چقدر از درآمدمان را پس انداز کنیم؟

یک سوال مطرح می‌شه که چه قدر از درآمدمان را پس انداز کنیم حالا در بورس سرمایه گذاری کنیم یا چیزی شبیه به همین؟

یک جمله‌ای وارن بافت دارد که می‌گوید:

نگویید چه قدر از درآمدم را سرمایه گذاری کنم، اول حقوق که گرفتید میزان لازم پس انداز سرمایه گذاری را کنار بگذارید و هر چه قدر که ماند برید با آن زندگی کنید.

این جمله، جمله جالبی است ما اگر انضباط مالی داشته باشیم و یک برنامه ریزی بلند مدت برای امور مالی زندگیمان کرده باشیم مخصوصا در سنین جوانی یعنی دهه ۲۰ یا ۳۰ باشیم، تقریبا می‌توانیم پیش بینی کنیم که فرض کن من به ماهی مثلا پانصد هزار تومان یا یک میلیون تومان پسند انداز احتیاج دارم حالا اگر حقوق بنده پنج میلیون تومان است آن مبلغ پس انداز مورد نظرم را برای سرمایه گذاری کنار می‌گذارم و با چهار میلیون تومان زندگی می‌کنم، اگر بیشتر احتیاج دارم پس باید بیشتر کار یا درآمد ایجاد کنم. پس ما باید حداقل میزان پس اندازمان را باید مشخص کنیم و آن را کنار بگذاریم و حالا اتفاقات غیر منتظره را حذف می‌کنم اما اگر این‌ها را کنار بگذاریم، می‌توانیم پس اندازمان را داشته باشیم به سراغ تنظیم مخارجمان برویم. اما از آن طرف سعی کنیم درآمدمان را بالاتر ببریم و اگر توانستید از آن حداقل پس اندازی که در نظر گرفتید کنید بیشتر به شکل دارایی پس انداز کنید حالا به عنوان سهام، املاک یا طلا. لذا پس انداز از دید بنده بسیار واجب است و اصل اولویت و قبل از مخارج خود ما هم باید باشد و چیزی که مرسوم است می‌گوید حداقل ۱۰ درصد از درآمدتان را پس انداز کنید اما من جمله وارن بافت را بیشتر دوست دارم.

این مطلب را حتما بخوانید:  ۱۰ شاه کلید بزرگان بورس

این مطلب را حتما بخوانید:  تفاوت بین تحلیل تکنیکال و بنیادی چیست؟

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

۱/۵ (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.