در این روزها کسی نمی تواند بلاک چین و متاورس را نادیده بگیرد. افراد در سراسر جهان با استقبال از این دنیاهای مجازی احتمالاً آینده روشنی برای آن رقم خواهند زد. البته توسعه دهندگان نیز بیکار نیستند و ما همیشه شاهد متاورس و بازی های جالبی بوده و هستیم که بیشتر آن ها بسیار سریع در میان کاربران شناخته شده و به محبوبیت می رسند.

فهرست []

  بازی کوین انجین چیست؟

  بازی کوین انجین یکی از پلتفرم هایی است که در حوزه متاورس و بازی های بلاک چینی فعالیت زیادی دارد و به طرق مختلف سعی می کند به کاربرانی که در دسته های مختلف (از گیمر گرفته تا توسعه دهنده) قرار گرفته اند کمک کند.

  البته انجین بازی نیست و پلتفرمی است که بستری را برای بازی های مختلف و دیگر کاربردها فراهم کرده است. افرادی که قصد ورود و انتقال به سمت بلاک چین را داشته باشند، می توانند کسب و کار خود را در این پلتفرم با بلاک چین و NFT ترکیب کنند. در ادامه این پروژه را به صورت کامل معرفی کرده و پلتفرم آن را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.

  معرفی تیم سازنده بازی کوین انجین

  زمانی که متاورس ها هنوز ساخته نشده بودند و مفهومی غریب بودند، توسعه دهندگان بازی کوین انجین در حال فکرکردن و ساخت زیرساختی برای متاورس ها و بازی های بلاک چینی بودند. حتماً می دانید که شبکه اتریوم، استانداردهای مختلفی از جمله ERC-20، ERC-721 و ERC-1155 را دارد. برای ایجاد توکن های NFT که منحصر به فرد هستند، از استاندارد ERC-721 کمک گرفته می شود. قراردادهای هوشمند معمولی نیز به کمک استاندارد ERC-20 ساخته می شوند، اما زمانی را در نظر بگیرید که در پروژه ای هم به استاندارد ERC-20 نیاز دارید و هم استاندارد ERC-721 می تواند به شما کمک کند.

  برای درک بهتر این موضوع می توان پروژه ای را در نظر گرفت که در آن هم به NFT نیاز باشد که می تواند اسلحه ای خاص در بازی یا هر چیز دیگری باشد و هم به توکن های معمولی که مثلاً به عنوان پول رایج در پلتفرم استفاده می شوند. اینجا همان نقطه ای است که استاندارد ERC-1155 به کمک توسعه دهندگان بازی ها و متاورس ها آمده است. سازندگان بازی کوین انجین این استاندارد کاربردی یعنی ERC-1155 را به وجود آوردند. در ادامه این دو شخص را معرفی خواهیم کرد.

  • ماکسیم بلاگوف (Maxim Blagov)

  ماکسیم بلاگوف به عنوان مدیرعامل در این پروژه همکاری دارد و نقش بسزایی در پیشرفت آن داشته است.

  • ویتک رادومسکی (Radomski)

  رادومسکی شخصی بود که پس از آشنایی با بیت کوین بسیار به آن علاقه مند شد، اما پس از آن با شناختن شبکه اتریوم و قراردادهای هوشمند بیشتر جذب این پروژه شد؛ به طوری که افراد شرکت را که پیش از این بر پایه بلاک چین نبود، متقاعد کرد پروژه بلاک چین شرکت خودشان را ایجاد کنند؛ البته جز ماکسیم بلاگوف و ویتک رادومسکی افراد دیگری نیز در این پروژه همکاری داشتند که نام آن ها در ادامه آمده است: Caleb Applegate، Ilija Rolovic، Alex Solomon، Bryana Kortendick، Charu Sethi، Simon Kertonegoro.

  مخاطبان بازی کوین انجین

  • گیمرها

  اگر شما به بازی های کامپیوتری و ویدئویی علاقه مند باشید، می توانید با بازی هایی که در این پلتفرم قرار گرفته اند، علاوه بر لذت بردن از زمان خود، درآمدی نیز داشته باشید. شیوه کار به این صورت است که شما بازی ها را انجام می دهید و با کسب امتیاز و دریافت توکن ها می توانید آن ها را در مارکت به فروش برسانید و به این ترتیب درآمد داشته باشید.

  • توسعه دهندگان

  اگر شما جزء افراد خلاقی باشید که به طراحی علاقه مند هستند، می توانید با ایجاد توکن های معمولی و NFT در این پلتفرم و لیست کردن آن ها در بخش فروشگاه (Market Place) پلتفرم به درآمد برسید. امکان استفاده از ابزارهایی که در پلتفرم قرار گرفته اند، برای توسعه دهندگان وجود دارد تا به این ترتیب بتوانند پروژه های خود را با NFT و بلاک چین ادغام کنند.

  • صاحبان مشاغل

  اگر شما یک بازی رایانه ای مستقل از بلاک چین داشته باشید که طرفداران زیادی دارد و تصمیم بگیرید این بازی را با دنیای بلاک چین و NFT ها منطبق کنید، پلتفرم بازی کوین انجین همان جایی است که باید به آن مراجعه کنید. البته این موضوع تنها به بازی محدود نمی شود و افراد، شرکت ها، وب سایت ها و… نیز می توانند برای گسترش شغل خود به این پلتفرم مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده کنند.

  آموزش بازی کوین انجین

  این پلتفرم بازی سازی با امکانات فوق العاده ای که دارد بخش بزرگی از کاربران را جذب خود کرده است. در حال حاضر، بیش از 18 میلیون کاربر از بازی کوین انجین استفاده می کنند. با توجه به امکان ساخت NFT و توکن در این پلتفرم و ادغام آن ها با برنامه ها و بازی های مختلف، این میزان از استقبال اصلاً عجیب نیست.

  با اضافه شدن افینیتی (Efinity) به انجین که به تازگی صورت گرفته، استقبال از این پلتفرم بیشتر نیز شده است. افینیتی یک شبکه بلاک چین است که توسط تیم پروژه بازی کوین انجین طراحی و ارائه شد. افینیتی شبکه لایه دوم پولکادات است؛ به زبان ساده می توان گفت افینیتی یک شبکه مستقل است، اما از قدرت محاسباتی شبکه مرکزی (پولکادات) استفاده می کند. توانایی ارتباطات میان زنجیره ای برای NFT ها به کمک افینیتی فراهم شده است؛ از این رو بسیاری این شبکه را به عنوان اینترنت NFT ها می شناسند. افینیتی درواقع راهکاری بود که تیم پروژه برای رفع مشکل مقیاس پذیری ارائه داد که یک راهکار لایه دومی (مثل شبکه لایتنینگ بیت کوین) به شمار می آید.

  در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها، برخی از آن ها نه در شبکه اصلی که در یک لایه دیگر انجام می شوند و نتیجه تراکنش برای ثبت شدن به شبکه اصلی ارسال می شود. درواقع شبکه اصلی و شبکه لایه دوم با هم ارتباط دارند، اما به دلیل ازدحام زیاد و با هدف سرعت بخشیدن به تراکنش ها که سبب کاهش هزینه کارمزد نیز می شود، برخی تراکنش ها در لایه دوم شبکه اصلی انجام می شوند.

  از دیگر اقدامات این تیم برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها جامپ نت (JUMPNET) است. تراکنش ها در شبکه بلاک چین اتریوم بسیار پرهزینه هستند؛ درنتیجه جامپ نت (Jumpnet) به عنوان ورژن خصوصی از بلاک چین شبکه اتریوم عمل خواهد کرد که کارمزد تراکنش ها در آن حذف شده است.

  انجین برای اشخاص

  کاربردهای مختلفی برای کاربران عادی در پلتفرم بازی کوین انجین نهادینه شده است، اما پیش از هر چیز شما باید کیف پول انجین را روی گوشی موبایل خود نصب کنید. برای این کار با کلیک روی زبانه Individuals و سپس Google Play یا App Store (با توجه به سیستم عامل گوشی هوشمندتان) به لینک مناسب برای دانلود کیف پول انجین دسترسی خواهید داشت.

  پس از نصب کیف پول، بارکد آمده شده در این صفحه (صفحه اصلی پلتفرم و بخش Individuals) را از طریق برنامه کیف پول اسکن کنید؛ به این ترتیب شما صاحب یک توکن Enjin خواهید شد. در کیف پول انجین بخش بارکدخوان وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

  همان طور که گفته شد، یکی از راه هایی که می تواند در کسب درآمد از پلتفرم انجین به شما کمک کند، انجام بازی های موجود در این پلتفرم است. شما با توجه به بازی خود و کسب امتیازات بالا می توانید توکن های مخصوص بازی یا حتی توکن Enjin را دریافت کنید. پس از دریافت توکن ها می توانید آن ها را بفروشید یا ذوب کنید و از این طریق به درآمد برسید. برای مشاهده لیست بازی های موجود در این پلتفرم روی گزینه Play Now کلیک کنید. در بخش های بعدی چند بازی موجود در این قسمت از پلتفرم را معرفی خواهیم کرد.در بخش قبلی هم توضیح دادیم که اگر حین انجام بازی بتوانید توکن هایی را به دست آورید، می توانید با فروش آن ها به درآمد برسید. همچنین امکان جمع آوری توکن های خاص برای کاربران فراهم شده است که انجام این کارها با مراجعه به بخش بازار پلتفرم و جست وجوی آن مهیا شده است. برای این کار روی گزینه Explore the Marketplace کلیک کنید تا بتوانید تعداد انبوهی از NFT های مختلف را مشاهده کنید و در صورت نیاز خریداری کرده یا حتی توکن های خود را بفروشید.

  انجین برای کسب و کارها

  ابتدا با کلیک روی زبانه Businesses در نوار بالایی و سپس ثبت نام از طریق لینک Sign UP که در شکل نیز مشخص شده است، باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. پس از ثبت نام و ورود به حساب کاربری تان به صفحه ای هدایت می شوید که امکان ایجاد NFT را برای شما فراهم کرده است. در بخش ساخت NFT این مطلب را کاملاً بیان کردیم. با ساخت NFT و دادن ویژگی و کاربرد به آن ها (برای مثال تخفیف یا هر مورد دیگری) این NFT ها را ارزشمند کرده و درنتیجه کاربران با دیدن آن ها تصمیم به خریدشان خواهند گرفت.

  می توانید کدهای QR مربوط به NFT هایی را که ایجاد کردید، در جاهای مختلف به صورت آنلاین و حتی آفلاین قرار دهید تا به این ترتیب خود را به کاربران جدید معرفی و کاربران فعلی خود را حفظ کنید. درنهایت می توانید مانند یک توسعه دهنده (Developer) NFT ها را با برنامه ها، بازی ها و حتی وب سایت خود ادغام کنید که برای این کار می توانید از لینکی که در این بخش تعبیه شده است، استفاده کنید.

  می توانید NFT های خود را از طریق کیف پول Enjin یا پلتفرم خودتان و حتی در حین بازی معامله کنید. زمانی که این NFT ها در میان کاربران خرید و فروش شوند، درآمدی برای شما در نظر گرفته می شود. برای آشنایی با بازار انجین می توانید روی گزینه Explore Marketplace که در شکل نیز مشخص شده است، کلیک کنید.

  انجین برای توسعه دهندگان

  در گام اول باید کیف پول انجین را روی موبایل خود نصب کنید. برای این کار باید ابتدا پس از کلیک روی زبانه Developers به معنای توسعه دهندگان، با توجه به گوشی تلفن همراه خود، نسخه سازگار با موبایلتان را دانلود کنید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، امکان دانلود این کیف پول در نسخه های اندروید و IOS وجود دارد. اگر گوشی موبایل شما اندرویدی باشد، باید روی آیکون گوگل پلی (Google Play) کلیک کنید و اگر گوشی آیفون داشته باشید، می توانید با کلیک روی آیکون App Store کیف پول انجین را دانلود کنید.

  پس از نصب کیف پول باید یک حساب کاربری در پلتفرم برای خود ایجاد کنید. شیوه کار بسیار ساده است، کافی است به پلتفرم مراجعه کرده و پس از کلیک بر روی Create Account یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. برای این کار باید نام، آدرس ایمیل و رمز عبور برای خود انتخاب کنید.

  حالا می توانید از یک API قدرتمند که مبتنی بر GraphQL است، برای اهداف مختلف از جمله ادغام NFT ها با وب سایت ، بازی و برنامه های خود استفاده کنید، اما اگر نمی دانید API و GraphQL چیستند، این بخش را به دقت مطالعه کنید. حتماً برای شما هم پیش آمده که یک خرید اینترنتی داشته یا حتی در صرافی های ایرانی ارز دیجیتال قصد واریز پول را داشته باشید.

  برای ارائه خدمات مختلف مثلاً خدمات بانکی از طریق وب سایت ها، نیاز است سرور سایت ها با هم در ارتباط باشند که API این کار را برای وب سایت ها انجام می دهد، اما API همواره با ایرادهایی همراه بوده است که GraphQL برای رفع همین مشکلات به وجود آمد و امروزه به صورت متن باز در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته است. درواقع GrapgQL ساختاری جدید برای API ها به حساب می آید.

  همان طور که می دانید یکی از مهم ترین کاربردهای Enjin فراهم کردن بستری برای برنامه های مختلف است که بر بستر بلاک چین نیستند و قصد کوچ به این بخش را دارند. Enjin با فراهم کردن ابزارهای مختلف برای توسعه دهندگان و کسب و کارها، همچون کیت های SDK که ابزاری برای توسعه نرم افزار هستند، این موقعیت را برای آن ها فراهم می کند که بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند.

  برای این کار پس از ایجاد حساب کاربری روی گزینه آبی رنگ Playground کلیک کنید تا به صفحه ای منتقل شوید که بتوانید از بستر فراهم شده برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

  اگر برای طراحی کارهای خود ایده خاصی ندارید، می توانید با مراجعه به ویترین بازی کوین انجین (Showcase) پروژه ها و بازی های افراد دیگر را بررسی کنید و از آن ها ایده بگیرید. در این بخش شما شاهد تعداد زیادی از پروژه ها در زمینه های مختلف خواهید بود که می توانید با توجه به نیاز خود، بخش موردنظرتان را بررسی کنید.

  وبلاگ (Blog)

  با کلیک روی زبانه Blog می توانید آخرین اخبار، آموزش های منتشرشده و مرتبط با پروژه، آخرین به روزرسانی ها و اطلاعات این چنینی را دریافت کنید. مطالعه و بررسی این بخش از پلتفرم نقش مؤثری در افزایش اطلاعات شما در این باره خواهد داشت؛ پس از بخش Blog غافل نشوید.

  درباره کوین انجین (Aout)

  وقتی روی زبانه About از نوار بالایی در صفحه اصلی پلتفرم بازی کوین انجین کلیک کنید، اطلاعاتی درباره پروژه، همکاری ها و تیم آن را دریافت می کنید؛ پس اگر دوست دارید این پروژه و پلتفرم آن و البته تیم قدرتمند بازی کوین انجین را بشناسید، به این بخش مراجعه کنید.

  با مطالعه بخش About می توانید دیدگاه بهتری به این پروژه و آینده آن داشته باشید که با توجه به تیم بسیار قوی، اهداف کاربردی و کیفیت بالای این پروژه و البته همکاری هایی که با شرکت های شناخته شده دارد، می توان با درصد بالایی احتمال داد که این پروژه در آینده موفق باشد.

  ساخت NFT، فروش و ذوب کردن آن در بازی کوین انجین

  برای کسب درآمد از پلتفرم بازی کوین انجین به کیف پول مخصوص این پروژه نیاز خواهید داشت تا به این ترتیب بتوانید NFT هایی را که در پلتفرم ساخته اید به کیف پول انتقال دهید و در آنجا عملیات موردنظرتان از جمله فروش، ذوب کردن (Melt)، ارسال و انتشار را انجام دهید. در ادامه ایجاد و فروش NFT در پلتفرم و سپس فروش آن را شرح خواهیم داد.

  همان طور که گفته شد در گام اول باید کیف پول انجین را روی گوشی موبایل خود نصب کنید. بر روی پلتفرم Enjin با ایجاد حساب کاربری که بسیار ساده است می توانید کار ایجاد NFT را دنبال کنید.

  با کلیک روی گزینه Get Started در صفحه اصلی پلتفرم، صفحه ای پیش روی شما قرار می گیرد. اگر پیش از این برای خود حساب کاربری داشته اید، می توانید با واردکردن ایمیل و رمز عبور خود و درنهایت کلیک روی گزینه Login وارد پلتفرم شوید و از امکانات آن استفاده کنید، ولی چنانچه این اولین بار است که به پلتفرم مراجعه می کنید و حساب کاربری ندارید، باید ابتدا با کلیک روی گزینه Don’t have an account به معنای آنکه حساب کاربری ندارید، کلیک کنید تا بتوانید در صفحه ای که به شما نشان داده خواهد شد، ثبت نام کنید.

  حال می توانید با واردکردن نام، آدرس ایمیل و انتخاب یک رمز عبور برای خود و البته فعال کردن تیک اینکه شما یک ربات نیستید (Im not a robot) و درنهایت کلیک روی گزینه SIGN UP کار ساخت حساب کاربری خود را به پایان برسانید. البته پس از ایجاد حساب کاربری ایمیلی حاوی کد فعال سازی برای شما ارسال می شود که با کلیک روی گزینه Verification کار به انتها رسیده و شما می توانید در پلتفرم محبوب انجین، شروع به فعالیت کنید.

  پس از ورود به پلتفرم چنین صفحه ای پیش روی شما قرار می گیرد که از طریق آن امکان ساخت آیتم برای کاربران فراهم شده است. در این مرحله باید بر روی گزینه Create Project که در تصویر نیز مشخص شده است کلیک کنید تا به این ترتیب یک از مراحل ساخت آیتم را به پایان رسانده باشید.

  سپس در کادر Project Name یک نام برای پروژه خود انتخاب کنید و در کادر دوم که Project Discription است، توضیحاتی درباره پروژه ای که قصد ایجاد آن را دارید وارد کنید. برای بخش نام شما مجاز هستید حداکثر 30 کاراکتر و برای بخش توضیحات حداکثر 1024 کاراکتر را وارد کنید، اما در سمت راست و با کلیک روی گزینه Upload Image تصویری را برای پروژه انتخاب و آپلود کنید و درنهایت روی گزینه آبی رنگ در پایین، سمت راست صفحه (SAVE CHANGES) کلیک کنید تا تغییراتی که ایجاد کردید، ذخیره شوند.

  با اتصال پلتفرم به کیف پول می توانید آیتم های ساخته شده را به کیف پول انتقال دهید و اقدام به فروش، ذوب کردن و دیگر اقدامات روی آن ها کنید و به این ترتیب به درآمد برسید. با کلیک روی لینک View Enjinx نیز آیتم ایجادشده خود را در مارکت مشاهده خواهید کرد.

  کیف پول انجین را روی گوشی موبایل خود نصب کنید تا بتوانید دارایی های دیجیتال و NFT را در بازی ها و برنامه های مختلف بلاک چین جابه جا کنید. با اتصال کیف پول به پلتفرم دارایی ها در بخش ASSETS در کیف پول مشاهده می شود. شما می توانید با کلیک روی علامت سه نقطه در سمت راست آیتم موردنظر به عملیاتی که می توانید روی آیتم ها انجام دهید، دسترسی داشته باشید.

  همان طور که در شکل می بینید، امکان ارسال (Send)، ذوب کردن (Melt)، فروش (Sell)، جزئیات و به اشتراک گذاری آیتم برای کاربران فراهم شده است. قصد ما این است که دارایی خود را که در پلتفرم ایجاد و به کیف پول ارسال کرده بودیم، بفروشیم و از این طریق درآمدی برای خود داشته باشیم؛ پس با کلیک روی گزینه Sell Item به مراحل فروش آیتم ایجادشده هدایت خواهیم شد.

  در این مرحله، باید قیمتی را برحسب توکن انجین برای آیتمی که قصد فروش آن را داریم، تعیین کنیم. قیمت موردنظر خود را در کادر Price Per Item وارد کنید. درواقع این مبلغ، قیمت هر واحد از آیتم ایجادشده را نشان خواهد داد. درنهایت روی گزینه Next Step کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

  درنهایت قیمت پیشنهادی شما و مبلغی که درصورت فروش آیتم به دست می آورد، برای شما نشان داده می شود. در آخرین قدم با کلیک روی List Asset For Sale دارایی شما برای فروش لیست خواهد شد. در این مرحله تنها باید منتظر باشید تا کاربران آیتم ایجادشده توسط شما را ببینند و خریداری کنند.

  همان طور که دیدید، مراحل انجام کار بسیار ساده است و همه افراد حتی بدون دانش خاصی می توانند از بازی کوین انجین استفاده کرده و علاوه بر لذت بردن، درآمدی نیز برای خود مهیا کنند.

  معرفی محبوب ترین بازی های موجود در Enjin

  افراد بی شماری در سطح دنیا به بازی های ویدئویی علاقه مند هستند، اما حقیقت این است که انجام این بازی ها و کسب امتیازات در آن ها تنها حس خوبی را برای گیمرها به ارمغان می آورد، اما هیچ نتیجه مادی برای آن ها نخواهد داشت. در بسیاری از موارد نیز یک گیمر برای به دست آوردن یک آیتم خاص باید هزینه ای را بپردازد، اما با مطرح شدن بازی های مبتنی بر بلاک چین و NFT، گیمرها می توانند علاوه بر لذت بردن از بازی، با کسب امتیاز در بازی ها توکن هایی دریافت کنند که امکان فروش و تبدیل آن ها به پول نیز وجود دارد.

  پیش از این نیز توضیح دادیم شما به عنوان کاربر پلتفرم بازی کوین انجین می توانید با انجام بازی های مختلفی که در ویترین پلتفرم بازی موین انجین (Enjin) قرار گرفته اند، به کسب درآمد بپردازید. در ادامه برخی از محبوب ترین بازی های موجود در انجین را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید در حین لذت بردن از بازی، درآمد هم داشته باشید.

  Kingdom Karnage (قتل عام در امپراتوری)

  توکن های این بازی را توکن های Enjin یا توکن هایی که می توان به Enjin تبدیل کرد، تشکیل می دهند. علاوه بر امکان خرید و فروش توکن ها، امکان قدرت بخشیدن به آن ها از طریق طلاها و آیتم هایی که به دست می آورید در این بازی وجود دارد. همچنین امکان ادغام دو کارت سطح پایین تر وجود دارد تا به این ترتیب به کارتی با ارزش سطح بالاتر دسترسی داشته باشید.

  از میان بازی های موجود در بخش ویترین (Showcase)، بازی موردنظر خود را انتخاب کنید (در اینجا انتخاب ما Kingdom Kanage است)، با کلیک روی گزینه آبی رنگ Play Now به پلتفرم بازی منتقل خواهید شد.

  در پلتفرم مربوط به بازی و با اسکرول به پایین صفحه می بینید امکان انجام بازی از طریق مرورگر (Browser)، اپلیکیشن موبایل (که امکان دانلود آن از گوگل پلی وجود دارد و لینک آن در گزینه مشکی رنگ Google Play تعبیه شده است) و انجام بازی روی استیم وجود دارد. استیم یک پلتفرم مربوط به بازی های کامپیوتری است. انتخاب ما بازی از طریق مرورگر بود. با کلیک بر روی Browser یک قدم به بازی نزدیک تر می شوید.

  اگر پیش از این حساب کاربری داشتید، می توانید با کلیک روی گزینه Login و سپس واردکردن نام کاربری و رمز عبور خود به محیط بازی دسترسی داشته باشید، اما در صورتی که قصد ایجاد حساب کاربری داشته باشید، باید با کلیک روی گزینه Register ابتدا در پلتفرم ثبت نام کنید.

  ثبت نام در پلتفرم بسیار ساده است و با واردکردن مشخصات می توانید به راحتی ثبت نام خود را تکمیل کنید. علاوه بر بازی، شما می توانید با مراجعه به بخش Shop از نوار بالایی به آیتم های مختلف از کارت های متفاوت گرفته تا اسلحه دسترسی داشته باشید. پس از ثبت نام و کلیک روی گزینه Start بازی شروع می شود.

  در این مرحله که در حال انتقال به محیط بازی هستید، کافی است تنها روی گزینه Play کلیک کنید. می بینید اجرای بازی چقدر ساده بود. پس از ورود به محیط بازی می توانید در سطوح مختلف که از سطح اول شروع می شود به بازی بپردازید.

  با کلیک روی کارت ها در نوار پایینی اقلام خود را به محیط بازی منتقل کنید و به مبارزه با دشمنان خود بپردازید و به این ترتیب امتیاز کسب کنید. همان طور که گفته شد، اگر شما کارت های سطوح پایین تر را به دست بیاورید، می توانید با ادغام آن ها به یک کارت با سطح بالاتر که ارزش بیشتری دارد، دسترسی داشته باشید. همچنین باید بدانید با بردن در بازی، توکن انجین دریافت خواهید کرد.

  9 Live Arena

  باز هم از ویترین پلتفرم انجین، بازی موردنظر خود یعنی 9 Live Arena (9 عرصه زندگی) را انتخاب کنید. این بازی از نوع PVP یا تن به تن است که طرفداران بسیاری دارد.

  زمانی که وارد پلتفرم مربوط شدید، می توانید برای درک چگونگی انجام بازی و شروع آن روی گزینه How To Get Started کلیک کنید. این بخش در صفحه اصلی پلتفرم قرار دارد. پس از کلیک شما به صفحه ای هدایت می شوید که توضیحاتی درباره بازی در آن آمده است.

  در این صفحه، توضیحاتی درباره بازی داده شده و لینکی برای خرید پک های موجود ارائه شده است که به شما امکان شروع بازی را خواهد داد. درواقع گیمرها ناچارند برای شروع بازی اقدام به خرید این پک ها کنند؛ درنتیجه اتصال کیف پول به پلتفرم بازی نیز باید حتماً انجام شود.

  در شکل زیر فهرستی از پک های موجود برای شروع بازی را می بینید که می توانید پک موردنظر خود را انتخاب کرده و با خریداری آن به بازی مشغول شوید. همان طور که مشاهده می کنید، هر پک ویژگی های خاص خود را دارد؛ البته بد نیست این موضوع را یادآوری کنیم که این بازی هنوز به صورت کامل ارائه نشده، با این حال طرفداران بسیاری یافته است.

  از دیگر امکاناتی که برای گیمرها وجود دارد اوگی ها (OOOGIES) هستند. اوگی (OOOGY) ها دستیاران کوچکی در محیط بازی هستند که قرار است به شما در طول بازی کمک کنند. درواقع حتی زمانی که شما بازی نمی کنید هم این اوگی ها می توانند برای شما کار کرده و منابع موردنیاز شما برای کسب امتیاز را پیدا کنند. البته امکان خرید این دستیاران در محیط بازی نیز فراهم شده است. برای این کار شما باید پس از مراجعه به پلتفرم بازی از نوار بالایی روی زبانه OOOGY کلیک کنید.

  حالا می توانید فهرستی از اوگی ها را مشاهده کنید که بنا به خواست خودتان می توانید بهترین اوگی را انتخاب کنید و بخرید. با داشتن اوگی ها خیلی راحت تر می توانید سطح خود را بالا ببرید و امتیاز کسب کنید.

  با مراجعه به بخش SHOP یا همان فروشگاه پلتفرم، امکان خرید آیتم های مختلف موردنیاز برای بازی از جمله اوگی ها، اسلحه و پک های مختلف برای گیمرها فراهم شده است که شما می توانید با توجه به سطح خود و نیرویی که برای کسب امتیاز به آن نیاز دارید، آیتم های موردنیاز خود را در این بخش خریداری کنید.

  Space Misfits

  بازی محبوب دیگری که در میان کاربران بسیار پرطرفدار است، Space Misfits نام دارد. این بازی رایگان است و امکان دانلود و اجرای آن روی ویندوز و به صورت آنلاین وجود دارد، اما برای رسیدن به محیط این بازی باید در ابتدا روی گزینه بازی در ویترین پلتفرم بازی کوین انجین کلیک کنید.

  با رفتن به محیط پلتفرم بازی و انتقال به صفحه اصلی آن (Home) امکان دانلود نرم افزار بازی یا رفتن به بخش بازار پلتفرم وجود دارد. برای دسترسی به محیط بازی باید روی گزینه Download کلیک کنید. پس از دانلود و نصب بازی می توانید برای شروع بازی اقدام کنید.

  اگر بار اول است که قصد استفاده از این بازی را دارید، ابتدا حساب کاربری برای خود ایجاد کنید؛ در غیر این صورت کافی است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

  همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، برای ایجاد حساب کاربری در این وب سایت باید یک نام کاربری، ایمیل و رمز عبور برای خود انتخاب کنید و درنهایت با کلیک روی گزینه Create an Account کار را به پایان برسانید.

  بخش News از نوار بالایی نیز آخرین اخبار را منتشر می کند که برای آنکه اطلاعات خود را درباره این بازی به روز نگه دارید، باید این بخش را مطالعه کنید.

  امکان معامله اقلام مختلف که در محیط بازی موردنیاز خواهند بود نیز برای گیمرها فراهم شده است. همان طور که در شکل نیز مشاهده می کنید، برخی از اقلام به پایان رسیده اند و Sold Out شده اند.

  در بخش Download نیز که از طریق صفحه اصلی (Home) نیز قابل دسترسی بود، می توانید بازی را دانلود کنید و پس از نصب آن روی سیستم ویندوز از آن لذت ببرید و اگر بازی خوبی از خود ارائه دهید و بتوانید منابع مختلف را پیدا کنید، به درآمد نیز برسید.

  پس از نصب و اجرای بازی، با محیطی مانند شکل زیر مواجه خواهید شد که با کاوش و رفتن به محیط های مختلف و به دست آوردن اقلام متفاوت امتیاز خود را بالا می برید. فراموش نکنید شما تنها نیستید و تمام افرادی که مشغول این بازی هستند، به دنبال یافتن این اقلام هستند تا بتوانند امتیاز خود را بالا ببرند.

  در حال حاضر شما می توانید به دو نسخه متفاوت از این بازی دسترسی داشته باشید؛ یکی از این نسخه ها به صورت یک نفره انجام می شود. در این نسخه شما به اکتشاف فضا و دسترسی به منابع مختلف مشغول خواهید بود و از این طریق امتیازاتی کسب خواهید کرد، اما در مقابل، در نسخه آنلاین این بازی، رقبایی واقعی برای شما در بازی وجود خواهند داشت و به عبارت دیگر شما با افراد دیگر رقابت می کنید و نه هوش مصنوعی.

  Age Of Rust

  مثل دیگر بازی ها برای یافتن بازی موردنظر خود (این بار «Age Of Rust») از بخش ویترین یا Showcase آن را در میان دیگر بازی ها پیدا کرده و روی گزینه Play Now کلیک کنید تا به پلتفرم مربوط به بازی منتقل شوید.

  برای انجام این بازی باید کیف پول انجین را روی موبایل خود نصب کرده و به پلتفرم بازی متصل کنید. نصب کیف پول انجین بسیار ساده است و شما می توانید آن را از فروشگاه های اپلیکیشن مربوط به گوشی موبایل خود (App Store / Google Play) دریافت کرده و سپس از طریق این لینک به بازی متصل کنید.

  گیمرها در محیط بازی باید آیتم هایی را که به حل معما کمک می کنند، پیدا کنند و به این ترتیب پازل های بازی را حل کنند. نکته ای که درباره این بازی وجود دارد، این است که بازی Age Of Rust دیگر توکن های بازی کوین انجین را نیز پشتیبانی می کند و به این ترتیب اگر شما توکنی را در بازی Kingdom Karnage به دست آورده باشید، می توانید آن را در این بازی یعنی Age of rust نیز استفاده کنید.

  سخن پایانی

  متاورس ها و بازی های بلاک چینی امروزه بسیار محبوب هستند؛ با این حال هیچ کس نمی تواند تضمین کند این بازی ها در آینده به چه سمتی می روند، اما بازی کوین انجین و پلتفرم بسیار کاربردی آن با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربران خود قرار می دهد، به بستری برای تعداد زیادی از بازی ها و متاورس ها تبدیل شده است.

  شاید اگر قصد سرمایه گذاری روی یک متاورس موفق در زمان حال را داشته باشیم، نتوانیم خیلی قاطع از آینده آن نیز صحبت کنیم؛ چراکه سلیقه، نیاز و اقبال عمومی از یک نوع خاص متاورس یا بازی ممکن است در زمان های مختلف تغییر کند. بازی کوین انجین با بستری که فراهم کرده است، هزاران پروژه را در خود جای داده است و در صورتی که برخی از این پروژه ها با شکست مواجه شوند، می توان به بقیه امید داشت؛ درنتیجه می توان گفت آینده پروژه بازی کوین انجین باید درخشان باشد.

  همان طور که دیدید این پلتفرم از راه های مختلف می تواند به کاربران خود کمک کند؛ با این حال اصطلاحات و مفاهیمی در این حوزه وجود دارند که برای فهم و استفاده از آن ها باید دانش خود در این زمینه را بالا ببرید. پیشنهاد ما به شما شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال است تا بتوانید علاوه بر انواع تحلیل، موقعیت های مختلف در حوزه بلاک چین را شناسایی کرده و درآمد خود را افزایش دهید. ما سعی کردیم در این مقاله، بازی کوین انجین و پلتفرم کاربردی آن را به شما معرفی کرده و به صورت گام به گام کارکردن با این پروژه را برای شما بیان کنیم.

  پرسش های متداول

  خیر، درواقع این پلتفرم بستری برای دیگر بازی ها و متاورس ها فراهم کرده است.

  بله، کاربران این پلتفرم می توانند با ساخت توکن، بازی و انجام معاملات به درآمد برسند.

  گیمرها، توسعه دهندگان و صاحبان مشاغل مخاطبان این بازی هستند.

  بازی های کامپیوتری که طرفداران زیادی دارد، می تواند در این پلتفرم با بلاک چین و NFT ادغام شوند و روشی برای کسب درآمد گیمرها نیز داشته باشند.

  گیمرها می توانند با انجام بازی های مختلف و کسب امتیازات و توکن های بازی، آن ها را به فروش برسانند و به این ترتیب درآمد داشته باشند. امکان ساخت NFT و مبادله آن ها نیز در این پلتفرم و به کمک کیف پول آن وجود دارد.