متاسفانه به دلیل مسائل سیاسی و تحریم های اعمال شده بر ایران، فعالیت در بازارهای مالی جهانی همیشه با مشکلات و ریسک هایی همراه بوده است. رتبه بسیار خود، کارمزد پایین، امکانات مناسب و دیگر امتیازات صرافی MEXC باعث شده است که بسیاری از ایرانیان به سمت آن جذب شوند. البته صرافی Mexc انتخاب بسیار مناسبی برای فعالیت تریدرها در هر دو بخش اسپات و فیوچرز، کپی تریدینگ و… است تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نباید در این صرافی اقدام به احراز هویت کنید و اما در زمان استفاده از صرافی حتما از یک فیلترشکن با IP ثابت استفاده کنید.

فهرست []

  آیا فعالیت کاربران ایرانی در صرافی MEXC توصیه می شود؟

  فعالیت در صرافی مکسی به دلیل کارمزدهای بسیار مناسب و یا حتی رایگان و امکانات آن بسیار خوشایند است با این حال اگر بخش امنیتی وبسایت صرافی را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که نام ایران در میان کشورهایی قید شده است که این صرافی از ارائه خدمات به مردم آن معذور است. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که زبان فارسی یکی از زبان های تعبیه شده در محیط صرافی است تا به این ترتیب استفاده از صرافی برای کاربران ایرانی ساده تر شود. همچنین ویدئوهایی در سطح اینترنت وجود دارند که به توصیه مسئولین صرافی نحوه فعالیت در پلتفرم صرافی را به کاربران ایرانی و به زبان فارسی آموزش می دهد.

  با همه اینها باید بدانید که فعالیت در بازارهای مالی و علی الخصوص بازار ارزهای دیجیتال به اندازه کافی ریسک بالایی دارد بنابراین باید تا جایی که امکان دارد با احتیاط فعالیت کرد.

  از این رو توصیه می شود در صورت تصمیم به فعالیت در این صرافی حتما از یک فیلتر شکن با IP ثابت استفاده کنید. در زمان انتخاب سرور فیلترشکن مطمئن شوید که کشور انتخابی هیچ یک از کشورهای محدود شده از سوی صرافی نباشند.

  همچنین به دلیل نکات امنیتی و همچنین اختیاری که صرافی در بستن حساب های مشکوک دارد بهتر است که سرمایه خود را برای مدت طولانی در صرافی نگه داری نکنید و پس از انجام معاملات سرمایه خود را به کیف پول انتقال دهید. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که در صورتی که میزان برداشت شما روزانه کمتر از 3 واحد بیت کوین و یا سرمایه ای معادل آن است بهتر است به احراز هویت فکر نکنید.

  آیا صرافی mxc تحریم است؟

  وبسایت صرافی مکسی فیلتر نیست و شما می توانید به راحتی و با گوگل کردن نام آن، وارد وبسایت شوید و آن را بررسی کنید، اما صرافی Mexc ایرانیان را تحریم کرده است و با مطالعه قوانین و نکات امنیتی سایت صرافی متوجه خواهید شد که کاربران برخی از کشورها از جمله ایران، عراق، کره شمالی و… اجازه فعالیت در این صرافی را ندارند. با این حال شما می توانید بدون احراز هویت و البته با داشتن برخی محدودیت ها از جمله محدودیت برداشت، در این صرافی فعالیت کنید اما توجه داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات احتمالی نکات امنیتی همچون استفاده از VPN با آی پی ثابت را فراموش نکنید.

  آیا صرافی mxc برای ایرانیان تحریم است؟

  جواب به این سوال کمی پیچیده است، همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم با مطالعه قوانین سایت متوجه خواهید شد که ایرانیان حق استفاده از خدمات سایت و انجام معامله در این صرافی را ندارند اما جالب است بدانید که حتی زبان فارسی هم در محیط سایت تعبیه شده است تا کاربران فارسی زبان بتوانند بدون مشکل از آن استفاده کنند.

  لذا ایرانیان بر روی کاغذ نباید از این صرافی استفاده کنند و بنا بر قانون مخالفت با پولشویی این صرافی می تواند حساب هر شخص با عملکرد مشکوک را مسدود کند، با این حال با کمک یک VPN با IP ثابت شما می توانید از این صرافی استفاده کنید. توجه داشته باشید که VPS تنها برای آن است که منطقه جغرافیایی شما جایی به جز ایران و البته دیگر کشورهای تحریم در این صرافی باشد وگرنه برای بررسی وبسایت شما می توانید بدون نیاز به فیلترشکن وارد سایت صرافی شده و آن را بررسی کنید.

  ویژگی های صرافی MEXC

  صرافی مکسی مانند هر صرافی ارز دیجیتال دیگر بنا بر اهداف و برنامه ای که مشخص کرده است ویژگی هایی دارد که برخی از آنها با دیگر صرافی ها مشترک است در حالی که ممکن است برخی ویژگی های منحصر به فرد را نیز داشته باشد. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی های صرافی Mexc را لیست خواهیم کرد تا با بررسی آنها بتوانید متوجه شوید که آیا این صرافی برای شما قابل قبول است یا خیر.

  • صرافی Mexc از نوع متمرکز است و در سال 2018 شروع به فعالیت کرده است.
  • کاربران این صرافی در زمان نگارش این مقاله از 10 میلیون نفر تجاوز می کنند که از بیش از 170 کشور در حال دریافت خدمات از صرافی هستند.
  • کاربران ایرانی و برخی از دیگر کشورها مجاز به استفاده از خدمات این صرافی نیستند اما شما می توانید احراز هویت را انجام نداده و با پذیرش محدودیت برداشت حداکثر 3 واحد بیت کوین در هر شبانه روز از خدمات این صرافی بهره مند شوید البته با پذیرش ریسک های آن.
  • این صرافی دارای یک توکن بومی به نام MX است و دارندگان آن می توانند با شرکت در رای گیری های صرافی در آینده ی این صرافی نقش داشته باشند.
  • حجم معاملات این صرافی بسیار بالا و کارمزد معاملات آن در بخش فیوچرز بسیار کم است و این صرافی از این جهات با صرافی بایننس قابل مقایسه است.
  • معاملات بخش اسپات صرافی به صورت رایگان انجام می شوند و نیازی به پرداخت کارمزد ندارند.
  • در زمان نگارش این مقاله صرافی Mexc در هر دو بخش بازار اسپات و فیوچرز در رتبه های زیر 20 قرار گرفته است.
  • این صرافی امکان فعالیت در بخش های مختلف از جمله اسپات، فیوچرز، مارجین، بخش دمو، کپی تریدینگ، ایردراپ، صندوق های ETF و… را برای کاربران خود فراهم کرده است.