آیا با سرمایه گذاری در بورس می توان ثروتمند شد؟

همیشه این داستان چند طرف دارد که یکی این است که یکی خودتان هستید، یکی شرایط بورس است و یکی سرمایه‌ای که وارد بورس می‌کنید، هست. هر کدام از این‌ها تاثیر گذار هستند و من اگر خودم معاملات خوبی انجام بدهم، خب یک پایه موفقیت را دارم، اگر سرمایه‌ای که وارد بورس می‌کنم سرمایه زیادی باشد، عملا می‌توانم به سود بیشتری دستیابی پیدا کنم.

ولی اگر شما می‌خواهید بدانید که چه قدر در بورس می‌توانید بدست بیاورید، این عدد یادتان باشد در یک بازه پنج ساله به طور متوسط سالانه می‌توانید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد درصد سود کنید.

این مطلب را حتما بخوانید:  اشتباه پس انداز نکن!

البته بازارهای مالی دیگری هم هستند که با ریسک بیشتری سود بیشتری را هم می‌توانید دریافت کنید و زمانی که حرفه‌ای شدید می‌توانید بازارهای مالیتان را هم تغییر دهید و یا در بورس در بازارهای با ریسک بالاتر و نوسانات بیشتر شرکت کنید.

در مجموع عدد ۳۰ تا ۵۰ درصد در سال در یک بازه پنج ساله یعنی ممکن است یک سال ۱۰ درصد سود کنم در سال بعدش ۸۰ درصد سود کنم و سال بعدش اصلا منفی ۱۰ درصد و یا سال بعدش ۱۰۰ درصد سود و پولم دو برابر شود.

این مطلب را حتما بخوانید:  شناخت انواع معامله گران

در واقع بورس یک عدم یک نواختی دارد و عدم یک نواختی را اگر تقسیمش کنیم در یک بازه پنج ساله بین ۳۰ تا ۵۰ درصد می‌توان سود کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات: ۳ / ۵. تعداد امتیاز: ۴

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *