ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

آموزش معاملات اسپات Spot صرافی Mexc

آموزش معاملات اسپات Spot صرافی Mexc

کاربرد اصلی و اولیه صرافی‌ها انجام معاملات در بازار رمز ارزها بوده و بعدها امکانات جانبی به آن اضافه شده است. ما در ادامه قصد داریم نحوه انجام معاملات اسپات Spot صرافی Mexc را شرح دهیم. اگر مراحل ثبت نام در صرافی MEXC را با موفقیت پشت سر گذرانده اید، در ادامه این مطلب، همراه ما باشید.

آموزش معاملات اسپات در صرافی مکسی

برای آنکه بتوانید در بخش اسپات معاملاتی را انجام دهید ابتدا باید نشان‌گر ماوس خود را روی تب Spot از نوار بالای صفحه قرار دهید و سپس از زیرمنویی که باز می‌شود، باز هم گزینه Spot را انتخاب کنید تا به این ترتیب به بخش ثبت سفارش این صرافی در بازار اسپات منتقل شوید.

آموزش معاملات اسپات در صرافی مکسی

پس از رفتن به بخش اسپات شما می‌توانید جفت ‌ارز موردنظر خود را از بخش کوین‌ها در ستون موجود در سمت راست و بالای صفحه انتخاب و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید. در صرافی Mexc همچون بسیاری از دیگر صرافی‌ها کاربران می‌توانند سفارشات خود را به‌صورت لیمیت، مارکت یا استاپ-لیمیت ثبت کنند. در ادامه هر سه مورد را شرح خواهیم داد.

اردر Limit در معاملات Spot صرافی مکسی Mexc

زمانی که بخواهید معامله در قیمت دلخواه شما انجام شود، می‌توانید از این روش ثبت سفارش استفاده کنید. در اینجا پس از اطمینان از قرار گرفتن در بخش اسپات، حالا باید یکی از روش‌های ثبت سفارش لیمیت (از میان گزینه‌های Limit/Market/Stop-Limit) را انتخاب و کادرهای موجود را با مقادیر موردنظرتان پر کنید.

در این روش ثبت سفارش دو کادر Price و Amount باید توسط تریدر پر شوند. Price قیمتی که می‌خواهید معامله در آن انجام شود را نشان می‌دهد و Amount حجم معامله را تعیین می‌کند. پس از پر کردن هر دو کادر حالا باید روی گزینه Buy (Short) کلیک کنید. اگر شما قصد ثبت سفارش خرید را داشته باشید باید مقادیر را در بخش Long وارد کنید. در صورتی که برای انجام معاملات فروش باید مقادیر را در بخش Short که کادر قرمزرنگی دارد وارد کنید.

اردر Limit در معاملات Spot صرافی مکسی Mexc

سفارش Market در معاملات Spot صرافی MXC

اما چنانچه روش مارکت را انتخاب کنید تنها یک کادر برای شما وجود خواهد داشت و آن هم Amount است. درواقع در این روش ثبت سفارش، پس از انتخاب جفت ارز فقط کافی است شما برای صرافی تعیین کنید که چه مقدار از ارز دیجیتالی را که انتخاب کرده‌اید خریداری کند.

توجه داشته باشید در این حالت معامله شما با سرعت بالایی انجام می‌شود؛ درحالی‌که اگر دیگر روش‌ها را انتخاب می‌کردید، باید در انتظار رسیدن قیمت به مبلغ موردنظر خودتان می‌ماندید. همچنین در روش ثبت سفارش مارکت، سفارش شما با بهترین قیمت در لیست سفارشات مچ شده و معامله انجام می‌شود و درواقع شما قیمت را تعیین نخواهید کرد.

اردر Stop-Limit در اسپات صرافی مکسی Mexc

در روش Stop-limit یا دو قیمت سر و کار داریم. در این روش شما با ثبت سفارش خود به صرافی خواهید گفت سفارش مرا تنها زمانی فعال کن که قیمت به مبلغ خاصی برسد و سپس معامله را در قیمت دیگری (که آن را نیز خودتان تعیین می‌کنید) انجام بده.

پس از انتخاب این روش در بخش اسپات و البته بعد از انتخاب جفت ‌ارز مورد نظر، در کادر Trigger Price باید قیمتی را وارد کنید که پس از رسیدن مبلغ جفت ‌ارز به آن، سفارش فعال شود و در کادر Price نیز باید مبلغی را وارد کنید که قصد دارید معامله در آن مبلغ انجام شود.

در کادر Amount نیز طبق دیگر روش‌ها باید حجم معامله را تعیین کرده و درنهایت روی گزینه Buy (و یا Short) کلیک کنید. باز هم یادآوری می‌کنیم که معاملات در بخش اسپات صرافی Mexc به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت کارمزد انجام می‌شوند که این موضوع مزیتی برای این صرافی به حساب می‌آید.

اردر Stop-Limit در اسپات صرافی مکسی Mexc

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۲۹ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات صرافی MXC به شما پیشنهاد میکنیم: