما ایجاد می کند، تایید دو مرحله ای را برای خودمان فعال می کنیم.

  بعد از این که در صرافی بایننس ثبت نام یا Sign up انجام دادیم، اولین سوالی که خود بایننس به صورت خودکار از ما می پرسد و حتما از ما می خواهد که آن را انجام بدهیم. این است که در واقع امنیت حساب کاربری یا اکانتمان را بالا ببریم. طبق توضیحاتی که خدمت شما دادیم این کار از طریق کدی که به صورت پیامک یا SMS برایمان ارسال می شود که این روش برای ما ایرانیان مقدور نیست و استفاده از نرم افزار Google Authenticator که با نام Google Verification نمایش داده می شود و باید از این روش ما ایرانیان استفاده کنیم.

  برای استفاده از این روش ما فقط کافی می باشد که گزینه دوم را انتخاب کنم و به صفحه Enable Google Authenticator منتقل شوم.

  • ابتدا باید نرم افزار Google Authenticator را بر روی موبایلمان نصب کنیم که شما از طریق لینک های موجود در پایین صفحه می توانید طبق سیستم عامل موبایلتان دانلود نمایید.
  • بعد از نصب نرم افزار Google Authenticator قدم دوم این است کدی که صرافی بایننس (Binance Qr Code) داخل نرم افزار وارد کنیم تا نرم افزار بتواند کدهای یک بار مصرف احزاز هویت دو مرحله ای را برای ما انجام بدهد.
  • سپس بعد از این که Qr code را داخل نرم افزار وارد کردیم می توانید متوجه شوید که هر سی ثانیه یک بار کدهای جدیدی را برایتان ارسال خواهد کرد. (اما اگر سوال برایتان پیش آمده که چگونه Qr code بایننس را به این نرم افزار اضافه کنیم تنها کافی است بر روی دکمه مثبت در پایین صفحه کلیک کنید و بر روی گزینه Scan a Qr code یا وارد کردن دستی Setup key که کنار Qr code موجود در بایننس برایتان نمایش می دهد، می باشد.
  • بعد از این که بارکد را اسکن کردیم اکانت بایننس شناسایی می شود و کدهای تایید دو مرحله ای برایتان نمایش داده خواهد شد.
  • مهم ترین بخش برای امنیت Google Authenticator گزینه سوم می باشد که صرافی بایننس از ما می خواهد که کد بک آپی که به ما می دهد را در یک جایی ذخیره کنید. علت این موضوع بدین صورت است که ما بعد از این که تایید دو مرحله ای را با استفاده از نرم افزار Google authenticator بر روی بایننس فعال کردیم برای هر بار لاگین Login و یا وارد شدن به این کد نیازمند هستیم و اگر به هر علتی دسترسی خودمان را نسبت به این نرم افزار از دست بدهیم. تنها راه بازیابی اکانت یا حساب کاربریمان استفاده از کد بک آپ یا کد پشتیبان (Backup code) می باشد.
  • مرحله چهارم و آخرین مرحله قسمت Enabled Google Authenticator می باشد که من به دو کد برای نهایی سازی امنیت حساب کاربری در بایننس نیاز داریم که یکی کدی است که به ایمیل ارسال می شود و دیگری کدی است که در Google Authenticator برای ما ارسال می کند.
  • در آخر با وارد کردن کدها در جای مناسبشان گزینه Submit را وارد کنید و امنیت خود را افزایش بدهید.