با بیش از یک میلیون پادکست در سراسر جهان، انتخاب پادکستی که از نظر فنی، به خصوص در زمینۀ رمزنگاری و ارزهای دیجیتال، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد، کار چندان ساده ای نیست. انتخاب پادکست مناسب با موضوع ارزهای دیجیتال می تواند کار دشواری باشد؛ زیرا پوشش موضوعات مربوط به این موضوعات کار دشواری است. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم به تعدادی از بهترین پادکست های ارز دیجیتال اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

فهرست []

  پادکست ارز دیجیتال چیست؟

  منظور از پادکست های ارز دیجیتال، پادکست یا محتواهای صوتی هستند که با مضمون مفاهیم ارزهای دیجیتال و رمزنگاری تهیه و تولید می شوند و معمولاً برای دانلود یا پخش آنلاین در دسترس عموم قرار می گیرند.

  علاوه بر موضوع ارزهای دیجیتال محبوب، کانال هایی که در زمینۀ تهیۀ پادکست با موضوع رمزنگاری فعالیت می کنند، در زمینۀ دیگر بازارهای مالی و فناوری بلاک چین هم تولید محتوا می کنند. درحال حاضر، محبوب ترین موضوعاتی که در این صنعت موردبحث قرار می گیرند، عبارت هستند از: DeFi، NFT، استیبل کوین ها، متاورس و وب 3.

  بهترین پادکست ارزهای دیجیتال برای افراد مبتدی چه ویژگی هایی دارد؟

  هدف اصلی بیش تر پادکست های ارز دیجیتال، تجزیه و تحلیل یا بحث در مورد موضوعات مرتبط با ارز دیجیتال و فناوری زیربنایی آن است. با توجه به این موضوع که مفاهیم نوظهور زیادی در دنیای کریپتو وجود دارد، انتخاب موضوع تولید محتوا در این زمینه کار سخت و دشواری نیست. با این حال، انتخاب موضوع بدون توجه به هدف مخاطب و نیازمندی هایش کار اشتباهی است که درنهایت هیچ نتیجۀ مثبت و آورده ای برای فرد و تولیدکنندۀ پادکست همراه نخواهد داشت.

  به همین دلیل، موقع انتخاب بهترین پادکست ارزهای دیجیتال برای افراد مبتدی، باید به دنبال پادکست هایی بود که مفاهیم، اصطلاحات و نکات اولیه را به خوبی مطرح کرده و توضیح می دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که این پادکست ها به موضوعات پیچیدۀ حوزۀ کریپتو و ارزهای دیجیتال نمی پردازند.

  درعوض، با ارائۀ این مدل محتواها اطمینان حاصل می شود که تمام نکات فنی به اندازۀ روشن و واضح توضیح داده شده است تا تمام ابهامات فرد در این مورد از بین برود. به این ترتیب، برخلاف تصور رایج، در پادکست هایی که به طور خاص برای افراد مبتدی تهیه می شود، فقط موضوعات اساسی موردبحث قرار نمی گیرد. درواقع، موضوعات پیچیده و نوظهور نیز با بیانی ساده و روان، در اختیار افرادی که در ابتدای مسیر یادگیری ارزهای دیجیتال هستند قرار می گیرد.

  علاوه بر این، از آنجایی که افراد مبتدی بسیاری فعالیت خود را با سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال شروع می کنند، جای تعجب نیست که بسیاری از پادکست ها روی موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری تمرکز کرده اند.

  بنابراین، اگر شما یک فرد مبتدی در زمینۀ ارزهای دیجیتال هستید، باید به دنبال پادکست هایی باشید که اطلاعات به روزی در مورد موضوعات این حوزه در اختیار شما قرار دهد تا برای تصمیم گیری بهتر به شما در خصوص سرمایه گذاری کمک کند.

  معمولاً پادکست های ارز دیجیتالی که برای افراد مبتدی تهیه و عرضه می شوند، روی یک ارز دیجیتال و عوامل تأثیرگذار بر آن تمرکز می کنند. به عنوان مثال، برخی از پادکست ها بحث های خود را به موضوعاتی محدود می کنند که بر دنیای بیت کوین تأثیر می گذارد.

  معرفی بهترین پادکست های ارز دیجیتال

  گرچه هیچ متر و معیار خاصی برای انتخاب یک پادکست به عنوان بهترین پادکست ارزهای دیجیتال وجود ندارد اما براساس اولویت در ادامه به معرفی پادکست هایی خواهیم پرداخت که نهایت تلاش خود را برای بهترین بودن انجام داده و تا به امروز جایگاه خوبی در صنعت ارزهای دیجیتال پیدا کرده اند.

  پادکست CoinMarketRecap

  از زمانی که پادکست CoinMarketCap در سال 2013 راه اندازی شد، استانداردهایی را به صورت کاملاً بی طرف و شفاف برای ارائۀ محتوا تعیین کرده است. CoinMarketCap ازجمله سایت های معدودی است که به انبوهی از اطلاعات در مورد رمزارزها و قیمت آن ها دسترسی دارد. با گذشت زمان، این وب سایت به یک منبع قوی اطلاعاتی در حوزۀ ارزهای دیجیتال تبدیل شده است که کاربران روند زندۀ قیمت های ارز دیجیتال را در آن دنبال می کنند و به مطالب آموزشی برای افراد مبتدی در رابطه با ارز دیجیتال دسترسی پیدا می کنند.

  در همین راستا و با هدف ارائۀ اطلاعات به موقع و بی طرفانه، CoinMarketCap پادکست خود را با نام CoinMarketRecap راه اندازی کرد. این پادکست روزانه، آخرین رویدادها و پیشرفت ها را در صحنۀ رمزنگاری و بلاک چین بررسی می کند. به عبارت دیگر، هدف ارائۀ تاریخچه و اطلاعاتی است که به شنوندگان کمک می کند تا ماهیت هر موضوع موردبحثی را در پادکست بهتر درک کنند. این کانال که بیش از صد قسمت دارد، گه گاه از مهمانان دعوت می کند تا بینش خود را در مورد موضوعات پرطرف دار و اخبار فوری به اشتراک بگذارند.

  پادکست Unchained

  Unchained یک کانال پادکست هفتگی است که توسط لورا شین، سردبیر ارشد سابق فوربس و یکی از اولین روزنامه نگارانی که داستان های مرتبط با رمزنگاری را پوشش می دهد، میزبانی می شود. با این حال، Unchained به جای اینکه بیانگر دیدگاه شین در صنعت بلاک چین باشد، یک مدل مبتنی بر مصاحبه دارد که در آن پیش گامان، کارشناسان، مدیر عاملان و وکلا نظرات خود را در مورد آخرین تحولات، رویدادها یا روندها در فضای رمزنگاری به اشتراک می گذارند.

  برای مثال، Unchained یکی از اولین محتواهایی بود که به عمق پیچیدگی هایی که باعث شد UST جایگاه خود را از دست بدهد، پرداخت. این پادکست همچنین حداقل سه قسمت دیگر برای توضیح تأثیر سقوط Terra روی استیبل کوین های algo و اینکه مقصر چه کسی بود، اختصاص داده است. برخی از چهره های برجسته مانند مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو و یکی از بنیان گذاران اتریوم، ویتالیک بوترین ازجمله افرادی هستند که در این پادکست حضور داشته اند.

  پادکست Unconfirmed

  پادکست Unconfirmed، یکی دیگر از بهترین پادکست های ارز دیجیتالی است که توسط Laura Shin تهیه و عرضه می شود اما روندی که شین برای تهیۀ پادکست در Unconfirmed پیش گرفته است، با روند تهیۀ پادکست در Unchained متفاوت است. در این پادکست، شین سعی می کند اطلاعات شنوندگان خود را با پیگیری و بحث در مورد آخرین رویدادها و تحولات در قسمت های 20 دقیقه ای که هر هفته پخش می شود، به روز کند.

  در این قسمت ها کارشناسان صنعت در واکنش به بزرگ ترین عناوین هفته حضور پیدا می کنند. در برخی قسمت ها از یک مدل توضیحی که راهنمای سریعی در مورد فرایندها و مفاهیم رمزنگاری است، برای کمک به درک بهتر مفاهیم توسط کاربران استفاده می شود.

  پادکست Pomp

  وقتی صحبت از آموزش ارزهای دیجیتال به میان می آید، پادکست های معدودی بهتر از پادکست Anthony Pompliano معروف به Pomp عمل می کنند. پادکست Pomp به لطف سرمایه گذاری در برخی از بزرگ ترین شرکت ها در صنعت بلاک چین، برای پرداختن به موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری، داده های جذاب و مستندی دارد. Pompliano ادعا می کند که Pomp Podcast تا بیست میلیون بار دانلود شده و آن را به یکی از جذاب ترین پادکست های رمزنگاری امروز تبدیل کرده است. برخی از مهمانان پادکست Pomp عبارتند از: مارک کوبان (طرف دار ارزهای دیجیتال و مالک دالاس ماوریکس NBA)، Chamath Palihapitiya (بنیان گذار و مدیرعامل سرمایۀ اجتماعی) و رابرت کیوساکی (نویسندۀ کتاب پدر پولدار پدر فقیر). با توجه به این موضوع که Pompliano به ارز دیجیتال بیت کوین علاقۀ زیادی دارد، بیش تر پادکست هایی که در Pomp تهیه می شوند، بر موضوعات مرتبط با بیت کوین تمرکز دارند. با این حال، گاهی اوقات به طور کلی دربارۀ فناوری بلاک چین نیز در این پادکست بحث می شود.

  پادکست Crypto 101

  در برخی از قسمت ها، از مدیران کریپتو دعوت می شود تا اهمیت پروژه های خود و تأثیر آن ها بر کاربران روزمره را توضیح دهند. پادکست Crypto 101 افراد تازه وارد در صنعت کریپتو را هدف قرار می دهد. Crypto 101 با میزبانی Bryce Paul (یکی از بنیانگذاران و شریک سرمایه گذاری یک صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری) و Aaron Malone (یک کارآفرین و مشاور ارزهای دیجیتال) به بررسی پیچیدگی های ارزهای دیجیتال به شیوه ای ساده و بدون استفاده از اصطلاحات پیچیده می پردازد. در پادکست Crypto 101، به عنوان یکی از بهترین پادکست های ارز دیجیتال، به موضوعات پیچیده و جدید با هدف جذب کاربران جدید پرداخته می شود. به همین دلیل، موضوعات مربوط به ترید ارزهای دیجیتال ازجمله موضوعات پرطرف دار در پادکست Crypto 101 است. علاوه بر توضیح فرآیندهای پیچیدۀ مربوط به ترید ارزهای دیجیتال، پل و مالون با رهبران و متخصصان بلاک چین مصاحبه می کنند. در برخی از قسمت ها، از مدیران پروژه های ارز دیجیتال دعوت می شود تا اهمیت پروژه های خود و تأثیر آن ها بر کاربران را توضیح دهند.

  پادکست Stephan Livera

  پادکست Stephan Livera نگاهی عمیق به مفاهیم و فرایندهای موجود در دنیای بیت کوین دارد. به همین دلیل است که به منبع اطلاعاتی معتبری برای کاربران جدید و باتجربۀ بیت کوین تبدیل شده است. نه تنها استفان لیورا (کارشناس و یکی از افراد تأثیرگذار در اخبار بیت کوین) تجربۀ کاری در زمینۀ حسابداری، امور مالی و مهارتی در پرداختن به موضوعات ذاتاً پیچیدۀ بیت کوین را دارد، او همچنین می داند که نکات فنی را چگونه به اطلاعات قابل درک تبدیل کند.

  مانند بسیاری دیگر از بهترین پادکست های ارز دیجیتال، SLP برخی از چهره های برجسته ازجمله جک دورسی (مؤسس توییتر)، ران پل و جوزف سالرنو را به مصاحبه دعوت کرده است. نکتۀ جالب دیگر در مورد این پادکست هفتگی بیت کوین این است که در بین 0.5درصد پادکست های پیشرو در سراسر جهان قرار دارد و بیش از چهار میلیون بار دانلود شده است.

  پادکست Coindesk

  Coindesk یکی از معتبرترین منابع اخبار و اطلاعات در صنعت ارز دیجیتال است که به دلیل تمایلش به ارائۀ مقالات بسیار دقیق، موردتوجه بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. کاربران در پادکست Coindesk می توانند به موضوعات داغ ازجمله بیت کوین، NFTs، DeFi و آلت کوین ها دسترسی داشته باشند. دو پادکست پرطرف دار که توسط Coindesk ارائه شده اند عبارتند از: The Breakdown به میزبانی Nathaniel Whittemore و Money Reimagined (یک پادکست هفتگی) با میزبانی Michael J، کیسی (مدیر ارشد محتوای Coindesk) و شیلا وارن (مدیرعامل شورای نوآوری کریپتو (CCI)).

  ویتمور در The Breakdown، تغییرات اقتصادی و سیاسی جهان و چگونگی تأثیر آن ها بر صنعت کریپتو را به طورکلی بررسی می کند. گاهی اوقات، این پادکست روزانه به اصطلاحات نوظهور کریپتو با هدف آموزش شنوندگان در مورد مسائل فنی مربوطه و اینکه چگونه این مفاهیم آیندۀ فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین را شکل خواهند داد، توجه قرار می دهد.

  پادکست What Bitcoin Did

  پادکست What Bitcoin Did در سال 2017 راه اندازی شد، سه بار در هفته پخش می شود و بر مفاهیم بیت کوین، فناوری زیربنایی و اقتصاد آن تمرکز دارد. چیزی که این پادکست بیت کوین را خاص می کند، این است که طی سال ها چگونه تکامل یافته و از بحث در مورد موضوعات مبتدی به سمت مفاهیم پیچیده تر حرکت کرده است. جالب است بدانید که میزبان پادکست What Bitcoin Did، پیتر مک کورمک، در زمان راه اندازی پادکست نسبتاً در صنعت مربوط به بیت کوین تازه وارد بود. تا کنون هفده قسمت در پادکست WBD منتشر شده که به طور انحصاری برای افراد مبتدی در صنعت ارزهای دیجیتال تهیه شده است. در این پادکست، مک کورمک از کارشناسان بیت کوین مانند استفان لیورا و آندریاس ام آنتونوپولوس کمک می گیرد تا اصطلاحات اصلی بیت کوین را برای افراد تازه کار شفاف کند.

  پادکست The Bad Crypto

  جوئل کا (نویسندۀ پرفروش در نیویورک تایمز) و تراویس رایت (کارشناس بازاریابی) از طنز و روش های غیرمتعارف برای رفع ابهام در رابطه با فناوری کریپتو و بلاک چین استفاده می کنند. با پخش دو قسمت در هفته، Comm و Wright در ایجاد محتوایی که برای تازه کارها جذاب باشد، مهارت دارند؛ به ویژه آن هایی که می خواهند درک ساده ای از موضوعات کریپتو داشته باشند. Comm و Wright پس از پنج سال به اشتراک گذاشتن تجربه و آموزش تازه کاران، اکنون بیش از 600 قسمت پادکست در The Bad Crypto منتشر کرده اند.

  پادکست Tales from the Crypt: A Bitcoin

  مارتی بنت با نام گذاری پادکست خود به نام Tales from the Crypt، به سریال ترسناک تلویزیونی محبوبی به همین نام که از سال 1989 تا 1996 پخش شد، ادای احترام می کند. درحالی که این نام گذاری ممکن است برای برخی بحث برانگیز باشد، Bent به طور قابل توجهی در هنر ایجاد محتوای جذاب مرتبط با ارزهای دیجیتال برای افراد تازه کار مهارت خوبی داشته است. Bent در این پادکست با دیگر کارشناسان در مورد آخرین ترندها در صنعت بلاک چین صحبت می کند.

  با این حال، همان طور که از نام پادکست مشخص است، Bent بر روی همه چیز مرتبط با بیت کوین تمرکز دارد. کسانی که به دنبال گوش دادن خلاصه های هفتگی رویدادهای برتر در اکوسیستم بیت کوین هستند، می توانند قسمت های «Recap Rabbit Hole Recap» پادکست را گوش کنند.

  پادکست Bankless

  برخلاف دیگر بهترین پادکست های ارز دیجیتال، Bankless یک پادکست نسبتاً جدید است. با این حال، پیشرفت چشمگیری داشته است و طی مدت زمان کوتاهی به یکی از قابل اعتمادترین کانال های پادکست ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بانک لس با میزبانی مشترک رایان شان آدامز (بنیان گذار Mythos Capital) و دیوید هافمن شنوندگان خود را با رویکردی ساده و مبتدی به دنیای پیچیدۀ رمزنگاری می برد. برخی از موضوعات پادکست  Bankless شامل بازار درحال ظهور DeFi، NFTها و فرایندها و مفاهیم اساسی اتریوم است.

  خلاصۀ مطلب

  همان طورکه در این مقاله گفته شد، هیچ قانون مکتوبی برای سنجش مناسب بودن و تعیین بهترین پادکست های ارز دیجیتال وجود ندارد. مهم ترین چیز این است که بدانید از نظر تجربه و مهارت در صنعت ارزهای دیجیتال در کجا هستید و بدانید که برای بهبود دانش خود در مورد این صنعت به چه چیزهایی نیاز دارید. امیدوارم که پادکست های معرفی شده در این محتوا تا حد زیادی راهنمای شما باشند.

  سؤالات متداول

  برای انتخاب بهترین پادکست های ارز دیجیتال قبل از هر چیز باید به سطح دانش خود در این صنعت واقف باشید. بهتر است برای شروع به دنبال پادکست های مبتدی ای باشید که مفاهیم پیچیده را با رویکردی ساده برای شما توضیح می دهند. همچنین، بهترین پادکست ها علاوه بر پرداختن به مفاهیم اولیه، از آیندۀ ارزهای دیجیتال و تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در آن ها نیز به مخاطبان خود اطلاعات مفیدی می دهند.

  Bankless، What Bitcoin Did، CoinMarketRecap، Unchained و Unconfirmed.