کاربرد اصلی و اولیه صرافی ها انجام معاملات در بازار رمز ارزها بوده و بعدها امکانات جانبی به آن اضافه شده است. ما در ادامه قصد داریم نحوه انجام معاملات اسپات Spot صرافی Mexc را شرح دهیم. اگر مراحل ثبت نام در صرافی MEXC را با موفقیت پشت سر گذرانده اید، در ادامه این مطلب، همراه ما باشید.

فهرست []

  آموزش معاملات اسپات در صرافی مکسی

  برای آنکه بتوانید در بخش اسپات معاملاتی را انجام دهید ابتدا باید نشان گر ماوس خود را روی تب Spot از نوار بالای صفحه قرار دهید و سپس از زیرمنویی که باز می شود، باز هم گزینه Spot را انتخاب کنید تا به این ترتیب به بخش ثبت سفارش این صرافی در بازار اسپات منتقل شوید.

  پس از رفتن به بخش اسپات شما می توانید جفت ارز موردنظر خود را از بخش کوین ها در ستون موجود در سمت راست و بالای صفحه انتخاب و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید. در صرافی Mexc همچون بسیاری از دیگر صرافی ها کاربران می توانند سفارشات خود را به صورت لیمیت، مارکت یا استاپ-لیمیت ثبت کنند. در ادامه هر سه مورد را شرح خواهیم داد.

  اردر Limit در معاملات Spot صرافی مکسی Mexc

  زمانی که بخواهید معامله در قیمت دلخواه شما انجام شود، می توانید از این روش ثبت سفارش استفاده کنید. در اینجا پس از اطمینان از قرار گرفتن در بخش اسپات، حالا باید یکی از روش های ثبت سفارش لیمیت (از میان گزینه های Limit/Market/Stop-Limit) را انتخاب و کادرهای موجود را با مقادیر موردنظرتان پر کنید.

  در این روش ثبت سفارش دو کادر Price و Amount باید توسط تریدر پر شوند. Price قیمتی که می خواهید معامله در آن انجام شود را نشان می دهد و Amount حجم معامله را تعیین می کند. پس از پر کردن هر دو کادر حالا باید روی گزینه Buy (Short) کلیک کنید. اگر شما قصد ثبت سفارش خرید را داشته باشید باید مقادیر را در بخش Long وارد کنید. در صورتی که برای انجام معاملات فروش باید مقادیر را در بخش Short که کادر قرمزرنگی دارد وارد کنید.

  سفارش Market در معاملات Spot صرافی MXC

  اما چنانچه روش مارکت را انتخاب کنید تنها یک کادر برای شما وجود خواهد داشت و آن هم Amount است. درواقع در این روش ثبت سفارش، پس از انتخاب جفت ارز فقط کافی است شما برای صرافی تعیین کنید که چه مقدار از ارز دیجیتالی را که انتخاب کرده اید خریداری کند.

  توجه داشته باشید در این حالت معامله شما با سرعت بالایی انجام می شود؛ درحالی که اگر دیگر روش ها را انتخاب می کردید، باید در انتظار رسیدن قیمت به مبلغ موردنظر خودتان می ماندید. همچنین در روش ثبت سفارش مارکت، سفارش شما با بهترین قیمت در لیست سفارشات مچ شده و معامله انجام می شود و درواقع شما قیمت را تعیین نخواهید کرد.

  اردر Stop-Limit در اسپات صرافی مکسی Mexc

  در روش Stop-limit یا دو قیمت سر و کار داریم. در این روش شما با ثبت سفارش خود به صرافی خواهید گفت سفارش مرا تنها زمانی فعال کن که قیمت به مبلغ خاصی برسد و سپس معامله را در قیمت دیگری (که آن را نیز خودتان تعیین می کنید) انجام بده.

  پس از انتخاب این روش در بخش اسپات و البته بعد از انتخاب جفت ارز مورد نظر، در کادر Trigger Price باید قیمتی را وارد کنید که پس از رسیدن مبلغ جفت ارز به آن، سفارش فعال شود و در کادر Price نیز باید مبلغی را وارد کنید که قصد دارید معامله در آن مبلغ انجام شود.

  در کادر Amount نیز طبق دیگر روش ها باید حجم معامله را تعیین کرده و درنهایت روی گزینه Buy (و یا Short) کلیک کنید. باز هم یادآوری می کنیم که معاملات در بخش اسپات صرافی Mexc به صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت کارمزد انجام می شوند که این موضوع مزیتی برای این صرافی به حساب می آید.