امروزه بازی های بلاک چینی بسیار پرطرفدار هستند؛ زیرا علاوه بر اینکه شما از انجام آن لذت می برید، می توانید درآمدی نیز برای خود داشته باشید. بازی Along with the gods، یکی از این بازی های Play to earn است که کاربران می توانند به طریق مختلف در آن درآمد داشته باشند. این بازی یکی از چهاربازی فعال موجود در متاورس PlayDapp است؛ البته تا امروز تنها چهاربازی فعال در این پلتفرم وجود دارد اما تعداد زیادی از بازی ها نیز به زوی به این متاورس اضافه خواهند شد تا گیمرها از آن لذت ببرند. ما قصد داریم در این مقاله، بازی Along With the gods را به شما آموزش دهیم تا بتوانید از این بازی لذت برده و درآمدی در کنار آن داشته باشید.

فهرست []

  بازی همراه با خدایان (Along With the gods) چیست؟

  بازی Along With the Gods یک بازی استراتژیک نقش آفرینی (RPG) است. عبارت RPG مخفف اصطلاح Role-Playing Game است. درواقع، در این نوع بازی ها، گیمر می تواند نقش یک شخصیت حقیقی و یا خیالی را بر عهده بگیرد. بازی Along With the Gods یک بازی بلاک چینی مبتنی بر NFT است که روی شبکه های اتریوم و پالیگان پیاده سازی می شود. درواقع، گیمرها در این بازی با استیک کردن NFTهایی، می توانند توکن PLA که ارز دیجیتال بومی پلتفرم PlayDapp است، به دست آورند، بد نیست بدانید که توکن PLA یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 در شبکه ی اتریوم است. همچنین، امکان تبدیل امتیازات کسب شده در بازی به NFT وجود دارد، NFTهای موجود در این بازی مبتنی بر شبکه ی پالیگان هستند. درنتیجه، بهتر است مقداری ارز دیجیتال Matic را در کیف پول خود داشته باشید تا برای پرداخت کارمزد تراکنش ها به مشکل برخورد نکنید. البته، تیم پروژه مدعی است که گیمرها می توانند بازی را به صورت کاملاً رایگان آغاز کنند و به این منظور با ثبت نام در سایت PlayDapp، مقدار کمی توکن Matic به صورت رایگان به شما تعلق خواهد گرفت. گیمرها در این بازی قرار است تیم های پنج نفره تشکیل دهند و در مبارزه با شیاطین، Lily که نماینده ی الهام الهی است، پیدا کنند و به این ترتیب، دنیایی که غرق در تاریکی شده است، بار دیگر روشن کنند. 

  ارز دیجیتال PLA

  همان طورکه در بخش پیش توضیح دادیم، پاداش و درآمدی که قرار است از بازی Along with the gods دریافت کنید، براساس ارز دیجیتال PLA خواهد بود. در ادامه، به معرفی مختصر این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

  در زمان نگارش این مقاله، ارز دیجیتال PlayDapp با نماد اختصاری PLA در رتبه ی 150بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و با قیمت تقریبی 0.36 در صرافی های پشتیبانی کننده از این ارز دیجیتال مبادله می شود. همچنین، در حال حاضر و براساس آمار ارائه شده از سوی سایت کوین مارکت کپ، ارزش بازار توکن PLA بیش از 155میلیون دلار است که این میزان، معادل تقریبی 0.02درصد کل بازار ارزهای دیجیتال است. علاوه بر آنچه گفته شد، بهتر است بدانید که تعداد کل توکن های PLA، تعداد 700میلیون واحد است که تا امروز بیش از 420میلیون واحد آن در میان کاربران در گردش است.

  نکته ی دیگری که در رابطه با این ارز دیجیتال وجود دارد، این است که این رمزارز روی شبکه های اتریوم و پالیگان پیاده سازی شده است. لازم به یادآوری است که NFTهای موجود در بازی Along With the Gods، همگی روی شبکه ی پالیگان هستند و این موضوع نشان می دهد که برای پرداخت کارمزد تراکنش های احتمالی در بازی، نیاز به ارز دیجیتال MATIC است.

  برای خرید ارز دیجیتال PLA، می توانید از صرافی های کوینکس (CoinEx)، گیت (GateLATOKEN، نامینکس (Nominex)، سرمایکس (Sarmayex)، پی98 (Pay98) و… استفاده کنید. همچنین، برای ذخیره و ارسال این توکن می توانید از کیف پول پورتیس (Portisمتامسک (MetaMask) و تراست ولت (Trust Wallet) استفاده کنید.

  اصطلاحات بازی همراه با خدایان (Along with the gods)

  بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است که گیمر می تواند با دانستن ویژگی ها و معانی و قدرت آن ها، تیم بهتری بچیند و از امکانات موجود به صورت بهینه و در راستای ارتقاءی امتیاز خود استفاده کند. در ادامه، اصطلاحاتی که ممکن است با آن ها مواجه شوید، بررسی خواهیم کرد.

  • Hero

  قهرمآن ها (Hero) در بازی Along with the gods، کاراکترهایی هستند که قرار است تیم شما را تشکیل داده و برای شما بجنگند. هرچه قهرمانان شما در بازی قدرت بیش تری داشته باشند، احتمال پیروزی شما در نبردها بیش تر خواهد بود. برای به دست آوردن قهرمان بیش تر می توانید به ساختمان Temple of Heroes در صفحه ی اصلی بازی مراجعه کرده و با توجه به دارایی خود و آیتمی که باید برای داشتن قهرمان بپردازید، قهرمان موردنظر خود را تهیه کنید. 

  • Rune

  با استفاده از Runeها شما می توانید قهرمانانی قدرتمندتر داشته باشید. Runeها در شش سطح وجود دارند و هر قهرمان می تواند حداکثر چهارRune داشته باشد و با کمک آن ها قدرتمندتر شود. امکان قدرتمندکردن Runeها تا پانزده بار در بازی وجود دارد. این کار به کمک سکه های طلا انجام خواهد شد؛ البته، برخی از Runeها حتی زمانی که شما آن ها را به دست می آورید، سطح بالایی دارند و به ارتقاء نیاز ندارند. سطوح Runeها که با علائم I، II، III و IV مشخص می شوند عبارتنداز:  Standard، Superior، Heroic و Legendary.

  • Accessory

  زیورآلات در بازی Along with the gods وضعیت قهرمان را ارتقاء می دهد. زیورآلات که شامل گردنبند (Necklace)، گوشواره (Earings)، حلقه (Ring) و دستبند (Bracelet) می شود، ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد. امکان ارتقاءدادن و کسب تجربه ی زیورآلات به کمک دیگر زیورآلات و سکه های طلا وجود دارد.

  • Arena

  یکی از مکآن ها برای نبرد با دیگر قهرمانان در بازی Along with the gods، Arena است. شما زمانی قادر خواهید بود در بخش Arena با دیگر قهرمانان به نبرد بروید که سطح تیم شما به پانزده رسیده باشد. همچنین، برای ورود به بخش Arena به بلیط مخصوص آن نیاز خواهید داشت. شما می توانید بلیط های موردنظر خود را خریداری کرده و یا از پنج بلیطی که به صورت روزانه به شما داده می شود، استفاده کنید. بعد از پایان جنگ و با توجه به عملکرد شما در نبردها، رتبه ی شما به ترتیب با اصطلاحات Beginner، Bronze، Silver، Gold، Platinum و Champion مشخص می شود. هرچه رتبه ی شما بالاتر باشد، پاداشی که در پایان یک هفته نبرد کسب خواهید کرد، بیش تر خواهد بود.

  با انجام نبرد در بخش Arena، شما Arena Scores و GP به دست خواهید آورد. البته، در صورت باختن نبردها نیز در بخش Arena می توانید GP به دست آورید که قابل استفاده در بخش Special Shop است.

  • Sanctum of Strength

  با پاک سازی بخش Sanctum of Strength (یکی دیگر از مناطقی که در آن به نبرد خواهید رفت) می توانید Eggiesهایی که برای ارتقاءدادن قهرمانان به عنوان متریال موردنیاز استفاده می شود، به دست آورید. در صورت استفاده از Eggies در فرایند ارتقاء قهرمانان، تجربه ی (EXP) قهرمان، به طور قابل قبولی ارتقاء خواهد یافت.

  • Raid

  مکان دیگری که با پیشرفت کردن در بازی می توانید در آن مشغول به نبرد شده و امتیاز کسب کنید، Raid است. امتیازاتی که شما در این بخش به دست خواهید آورد، شامل سکه های باستانی (Ancient Coins) و Runeهای سطح بالا (High Grade Runes) خواهد بود. با استفاده از سکه های باستانی که در بخش Raid به دست می آورید، می توانید در بخش Special Shop موجود در صفحه ی اصلی بازی و با کلیک روی تب Raid، آیتم های موردنظر خود را خریداری کنید.

   

  • Guild

  در بخش Guild توضیحات این روش از بازی ارائه شده است. به طور خلاصه، می توانید با عضویت در یک گروه و یا ایجاد گروه و جذب دیگر قهرمانان، یک نبرد گروهی را تجربه کنید.

  • Infinite Tower

  برج بی نهایت (Infimite Tower) یکی دیگر از مکآن های موجود در بازی Along with the gods است که شامل صدطبقه است. شما روزانه ده بلیط ورودی برای نبرد در این بخش به دست خواهید آورد. امتیازاتی که در این بخش از بازی (البته در صورت پیروزی در نبرد) به دست می آورید، بسیار متنوع است.

  آموزش ثبت نام در بازی Along with the gods

  درصورتی که سیستم عامل گوشی شما اندروید باشد، می توانید به راحتی به Google Play مراجعه کنید و با جست وجوی نام بازی آن را دانلود و روی گوشی همراه خود نصب کنید. پس از اجرای بازی، برای اولین بار با تصویری همچون آنچه در تصویر زیر می بینید مواجه خواهید شد. برای آنکه بخواهید بازی با قابلیت کسب درآمد را داشته باشید، باید گزینه ی دوم یعنی Play To Earn را انتخاب کنید.

   

  با انتخاب Play to earn در مرحله ی پیش، به شما هشدار داده می شود که داده های موردنیاز برای انجام بازی دانلود خواهند شد و به فضای 544.28مگابایت حافظه و یک اینترنت پایدار پرسرعت برای دانلود که ترجیحاً از نوع وای فای باشد نیاز است. با کلیک روی گزینه ی OK، دانلود داده ها آغاز خواهد شد. طی دانلود، توضیحاتی در رابطه با بازی به شما داده خواهد شد که می توانید آن ها را مطالعه کرده و با مأموریت اصلی بازی آشنا شوید. 

   

  در این مرحله از ثبت نام، باید با سیاست ها و قوانین بازی موافقت کنید. البته، این شما هستید که می توانید با تمام قوانین و سیاست ها توافق کنید و یا با کلیک روی گزینه ی SHOW، در برابر دومورد دیگر و مطالعه ی جزئیات، یکی از آن ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه ی موردنظر حالا باید روی گزینه ی START GAME کلیک کنید.

   

  اینجا می توانید یکی از روش های ورود به محیط بازی را انتخاب کنید. شما می توانید با انتخاب گزینه ی Play Game Service، از طریق حساب گوگل خود وارد بازی شوید و یا از دیگر گزینه ها همچون حساب فیسبوک، توئیتر و یا لاین برای ورود استفاده کنید.

  درصورتی که گزینه ی Play Game Service را انتخاب کرده و چند حساب گوگل در گوشی خود فعال کرده باشید، در این بخش می توانید با کلیک روی گزینه ی فلش رو به پایین (در تصویر هم مشخص شده است)، حساب کاربری گوگل خود را تغییر دهید و روی گزینه ی سبزرنگ Continue as X کلیک کنید. اینجا منظور از X نام حساب کاربری گوگل شما است.

  در این مرحله، باید یک نام کاربری برای خود انتخاب کرده و در کادر موجود وارد کنید و سپس روی گزینه ی Create کلیک کنید. نامی که در این بخش وارد می کنید، می تواند حداقل شامل دو و حداکثر هشت کاراکتر باشد.

  با طی مراحل طبق توضیحات، ایجاد حساب برای شروع بازی به اتمام خواهد رسید و شما با چنین تصویری مواجه خواهید شد. در بخش های بعدی، محیط بازی و چگونگی کسب درآمد در بازی Along with the gods را برای شما شرح خواهیم داد. 

   

  بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

  ۱- پروفایل

  پروفایل، نام کاربری شما را مشخص می کند که با کلیک روی آن می توانید به اطلاعات و تنظیمات بیش تری ازجمله خروج از حساب خود و یا واردکردن کوپن و… دسترسی داشته باشید.

  ۲- امتیازات

  امتیازاتی که از بخش های مختلف به صورت رایگان و یا با انجام نبردها به دست می آورید، می تواند شامل سکه های طلا، الماس، کلید و… باشد که در این بخش نمایش داده می شوند.

  ۳- Inbox

  جوایزی که کسب می کنید و یا NFTهایی که از سایت Playdapp به بازی ارسال می کنید، ابتدا در بخش Inbox که با علامت پاکت نامه مشخص می شود، قرار می گیرند و شما می توانید با کلیک روی Collect، در برابر هرکدام از امتیازات، آن ها را به دارایی های خود اضافه کنید.

  ۴- HONOR

  در این بخش با توجه به امتیارات و وضعیتی که در آن هستید، جوایزی برای شما درنظر گرفته می شود.

  ۵- Scenario

  در بخش Scenario نیز می توانید تیم خود را تشکیل داده و وارد نبرد شوید.

  ۶- Shop

  در بخش Shop می توانید آیتم های مختلف موردنیاز برای داشتن بازی بهتر را خریداری کنید. برای خرید در این بخش، به الماس (Gem) نیاز خواهید داشت.

  ۷- Special Shop

  در بخش Special Shop می توانید آیتم های مختلفی که برای مبارزه در بخش های Arena، Raid و Guild موردنیاز است را خریداری کنید. خریدها در این بخش به وسیله ی سکه های GT، Ancient Coin، Bravery Points و Conquest Points انجام می شود.

  ۸- Random Shop

  Random Shop به صورت روزانه، آیتم های باارزشی را برای فروش قرار می دهد که می توانید با مراجعه به این بخش، در صورت نیاز آن ها را خریداری کنید.

  ۹- Guild

  برای انجام مبارزات به صورت گروهی، می توانید درخواست عضویت به یک گروه را در این بخش ارسال کنید و یا خود با ایجاد یک گروه، افراد را مجاب به عضویت در گروه خود کرده و نبرد گروهی را آغاز کنید.

  ۱۰- Quests

  با کلیک روی بخش Quests، می توانید در ازای انجام فعالیت هایی، پاداش هایی را دریافت کنید.

  ۱۱- Heroes

  عملیات مختلفی که در رابطه با قهرمانان باید صورت گیرد، در این بخش انجام می شود. شما می توانید در این بخش، قهرمانانی که دارید، مشاهده کرده، آن ها را ارتقاء داده و به تکامل برسانید.

  ۱۲- Friends

  در این بخش، می توانید دوستان خود را مشاهده کرده و یا برای آن ها هدیه ارسال کنید. همچنین، شما در این بخش می توانید دوستانی برای خود انتخاب کرده و یا درخواست دوستی دیگران را بپذیرید و رد کنید.

  ۱۳- Reward

  جوایز روزانه ی رایگان از این بخش قابل دسترسی هستند.

  ۱۴- Item Manager

  در این بخش می توانید آیتم هایی که در مراحل مختلف بازی به دست آورده اید، مدیریت کنید. به عنوان مثال، اعمالی که در این بخش انجام می شوند، شامل مبادله ی آیتم ها و یا استیک کردن NFTها و به طور کلی، بخش کسب درآمد بازی است.

  تشکیل تیم و آغاز نبرد

  یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در بازی Along With the gods انجام می شود، تشکیل تیم و نبرد با دشمنان است. پیش از این نیز به این نکته اشاره کردیم که داشتن استراتژی در این بازی بسیار مهم است و نقش مهمی در کسب امتیاز دارد. در ادامه، چگونگی آغاز نبرد با دشمنان را توضیح خواهیم داد. نکته ای که وجود دارد، این است که شما ابتدا باید منطقه ی جنگی خود را انتخاب کنید؛ البته، در ابتدا امکان انجام بازی در هر منطقه ای برای شما وجود ندارد. به زبان ساده، تیم شما برای انجام بازی در هر منطقه ای باید به یک سطح خاصی برسد. به هرحال، با وجود تفاوت در امتیازات کسب شده از مناطق یا به عبارت بهتر، حالت های (Mode) مختلف بازی، روند چینش تیم و آغاز نبرد یکسان است که در ادامه شرح داده خواهند شد. برای آغاز نبرد ابتدا باید روی گزینه ی Scenario در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید.

  در این مرحله، باید یکی از مناطق روی نقشه ی موجود را (با کلیک کردن روی بخشی که با یک علامت پیکان مشخص می شود)، با کلیک روی نام آن، در پنجره ی سمت چپ تصویر انتخاب کنید.

  با انتخاب منطقه ی جنگی، پنجره ای برای ما باز خواهد شد که پاداش و امتیاز دریافتی در پیروزی و اطلاعات دشمن را در اختیار ما قرار می دهد. توجه به شرایط و اطلاعات دشمن در چیدمان تیم در بازی along with the gods می تواند کمک بزرگی برای کسب امتیاز و پیروزی در نبرد باشد. شما می توانید علاوه بر اطلاعات کلی که از تیم دشمن مشاهده می کنید، روی هریک از کاراکترها کلیک کرده تا اطلاعات دقیق او را دریافت کنید. با انجام این کار در زمان چیدمان تیم، باید قهرمانان خود را طوری انتخاب کنید تا بتوانند از نقاط ضعف دشمن استفاده کرده و به ترتیب آن ها را شکست دهند. همچنین، با شناسایی نقاط قوت دشمن می توانید تیم خود را برای مبارزه با همان نقطه ی قوت انتخاب کنید. به عبارت دیگر، از قهرمانانی استفاده کنید که بتوانند دشمن را شکست دهند. با مشاهده ی اطلاعات تیم دشمن، باید روی گزینه ی Battle Preparation کلیک کنید.

  در این مرحله، می توانید قهرمانانی که قرار است به نبرد بروند، مشاهده کنید. درصورتی که بخواهید تیم قهرمانان خود را تغییر دهید، باید روی گزینه ی Team Formation کلیک کنید.

  تشکیل تیم

  چیدن یک تیم از قهرمانان، مناسب با نقاط قوت و ضعف دشمن، می تواند تأثیر به سزایی در نتیجه ی نبرد داشته باشد. پس از کلیک روی گزینه ی Team Formation در مرحله پیش، با چنین تصویری مواجه خواهیم شد. تیمی که قرار است تشکیل دهید، شامل پنج قهرمان است که می توانید آن ها را تغییر دهید. در سمت چپ تصویر، قهرمانان آماده را برای ورود به نبرد مشاهده می کنید و در سمت راست، دیگر کاراکترهایی را می بینید که در گذشته خریداری کرده و یا در طی بازی Along with the gods به دست آورده اید و می توانید در چیدمان تیم خود از آن ها استفاده کنید. کاراکترهایی که تیک خورده اند، به عنوان قهرمانان آماده برای نبرد هستند. با کلیک روی هریک از آن ها می توانید کاراکتر موردنظر را حذف کرده و قهرمانی را جایگزین او کنید. درنهایت، پس از انتخاب پنج قهرمان موردنظر، باید روی گزینه ی Complete کلیک کنید.

  در این مرحله، تیم شما آماده است تا وارد نبرد شود و امتیازاتی شامل الماس، سکه های طلا و… برای شما به ارمغان آورد. یکی از کارهایی که پیش از ورود به نبرد باید انجام دهید، انتخاب یکی از دوستان خود به عنوان قهرمان پشتیبان یا ذخیره است. برای این کار، کافی است که روی تصویر آن قهرمان در لیست سمت راست صفحه کلیک کنید. درصورتی که در طی نبرد، یکی از قهرمانان اصلی کشته شود، می توانید در ادامه ی نبرد از دوست خود استفاده کنید. لیست افرادی که می توانید انتخاب کنید، در کادر سمت راست تصویر مشاهده می کنید. با انجام تمام مراحل، حالا برای آغاز نبرد باید روی گزینه ی Start کلیک کنید.  

  گرفتن جایزه های روزانه از بخش Reward

  شما به عنوان گیمر می توانید با کلیک روی بخش Reward، جوایز مختلفی را به صورت روزانه و رایگان دریافت کنید؛ کافی است روی گزینه ی Reward در نوار پایین صفحه ی اصلی بازی کلیک کنید.

  با کلیک روی گزینه ی Reward، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که به شما امکان می دهد گردونه ی شانس را با کلیک روی گزینه ی Collect Today’s Free بچرخانید. به این ترتیب است که به صورت اتفاقی  جایزه به دست می آورید. پس از کسب جایزه از این طریق، در صورت تمایل می توانید با پرداخت 500واحد قلب، گردونه ی شانس را برای بار دوم بچرخانید.

   

  Guild

  Guildها گروه های چندنفره ای هستند که سعی دارند نیروی خود را برای رسیدن به هدف افزایش دهند. درصورتی که بخواهید به یک گروه مبارز بپیوندید، می توانید ابتدا روی گزینه ی Guild در نوار پایین صفحه ی اصلی کلیک کنید.

  با این کار، لیستی از گروه های مختلف را مشاهده خواهید کرد که در مقابل هرکدام از آن ها دوگزینه ی Info و Request مشاهده می شود. با کلیک روی گزینه ی Info می توانید اطلاعات مختلف را در رابطه با گروه به دست آورید؛ درحالی که اگر روی گزینه ی Request کلیک کنید، درخواست پیوستن به این گروه را به آن تیم ارسال خواهید کرد. در صورت توافق، قادر خواهید بود برای رسیدن به هدف با آن گروه بجنگید. همچنین، در ردیف هرگروه می توانید نام آن گروه و ظرفیت هرگروهی که سی نفر است و تعداد افراد گروه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، San Juan (4/30) به این معناست که نام گروه San Juan است و ظرفیت آن سی نفر است که تا کنون چهارنفر به آن پیوسته اند. علاوه بر این، در بخش Pending Request می توانید درخواست های خود که به گروه های مختلف ارسال کرده اید، اما هنوز تأیید یا رد نشده اند، مشاهده کنید

  ایجاد گروه در Guild در بازی Along with the gods

  شما همچنین می توانید با کلیک روی تب Create Guild، یک گروه برای خود ایجاد کرده، توضیحاتی راجع به آن وارد کنید و سپس منتظر باشید تا افراد مختلف به گروه شما بپیوندند و برای رسیدن به هدف مشترک، شما را در مبارزات همراهی کنند تا به این ترتیب، با نیرویی مضاعف، رسیدن به هدف ساده تر شود.

  1 ابتدا باید مطمئن باشید که در بخش Create Guild هستید. توجه داشته باشید که برای انتخاب گروهی که می خواهید به آن بپیوندید، باید تب Guild Search را انتخاب کنید.

  2 در این بخش، می توانید یک نماد یا نشانه برای گروهی که قصد ایجاد آن را دارید، انتخاب کنید.

  3 در این قسمت، تعیین می کنید تا افرادی که گروه شما را مشاهده می کنند، بتوانند به صورت خودکار جذب گروه شما شوند و یا حتماً یک درخواست عضویت ارسال شود و بعد از بررسی نتیجه، پذیرش یا عدم پذیرش آن ها مشخص شود. دلایل پذیرش یا عدم پذیرش می تواند به سطح کاربر و هدف گروه مربوط باشد.

  4 در بخش چهار باید نام گروهی که قصد ایجاد آن را دارید وارد کنید.

  5 در این بخش، باید توضیحاتی در رابطه با گروهی که قصد دارید ایجاد کنید، وارد کنید تا کاربران با مطالعه ی آن تصمیم بگیرند که به گروه شما بپیوندند یا خیر.

  6 درنهایت، برای ایجاد گروه باید روی گزینه ی Create Guild کلیک کنید.

   

  وارد کردن کوپن های بازی

  تیم پروژه ی بازی Along With the Gods، چند کوپن را برای گیمرها در نظر گرفته است تا با استفاده از آن ها بتوانید بازی را با کیفیت بالاتری انجام دهند. با واردکردن کوپن ها، گیمر امتیازاتی را به صورت رایگان دریافت می کند و به سبب آن ها می تواند با قدرت بیش تری با دشمنان بجنگد و امتیازات بیش تری کسب کند. برای استفاده از این کوپن ها که توسط توسعه دهندگان توزیع می شود، باید روی پروفایل خود کلیک کنید و از پنجره ای که باز می شود، گزینه ی Enter Coupon را انتخاب کنید.

  با کلیک روی گزینه ی Enter Coupon در مرحله ی پیش، پنجره ای برای شما باز می شود که می توانید کوپن دریافت شده را در کادر موجود وارد کنید و سپس روی گزینه ی OK کلیک کنید. با انجام این کارها، جوایز و امتیازاتی از سمت بازی along with the gods برای شما درنظر گرفته خواهد شد که می توانید از آن ها در نبرد خود استفاده کنید. این سیاستی از سمت تیم پروژه است تا گیمرهایی که در ابتدای مراحل بازی هستند، بتوانند با کمک این امتیازات از برخی امکانات و ویژگی ها برای قهرمانان خود استفاده کنند و از ادامه ی بازی دلسرد نباشند.

   البته، شما علاوه بر کلیک روی تصویر پروفایل خود، از بخش Setting بازی می توانید Enter Coupon را پیدا کنید. برای این کار ابتدا روی گزینه ی Settings کلیک کنید.

   در این مرحله، باید از پنجره ای که برای شما باز می شود، تب Account را انتخاب کرده و سپس از میان گزینه های موجود، Enter Coupon را انتخاب کرده و کوپن های موجودتان را وارد کنید. کوپن های Playawtg1 و WITHGODS در حال حاضر فعال هستند و شما می توانید با واردکردن آن ها در مسیری که گفته شد، از امتیازات آن ها استفاده کنید. 

   امتیازات این کوپن ها شامل سکه ی طلا، طومار، الماس و دیگر آیتم هایی است که به شما کمک خواهند کرد تا عملکرد بهتری در جریان بازی داشته باشید. برای دریافت این امتیازات، می توانید روی علامت پاکت نامه در بالا و سمت راست صفحه ی اصلی بازی و روی گزینه ی Collect در مقابل هرکدام از امتیازاتی که کسب کرده اید، کلیک کنید. با این کار، تعداد امتیازات شما شامل سکه، الماس و… که در نوار بالای صفحه دیده می شود، تغییر خواهد کرد. همچنین، درصورتی که روی گزینه ی Collect All در پایین صفحه کلیک کنید، تمامی امتیارت داده شده را یکباره دریافت خواهید کرد و در نوار بالای صفحه اعمال خواهد شد و به این ترتیب، می توانید از آن ها استفاده کنید.

   

  Random Shop

  برای رسیدن به این بخش، باید روی بخش Random Shop که در میانه ی صفحه ی اصلی بازی است، کلیک کنید. در این بخش می توانید مجموعه ای از NFTها را مشاهده کنید؛ البته، ممکن است با توجه به سطح و امتیازات خود نتوانید همه ی NFTها را به دست آورید. با این حال، می توانید با کلیک روی NFTهایی که برای شما فعال هستند و شما دارایی لازم (تعداد سکه) برای خرید آن ها را دارید، مشاهده کرده و در صورت تمایل روی آیتم موردنظر خود کلیک کنید تا آن را به دست آورید.

  در این بخش، می توانید آیتم های مختلفی همچون قهرمانان موردنیاز خود برای بازی که با نام Hero مشخص می شوند، به دست آورید. همان طورکه پیش از این گفته شد، برای مبارزه برای رسیدن به هدف، تیمی متشکل از پنج جنگ جو را تشکیل می دهید. برخی از آیتم های موجود در بخش Random Shop که دارای یک قفل هستند، به عنوان آیتم غیرفعال در لیست مشخص شده اند؛ البته، این آیتم ها نیز قابل فعال شدن هستند و شما به عنوان گیمر می توانید با پرداخت هزینه ای که مشخص شده است، قفل آن آیتم را باز کرده و بار دیگر با پرداخت هزینه ی خرید آیتم، آن را به دست آورید. به عنوان مثال، در تصویر زیر، برای آیتمی که روی آن قفل قرار گرفته است، باید ابتدا 150الماس هزینه کنید تا قفل آن باز شود و حالا با دیدن آیتم موجود در این بخش و مشاهده ی هزینه ی آن، در صورت تمایل با پرداخت هزینه ی خرید، آن را تهیه کنید.

  آیتم های موجود در این بخش، هرساعت یک بار به صورت تصادفی (Random) تغییر خواهند کرد؛ بنابراین، درصورتی که شما آیتم خاصی را نیاز داشته باشید، می توانید هرساعت به این بخش مراجعه کرده و در صورت مشاهده ی آیتم موردنظر خود، آن را تهیه و در بازی و نبرد خود از آن استفاده کنید. در بالا و سمت راست تصویر، زمان باقی مانده تا به روزرسانی آیتم ها مشخص شده است. البته، درصورتی که بخواهید لیست آیتم های بعدی را بدون انتظار مشاهده کنید، می توانید با کلیک روی گزینه ی Refresh، لیست بعدی را در همان لحظه ببینید؛ البته، برای این کار باید ده الماس (Gem) پرداخت کنید.

   

  Shop

  یکی دیگر از بخش هایی که در صفحه ی اصلی وجود دارد، بخش Shop است. در این بخش می توانید آیتم های موردنظر خود را تهیه کنید. انواع آیتم های Limitted، Hot و دیگر انواع آیتم ها در این بخش قابل خریداری هستند. آیتم موجود در بخش HOT، طومار است که با داشتن آن امکان دسترسی به قهرمان (Hero) پنج ستاره که به صورت ماهیانه در اختیار گیمر قرار می گیرد، تضمین می شود. مبلغ این طومار که می توان با استفاده از آن قهرمانی را خرید، 2500الماس (Gem) است. بنابراین، بهتر است ماهیانه 2500عدد از الماس هایی که در طی بازی به دست می آورید، برای خرید طومار موجود در این بخش نگه داری کنید؛ زیرا بسیار ارزشمند است. تعداد روزهای باقی مانده برای ارائه ی قهرمان پنج ستاره ی بعدی نیز روی کادر مربوطه (کادر HOT) مشخص شده است. آیتم های مختلفی ازجمله طلا، آیتم های مخصوص (Special) و طومار در این بخش قابل خریداری هستند. برای تهیه ی این اقلام شما به الماس نیاز دارید.

   

  امور مربوط به قهرمانان (Heroes) در بازی Along with the gods

  یکی از مهم ترین کارهایی که در بخش Heroes انجام می شود، ارتقاء دادن سطح قهرمانان است. برای این کار، ابتدا باید روی آیکن Heroes در نوار پایین صفحه کلیک کنید. شما می توانید پس از به دست آوردن قهرمانان با سطح و ویژگی های ضعیف تر، آن ها را در این بخش ارتقاء دهید و در نبردهای خود از آن ها استفاده کنید تا امتیازات بالاتری کسب کنید. همچنین، ازآنجایی که بازی Along With the gods یک بازی P2E (Play to Earn) است، برخی از گیمرها با هدف کسب درآمد، قهرمانان خود را ارتقاء می دهند و آن ها را به فروش می رسانند.

  برای ارتقای قهرمان، در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود، باید قهرمان موردنظر خود را از میان قهرمانان موجود در پایین صفحه انتخاب کرده و روی گزینه ی Upgrade کلیک کنید. با این کار، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید سطح قهرمان موردنظر خود را در آن ارتقاء دهید.

  کاراکتر قهرمانی که در پنجره ی جدید، در بخش چپ قرار گرفته است، همان کاراکتری است که ارتقاء خواهد یافت. درصورتی که قصد تغییر کاراکتر را داشته باشید، می توانید به راحتی روی تصویر کاراکتر قهرمان در سمت چپ کلیک کنید تا بخش مربوطه خالی شده و قابلیت پذیرفتن قهرمان دیگر را داشته باشد. حال، می توانید شخصیت های قهرمان خود را در سمت راست بررسی کرده و شخصیت قهرمان موردنظر خود که قصد ارتقای آن را دارید، انتخاب کنید.

  برای ارتقاء دادن قهرمان موردنظر، باید کاراکترهای دیگری که دارید هزینه کنید. شما می توانید به دلخواه، آیتم ها و قهرمانانی که دارید، به عنوان سوخت برای ارتقای شخصیت Hero انتخاب کنید. کافی است برای این کار، روی آیتم موردنظر کلیک کنید تا بتوانید آن را در لیست سوخت برای ارتقای قهرمان، در بخش پایین قهرمان انتخاب شده مشاهده کنید. 

  هرچه آیتم های بیش تری را به عنوان سوخت برای ارتقای Hero خود وارد کنید، قهرمان موردنظر ارتقای بیش تری خواهد یافت. شما می توانید سطحی که قهرمان (Hero) به آن خواهد رسید، مشاهده کنید. حال، کافی است روی گزینه ی Upgrade کلیک کنید. با این کار، Hero انتخابی ارتقاء یافته و کاراکترهایی که به عنوان سوخت انتخاب کرده بودید، از بین دارایی های شما حذف خواهند شد.

  البته، شما می توانید از گزینه ی Auto Select نیز استفاده کنید. با این کار، بازی به صورت خودکار آیتم های مناسب به عنوان سوخت را علامت گذاری می کند؛ کافی است که آیتم های انتخابی و سطحی که Hero به آن خواهد رسید، بررسی کرده و در صورت تأیید روی گزینه ی X Upgrade کلیک کنید. X تعداد سکه هایی است که برای این روش باید پرداخت کنید؛ درواقع در این روش، علاوه بر آیتم هایی که برای ارتقای Hero هزینه خواهید کرد، باید تعدادی سکه نیز برای انتخاب آیتم های مناسب پرداخت کنید.

  10 نکته برای انجام بهتر بازی Along with the gods

  زمانی که برای اولین بار بازی همراه با خدایان (along with the gods) را اجرا می کنید، حتماً با ابهامات زیادی مواجه می شوید و نکات کلیدی ای که می توانید با رعایت کردن آن ها امتیازات خود را ارتقاء دهید، از چشم شما دور خواهند ماند. به همین دلیل، ما در این بخش قصد داریم برخی از مهم ترین مواردی که برای شروع فعالیت و بازی خود باید به آن ها توجه کنید، بررسی کنیم:

  ۱- فقط جنگیدن کافی نیست؛

  بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است؛ به این معنا که برای کسب نتیجه ی بهتر باید با استراتژی متناسب با شرایطی که در آن قرار دارید، با توجه به امکانات خود و قدرت و شرایط حریف، تیمی مناسب برای غلبه بر حریفان خود تشکیل داده و روانه ی میدان جنگ کنید. درصورتی که بدون توجه به چینش تیم، تنها اقدام به جنگیدن کنید، مجازات خواهید شد. این شرایط به خصوص برای حالت های Raid، Infinite Tower، Hell Scenario و Arena حائز اهمیت است.

  ۲- هیچ چیز را از روی ظاهر آن قضاوت نکنید؛

  در طی بازی همراه با خدایان، ممکن است آیتم هایی را به دست آورید که به نظرتان بی فایده جلوه کند اما اینطور نیست؛ حتی این واحدهای کوچک هم در فرایند ارتقای قهرمانان قابل استفاده هستند و یا حتی می توان  خود آن واحدهای کوچک را ارتقاء داده و بهره ی بیش تری از آن ها ببرید. واحدهای سه ستاره نیز می توانند در طی بازی به قهرمانان کمک کنند. Trenth ،Floria ،Hellen و Tallia چندمورد از واحدهای سه ستاره هستند که می توانند در نبردها به شما کمک کنند. شما می توانید این کاراکترها را ارتقاء دهید و انتظار داشته باشید در کنار قهرمانان چهار و پنج ستاره در نبردها بدرخشند. به عنوان مثال، کاراکتر Tallia در حملات Havoc و Nhumer عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت.

  ۳- حالت های مختلف بازی را اجرا کنید؛

  بازی Along With the gods سعی می کند در حالت های مختلفی که برای بازیکنان خود فراهم کرده است، امتیازات مختلفی به گیمرها اعطاء کند؛ امتیاز هر حالت بازی ممکن است با امتیازات دیگر حالت ها متفاوت باشد. بنابراین، درصورتی که بخواهید به درآمد بالاتر برسید، باید انواع حالت های بازی را انجام دهید و امتیازات مختلف که قابلیت تبدیل شدن به NFT را دارند، دریافت کنید؛ زیرا ممکن است برخی از این آیتم ها تنها در یک حالت بازی قابلیت دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، با انجام بازی در حالت Raid، می توانید Runeهای خوبی به دست آورید؛ درحالی که برای به دست آوردن سکه های Arena، باید در حالت Arena بازی کنید. می توانید به کمک این سکه ها، طومارها و دیگر آیتم های ارزشمند را از فروشگاه تهیه کنید. 

  ۴- دارایی های خود را هزینه کنید؛

  شما در طی بازی و همچنین جوایزی که به صورت رایگان به دست خواهید آورد، سکه های طلا و الماس را مشاهده خواهید کرد اما شاید ندانید که بهترین استفاده از این دارایی های باارزش چگونه است. درصورتی که بخواهید بهترین استفاده را از این دارایی ها داشته باشید، می توانید Runeها را ارتقاء دهید. درصورتی که بخواهید کاربردی باشند و به شما در طول بازی کمک کنند، نیاز است که هزینه ی بالایی برای آن پرداخت کنید (البته، پرداخت هزینه به صورت سکه های طلا در بازی است). 

  شما همچنین در بخش Random Shop که در صفحه ی اصلی بازی قرار دارد، می توانید آیتم های ارزشمندی پیدا کنید که ارزش هزینه کردن سکه های طلا را داشته باشد. قطعاً با کمک آیتم هایی همچون طومارهای معمولی و ویژه می توانید امتیازات بیش تری کسب کنید که هدف از بازی نیز همین است. احتمال وجود داشتن Runeها در بخش Random Shop وجود دارد که می تواند در ابتدای بازی بسیار کمک کننده باشد.

  از طرف دیگر، می توانید با پرداخت الماس، نبردی که در آن باخته اید، ادامه دهید و احتمال برد خود را افزایش دهید. همچنین، می توانید به وسیله ی الماس ها، کلیدهای بیش تری به دست آورید. البته، برخی از گیمرها ترجیح می دهند الماس های خود را برای به دست آوردن یازده طومار برای فراخوانی قهرمانان ویژه در بخش Shop استفاده کنند. امکان ارتقای ظرفیت ذخیره ی Runeها، قهرمانان و لوازم جانبی (Accessories) نیز با استفاده از الماس ها وجود دارد. توصیه می شود از این امکانات استفاده کنید؛ زیرا با افزایش تعداد قهرمانان در طی بازی، استفاده از این امتیازات ضروری خواهد بود.

  ۵- قهرمان خود را ارتقاء دهید؛

  می توانید از آیتم هایی که به دست آورده اید، برای ارتقای قهرمان استفاده کنید و سطح قهرمان خود را ارتقاء دهید. باید به این موضوع توجه کنید که با هزینه کردن یک قهرمان برای ارتقای قهرمان دیگر، قهرمانی که هزینه کرده بودید، از دست خواهید داد.

  ۶- دوستان خود را افزایش دهید؛

  مزایای داشتن دوست در این بازی نیز قابل توجه است. یکی از فواید داشتن دوست این است که می توانید با ارسال هدیه به آن ها، آیتم قلب به دست آورید. به عنوان مثال، درصورتی که یک قلب را هدیه برای دوست خود ارسال کنید، دَه قلب دریافت خواهید کرد و درصورتی که دوست شما هم قلبی برای شما ارسال کند، دَه قلب دیگر هم به دست خواهید آورد. برای این کار، پس از کلیک روی گزینه ی Friends در نوار پایین صفحه ی اصلی بازی، در صفحه ای که برای شما باز می شود، باید روی آیکن قلب که نشان دهنده ی هدیه است، کلیک کنید تا در نوار امتیازات بالای صفحه ده واحد به قلب های شما اضافه شود.

  یکی از کاربردی ترین استفاده از این هدایا، هزینه کردن آن ها برای چرخاندن بار دوم گردونه ی شانس است. همان طورکه پیش از این اشاره کردیم، می توانید با مراجعه به بخش Reward در صفحه ی اصلی، به صورت روزانه امتیازات رایگان دریافت کنید. هرروز فقط یک بار این شانس را دارید؛ درصورتی که بخواهید این گردونه را برای بار دوم بچرخانید و شانس خود را امتحان کنید، باید تعدادی قلب برای آن پرداخت کنید. یکی از منابع به دست آوردن قلب ها، دریافت آن ها از ارسال و هدیه از دوستان است.

  یکی دیگر از فواید داشتن دوست در بازی Along with the gods، استفاده از آن ها به عنوان نیروی کمکی در نبردها است. به این صورت که شما یک دوست را انتخاب می کنید و درصورتی که یکی از افراد تیم پنج نفره ی شما در طی بازی کشته شود، می توانید دوست خود را جایگزین آن فرد کنید.

  ۷- قهرمان اصلی خود را تغییر دهید؛

  برخی از گیمرها علاقه ی بسیار زیادی به Ian که از شخصیت های اصلی بازی و قهرمان پیش فرض بازی است، دارند اما سعی کنید قهرمان اصلی تیم خود را تغییر دهید. این کار اگر هوشمندانه و با استراتژی مناسب انجام شود، می تواند به شما کمک کند تا در نبردهای خود نتایج بهتری کسب کنید و افراد بیش تری شما را به عنوان دوست انتخاب کنند. 

  ۸- رون ها نیروی محرکه ی بازی هستند؛

  رون ها (Rune) می توانند نقاط ضعف شما را کم رنگ و نقاط قوت شما را تقویت کنند. بنابراین، کمک گرفتن از Runeها در بازی را فراموش نکنید. Runeها می توانند بر یک کاراکتر و یا به طور کلی بر یک تیم اعمال شوند. درصورتی که قصد ارتقای Runeهای خود را داشته باشید، باید از سکه های طلای خود استفاده کنید. با ارتقاء دادن Rune، درصد پاداش دریافتی شما نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، اگر یک Rune قدرت حمله ی فردی (ATK) را تا 3.7درصد ارتقاء دهد، با ارتقای همان Rune، میزان ارتقای قدرت حمله ی فردی (ATK) به میزان 12درصد می رسد که علاوه بر این، جوایزی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

  ۹- امکان ترکیب و ادغام Runeها وجود دارد؛

  درصورتی که چهارRune هم نوع را داشته باشید، برای داشتن ست دوتایی و چهارتایی از رون های خود، پاداشی کسب خواهید کرد. هر رون با توجه به نوع آن، پاداش های مختلفی برای گیمر به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، کاراکتری همچون Gangbi که برای قرارگرفتن در خط مقدم مناسب است و توانایی ضربه زدن ندارد (درواقع این رون، آسیب دیدگی ها را ترمیم می کند)، با استفاده از یکRune مناسب می تواند با حفظ نقات قوت خود، نقاط ضعف خود را از بین ببرد.

  ۱۰- مقاومت کنید!

  اگر روزانه زمان زیادی برای انجام بازی ندارید، سعی کنید حداقل روزی یک بار وارد حساب خود در بازی شده و جوایز موجود را در بخش های مختلف، همچون جوایز روزانه در بخش Reward که رایگان هست، دریافت کنید. 

  آموزش کسب درآمد از بازی Along with the gods

  • استیکینگ

  همان طورکه می دانید، Along with the gods یک بازی Play to earn است؛ به این معنا که می توانید بازی کرده و در ازای امتیازاتی که کسب می کنید، درآمد داشته باشید. علی رغم اینکه برخی افراد در کسب درآمد از بازی با ابهام مواجه هستند، تیم توسعه دهنده ی بازی ادعا دارد که گیمرها می توانند بدون پرداخت حتی یک سنت بازی را آغاز کرده و به درآمد برسند. در ادامه، چگونگی کسب درآمد از این بازی را بررسی خواهیم کرد. پیش از هرچیز، برای آنکه بتوانید از این بازی به درآمد برسید، باید پس از نصب و اجرای آن، در هنگام انتخاب نوع بازی، Play to earn را انتخاب کنید.

  برای کسب درآمد در بازی Along with the gods باید به بخش Item Manager به معنای مدیریت دارایی که در صفحه ی اصلی و در نوار پایین صفحه قرار گرفته است مراجعه کنید. البته، تا زمانی که به سطح بیست نرسیده باشید، این بخش برای شما باز نخواهد شد. درصورتی که پیش از این، NFT های PLAYS را میان دارایی های ارز دیجیتال خود داشته باشید، باید همان کیف پولی را به بخش Item Manager متصل کنید که NFTهای خود را در آن نگهداری می کنید. امکان استیک کردن NFT های PLAYS و دریافت ارز دیجیتال PLA که توکن بومی پلتفرم PlayDapp است، برای گیمرها وجود دارد. نیاز به یادآوری است که PlayDapp متاورسی بر پایه ی بازی است که در زمان نگارش مقاله، چهاربازی فعال دارد و بازی Along with the gods یکی از این بازی ها است. به زودی تعداد بیش تری از بازی ها در این پلتفرم فعال خواهند شد. یکی از نکات جالب این پلتفرم آن است که می توانید آیتم هایی که در بازی Along With The Gods به دست می آورید، در دیگر بازی های این پلتفرم استفاده کنید.

  برای آنکه به کمک استیک کردن NFTهای PlayDapp Town خود بتوانید ارز دیجیتال PLA به دست آورید، باید کیف پول پورتیس (Portis) را به بخش Item Manager و یا وب سایت اصلی پلتفرم PlayDapp متصل کنید. به این ترتیب می توانید پاداش استیک NFTها را به صورت توکن PLA دریافت کنید.

  همچنین، درصورتی که NFTهای خود را در یک کیف پول دیگر همچون متامسک نگه داری می کنید، می توانید اطلاعات آن را به کیف پول Portis انتقال دهید. البته، کیف پول پورتیس با اکثر پلتفرم های ساخت و مبادله ی NFT ازجمله Rarible، Opensea و… سازگار است و توصیه می شود در بازی Along with the gods که مبتنی بر NFT است، از این کیف پول استفاده شود. ایجاد این کیف پول در بخش Item Manager بسیار ساده است؛ با این حال، درصورتی که بخواهید اطلاعات کیف پول دیگر (همچون متامسک) خود را به کیف پول (Portis) انتقال دهید، باید مراحلی را در پیش بگیرید که در ادامه خواهیم آورد.

  • مبادله ی NFT ها

  روش دیگری که می توانید از طریق بازی Along with the gods به درآمد برسید، مبادله ی NFT است. درصورتی که بتوانید بازی را به خوبی انجام دهید، امتیازات و پاداش های خوبی به دست خواهید آورد که می توانید آن ها را در بخش بازار (Market) و در سایت PlayDapp به فروش برسانید. راه دیگری که می توانید انتخاب کنید، این است که قهرمان ها یا Runeهای ضعیف را در طی بازی ارتقاء داده و به فروش برسانید. هم قهرمان ها و هم Runeها قابل فروش هستند و شما می توانید آن ها را در سایت PlayDapp به فروش رسانده و به درآمد برسید. البته برای فروختن باید NFTها را ضرب کنید تا قابل معامله در بازار باشند؛ چگونگی این کار را بعداً توضیح خواهیم داد.

  انتقال دارایی از کیف پول متامسک (Metamask) به کیف پول پورتیس (Portis)

  عبارات بازیابی کیف پول خود که در هنگام ساخت کیف پول فعلی خود (مثلاً متامسک) یادداشت کرده بودید، پیدا کنید. در صورت فراموش کردن آن می توانید به کیف پول فعلی خود مراجعه کنید.

  به عنوان مثال، در کیف پول متامسک ابتدا باید وارد کیف پول خود شده و روی علامت سه خط در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و از میان گزینه های موجود، Settings را انتخاب کنید. 

  با انتخاب گزینه ی Settings در مرحله ی پیش، زیرمنویی برای شما باز خواهد شد که برای پیداکردن عبارات بازیابی، باید بخش امنیت کیف پول یعنی Security & Privacy را انتخاب و در مرحله ی بعد گزینه ی Reveal Secret Recovery Phrase را کلیک کنید.

   حالا با واردکردن رمز عبور کیف پول می توانید عبارات بازیابی را مشاهده و کپی کنید. حالا باید به کیف پول پورتیس بازگردیم؛ زیرا قصد داریم اطلاعات را از کیف پول دیگر (متامسک) وارد کیف پول پورتیس کنیم. ابتدا باید به آدرس اینترنتی کیف پول پورتیس (www.wallet.portis.io) مراجعه کنید. پس از ورود به سایت کیف پول، ازآنجایی که احتمالاً شما هم کیف پول پورتیس را نداشته اید، باید روی لینک Create New Wllet در پایین پنجره کلیک کنید. اگر پیش از این کیف پول پورتیس خود را ساخته باشید، می توانید با واردکردن ایمیل و رمزعبور خود در کادرهای مربوطه و سپس کلیک روی گزینه ی Login وارد کیف پول خود شوید.

  برای ساخت کیف پول، پس از کلیک روی لینک Create new wallet، ایمیل (در کادر اول) و رمز عبور را در پنجره ی جدیدی که برای شما باز می شود، در کادرهای دوم و سوم وارد کنید و پس از فعال کردن گزینه ای که ثابت می کند شما ربات نیستید، روی گزینه ی Register کلیک کنید و ساخت کیف پول را به پایان برسانید.

  واردکردن اطلاعات

  برای آنکه در این مرحله اطلاعات کیف پول متامسک را وارد کیف پول پورتیس کنید، ابتدا باید وارد کیف پول پورتیس شوید و سپس روی گزینه ی Menu در پایین و سمت راست تصویر اصلی کیف پول کلیک کنید. در این مرحله باید از گزینه های موجود، Import Etherum Wallet را انتخاب کنید.

  گزینه ی Mnemonic Phrase را انتخاب کنید تا بتوانید عبارات بازیابی کیف پول سابق خود را وارد کرده و اطلاعات را از کیف پول اتریومی خود به کیف پول پورتیس انتقال دهید. البته، می توانید در این مرحله از روش Private Key هم استفاده کنید که توصیه نمی شود.

  در این بخش 12 یا 24 عبارت بازیابی خود که از کیف پول متامسک پادداشت کرده بودید، وارد کرده و سپس روی گزینه ی Import کلیک کنید. پس از انجام این مراحل، اطلاعات کیف پول اتریومی (در مثال ما متامسک) وارد کیف پول پورتیس می شود و کافی است که در لیست کیف پول ها، کیف پول موردنظر خود را فعال کنید.

  برای فعال کردن کیف پول موردنظر خود باید پس از ورود به کیف پول، منوی کیف پول در پایین و سمت راست تصویر را انتخاب کرده و میان گزینه هایی که به نمایش در می آیند، گزینه ی Select Active Wallet را انتخاب کنید. درنهایت، در صورت تمایل می توانید ورود دومرحله ای را نیز برای بالابردن امنیت دارایی خود در کیف پول فعال کنید. 

  توجه داشته باشید که تراکنش ها در بازی Along with the gods، همگی روی شبکه ی بلاک چین پالیگان انجام می شوند؛ بنابراین داشتن مقداری ارز دیجیتال Matic که در بسیاری از صرافی ها قابل خریداری است، منطقی به نظر می رسد. البته، ازآنجایی که تیم پروژه ی PlayDapp مدعی هستند که شما می توانید این بازی را به صورت کاملاً رایگان و بدون پرداخت حتی یک سنت نیز انجام دهید، امکانی فراهم کرده اند که گیمرها می توانند با ثبت نام از طریق ایمیل در بخش بازار (Market Place) وب سایت PlayDapp مقدار کمی ارز دیجیتال متیک به دست آورند.

  همچنین، می توانید NFTهای بازی همراه با خدایان را از بخش بازار سایت Playdapp خریداری کنید تا بتوانید امتیازات خود را با سرعت بالاتری به دست آورید و از این طریق با استیک کردن آن ها به درآمد برسید. 

  با استیک کردن NFTهای خود، ارز دیجیتال PLA کسب خواهید کرد. پس از گذشت مدتی از استیک کردن ان اف تی ها، برای مشاهده و دریافت پاداش خود باز هم باید به بخش Item Manager در صفحه ی اصلی بازی مراجعه کنید و سپس Staking و Staking Mailbox را انتخاب کنید.

  با این کار، لیست استیک های خود را مشاهده خواهید کرد. برای برداشت پاداش استیک که به صورت توکن PLA است، باید روی گزینه ی Claim کلیک کنید. با این کار، شما ارز دیجیتال PLA به دست خواهید آورد که می توانید آن را برداشت کنید و یا در صرافی ها به فروش برسانید.

  استیک کردن 

  در دوحالت ممکن است از طریق استیک کردن پاداشی به صورت توکن PLA دریافت کنید.

  • با استیک کردن سه عدد NFT SR در بخش Daily Quest، شانس به دست آوردن روزانه تا پنج واحد PLA را خواهید داشت. در این حالت، شما باید NFTها را حداقل برای 24ساعت استیک کنید. برای آنکه شانس کسب PLA (حداکثر پنج واحد در روز) را داشته باشید، باید ابتدا در بخش Item Manager ان اف تی های موردنیاز را استیک کنید و سپس در بخش Daily Quest فعالیت های خواسته شده را انجام دهید تا شانس به دست آوردن توکن PLA را داشته باشید.
  • همچنین، با استیک کردن یک واحد NFT از نوع SSR می توانید شانس کسب توکن PLA را تا 2800عدد از بخش Weekly Arena داشته باشید. در این حالت، شما باید NFTهای خود را حداقل برای مدت زمان یک هفته استیک کنید. برای آنکه بتوانید شانس دریافت PLA را در این روش داشته باشید، باید ابتدا NFTهای خواسته شده را در بخش Item Manager استیک کنید و سپس سعی کنید در بخش Major Arena در میان 300نفر برتر قرار بگیرید. هرچه رتبه ی بهتری را به دست آورید میزان PLA دریافتی بیش تر خواهد بود.

  بعد از انجام فعالیت های خواسته شده و اتمام حداقل مدت زمان برای استیک کردن NFTهای گفته شده، می توانید با مراجعه به بخش Staking Mailbox در Item Manager پاداش های دریافتی خود را با کلیک روی گزینه ی Claim دریافت کنید.

  NFT های SR و SSR را از کجا تهیه کنیم؟

  برای به دست آوردن NFTهای SR و SSR می توانید در بخش مارکت PlayDapp این NFTها را خریداری کنید و یا اینکه با ارتقاء دادن و ادغام کردن NFTهای سطح R که در محیط بازی به دست می آورید، به NFTهای SR و یا SSR دسترسی داشته باشید.

  مراحل

  در بخش Item Manager وارد کیف پول پورتیس خود شوید؛ درصورتی که کیف پول خود را پیش از این نساخته اید، می توانید این کار را در بخش مارکت وب سایت PlayDapp و یا به راحتی در همان بخش Item Manager انجام دهید.

  وارد بخش بازار (Market Place) سایت Playdapp شوید و با کلیک روی علامت سه خط در بالا و سمت راست صفحه، گزینه ی Staking را از زیرمنوی باز شده انتخاب کنید.

   

  با این کار، NFTهای SR و SSR را مشاهده می کنید. دارایی شما میان این NFTها، با عدد مشخص شده است؛ به این معنا که شما یک عدد از این NFT را دارید. برای آنکه امکان استیک کردن NFTها را فعال کنید، باید روی دارایی NFT خود کلیک کنید. با کلیک روی هر NFT، آن را در لیست بالایی مشاهده خواهید کرد؛ به این معنا که شما NFTهای خود را برای استیک کردن قرار داده اید. درواقع، با این کارها سهNFT از نوع SR و یک NFT از نوع SSR را برای استیک کردن فعال می کنید.

  در این مرحله، با فعال شدن قابلیت استیکینگ، کافی است روی گزینه ی Start Staking کلیک کنید. باید برای استیک کردن NFTها (SR و SSR)، این کارها را انجام دهید تا بتوانید در ازای آن ها ارز دیجیتال PLA دریافت کنید. پس از انجام عملیات در سایت PlayDapp، شما تنها امکان استیک کردن توکن ها را فعال کرده اید و حالا باید به بازی Along with the gods بازگشته و از بخش Item Manager اقدام به استیک کردن و سپس دریافت پاداش به صورت توکن PLA کنید.

   

  خلاصه ی عملیات استیک کردن NFT ها در بازی Along with the gods

  • اپلیکیشن بازی را دانلود کنید؛
  • یک حساب کاربری در بخش Play to Earn ایجاد کنید؛
  • یک کیف پول پورتیس بسازید؛
  • NFT های PlayDapp Town را در بخش Item Manager و در صفحه ی اصلی بازی استیک کنید.

  انتقال NFTها از Item Manager به مارکت PlayDapp و برعکس

  می توانید کاراکترها و رون هایی که در طی بازی به طرق مختلف به دست آورده اید، به آیتم های قابل معامله در بازار (Market Place) سایت PlayDapp تبدیل کرده و آن ها را معامله کنید و از این طریق درآمد داشته باشید. همچنین، درصورتی که آیتم هایی را به بخش مارکت سایت PlayDapp ارسال کرده باشید و قصد برگرداندن آن ها را به بازی داشته و یا تعدادی NFT را برای انجام بازی باکیفیت تر در سایت خریداری کرده باشید، می توانید طبق آنچه در ادامه توضیح خواهیم داد، NFT را بین بازی Along with the gods و مارکت سایت PlayDapp انتقال دهید. فرض می کنیم که تعدادی Rune و قهرمان به دست آورده اید و قصد فروش آن ها را دارید. فراموش نکنید برای آنکه بخش Item Manager برای شما فعال شود، باید به سطح بیست در بازی برسید. ابتدا روی بخش Item Manager در صفحه ی اصلی بازی کلیک کنید.

  همان طورکه در تصویر می بینید، دو تب Characters و Runes در بخش بالای پنجره دیده می شود. همچنین، دوگزینه ی Item Manager و Seal Item را در پایین پنجره مشاهده می کنیم. در این بخش، باید از گزینه ی Seal Item برای ضرب کردن NFTها استفاده کرد. درواقع با این کار، آیتم هایی که در طی بازی به دست آورده ایم، به NFTهای قابل معامله روی شبکه ی بلاک چین تبدیل می کنیم. 

  پس از انتخاب آیتم موردنظر و کلیک روی آن، جزئیاتی از آیتم به ما نمایش داده می شود که باید آیتم موردنظر را انتخاب و روی گزینه ی Seal Item کلیک کنیم. با انجام این کار، پنجره ی کوچکی به ما نمایش داده می شود که به ما می گوید با انتخاب گزینه ی Seal Item، آیتم انتخابی شما قابل معامله خواهد شد و ازآنجایی که هدف ما همین است، باید روی گزینه ی OK کلیک کنیم.

   

  درصورتی که در مرحله ی قبل کیف پول پورتیس خود را وارد نکرده باشید، صفحه ای برای شما باز خواهد شد تا وارد کیف پول خود شوید و یا یک کیف پول برای خود ایجاد کنید (پیش از این کار، کیف پول پورتیس را شرح داده ایم). با فرض اینکه شما کیف پول خود را متصل کرده باشید، پنجره ای برای شما باز می شود که با کلیک روی گزینه ی Continue، شما به بخش مارکت سایت PlayDapp منتقل خواهید شد. 

  با کلیک روی علامت سه خط در بالا و سمت راست تصویر و سپس انتخاب گزینه ی My NFT Assets، می توانید دارایی های NFT خود را مشاهده کنید. اینجا دارایی های شما می توانند آیتم هایی باشند که در بخش Item Manager بازی به NFT تبدیل کردید و به بخش مارکت سایت PlayDapp انتقال دادید و یا صرفاً ممکن است NFTهایی باشند که برای استفاده در بازی و یا استیک کردن خریده اید. 

  در این مرحله با دو گزینه مواجه هستیم. درصورتی که شما یک آیتم را در مارکت سایت پلی دی اپ خریداری کرده اید و قرار است در محیط بازی از آن استفاده کرده و یا استیک کنید، باید ابتدا آن را به یک آیتم بازی تبدیل کنید. برای این کار باید گزینه ی اول، یعنی Convert to game item را انتخاب کنید. درصورتی که آیتم انتخاب شده ی دارایی های شما در سایت PlayDapp، همان آیتمی باشد که در طی بازی به دست آورده و در بخش Item Manager بازی آن را به NFT تبدیل کرده بودید، احتمالاً قصد معامله ی آن را دارید؛ پس، برای این کار باید گزینه ی دوم یعنی Trade on Marketplace را انتخاب کنید تا بتوانید آن را معامله کنید.

  خرید و فروش آیتم ها در بازی Along with the gods

  درصورتی که قصد فروش قهرمان یا Runeهای خود را داشته باشید، باید پس از مراحلی که پیش از این توضیح داده شد و انتخاب گزینه ی Trade on marketPlace در مرحله ی پیش، گزینه ی Sell را در این صفحه انتخاب کنید.

  با انتخاب گزینه ی Sell در مرحله ی پیش، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که ابتدا باید ارز دیجیتال خود را برای انجام مبادله انتخاب کنید. PLA، MATIC و WETH سه رمزارزی هستند که می توانید در این قسمت انتخاب کنید. در بخش بعد باید قیمت موردنظر خود برای NFT را تعیین کنید و درنهایت، روی گزینه ی Post your listing کلیک کنید. با این کار، NFT شما در بخش مارکت لیست شده و کاربران دیگر می توانند آن را مشاهده و در صورت نیاز خریداری کنند.

  با ورود به بخش مارکت سایت PlayDapp، آیتم های مختلف لیست شده در بازار را خواهید دید که با کلیک روی هرکدام از آن ها می توانید اقدام به خرید آن کنید. خرید آیتم می تواند به شما کمک کند تا بدون گذشت زمان، آیتم هایی که برای اجرای بازی بهتر به آن ها نیاز دارید، به دست آورده و نبرد بهتری داشته باشید. این خریدها را می توان یک نوع سرمایه گذاری نیز دانست؛ زیرا قرار است به بازی باکیفیت تر شما در آینده منجر شوند.

   

  با انتخاب آیتم موردنظر و سپس کلیک روی آن، می توانید قیمت آن را بر حسب دلار و PLA مشاهده کنید و در صورت تمایل با کلیک روی گزینه ی Buy Now، آن را خریداری کنید. باز هم یادآوری می کنیم که بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است؛ پس، صرفاً خرید آیتم های مختلف نمی تواند پیروزی در جنگ ها را برای شما تضمین کند بلکه شما باید بر حسب استراتژی خود اقدام به خرید آیتم یا آیتم هایی کنید که قرار است در روند مبارزات به شما کمک کنند.

  کلام آخر

  بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است که به گیمرها وعده داده است تا به صورت کاملاً رایگان و با انجام بازی و فعالیت های درون آن به درآمد برسند. برای آنکه بتوانید بازی را به خوبی انجام دهید و امتیاز کافی و درنتیجه درآمد خوبی داشته باشید، باید یک استراتژی خوب را در بازی پیاده کنید و به آن پایبند باشید. بازی های Play to Earn یکی از بهترین انتخاب ها به خصوص برای افرادی است که قصد فعالیت در بخش معاملات بازار ارزهای دیجیتال را ندارند اما می خواهند از این فناری درآمدی به دست آورند. سودبردن از بلاک چین و ارزهای دیجیتال محدود به تریدکردن ارزهای دیجیتال در صرافی ها نمی شود و شما با شناسایی موقعیت های سازگار با شخصیت و روحیات خودتان، می توانید بیش ترین استفاده را از این فضا ببرید. مهم این است که فرصت های کسب سود را شناسایی کرده و در آن به مهارت برسید. درصورتی که بخواهید بدون ازدست رفتن زمان و سرمایه به چنین هدفی برسید، شرکت در یک دوره ی آموزش ارز دیجیتال بهترین انتخاب خواهد بود. ما سعی کردیم در این مقاله چگونگی فعالیت در بازی Along With the Gods یا همان بازی همراه با خدایان را برای شما جمع آوری کنیم تا بتوانید از این بازی لذت برده و در کنار آن به درآمد برسید.

  سؤالات متداول

  ۱- آیا امکان کسب درآمد از بازی Along with the gods وجود دارد؟

  بله. این بازی از نوع Play to earn است و گیمرها می توانند با انجام آن به درآمد برسند.

  ۲- آیا برای انجام بازی همراه با خدایان به سرمایه ی اولیه نیاز است؟

  خیر. شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای شروع به بازی و جمع آوری امتیاز و سپس کسب درآمد کنید.

  ۳- بازی Along with the gods چه نوع بازی ای است؟

  Along With the Gods یک بازی از نوع RPG است؛ به این معنا که یک شخصیت می تواند نقشی حقیقی و یا خیالی را بر عهده دارد.

  ۴- روش های کسب درآمد از بازی همراه با خدایان کدام ها هستند؟

  گیمرها می توانند از طریق استیک کردن توکن های SR و SSR، ارز دیجیتال PLA به دست آورند. همچنین، امکان به دست آوردن Hero و Rune و سپس فروش آن ها در مارکت سایت PlayDapp برای گیمرها فراهم شده است.

  ۵- در بازی Along With the gods، تیم ها چگونه تشکیل می شوند؟

  هر گیمر باید تیمی متشکل از پنج قهرمان برای نبرد تشکیل دهد. انتخاب این قهرمانان باید به صورت آگاهانه و براساس استراتژی صورت گیرد.

  ۶- Hero و Rune در بازی Along with the gods به چه معناست؟

  Hero به قهرمان های بازی اشاره دارد که در نبردها با دشمنان می جنگند و Runeها ویژگی هایی هستند که به Heroها داده می شود تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند و توان حمله ی فردی قدرتمندتر را داشته باشند.