معرفی ارز دیجیتال لوپرینگ (loopring)

بی شک اتریوم یکی از بهترین ارزهای دیجیتال است که به آن لقب ملکه ارزهای دیجیتال را داده اند. با وجود تمام نقاط قوتی که این ارز دارد، شبکه آن با مشکلاتی مانند مقیاس پذیری و مدت زمان مورد نیاز برای تأیید تراکنش ها مواجه است که بیشتر ناشی از جامعه وسیع کاربران آن است؛ از این رو توسعه دهندگانی در سراسر جهان بر رفع این مشکلات تمرکز کرده اند تا با مطرح کردن راه حل هایی به نام لایه دوم اتریوم، این نواقص را برطرف کنند. لوپرینگ نیز یکی از همین پروژه هاست که سعی دارد مشکل مقیاس پذیری و کارمزد بالای تراکنش ها در شبکه اتریوم را رفع کند.

فهرست []

  باید توجه داشت که دنیای ارزهای دیجیتال مملو از کلماتی است که شاید کمتر آن ها را شنیده باشید، اما به هر حال اگر قصد دارید در این بازار فعالیت داشته باشید، باید علاوه بر چگونگی تحلیل تکنیکال و بنیادی، از دانش کافی درباره سازوکار ارزهای دیجیتال برخوردار باشید تا بتوانید برای سرمایه گذاری ها و تریدهای خود به درستی تصمیم گیری کنید. برای رسیدن به این سطح از دانش و آموختن آنچه برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال نیاز دارید، شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال می تواند شما را به موفقیت نزدیک تر کند. در این مقاله، ارز دیجیتال loopring به طور کامل بررسی شده است و صرافی ها و کیف پول های مناسب این ارز دیجیتال معرفی شده اند.

  معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال لوپرینگ

  دنیل ونگ (Daniel Wang)

  دنیل ونگ مدیرعامل پروژه loopring است که پیش از این در سمت مدیریت صرافی متمرکز Coin Port مشغول به کار بوده است؛ بنابراین می توان گفت دنیل ونگ به خوبی با محدودیت ها و نقاط ضعف صرافی های متمرکز آشنا بوده و در این پروژه تمرکز خود را بر رفع این مشکلات معطوف کرده است.

  جی ژو (Jay Zhou)

  جی ژو نیز به عنوان مدیر بازاریابی پروژه loopring در حال فعالیت است. مدیریت در شرکت های شناخته شده ای مانند Paypal و Earnst & young از جمله سوابق جی ژو محسوب می شود.

  جانستون چن (Johnston Chen)

  وی نیز یکی دیگر از افراد تیم پروژه loopring  است که در شرکت 3NOD مشغول به کار بوده است.

  تاریخچه ارز دیجیتال لوپرینگ

  در آگوست سال 2017، ارز دیجیتال loopring در صرافی ها لیست شد و کاربران توانستند آن را به قیمت 13/0 دلار معامله کنند. البته این ارز دیجیتال در ماه آگوست و ماه بعد از آن یعنی سپتامیر، وضعیت خوبی نداشت و تا محدوده 04/0 افت کرد، اما در ماه اکتبر وضعیت بهتری یافت و با صعود قیمت چند صد درصدی توانست 25/0 دلار را ثبت کند. پس از آن تا اواخر سال 2017 در همین محدوده قیمتی با نوساناتی مواجه شد و از اواخر این سال و ابتدای سال 2018 به صعودی بسیار عالی دست یافت؛ به طوری که توانست قیمت 12/2 دلار را نیز ثبت کند. هرچند این صعود همیشگی نبود و در مارس سال 2018 این ارز دیجیتال باز هم با قیمت تقریبی 5/0 دلار مبادله شد و پس از آن توانست صعودی ضعیف تر داشته باشد و قیمت خود را به بالای 1 دلار برساند.

  این وضعیت همیشگی نبود و پس از آن تا انتهای ژوئن سال 2020 ارز دیجیتال Loopring با قیمت تقریبی 05/0 دلار، یعنی قیمتی پایین تر از قیمت اولیه این ارز دیجیتال در سال 2017 در صرافی ها مبادله شد. بعد از سپری کردن این روزهای تلخ، این ارز دیجیتال توانست روند مثبتی داشته باشد و قیمت خود را به بیش از 5/0 دلار برساند. البته این ارز از اواخر ماه اکتبر توانست جهش قیمتی داشته باشد که تاکنون آن را تجربه نکرده بود؛ درنتیجه در همین روزها (اواخر ماه اکتبر و طی ماه نوامبر سال 2021) توانست بالاترین قیمت خود را تا به امروز یعنی 44/3 دلار در تاریخ 24 نوامبر سال 2021 در کارنامه خود ثبت کند. در حال حاضر قیمت لوپرینگ به طور تقریبی 27/3 دلار در صرافی ها مبادله می شود.

  ویژگی های ارز دیجیتال لوپرینگ

  1. نماد اختصاری این ارز دیجیتال LRC است.
  2. loopring با بازاری به ارزش تقریبی 34/4 میلیارد دلار، رتبه 49 را از نظر بزرگی بازار دارد و 15/0 درصد کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
  3. این ارز دیجیتال یک توکن مطابق استاندارد ERC-20 است و درواقع روی شبکه اتریوم اجرا شده است.
  4. هر شخصی که قصد دارد یک صرافی غیرمتمرکز روی پروتکل loopring ایجاد کند، باید دست کم 000/250 توکن LRC را استیک کند. با این کار صرافی ایجادشده می تواند بر اثبات اطلاعات درون زنجیره خود تکیه کند.
  5. افرادی که می خواهند صرافی ای داشته باشند تا فراتر از اطلاعات درون زنجیره خود باشد، باید 1 میلیون توکن LRC را استیک کنند.
  6. کاربران عادی می توانند توکن LRC را استیک کرده و بخشی از کارمزدهای پرداختی به پروتکل را دریافت کنند.
  7. اگر یکی از صرافی های ایجادشده روی پروتکل loopring عملکرد بدی داشته باشد، توکن هایی که شخص برای ایجاد صرافی استیک کرده بود، در میان کاربرانی که توکن LRC را استیک کرده باشند، توزیع می شود.پ
  8. کارمزدهای دریافت شده این پروتکل به صورت زیر توزیع می شود:
  9. بیشترین مقدار یعنی 70 درصد از کارمزدها در میان افرادی توزیع می شود که توکن LRC را استیک کرده بودند.
  10. در سطح بعدی و البته با اختلاف نسبتاً زیاد، 20 درصد از کارمزدهای دریافتی در اختیار سازمان غیرمتمرکز خودمختار پروتکل loopring قرار می گیرد. این بخش از کارمزدها برای توسعه و به روزرسانی های آینده پروتکل این ارز دیجیتال هزینه می شود.
  11. درنهایت 10 درصد باقی مانده برای مقابله با تورم سوزانده می شود؛ به عبارت دیگر عرضه این ارز دیجیتال با گذر زمان کاهش می یابد که این امر می تواند بر قیمت این توکن تأثیرگذار باشد.
  12. توکن های LRC به صورت محدود عرضه می شوند و تعداد آن ها حدود 1.395.000 واحد است.
  13. LRN دیگر توکن پروتکل این ارز دیجیتال است که در شبکه بلاک چین نئون قرار دارد.
  14. سال 2017 مبلغ 45 میلیون دلار در نتیجه عرضه اولیه این ارز دیجیتال جمع آوری شد.
  15. از روش اجماع اثبات کار PoW برای استخراج این ارز دیجیتال نیز می توان استفاده کرد. در این میان، ماینرها در نتیجه استخراج و اعتبارسنجی تراکنش های جاری بر این پروتکل، توکن LRC را به عنوان پاداش دریافت می کنند.
  16. پروتکل لوپرینگ از NFTهای مبتنی بر استانداردهای ERC-721 و ERC-1155 پشتیبانی می کند.
  17. این پروتکل به کمک فناوری Zk-Snark سعی دارد مشکل مقیاس پذیری اتریوم را برطرف کند. این فناوری در راه حل Zk-rollup نیز کاربرد دارد. بر این اساس، محاسبات سنگین بیرون از زنجیره اصلی انجام می شود و پس از آن به زنجیره اصلی انتقال می یابد و درنهایت تأیید می شود. امنیت تبادلات در این روش کاملاً حفظ می شود و تراکنش های بیشتر با هزینه کمتری در شبکه صورت می گیرد.
  18. Zkrollup از روش اثبات با دانش صفر استفاده می کند که قالبی کاملاً شناخته شده در حوزه رمزنگاری است.
  19. با توجه به آنچه بیان شد، می توان نتیجه گرفت که loopring یک صرافی نیست، بلکه تراکنش هایی را که در صرافی های ایجادشده بر اساس این استاندارد ارسال شده اند، به خارج از زنجیره اصلی انتقال می دهد و تراکنش ها را تأیید می کند. درنهایت نیز به کمک روش Zk-Rollup تراکنش ها را در صرافی ها تأیید و تسویه می کند.
  20. روش کار Ring-Matching در پروتکل این ارز دیجیتال به این صورت است که ابتدا تراکنش های دریافتی بررسی شده و با تطبیق دادن درخواست های منطبق با هم انجام می شوند؛ برای مثال اگر شخص A قصد فروش 1 واحد بیت کوین و دریافت 2 واحد اتریوم را داشته باشد و شخص B قصد فروش 2 واحد اتریوم و خرید 000/100 تتر را داشته باشد و شخص C قصد فروش 000/100 تتر و دریافت 1 واحد بیت کوین را داشته باشد، به کمک Ring-Maching و براساس درخواست کاربران و تطبیق سفارش های آن ها تراکنش ها صورت می گیرند.

  توجه: اگر هیچ تراکنشی منطبق با یکی از سفارش ها در رینگ (حلقه) وجود نداشته باشد، آن سفارش به رینگ دیگری منتقل می شود.

  مزایا و معایب ارز دیجیتال لوپرینگ

  مزایا

  1. به دلیل پتانسیل فنی بالایی که برای این پروژه تعریف شده است، خرید آن از بیشتر صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال انجام می شود.
  2. از آنجا که توکن LRC یک توکن ERC-20 است، کیف پول های معتبر فراوانی برای ذخیره این ارز دیجیتال وجود دارد که کاربران می توانند از میان آن ها مناسب ترین را انتخاب کنند.
  3. اگر صرافی هایی که براساس این پروتکل ایجاد شده اند، عملکرد خوبی نداشته باشند، توکن هایی که به عنوان مجوز برای ایجاد صرافی استیک کرده بودند، در میان کاربران توزیع می شود. این سیستم درواقع عملکرد خوب صرافی های ساخته شده بر این اساس را تضمین می کند.
  4. در راه حل Zk-Rollup از یک قالب رمزنگاری به نام اثبات با دانش صفر استفاده می شود. از آنجا که این قالب در عرصه رمزنگاری کاملاً مطرح است، افراد زیادی به آینده پروژه این ارز دیجیتال خوش بین هستند.
  5. دنیل ونگ از بنیان گذاران و مدیرعامل این پروژه، پیش از این در سمت مدیریت یک صرافی متمرکز فعال بوده است. همین موضوع سبب شد که وی به نقص های صرافی متمرکز آشنایی کامل داشته باشد و برای رفع آن ها تلاش کند.
  6. تراکنش ها به کمک پروتکل این ارز دیجیتال با هزینه کمتر و سرعت بیشتر انجام می شوند.
  7. مقیاس پذیری که از مشکلات اصلی شبکه اتریوم محسوب می شود، با استفاده از این پروتکل رفع شده است.
  8. با استفاده از این پروتکل امنیت داده ها بسیار افزایش می یابد.
  9. 20 درصد از کارمزدهای این پروتکل برای توسعه و به روزرسانی های مورد نیاز هزینه می شود. این موضوع می تواند نویدبخش پروژه ای پویا با کارایی روز باشد.پپ
  10. با سوزاندن 10 درصد از کارمزد این ارز دیجیتال و کاهش عرضه، نگرانی بابت تورم در این ارز دیجیتال وجود ندارد.

  معایب

  1. شاید ایراد این ارز دیجیتال این است که نوسانات قیمتی آن می تواند بسیار شدید باشد یا برای مدتی طولانی هیچ حرکت خاصی نکند؛ البته این موضوع یکی از ویژگی های بازار ارزهای دیجیتال است؛ با این حال برای خرید و سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال باید کاملاً آگاهانه عمل کرد و مدیریت سرمایه را فراموش نکرد.

  کاربردهای ارز دیجیتال لوپرینگ

  یکی از بدیهی ترین کاربردهای هر ارز دیجیتالی، خرید و فروش، یعنی ترید و کسب سود از اختلاف قیمتی این ارز دیجیتال است. یکی دیگر از کاربردهای توکن LRC، استیک کردن آن است تا بخشی از کارمزد پروتکل را کسب کند. افرادی که ارزهای دیجیتال را استیک می کنند، فارغ از افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال، در ازای کمکی که به شبکه می کنند، سودی را به دست می آورند. همچنین افرادی که قصد دارند صرافی غیرمتمرکزی براساس پروتکل این ارز دیجیتال راه اندازی کنند، می توانند با استیک کردن مقادیر بالایی از توکن LRC (000/250 یا 000/000/1 توکن) به هدف خود دست یابند. ماینرها با اعتبارسنجی و تأیید تراکنش ها، توکن LRC را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

  کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال لوپرینگ

  یکی از اولین کارهایی که در بدو ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید رمزارزها باید انجام داد، انتخاب یک کیف پول معتبر برای نگهداری و همچنین ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال است. در ادامه به این کیف پول ها اشاره شده است:

  کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

  یکی از بهترین گزینه های برای افرادی که دارایی بسیاری داشته یا قصد دارند از سرمایه خود در بازه بلندمدت نگهداری کنند، استفاده از کیف پول سخت افزاری لجر است. خوشبختانه این کیف پول معتبر از بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله ارز دیجیتال لوپرینگ پشتیبانی می کند.

  کیف پول نرم افزاری متامسک (Metamask)

  شاید اغراق نباشد اگر متامسک را که یکی از بهترین کیف پول های اتریوم است، فراتر از یک کیف پول ساده برای ذخیره ارزهای دیجیتال بنامیم. کاربران این کیف پول می توانند با قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز در ارتباط باشند. متامسک از رمزارز لوپلینگ نیز پشتیبانی می کند.

  کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)

  کسی که از کیف پول اتمیک استفاده می کند، می تواند یک آماتور بازار ارزهای دیجیتال باشد که اطلاعات چندانی از این بازار ندارد یا اینکه یک معامله گر حرفه ای باشد که به صورت تخصصی در بازار فعالیت دارد. درواقع اتمیک با رابط کاربری ساده و همچنین امکانات فوق العاده ای که دارد، می تواند کیف پولی مناسب برای هر کاربر باشد. خبر خوب اینکه کیف پول اتمیک از ارز دیجیتال لوپرینگ نیز پشتیبانی می کند.

  کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet)

  کیف پول تراست ولت به ویژه پس از حمایت صرافی بایننس از آن بسیار شناخته شد و از ارزهای دیجیتال بسیار بیشتری پشتیبانی کرد. امنیت و اعتبار این صرافی بسیاری از کاربران را جذب خود کرده است. دارندگان ارز دیجیتال Loopring نیز می توانند سرمایه خود را در این کیف پول نگهداری کنند.

  کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت (My Ether Wallet)

  از آنجا که توکن LRC یک توکن ERC-20 و ایجادشده روی شبکه اتریوم است، می توان ارز دیجیتال Loopring را در این کیف پول نگهداری و آن را ارسال یا دریافت کرد. نکته بسیار مهم درباره کیف پول ها این است که حتماً باید آن ها را از منابع معتبر دریافت کرد.

  خرید ارز دیجیتال لوپرینگ

  بهترین و امن ترین راه برای خرید ارزهای دیجیتال مختلف مراجعه به صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال است که آن ارز دیجیتال به خصوص را پشتیبانی می کنند. این ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنا نیست و اگر شما قصد دارید این ارز دیجیتال را بخرید، باید در یکی از صرافی های خارجی یا ایرانی که از ارز دیجیتال Loopring پشتیبانی می کند، ثبت نام کنید و این ارز دیجیتال را بخرید. در ادامه فرایند خرید این ارز دیجیتال از صرافی های ایرانی و خارجی به اختصار بیان شده است:

  خرید ارز دیجیتال لوپرینگ از صرافی ایرانی

  پیش از هرچیز باید بدانید که یادگیری فعالیت در یک صرافی ایرانی می تواند کار با بقیه صرافی های ایرانی را نیز برای شما ساده تر کند. معمولاً فرایند ثبت نام و خرید ارز دیجیتال در این صرافی ها بسیار شبیه هم است. برای خرید این ارز دیجیتال ابتدا یک صرافی ایرانی معتبر پیدا کرده و در آن ثبت نام کنید. برای اینکه محدودیتی در واریز، برداشت و خرید و فروش ندارید، بهتر است همان ابتدا مراحل احراز هویت را نیز انجام دهید. برای این کار باید اطلاعاتی مانند آدرس و دیگر اطلاعات هویتی خود را در اختیار صرافی قرار دهید. پس از ثبت نام نیز با شارژ حساب کاربری خود که به کمک کارت های بانکی انجام می شود، می توانید فرایند خرید ارز دیجیتال Loopring را به راحتی انجام دهید.

  در انتها نیز با جست وجوی ارز دیجیتال موردنظر خود (در اینجا لوپرینگ) و ورود به صفحه معاملاتی آن می توانید با توجه به سرمایه خود، حجم موردنظر و قیمتی را که قصد دارید صرافی برای شما خرید انجام دهد، وارد کرده و در انتها روی دکمه سبزرنگ Buy یا Buy Loopring (Loopring /LRC) کلیک کنید. حالا شما ارز دیجیتال Loopring را خریداری کرده اید. باید به این نکته توجه کرد که اگر بخواهید این رمزارز را نه با ریال (تومان) که با یک ارز دیجیتال مانند تتر خریداری کنید، باید باز هم در ابتدا به کمک حساب بانکی خود به اعتبارتان در صرافی اضافه کرده و سپس ارز دیجیتال تتر را خریداری کنید. در انتها نیز می توانید پس از جست وجوی این ارز دیجیتال و رفتن به صفحه معاملاتی آن، تتر را به عنوان ارز مقابل لوپرینگ در معامله خود انتخاب کنید.

  خرید ارز دیجیتال لوپرینگ از صرافی خارجی

  فعالان ایرانی بازار ارزهای دیجیتال گاهی مجبور می شوند به دلایل مختلف یک حساب کاربری در یک صرافی خارجی ایجاد کنند. با توجه به تحریم بودن کشورمان چنین کاربرانی به ابزارهای تغییردهنده IP مانند VPN یا VPS نیاز دارند تا به این ترتیب محدودیت ها را دور بزنند؛ با این حال برخی صرافی ها قوانین سختی را برای احراز هویت اعمال می کنند که کار را برای ما ایرانیان سخت تر می کند، اما در برخی صرافی ها به احراز هویت شما نیاز نیست و شما می توانید با کمی محدودیت فعالیت خود را در آنجا ادامه دهید.

  به هر حال برای خرید این ارز دیجیتال از یک صرافی خارجی، ابتدا باید در آن صرافی یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از آن به دلیل اینکه صرافی های خارجی معمولاً ارزهای فیات و به ویژه ریال را ساپورت نمی کنند، ناچارید ابتدا در یک صرافی ایرانی مقداری تتر یا ارز دیجیتال مناسب برای خرید این ارز دیجیتال را خریداری کنید و با انتقال آن به صرافی خارجی سرمایه لازم برای انجام معامله خود را به دست آورید. اکنون کافی است ارز دیجیتال Loopring را جست وجو کنید و وارد صفحه معاملاتی آن شوید و درنهایت با واردکردن حجم و قیمت موردنظرتان و کلیک روی گزینه سبزرنگ Buy Loopring معامله را انجام دهید.

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال لوپرینگ

  صرافی لوپرینگ (Loopring Exchange)

  این صرافی یکی از صرافی هایی است که می توانید ارز دیجیتال Loopring را در آن مبادله کنید. کاربران این صرافی برای خریداری توکن LRC به ارزهای دیجیتال USDC، اتریوم یا تتر نیاز دارند.

  صرافی کوینبیس (Coinbase Exchange)

  کوینبیس یک صرافی آمریکایی بسیار معتبر است که برای حفظ امنیت کاربران و با توجه به سیاست خود، خدماتش را به بسیاری از ملیت ها ارائه نمی دهد؛ با این حال اگر شما یکی از کاربران این صرافی هستید و قصد دارید ارز دیجیتال Loopring را خریداری کنید، باید در حساب معاملاتی خود در صرافی مقداری دلار آمریکا یا بیت کوین داشته باشید.

  صرافی کوکوین (Kucoin)

  صرافی بین المللی کوکوین یکی از صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال است که با حجم معاملاتی بالا و کارمزد مناسب از سوی بسیاری از معامله گران استفاده می شود. از آنجا که در حال حاضر برای فعالیت در این صرافی احراز هویت ضروری نیست، بسیاری از کاربران ایرانی حساب معاملاتی در آن ایجاد کرده اند. اگر شما هم یکی از این کاربران هستید، باید بدانید که اگر قصد خرید ارز دیجیتال لوپرینگ را دارید، به یکی از ارزهای دیجیتال تتر، بیت کوین یا اتریوم نیاز دارید.

  صرافی کوینکس (CoinEx)

  از دیگر صرافی های معتبر که می توان بدون احراز هویت معاملاتی را در آن انجام داد، صرافی کوینکس است. البته به دلیل وجود تحریم ها کاربران ایرانی ساکن کشور، باید از ابزار تغییردهنده IP استفاده کنند و بعد از ایجاد یک حساب کاربری، ارز دیجیتال لوپرینگ را خریداری کنند. باید توجه داشت که برای خرید این ارز از صرافی کوینکس به ارز دیجیتال تتر یا بیت کوین نیاز دارید.

  صرافی بایننس (Binance)

  صرافی بایننس با وجود اعمال محدودیت های فراوان هنوز هم یکی از صرافی های محبوب ارزهای دیجیتال است که کاربران آن می توانند ارز دیجیتال Loopring را به وسیله تتر، بیت کوین، BUSD، TRY و اتریوم خریداری کنند. البته اینها تنها صرافی هایی نیستند که امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال را برای کاربران خود فراهم کرده اند. هریک از کاربران صرافی های زیر نیز می توانند این ارز دیجیتال را در بازار اسپات خریداری کنند:

  همچنین کاربرانی که می خواهند معاملات Perpetual را داشته باشند، باید در یکی از صرافی های Binance، Huobi Global، Gate.io، OKEX، Delta Exchange، Apollox، Cointiger حساب کاربری ایجاد کنند. باید توجه داشت که انجام معاملات Perpetual در صرافی های ذکرشده به کمک استیبل کوین نیز صورت می گیرد.

  صرافی های ایرانی برای خرید ارز دیجیتال لوپرینگ

  • صرافی ایران بایننس (Iran Binance)
  • صرافی ارزجو (Arzjoo)
  • صرافی بیت برگ (Bitbarg)

  پروژه های ارز دیجیتال لوپرینگ

  Chainlink

  همکاری این ارز دیجیتال و چین لینک در زمینه اوراکل ها صورت گرفته است. اوراکل را می توان یک منبع اطلاعاتی در نظر گرفت که به منظور یک واسط میان قراردادهای هوشمند و منابع خارجی دیگر استفاده می شود.

  TokenMarket

  توکن مارکت پلتفرمی است که به شما اجازه می دهد یک فروشگاه آنلاین را به سادگی راه اندازی کنید و ارزهای فیات و همچنین ارزهای دیجیتال را در انواع روش های پرداختی خود در نظر بگیرید. شرکت توکن مارکت و لوپرینگ یک قرارداد همکاری را با هم امضا کرده اند تا به این ترتیب مبادلات صورت گرفته با سرعت و امنیت بالا در توکن مارکت انجام شود.

  Changelly

  پس از همکاری صرافی Changelly با پروتکل لوپرینگ خرید توکن LRC به راحتی و به کمک کارت های اعتباری کاربران و یورو و دلار انجام می شود.

  آینده ارز دیجیتال لوپرینگ

  احتمالاً تا کنون با قابلیت های پروتکل این ارز دیجیتال آشنا شده اید. با توجه به پتانسیل بالایی که این پروتکل در رفع مشکل اساسی شبکه بلاک چین اتریوم، یعنی مقیاس پذیری و کارمزد بالای تراکنش دارد، انتظار داشتن آینده ای روشن برای آن اصلاً خیال پردازی نیست. با این حال زمانی که درباره آینده یک ارز دیجیتال سخن گفته می شوید، باید آن ارز دیجیتال را از زوایای مختلف بررسی کرد و با علم به این موضوع که عوامل مختلف می توانند بر آینده یک ارز دیجیتال مؤثر باشند، بهترین تصمیم گیری را برای سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال در پیش گرفت.

  یکی از مواردی که می تواند بر آینده این ارز دیجیتال مؤثر باشد، وضعیت کلی این ارز دیجیتال است. این موضوع که ارزهای دیجیتال تا چه حد در میان مردم به مقبولیت رسیده اند و البته فناوری های آن ها تا چه حد در میان مردم و جامعه استفاده می شود، می تواند بر آینده ارزهای دیجیتال از جمله توکن LRC تأثیرگذار باشد. نکته دیگر درباره توسعه و به روزرسانی های این پروتکل این است که با توجه به همین مورد می توان این ارز دیجیتال را پروتکلی پویا دانست که با توجه به نیاز زمان خود تغییر می کند و بنابراین قدیمی و منسوخ نمی شود. از سوی دیگر، متخصصان حوزه رمزنگاری با بررسی پروتکل این ارز دیجیتال آینده خوبی را برای آن پیش بینی کرده اند. همچنین با توجه به روش Zk-rollup و برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری که در مقایسه با دیگر روش ها برای حل این مشکل از جایگاه و کارکرد بهتری برخوردار است، می توان گفت آینده این پروتکل روشن خواهد بود و درواقع می توان به آینده این ارز دیجیتال یعنی توکن LRC امیدوار بود.

  سوالات متداول

  بله، این ارز دیجیتال یا توکن LRC یک توکن ERC-20 است که روی شبکه بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

  کیف پول سخت افزاری لجر، کیف پول نرم افزاری متامسک، کیف پول نرم افزاری اتمیک، کیف پول نرم افزاری تراست ولت و کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت.

  این ارز دیجیتال را می توان پروتکلی دانست که برای رفع مشکلات شبکه به راه حل لایه دوم اتریوم پناه برده است. همچنین افراد به کمک پروتکل این ارز می توانند یک صرافی غیرمتمرکز ایجاد کنند.

  با بزرگ شدن جامعه فعالان ارزهای دیجیتال، نیاز به انجام تراکنش ها با سرعت بالاتر و در زمان پایین تر ضروری شده است. از دیگر مشکلات شبکه اتریوم کارمزد بالا برای انجام تراکنش های شبکه است. افرادی در زمان های مختلف سعی کردند به روش های متفاوت این مشکلات را رفع کنند که با بررسی های انجام شده می توان در میان پروژه های مختلف، امتیاز بیشتری را به پروتکل لوپرینگ داد. در این مطلب سعی کردیم پروتکل این ارز دیجیتال و توکن LRC را بررسی کنیم تا شما بتوانید به درستی تصمیم بگیرید که آیا باید روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید یا نه. البته اگر تنها قصد آشنایی با این ارز دیجیتال را داشته باشید نیز این مقاله اطلاعات خوبی به شما ارائه می دهد.