بر اساس اخبار منتشر شده، واریز سهام عدالت 30 آذر 1401 آغاز شد. بر اساس اخبار رسمی، مبلغ سود واریزی 600 هزار تومان برای سهام 532 هزار تومانی و یک میلیون و 128 هزار تومان برای سهام یک میلیون تومانی بوده است.

فهرست []

  آخرین واریزی سود سهام عدالت 1401

  بر اساس آنچه که رئیس سازمان بورس اعلام کرده است، در تاریخ 30 آذر 1401، سود سهام عدالت به حساب بیش از 43 میلیون ایرانی واریز شده است:

  سود سهام ۵۳۲ هزار تومان600 هزار تومان
  سود سهام یک میلیون تومانییک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان
  زمان واریز سهام عدالت 14014 شنبه – 30 آذر

  مرحله دوم سود سهام عدالت 1401 کی واریز می‌شود؟

  پایان اسفند ماه 1401، دومین مرحله از سود سهام عدالت به حساب افرادی که واجد شرایط باشند، واریز میگردد.

  سود سهام عدالت مرحله دوم چقدر است؟

  سود سهام عدالت در مرحله دوم برای افرادی واریز می شود که در مرحله اول، سود سهام عدالت را دریافت نکردند. به همین دلیل، به احتمال زیاد، سود سهام عدالت مرحله دوم دقیقا مشابه با سود سهام عدالت در مرحله اول است.

  سود سهام ۵۳۲ هزار تومان600 هزار تومان
  سود سهام یک میلیون تومانییک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان
  زمان واریز سهام عدالت 1401 (مرحله دوم)تاریخ دقیق مشخص نیست.

  آخرین واریزی سود سهام عدالت 1401 با کد ملی

  بر اساس اخبار منتشر شده، آخرین واریزی سود سهام عدالت 1401 با کد ملی در تاریخ 30 آذرماه انجام شده است. در مرحله اول، سود سهام عدالت به حساب بیش از ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار نفر که واجد شرایط برای دریافت سود بوده اند، واریز شده است.

  چه کسانی سود سهام عدالت می گیرند؟

  یکی از مهمترین سوالاتی که برای افراد پیش می‎آید این است که سود سهام عدالت به چه کسانی تعلق گرفته و به حساب چه کسانی واریز می شود. لازم به ذکر است که پاسخ به این سوال پیش از این، توسط رئیس سازمان بورس، پاسخ داده شده است:

  بر اساس قانون، افرادی که از طریق یکی از دو روش مستقیم یا غیرمستقیم، پیش از این اطلاعات خود را در سامانه جامع اطلاعات مشتریان یعنی سجام و یا سایت سهام عدالت ثبت کرده اند، در تاریخ 30 آذرماه 1401، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد.

  از کجا بفهمم سود سهام عدالت واریز شده؟

  پاسخ این سوال بسیار ساده است. برای اطلاع از این موضوع باید به پیامک های بانکی خود مراجعه کنید. لازم به ذکر است که سود سهام عدالت به حساب بانکی که هنگام ثبت نام در سجام یا سامانه سهام عدالت وارد کرده اید، واریز می شود.

  پس از آزاد سازی سهام عدالت به روش مستقیم، بیشترین موضوع مورد بحث در رابطه با سهام عدالت نحوه فروش و چگونگی واریز سود حاصله می باشد. ما در  ادامه به بررسی سود واریز و نحوه شناسایی واریز این سود می پردازیم. اولین مرحله برای واریز سود سهام عدالت ثبت نام در قسمت سهام عدالت کارگزاری هاست.

  برای این امر شما می بایست ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کرده و سپس بعد از احراز هویت به دلخواه در سامانه سهام عدالت کارگزاری های ثبت نام نمایید.

  بعد از ثبت درسامانه فروش سهام عدالت لیستی از دارایی ها و قیمت روز سهام در پایین صفحه مشخص شده است.

  با توجه شکل بالا پس از زدن دکمه فروش سهم دوگزینه برای شما فعال می شود واریز به حساب بانکی یا واریز به حساب کارگزاری,در ابتدا به مقوله فروش می پردازیم.

  برای فروش سهم مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه فروش سهم می زنیم بعد از انتخاب تعداد سهم برای فروش بر روی گزینه تایید کلیک کرده و سپس منتظر ثبت در سامانه می شویم.

  اگر به شکل بالا دقت نمایید بعد از انتخاب گزینه فروش, تعداد سهام مورد نظر به قسمت (سفارش در جریان) منتقل  می شوند و هنگامی که سفارش فروش مورد تایید قرار گرفت تعداد سهام انتخاب شده در قسمت (تعداد انجام شده) قرار می گیرد پس این مرحله میزان باقی مانده سهام شما نشان داده می شود هنگامی که میزان باقی مانده نمایش داده می شود بدین معنی می باشد که سهام مورد نظر شما بفروش رفته است برای اطلاع از زمان واریز وجه به منوی ذیل مراجعه می نماید.

  برای این امر از منوی بالای صفحه گزینه تاریخچه سفارشات را انتخاب کرده:

  در منوی بالای سفارشات گذاشته شده نمایش داده می شود که گزینه واریز به حساب خودم فعال می باشد.

  حال برای حصول از واریز فروش سهام عدالت هرگاه در منوی اول در قسمت سفارشات انجام شده عدد صفر درج گردد بدین معنی است که فروش به اتمام رسیده و وارد قسمت انتقال وجه شده ایم حال به منوی تاریخچه پرداخت می رویم.

  در این منو زمان واریز مشخص شده است و درصورت واریز قسمت وضعیت پرداخت به (تایید شده) تغییر وضعیت می دهد. بعد از این مرحله حساب بانکی خود را چک کرده و از واریز وجه نقد اطمینان پیدا می کنیم.