نمودار لحظه ای ارز دیجیتال KNC

معرفی ارز دیجیتال KNC

تنها روش مبادله ارزهای دیجیتال استفاده از صرافی های آنلاین است. دو نوع صرافی متمرکز و غیرمتمرکز برای تبادل ارزهای دیجیتال وجود دارد. در صرافی های متمرکز شخص یا گروهی مبادلات کاربران را مدیریت می کنند و برای اینکه مبادلات انجام شود، باید شخص ثالث اطلاعات دو طرف معامله را تأیید کند.

فهرست []

  در صرافی های غیرمتمرکز دو طرف معامله بدون واسطه ارز دیجیتال خود را مبادله می کنند. یکی از صرافی های غیرمتمرکز شناخته شده در فضای بلاک چین، کایبر نتورک (Kyber Network) است که ارز دیجیتال مخصوص خود به نام KNC را دارد که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم.

  ارز دیجیتال KNC چیست؟

  در زمان نوشتن این مطلب، این ارز دیجیتال با ارزش بازار حدوداً 333 میلیون دلاری در رتبه 104 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. کل عرضه توکن KNC 177,809,350 است که تمامی آن در حال حاضر در بازار در گردش است. این ارز دیجیتال در 28 جولای 2020 با قیمت 1.4078 عرضه شد و در 28 آوریل 2022 قیمت آن به 5.72 دلار رسید که بالاترین قیمت ثبت شده برای این ارز است. پس از این تاریخ روند نزولی قیمت این توکن آغاز شد و به 1.13 دلار رسید که کمترین قیمت آن است.

  این ارز دیجیتال را نمی توان استخراج کرد و تنها به نهادهای رزرو، مشارکت کنندگان رزرو، مدیران رزرو و اپراتور شبکه کایبر داده می شود.

  معرفی شبکه کایبر نتورک

  شبکه کایبر نتورک درواقع یک صرافی غیرمتمرکز است که روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. در این صرافی امکان تبادل همتا به همتای توکن های رمزنگاری شده وجود دارد و کاربران تنها با ارائه آدرس کیف پول خود، بدون اینکه هویتشان را افشا کنند، می توانند به مبادله ارزهای دیجیتال بپردازند. توسعه دهندگان این شبکه به صورتی الگوریتم این شبکه را طراحی کردند که تضمین کند مبادلات تا حد امکان ارزان و سریع باشند.

  برخلاف بسیاری از شبکه های بلاک چین که در آن ها برای پرداخت هزینه تنها باید از ارز اختصاصی خودشان استفاده کرد، در شبکه کایبر نتورک شما می توانید از هر ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید. شبکه کایبر با توجه به ویژگی غیرمتمرکز خود با قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز که بخش مهمی از بلاک چین هستند، بیشتر سازگار است؛ به همین دلیل در میان کاربران محبوبیت بیشتری دارد.

  با وجود الگوریتم این صرافی غیرمتمرکز به راحتی امکان توسعه و ادغام آن با سایر برنامه های مبتنی بر بلاک چین وجود دارد. در این صرافی دفتر مرکزی وجود ندارد و درنتیجه مبادلات کاربران در جایی ثبت نمی شود. کاربران با خرید ارز دیجیتال KNC امکان شرکت در تصمیم گیری مدیریت شبکه کایبر نتورک را دارند.

  تیم پروژه ارز دیجیتال KNC

  لوی لو (Loi Luu)، ویکتور ترن (Victor Tran) یارون ولنر (Yaron Velner) توسعه دهندگان توکن ارز دیجیتال مذکور ابتدا شبکه کایبر نتورک را در سال 2017 ایجاد کردند و در سال 2017 تعداد 226 میلیون توکن KNC را به صورت ICO فروختند. سپس آن ها در 28 جولای سال 2021 ارز دیجیتال اختصاصی خود با نماد KNC را در صرافی های آنلاین عرضه کردند. هدف آن ها ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز بود که کاربران در آن بتوانند به صورت آنی و با کمترین هزینه به خرید و فروش در بازار کریپتوکارنسی بپردازند.

  در حال حاضر دفتر شرکت کایبر نتورک در شهر سنگاپور است و لوی لو و ویکتور ترن هنوز نیز به عنوان مدیر در این شرکت مشغول به کار هستند، ولی یارون ولنر در سال 2019 قبل از عرضه توکن KNC از این شرکت کنار رفت و البته هنوز به عنوان مشاور با مدیران این شرکت همکاری می کند.

  ویژگی های کلیدی شبکه ارز دیجیتال KNC

  • استفاده از پرداخت یکجا (pay fees) به جای دفترچه سفارش مرکزی (central order book)

  سرعت انجام معاملات در این حالت بیشتر می شود و امکان دست کاری روند بازار کاهش می یابد. همچنین معاملات در فضای ایمن تری انجام می شود.

  • استفاده از کارمزد LP پویا

  زمانی که بازار بی ثبات است، میزان کارمزد معاملات افزایش می یابد؛ درحالی که در یک بازار کم نوسان کارمزد کمتر می شود که هدف از این موضوع تشویق بازار به تعادل است.

  • حل مشکل نقدینگی صرافی های غیرمتمرکز

  شبکه کایبر نقدینگی را از توکن های دیجیتال مختلف جمع آوری و ذخایر جدید ایجاد می کند.

  مزایای شبکه ارز دیجیتال KNC

  مزایای شبکه کایبر نتورک به شرح زیر است:

  • رابط کاربری گرافیکی بسیار مناسب: کاربران به راحتی می توانند از خدمات مختلف این شبکه استفاده کنند.
  • کارمزد کمتر در مقایسه با صرافی های متمرکز
  • سرعت انجام در تراکنش در شبکه کایبر نتورک بالاتر است.
  • امکان پرداخت هزینه ها با هر ارز دیجیتالی
  • نیاز نداشتن به ایجاد حساب کاربری و احراز هویت

  آینده توکن KNC چگونه است؟

  آینده این ارز دیجیتال به میزان محبوبیت و پذیرش شبکه کایبر نتورک بستگی دارد. اگر تعداد کاربران این صرافی غیرمتمرکز در آینده افزایش یابد، قیمت این ارز نیز رشد خوبی خواهد کرد؛ البته برای تعیین قیمت این رمزارز باید به عوامل دیگر نیز توجه کنید.

  کیف پول های مناسب ارز KNC

  توکن KNC روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود؛ درنتیجه در تمام کیف پول های که با اتریوم سازگار هستند، شما می توانید این توکن را نگهداری کنید. دو نوع کیف پول سرد و گرم برای نگهداری این ارز وجود دارد. کیف پول های ترزور و لجر جز کیف پول هایی سرد هستند که برای نگهداری KNC مناسب اند.

  این کیف پول ها یک بخش سخت افزاری دارند که شما باید آن را خریداری کنید. در این بخش کلیدهای خصوصی و عمومی شما وجود دارد. برای استفاده از این دو کیف پول باید بخش سخت افزاری آن را به یک برنامه متصل کنید که روی کامپیوتر و گوشی نصب می شود. امنیت این نوع کیف پول ها از کیف پول های گرم بسیار بالاتر است.

  کیف پول های گرم تراست والت، انجین، اتمیک و سیف پل نیز برای نگهداری ارزهای دیجیتال وجود دارد. برای استفاده از این کیف پول ها نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید که البته میزان امنیت آن ها نیز کمتر است. این کیف پول ها هم روی گوشی های هوشمند و هم کامپیوتر نصب می شوند. البته شما می توانید ارز KNC خود را در کیف پول های خود صرافی ها نیز نگهداری کنید.

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال KNC

  صرافی های متعددی وجود دارند که شما می توانید از آن ها ارز مذکور را خریداری کنید:

  1. صرافی بایننس (Binance)

  2. صرافی کوکوین (Kucoin)

  3. صرافی اف تی اکس (Ftx)

  4. صرافی کوین بیس (coinbase)

  5. صرافی بیت هامب (Bithumb)

  6. صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

  7. صرافی گیت دات آی او (Gate.io)

  خرید ارز KNC

  تنها روش برای خرید ارزهای دیجیتال صرافی های آنلاین هستند. برای خرید ارزهای دیجیتال از این صرافی ها در گام اول باید حساب کاربری ایجاد کنید و مراحل احراز هویت را انجام دهید. بعد از ارسال مدارک و تأیید هویت توسط پشتیبانان صرافی امکان خرید این ارز را دارید.

  برای خرید ارز از صرافی های خارجی در گام اول باید از صرافی های داخلی تتر خریداری کنید. با استفاده از درگاه مستقیم بانکی می توانید در صرافی های داخلی تتر بخرید. سپس تتر را به کیف پول ها صرافی خارجی که این توکن ارائه می دهد، منتقل کنید و ارز KNC بخرید.

  سخن پایانی

  شبکه کایبر نتورک یک صرافی غیرمتمرکز است که با ارائه ابزار مختلف توانسته نظر تریدرهای مختلفی را از سراسر جهان به خود جلب کند. میزان کارمزد در این صرافی در مقایسه با صرافی های متمرکز بسیار کمتر و معاملات نیز به صورت آنی بدون حضور شخص ثالث انجام می شود. کایبر سواپ KyberSwap اپلیکیشن کاربردی این شبکه است که شما برای مبادلات ارز و دارایی های رمزنگاری شده خود می توانید از آن استفاده کنید. باید بدانید موفقیت این شبکه به عوامل مختلفی از جمله پذیرش عمومی مردم بستگی دارد.

  پرسش های متداول

  1- ارز دیجیتال KNC را از کجا بخریم؟

  می توانید این ارز دیجیتال را از صرافی های معتبر بین المللی مانند بایننس، بیت گت و کوین تایگر خریداری کنید. برای خرید از این صرافی ها باید ابتدا در آن ها حساب کاربری بسازید.

  2- KNC را کجا می توانیم بفروشیم؟

  می توانید ارزهای خود را به صرافی های بایننس، بیت گت و کوین تایگر بفروشید.

  3- آینده شبکه کایبر نتورک چگونه است؟

  یکی از بزرگ ترین مشکلات تمامی صرافی های غیرمتمرکز نقدینگی است که اگر توسعه دهندگان کایبر نتورک این مشکل را برطرف کنند، احتمالاً رشد خوبی خواهند کرد.