کسب درآمد دلاری به خصوص بعد از تشدید رکود اقتصادی در کشور ما طرفداران بسیاری پیدا کرد؛ به همین دلیل شاهد روی کار آمدن شرکت ها و نهادهای مختلفی بوده و هستیم که ادعا می کنند می توانند در مدت زمان کوتاهی شما را به سود برسانند و درآمد دلاری برای شما فراهم کنند، اما آیا تمام این شرکت ها معتبر هستند و باید به آن ها اطمینان کرد؟ کسب سود از خرید و فروش سهام شرکت های شناخته شده مانند اپل بسیار جذاب است. در حال حاضر شرکت یونیک فاینانس (Unique Finance) که یک شرکت سرمایه گذاری است ادعا می کند شما با مشارکت در آن می توانید درآمد دلاری را که از معامله سهام شرکت های معتبر و بازار بورس نزدک است، داشته باشید.

فهرست []

  با این توصیف هرکسی ممکن است وسوسه شود و شروع به سرمایه گذاری در چنین شرکتی کند. ما نیز در این مقاله قصد داریم این شرکت را بررسی کنیم تا با مطالعه آن بتوانید با آگاهی تصمیم گیری کنید.

  سرمایه گذاری در یونیک فاینانس

  برای آنکه سرمایه گذاری شما در این شرکت آغاز شود، باید ابتدا مبلغ 1000 دلار پرداخت کنید. با پرداخت این مبلغ شما مجاز می شوید زیرمجموعه های خود را به شرکت معرفی کنید تا بتوانید سود حاصل از جذب آن ها به شرکت را نیز دریافت کنید. تعداد افرادی که می توانید به عنوان زیرمجموعه به شرکت معرفی کنید 3 نفر است و سود دریافتی از مبلغ واریزی زیرمجموعه های شما مشخص می شود.

  نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که پس از واریز سرمایه اولیه حداقل باید دو سال بگذرد تا بتوانید آن را برداشت کنید، اما براساس آنچه سرمایه گذاران این شرکت اعلام کرده اند، آن ها نتوانسته اند سرمایه خود را برداشت کنند و هیچ جواب مشخصی نیز به آن ها داده نشده است.

  معرفی یونیک فاینانس

  • شرکت Unique Finance شرکتی فعال در زمینه مالی و سرمایه گذاری است که مدعی است در بازار سهام و نزدک فعالیت می کند و سودهایی را برای مشترکان خود به ارمغان می آورد.
  • فعالیت رسمی این شرکت در سال 2017 و در سوئیس آغاز شد (البته فعالیت آزمایشی شرکت از سال 2016 آغاز شده بود).
  • در سال 2021 شرکت به طراحی و انتشار توکن بومی خود با نام UNQT اقدام کرد (در بخش مربوط، این توکن را کامل شرح خواهیم داد).
  • شرکت یونیک فاینانس در دسته شرکت های هرمی قرار می گیرد؛ چراکه در این شرکت شما برای آنکه به سود برسید باید اعضای جدیدی را متقاعد کنید که در این شرکت سرمایه گذاری کنند. همچنین با توجه به اینکه هر فردی باید در ابتدا مبلغی را واریز کند، سود هر شخص درصدی از مبلغ واریزی افرادی خواهد بود که به مجموعه دعوت کرده است.
  • با توجه به گفته سرمایه گذاران پیشین این شرکت، سودهایی برای مدت چند ماه و با هدف جلب اعتماد کاربران به آن ها پرداخت خواهد شد، اما این روند همیشگی نیست و سودهای پرداختی قطع می شود و شما به سرمایه اولیه خود نیز دسترسی نخواهید داشت (در بخش مربوط شرح خواهیم داد که ارتباط با مسئولان شرکت ساده نیست).
  • طبق اطلاعیه ای که سوی وزارت اطلاعات منتشر شده است این شرکت هرمی بوده و فعالیت در آن جرم است.
  • توجه داشته باشید از آنجا که شما برای کسب سود باید افراد بیشتری را به مجموعه دعوت کنید، آن ها می توانند (درصورت دریافت نکردن سود ماهانه که البته رویه شرکت بعد از چند ماه است) به دلیل کلاه برداری از شما شکایت کنند.

  ادعاهای یونیک فاینانس

  • در وبسایت این شرکت آمده است که افراد با سرمایه گذاری در این شرکت می توانند ماهانه 3 درصد سود دریافت کنند.
  • این شرکت ادعا کرده است در بازار وال استریت فعالیت دارد و درواقع سود کاربران را از فعالیت در این بازار به دست می آورد؛ البته نباید فراموش کنید که عدم قطعیت از اصول اساسی بازارهای مالی است؛ درنتیجه همین موضوع می تواند سبب ایجاد ابهام و نپذیرفتن این شرکت باشد.
  • همچنین ادعا شده است تعدادی از فعالان بازارهای مالی با سابقه ای بیش از ده سال در این شرکت همکاری می کنند.
  • شرکت یونیک فاینانس ادعا کرده GPM Secure این شرکت را ساپورت کرده است؛ درحالی که GPM Secure چند سال پیش منحل و ورشکسته شده است و نمی توان این ادعا را اساسی خواند.
  • ادعا شده است افراد زیادی از کشورهای مختلف در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند. هرچند به نظر می رسد مشتریان این شرکت عمدتاً ایرانیانی بوده اند که بعدها شکایت خود را درباره کلاه برداری این شرکت تنظیم کرده بودند.
  • این شرکت همچنین مدعی است مدیریت سبد دارایی، آموزش معامله گری، پلتفرم معاملاتی آنلاین و… را به کاربران ارائه داده است.

  ارز دیجیتال یونیک فاینانس (Unique Finance)

  در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل خاص بودن و داشتن زیربنای متفاوت از دیگر بازارهای مالی سنتی، معمولاً افرادی که در بازارهای مالی و به خصوص بازار رمزارزها فعال نیستند دچار سردرگمی می شوند. به دلیل نداشتن شناخت از مفاهیم و قوانین ارزهای دیجیتال احتمال کلاه برداری در این بازار بسیار بالاست.

  یونیک فاینانس که اعتبار آن چندان تأییدشدنی نیست، اقدام به عرضه رمزارز خود کرده است و طبیعتاً در این شرایط امکان کلاه برداری نیز بسیار ساده تر شده است. گاهی اوقات ممکن است به کاربران و سرمایه گذاران شرکت گفته شود برای خرید توکن UNQT اقدام کنند تا به این ترتیب پشتوانه ای برای سرمایه آن ها در نظر گرفته شده باشد یا به مبلغ سرمایه گذاری آن ها افزوده شود، اما آگاه باشید که با هدف گفته شده اقدام به این کار نکنید؛ چراکه این توکن ارزش خاصی ندارد.

  همچنین برخی سرمایه گذاران شرکت مدعی هستند هنگام درخواست سرمایه اصلی خود از شرکت، به آن ها گفته شده است می توانند ارز دیجیتال UNQT دریافت کنند و البته شرکت Unique Finance از پرداخت همین ارز دیجیتال هم خودداری کرده است.

  توکن یونیک فاینانس با نام UNQT در اولین روز ماه ژوئن سال 2021 ارائه شد. همان طور که در تصویر نیز می بینید، این صفحه به صورت خودکار و براساس داده های آنچین در وبسایت کوین کارکت کپ ایجاد شده است. قیمت توکن UNQT در زمان نگارش این مقاله 0.005560 دلار است همچنین کاربران برای خرید و فروش این توکن تنها می توانند از صرافی های غیرمتمرکز یونی سواپ (V2 / V3) استفاده کنند.

  تا به حال کمترین و بیشترین قیمت ثبت شده برای توکن به ترتیب 0.0031 و 0.220 دلار بوده است. این توکن روی شبکه اتریوم طراحی و اجرا شده است و تعداد نهایی توکن نیز 100 میلیون واحد است.

  سنجش اعتبار یونیک فاینانس

  زمانی که شما قصد سرمایه گذاری داشته باشید در گام اول باید بتوانید ارزش سرمایه اولیه خود را حفظ کنید. یکی از کارهایی که برای این منظور باید انجام داد، سنجش اعتبار سازمان یا شرکت سرمایه گذاری از نظر دیگر نهادهای ناظر است که قرار است در آن سرمایه گذاری کنید؛ زیرا مطمئناً در پلتفرم های سرمایه گذاری مربوط به یونیک فاینانس یا هر شرکت دیگر شاهد مواردی خواهید بود که شرکت سعی دارد با گفتن آن ها سرمایه شما را جذب کند.

  اما پلتفرم هایی که بررسی جامع انجام می دهند می توانند حقیقت اصلی شرکت را نشان دهند. درواقع تأیید و اعتبار شرکت یا هر بخش برای سرمایه گذاری باید از سوی دیگر شرکت ها و نهادها اعلام شود.

  • Finma

  فینما (Finma) یک نهاد نظارتی بر امور بانکی و مالی در کشور سوئیس است. این نهاد نظارتی سال 2018 یونیک فاینانس را به عنوان مؤسسه ای پرریسک برای سرمایه گذاری معرفی کرد. هنوز هم با رفتن به وبسایت این مؤسسه و جست وجوی Unique Finance مشاهده می کنید سرمایه گذاری در این شرکت از نظر فینما معقول نیست.

  • راه های ارتباطی

  با بررسی وبسایت Unique Finance متوجه می شوید راه ارتباطی مشخصی برای کاربران وبسایت در نظر گرفته نشده است. شما می توانید در وبسایت اصلی و پس از اسکرول به پایین صفحه، با کلیک روی لینک Contact پیام خود را ارسال کنید، اما این تنها شما هستید که باید اطلاعات ارتباطی و پیام خود را وارد و ارسال کنید و هیچ راه ارتباطی مانند ایمیل، شماره تماس و… برای ارتباط مستقیم با پشتیبانی این شرکت وجود ندارد.

  • مکان جغرافیایی شرکت

  علاوه بر نبود امکان ارتباط با مسئولان از سوی کاربران، وجود نداشتن فیزیکی شرکت نقطه ضعف دیگری است که اعتماد به این شرکت مالی را ضعیف تر کرده است.

  • رتبه و سابقه وبسایت

  راه دیگر برای بررسی اعتبار یک وبسایت چک کردن رتبه الکسا سایت است. الکسا سرویسی است که وبسایت های موجود در سطح اینترنت را از لحاظ ترافیک اطلاعات در اینترنت رتبه بندی می کند. پلتفرم Moz ابزار دیگری است که می توان با کمک آن سطح وبسایت، ترافیک و اطلاعات مختصری از آن را دریافت کرد. رتبه پایین وبسایت یکی دیگر از نقاط ضعف یونیک فاینانس است که اعتماد به آن را سخت تر کرده است.

  • ارزش گذاری شرکت

  وبسایت دیگری که در تشخیص اعتبار یونیک فاینانس می توان از آن کمک گرفت siteprice.org است که قیمت یک وبسایت را به صورت دقیق تعیین نمی کند. برای آنکه بتوانید ارزش تقریبی این وبسایت را درک کنید بهتر است آن را با یک وبسایت شناخته شده مانند صرافی بایننس مقایسه کنید که هر دو در زمینه مالی کار می کنند و ادعا شده است بین المللی هستند.

  ارزش وبسایت صرافی بایننس در این پلتفرم، 13.168.526 دلار تعیین شده است که در مقایسه با رقم سایت Unique Finance که مبلغ 1.433 دلار است، مبلغ بسیار بالایی به شمار می آید.

  • توکن UNQT

  شرکت یونیک فاینانس اقدام به طراحی توکن UNQT کرد، اما این توکن در وبسایت کوین مارکت کپ رتبه بندی نشده است که این موضوع از اعتبار توکن و درنتیجه شرکت Unique Finance خواهد کاست.

  • کسب درآمد ثابت

  بازارهای مالی پرریسک هستند و وعده کسب درآمد ثابت از آن ها غیرواقعی به نظر می رسد. این شرکت مدعی است سود ثابتی را در دوره های منظم برای سرمایه گذاران پرداخت خواهد کرد که همین موضوع می تواند نشانه ای باشد بر نامعتبر بودن شرکت.

  • مراجعه به سامانه ایران هشدار

  ایران هشدار به آدرس اینترنتی iranhosdar.ir سامانه ای زیر نظر وزارت اطلاعات است که می توانید به کمک آن اعتبار وبسایت های مالی فعال را بررسی کنید. ما این کار را درباره شرکت Unique Finance انجام دادیم و شما می توانید نتیجه را در تصویر زیر مشاهده کنید.

  بررسی اعتبار شرکت ها از تب «استعلام» در این سامانه در دسترس است. همان طور که مشاهده می کنید نه تنها این شرکت از سوی وزارت اطلاعات هرمی و نامعتبر است، بلکه فعالیت در آن جرم به حساب می آید.

  • مؤسسان شرکت

  در بررسی بخش مربوط به مدیران شرکت افرادی با نام های خارجی را مشاهده می کنید، اما آیا این افراد واقعاً شرکت یونیک فاینانس را تأسیس کرده اند؟ در جست وجویی که انجام شد مشخص شده است افراد نام برده در این بخش از وبسایت شرکت، صرفاً نام هایی مربوط به افرادی هستند که یا فوت شده اند یا نمی توان بین آن ها و شرکت رابطه ای پیدا کرد.

  • اخبار و مقالات سایت

  موضوع دیگری که بر ضعف این شرکت و اعتبار کم آن صحه می گذارد، استفاده از محتواهای وبسایت های مطرح است؛ بدون آنکه لینک اصلی خبر، مقاله و… در آن درج یا به این موضوع اشاره شود. هیچ وبسایت معتبری چنین کاری غیراخلاقی را انجام نمی دهد. هیچ شرکت معتبری نیز با این کار وجه و اعتبار خود را خدشه دار نمی کند. درحقیقت به نظر می رسد این وبسایت تنها دغدغه داشتن محتوا را دارد؛ بنابراین با کپی کردن مطالب، نیاز خود را برطرف کرده است.

  ایرانیان، قربانیان Unique Finance

  طبق اطلاعیه وزارت اطلاعات این شرکت پانزی که با سیستم زیرمجموعه گیری فعالیت می کرد، در آبان ماه سال 1400 ورشکست شد و رهبران آن نیز در ایران دستگیر شدند. توجه داشته باشید این شرکت ادعا می کند بین المللی است و اعتبار بسیاری دارد. همچنین وبسایت شرکت یونیک فاینانس همچنان فعال است، اما این شرکت کلاه برداری و از نوع پانزی است.

  مسئولان اصلی این شرکت در کشورهای همسایه زندگی می کنند، اما کسانی هم هستند که در داخل کشور برای این شرکت فعالیت می کردند. حدوداً در 20 استان کشور بیش از 100 نفر در حال فعالیت برای این شرکت بوده اند که دستگیر شدند؛ البته ممکن است هنوز هم افرادی وجود داشته باشند که برای زیرمجموعه گیری یا کار برای شرکت سعی در متقاعد کردن شما برای سرمایه گذاری داشته باشند، اما همان طور که در مقاله اشاره شد، دلایل محکم و قانع کننده ای برای نامعتبر دانستن این شرکت وجود دارد.

  سخن پایانی

  سودای ثروتمند شدن در میان بسیاری از افراد وجود دارد که هیچ ایرادی به آن وارد نیست، اما هر شخص برای سرمایه گذاری و هر فعالیت مالی دیگر باید کاملاً هوشمند باشد و آگاهانه عمل کند؛ در غیر این صورت نه تنها سرمایه گذاری موفقی نخواهد داشت که احتمالاً سرمایه خود را نیز از دست می دهد.

  در حال حاضر وبسایتی به نام یونیک فاینانس در سطح اینترنت وجود دارد که ادعا شده شرکت اصلی آن در سوئیس است. سرمایه گذاران این شرکت هرمی با زیرمجموعه گرفتن و متقاعد کردن افراد بیشتر به سرمایه گذاری در شرکت به سود می رسند. شرکت ادعا می کند. همچنین سود پرداختی را از معاملاتی که در بازارهای مالی شناخته شده انجام می دهد به دست می آورد. در این مقاله سعی کردیم شرکت یونیک فاینانس را کامل بررسی کنیم. شما می توانید با بررسی این مقاله این شرکت نامعتبر را بهتر بشناسید.

  پرسش های متداول

  خیر، با بررسی های انجام شده مشخص شد نه تنها دلایل کافی برای اعتماد به این شرکت وجود ندارد، بلکه دلایل بسیاری برای نامعتبر دانستن شرکت موجود است که حتماً باید به آن ها توجه کرد.

  UNQT توکن شرکت Unique Finance است که در سال 2021 عرضه شد. تنها صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (V2 / V3) این توکن را لیست کرده است. همچنین این توکن در سایت مرجع کوین مارکت کپ لیست نشده است و به عبارتی اعتبار لازم برای خرید را ندارد.

  با اینکه ادعا شده است شرکت در زوریخ سوئیس قرار دارد، شواهد نشان می دهد چنین شرکتی وجود خارجی ندارد.

  بله، متأسفانه به دلیل تمایل شدید افراد به کسب درآمد دلاری و نبود اطلاعات کافی، مشاهده شده است ایرانیان زیادی قربانی این شرکت بوده اند و با اینکه شرکت قصد داشته خود را بین المللی معرفی کند، اما احتمالاً گردانندگان آن ایرانیانی هستند که با موجه و معتبر نشان دادن وبسایت خود قصد کلاه برداری از هم وطنان خود را داشته اند.