روش تضمینی کاهش ریسک در بورس ایران

هر بیزینسی ریسک خودش را دارد، بورس هم یک بیزینسه یک کاره و ریسک‌های خاص خودش را دارد و شما هر کاری را بخواهید شروع کنید و هر مغازه‌ای برای مثال مغازه لباس فروشی یا خوار و بار فروشی یا سوپری باید با آموزش دیدن ریسک خودتان را کنترل نمایید.

یعنی مشتری‌های آن مغازه چه تیپ مشتری‌هایی هستند و منابع تامین موادش چگونه هستند؟ و بزرگان بازار بحث مد مثلا توی لباس اگر باشه و این‌ها چه اثراتی روی فروش لباس یا هر چیزی شبیه آن دارد.

در بورس هم این داستان را داریم یعنی شما وقتی که می‌خواهید وارد بورس شوید، قبلش باید، قصد ندارم بگویم حالا حرفه‌ای بورس باشید اما باید کلیات بورس را موج‌های بورس را و مفهوم این که من در بورس چی معامله می‌کنم؟ سهام بنجل چیه؟ سهام ارزشمند چیه؟ سهام تازنده چیه؟ این‌ها را یاد بگیریم به هر حال ما در بورس شرکت‌های مختلفی را می‌بینیم.

این مطلب را حتما بخوانید:  اصول و چارچوب نگرش تحلیل تکنیکال نمودارها به بازار سرمایه

شرکت‌هایی را می‌بینیم که در شرف ورشکستگی هستند و هیچ اشکالی هم ندارد که سهمشان را بخریم اما باید بدانیم که چه چیزی را داریم می‌خریم و شرکت‌هایی را هم داریم که شرکت‌های بزرگی هستند تو صنعت فولاد، تو صنعت سنگ آهن و صنعت پتروشیمی، شرکت‌های خیلی به اصطلاح ما بهشان می‌گوییم گاو شیر ده هستند.

یعنی همین طور در حال پول در آوردن هستند و سودی را میان سهام دارانشان توزیع می‌کنند که ما این‌ها را باید باهاشون آشنا باشیم و بدانیم چه سبدی را داریم و می‌چینیم و بدانیم که با توجه به شرایطی که بورس در آن زمان دارد چه اتفاقاتی برای ما خواهد افتاد.

پس اولین و مهمترین روش آموزش بورس، مطالعه کردن و آشنایی با شرایط آن بازار است که برای هر بیزینسی این امر صحیح هست و در مورد بورس هم صدق می‌کند.

این مطلب را حتما بخوانید:  بازدهی خیره کننده در بورس

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.