در سال های اخیر، ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و به واسطه رشد قیمت خیره کننده ای که داشته اند، به سر زبان ها افتاده اند. اما عرصه ارزهای دیجیتال تنها به همین نام ها محدود نمی شود و رمز ارزهای مختلف دیگری نیز در طی این سال ها به بازار عرضه شده اند که عملکرد درخشانی داشته اند و به واسطه ساختار و تیم توسعه دهندگان حرفه ای که دارند، آینده درخشانی خواهند داشت. دراین بین، کاربران با شناخت ارزهای دیجیتال برتر بازار می توانند فرصت های سرمایه گذاری مطلوب را پیداکرده و از این طریق به سودهای قابل توجهی دست پیدا کنند. یکی از این ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال لئو (LEO) است که توکن آن جزء توکن های کاربردی (Utility Tokens) است.

فهرست []

  ارز دیجیتال لئو توکنی جدید است که در سال ۲۰۱۹ از سوی صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس (Bitfinex Exchange) به بازار عرضه شد. این توکن در حقیقت پس از انتقادهای واردشده از جانب دولت آمریکا به شرکت iFinex شد. هدف اصلی از عرضه توکن لئو که از استاندارد ERC-20 (توکن های ایجادشده بر بستر بلاک چین اتریوم) استفاده می کند، ارتقاء جامعه استفاده کنندگان از صرافی بیت فینکس است.

  در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل به تمامی زوایای این ارز دیجیتال پرداخته و کاملاً موردبررسی قرار دهیم.

  معرفی ارز دیجیتال لئو (LEO)

  لئو که اختصاراً با نماد UNUS SED LEO نمایش داده می شود یک توکن کاربردی است که در سراسر اکوسیستم iFinex مورداستفاده قرار می گیرد. این توکن در صرافی های ارز دیجیتال با نماد LEO نمایش داده می شود. دقت داشته باشید که لئو (LEO) یک توکن چندمنظوره است که می توان از آن در پلتفرم های آیفینکس (iFinex) مثل بیتفینکس و اتفینکس استفاده کرد.

  بد نیست بدانید که نام این توکن (Unus Sed Leo)، بر اساس شعار شرکت آیفینکس انتخاب گردیده است. این عبارت لاتین در حقیقت بیانگر داستانی است که در آن یک خوک، شیری را برای اینکه تنها یک بچه دارد سرزنش می کند. اما شیر ضمن تأیید حرف خوک می گوید که درست است که من یک بچه دارم، ولی بچه من این “یک بچه شیر” است. درواقع منظور از این داستان این است که کیفیت همواره ارزش بالاتری به نسبت کمیت دارد.

  ارز دیجیتال لئو به کاربران Bitfinex این امکان را می دهد تا به نوعی در هزینه های معاملاتی خود پس انداز کنند. در حقیقت این صرافی به کاربرانی که از لئو در معاملات خود استفاده کنند میزانی تخفیف می دهد. البته این تخفیف به میزان LEO ذخیره شده در حساب کاربر بستگی خواهد داشت.

  به بیانی دیگر، متناسب با اینکه، جفت معاملاتی، هردو رمز ارز باشند یا یک رمز ارز و یک ارز فیات، میزان این تخفیف متفاوت خواهد بود.

  علاوه بر این، لئو برخلاف بسیاری از رمز ارزهای موجود در بازار، بر بستر 2 بلاک چین فعالیت می کند. در حقیقت %۳۶ از این رمز ارز بر بستر بلاک چین ایاس (EOS) و %۶۴ از آن نیز بر بستر بلاک چین اتریوم قرار دارد. ضمناً لازم به ذکر است که به علت محبوبیت بالای این توکن، معاملات لئو فقط به صرافی بیت فینکس محدود نشده و با ارزهای فیاتی مثل دلار و رمز ارزهایی مثل تتر، بیت کوین و اتر نیز در قالب جفت ارز معامله می شود.

  بنیان گذاران ارز دیجیتال لئو

  رمز ارز لئو (LEO) به وسیله بنیاد LEOcoin که سازمانی غیردولتی است توسعه و تأمین مالی گردیده است. از طرفی این بنیاد یک برنامه متن باز و گسترده برای توکن لئو ایجاد کرده تا کاربران بتواند تأثیر چشمگیری در توسعه بیشتر آن داشته باشند.

  • دن اندرسون (Dan Anderson)

  نفر نخست تیم بنیان گذاران لئو، دن اندرسون (Dan Anderson) است که سمت رئیس بنیاد لئو کوین را بر عهده دارد. ازنظر دن اندرسون هزینه بالای معاملات، مانعی در راه رشد پروژه های نوپا در حوزه ارزهای دیجیتال به حساب می آید.

  • برنارد لندی

  همچنین معاون وی برنارد لندی است که جدا از سمت خود در بنیاد لئو، سمت CFO را در چند کمپانی تبلیغاتی چندملیتی بر عهده دارد. درواقع برنارد لندی یک متخصص شناخته شده در امور مالی و بازاریابی است که روابط تجاری گسترده ای در آمریکا و چند کشور آسیایی دارد.

  • لئو میهیر مگودیا

  جدا از این دو نفر، سومین نفر از بنیان گذاران رمز ارز لئو میهیر مگودیا است که وظیفه اصلی وی ایجاد روابط تجاری جدید و بهبود جلوه رمز ارز لئو در میان کاربران حوزه ارزهای دیجیتال است.

  به طور کلی تیم بنیان گذاران و توسعه دهندگان ارز دیجیتال لئو ایده های بسیار خوبی را در سردارند و به دنبال این هستند تا با پیاده سازی این ایده ها به رشد هر چه بیشتر این رمز ارز کمک کنند. از طرفی هدف اصلی بنیان گذاران لئو، بدل کردن LEO به رمز ارزی برای کارآفرینان است. در این راستا تیم توسعه دهندگان لئو به دنبال ترکیب کردن مهارت های توسعه نرم افزارها به همراه زیرساخت هایی در سطح بین المللی هستند.

  تاریخچه ارز دیجیتال لئو

  بیت فینکس در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال همتا به همتا جهت تبادل رمز ارز بیت کوین تأسیس گردید. در ماه مه سال ۲۰۱۹ (اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، بنیان گذاران این صرافی که همزمان پروژه رمز ارز لئو را نیز مدیریت می کردند، اقدام به اضافه کردن نزدیک به صد متخصص به تیم توسعه دهندگان لئو کردند. بر اساس فلسفه کلی لئو که به وسیله بنیان گذاران آن اعلام شده است، این پروژه به دنبال ارتقای اهمیت کیفیت نسبت به کمیت است. ازاین رو، بنیان گذاران از میان این صد متخصص جدید، اقدام به انتخاب تنها بیست و پنج گزینه نهایی جهت متخصصین توسعه دهنده رمز ارز لئو کردند.

  علاوه بر این، در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ میلادی (مردادماه ۱۳۹۵)، صرافی بیت فینکس اعلام کرد که این صرافی موردحمله هکرها قرارگرفته و طی این حمله سایبری نزدیک به هفتاد و سه میلیون دلار از بیت کوین های ذخیره شده در کیف پول های این صرافی به سرقت رفت. همچنین ادعا شده است که Bitfinex در معامله نامشخص و متناقض با برخی از مشتریان نقش داشته است. نبرد حقوقی با ایالت نیویورک از ژوئن ۲۰۱۹ ادامه دارد. در ماه مه ۲۰۱۹، Bitfinex و شرکت خواهرش Ethfinex اعلام کردند که راه اندازی پیشنهاد اولیه مبادله (IEO) خود به نام Tokinex را شروع کردند.

  پس از راه اندازی در ماه مه ۲۰۱۹ میلادی (اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، توکن صرافی Bitfinex بانام اونوس سد لئو، با پیوستن به جمع برترین توکن های موجود در بازار ازنظر ارزش سرمایه بازار، بسیار خبرساز شد. در ابتدای ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ (خردادماه ۱۳۹۸)، حتی این طور به نظر می رسید که توکن لئو بتواند به جمع ده رمز ارز برتر بازار برسد و در قیاس با توکن های مثل بایننس کوین (BNB) موفقیت بیشتری نیز داشته باشد.

  از طرفی در مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، شرکت اصلی پشتیبان صرافی بیتفینکس یعنی iFinex، همزمان با عرضه خصوصی توکن های این صرافی، اقدام به انتشار یک وایت پیپر نیز کرد. طبق اطلاعات موجود در این وایت پیپر، این شرکت قصد نداشت تا بیش از یک میلیارد از توکن های لئو را عرضه کند. اما بعد از پایان عرضه، بیت فینکس معامله لئو را فعال کرده و این توکن قابل معامله با توکن هایی مثل بیت کوین، ایاس، اتریوم و … بود.

  نقشه راه ارز دیجیتال لئو

  تیم iFinex جزییات آن چنانی در مورد کاربردهای آینده رمز ارز لئو را در اختیار کاربران قرار نداده است. هرچند این تیم مشخص کرده که محصولاتی دیگر، تخفیف ها و ویژگی های بیشتری را نیز به دارندگان این رمز ارز ارائه خواهد داد.

  از طرفی آیفینکس در وایت پیپر رمز ارز لئو، چشم انداز خود در مورد چندین پلتفرم را نیز تا حدودی ترسیم کرده است و به زودی می توانیم شاهد عرضه eosfinex، که یک صرافی غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین ایاس (EOS) است باشیم.

  همچنین آیفینکس برنامه هایی جهت میزبانی از پیش فروش توکن ها بر بستر پلتفرم IEO نیز دارد. در حقیقت ازجمله اهداف این پروژه، عرضه اوراق بهادار کاملاً مجاز و قانونمند شده در این صرافی است. جدا از این موارد، ازجمله دیگر پلتفرم هایی که در نقشه راه این پروژه قرار دارند می توانیم به دازار (Dazaar) که یک بازار غیرمتمرکز اطلاعات است و همچنین یوفینکس یا مایکروفینکس که مجموعه ابزار و کتابخانه ها جهت ایجاد صرافی ها و بازارهای مشتقه است اشاره کنیم.

  کاربرد ارز دیجیتال لئو

  دقیقاً مشابه همان روشی که کاربران صرافی بایننس می توانند از طریق توکن BNB از تخفیف های این صرافی بهره مند شوند، iFinex نیز به کاربرانی که دارای ارز دیجیتال لئو باشند این امکان را می دهد تا از تخفیف های صرافی بیتفینکس استفاده کنند. کاربرانی که دارای ارز دیجیتال لئو هستند، به صورت خودکار پانزده درصد تخفیف کارمزد تراکنش ها را برای هر معامله دریافت می کنند.

  همچنین کاربرانی که ارزش توکن های لئو آنها بیش از پنج هزار دلار باشد نیز جدا از تخفیف پیشین، ده درصد تخفیف مازاد نیز در کارمزد تراکنش های خود دریافت می کنند. از طرفی هرچه کاربری توکن های لئو بیشتری داشته باشد، تخفیف بیشتری دریافت خواهد کرد.

  ازجمله دیگر تخفیف هایی که می توان با داشتن توکن لئو از آنها بهره مند شد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تا سقف بیست و پنج درصد تخفیف واریز و برداشت ارزهای دیجیتال
  • تا سقف پنج درصد تخفیف در اعطای وام
  • تخفیف های قابل ارائه در پلتفرم های آینده پروژه آیفینکس

  از طرفی درواقع بیتفینکس به صورت ماهانه، بیست و هفت درصد از درآمد کل صرافی را صرف خرید توکن های لئو کرده و سپس آنها را می سوزاند. در حقیقت این شرکت سوزاندن ماهانه توکن ها را تا جایی ادامه خواهد داد تا نهایتاً هیچ توکنی در گردش نباشد.

  همچنین بر اساس اعلام تیم آیفینکس، به نظر می رسد که این رمز ارز در آینده پیش رو، کاربردهای بیشتری نسبت به حال حاضر داشته و مزایای آن نیز روزبه روز بیشتر خواهد شد. درواقع این تیم قصد دارد تا چند پلتفرم اختصاصی را برای ارتقاء ویژگی های این ارز دیجیتال طراحی کند.

  میزان توکن عرضه شده ارز دیجیتال لئو

  به صورت کلی میزان توکن عرضه شده در گردش این رمز ارز هم اکنون ۹۹۳ میلیون توکن است که این رقم با محدودیت عرضه این پروژه یکسان است. چراکه، در ابتدای این پروژه نیز ۹۹۳ میلیون توکن به بازار عرضه شده بود.

  ویژگی های ارز دیجیتال لئو

  ارز دیجیتال لئو اساساً دارای سه ویژگی منحصربه فرد است که ازجمله آن می توانیم به 1. تکمیل بودجه صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس، 2. توسعه فرصت های پیش روی مشتریان این صرافی و 3. دارندگان توکن لئو و همچنین توسعه اکوسیستم ifinex اشاره کنیم.

  علاوه بر این، این پروژه در نظر دارد تا با معرفی طیف گسترده ای از مزایای متنوع بر روی پلتفرم خود، ویژگی های جذابی را به دارندگان این توکن ارائه کند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم داشت:

  تخفیف های ارائه شده به دارندگان توکن لئو

  ازآنجایی که توکن لئو توکنی است که در اکوسیستم بیتفینکس کار می کند، قرار بر این است تا فرآیندهای تجاری را که در این اکوسیستم اتفاق می افتند، بهینه شوند. درواقع تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال در نظر دارند تا نهایتاً ۲۵٪ از هزینه های معاملات اول کاربران لئو را در قالب تخفیف های ارائه شده، کسر کنند.

  کاهش هزینه های دریافتی

  دارندگان توکن لئو می توانند از ویژگی کاهش هزینه های دریافتی در پلتفرم های تجاری، خدمات و محصولات ارائه شده به وسیله تیم آیفینکس استفاده کنند. درواقع شرکت آیفینکس، هزینه تراکنش های دارندگان توکن لئو را حداقل ۱۵٪ کاهش می دهد. همچنین کارمزد تراکنش های دارندگان توکن لئو باارزشی بیش از پنج هزار دلار نیز ده درصد دیگر کاهش پیدا می کند.

  سوزاندن توکن ها

  به صورت ماهانه، شرکت آیفینکس اقدام به خرید چندین توکن لئو از بازار کرده و این مقدار که به صورت ماهانه حداقل بیست و هفت درصد از تمامی درآمدهای این صرافی است، سوزانده خواهد شد. درواقع این روند تا وقتی که دیگر هیچ توکن لئویی در بازار در گردش نباشد ادامه پیدا می کند. همچنین آیفینکس از هشتاد درصد دارایی بازیابی شده ناشی از هک شدن صرافی بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ و نود و پنج درصد از دارایی بازیابی شده از هک شدن کریپتوکپیتال در سال ۲۰۱۸ نیز جهت خرید و سوزاندن توکن های لئو استفاده خواهد کرد.

  IEO و آغاز موج جدیدی از جمع آوری وجوه

  ICO یا عرضه اولیه سکه باعث به وجود آمدن موج وسیعی از جمع آوری وجوه در فاصله بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی شد. بااین حال، درصد زیادی از این پروژه های ارز دیجیتال به وسیله کلاه برداران یا افراد سودجو اداره می شدند. ازاین رو به علت ممنوعیت ICO ها در برخی کشورها، می توان این طور ادعا کرد که این روش مدل کارآمدی برای استارت آپ های فعال در حوزه رمز ارزها نخواهد بود.

  از طرفی لئو توانسته تا سطح اعتماد بالایی را در بین پروژه های فعال در این حوزه ایجاد کند؛ چراکه اساساً این صرافی ها هستند که میزبان عرضه اولیه و فروش یک رمز ارز هستند. ازاین رو این روش پتانسیل تبدیل شدن به مدلی استاندارد جهت جمع آوری پول در حوزه رمز ارزها را داشته و حتی در آینده شاهد پدید آمدن موج جدیدی از گردآوری پول برای پروژه های رمز ارزها از این طریق خواهیم بود.

  مزایا و معایب رمز ارز لئو

  به طور کلی اگر قصد خرید و سرمایه گذاری بر روی توکن لئو رادارید، بد نیست تا به صورت اجمالی نیز نگاهی به مزایا و معایب این رمز ارز داشته باشید:

  مزایای لئو

  • تخفیف کارمزدها (کاربرانی که توکن لئو را در اختیار داشته باشند، می توانند از حداقل پانزده درصد تخفیف در معاملات خود در صرافی بیتفینکس بهره مند شوند)
  • افزایش سودآوری (از طریق مکانیزم بازخرید و سوزاندن توکن های لئو، قیمت این رمز ارز افزایش پیداکرده و سودآوری دارندگان آن بیشتر خواهد شد)
  • اعتماد (صرافی بیتفینکس جهت حفظ اعتبار خود، با دقت زیادی دارندگان توکن لئو را بررسی می کند و این شیوه تا حد زیادی به حذف کلاه برداری و اجرای پروژه های مشکوک توسط دارندگان این توکن کمک می کند)
  • امنیت (صرافی بیتفینکس از قراردادهای هوشمند LEO پشتیبانی می کند که این موضوع منجر به اجرای فرایند شناخت مشتریان و جلوگیری از پول شویی توسط این رمز ارز خواهد شد)
  • هموار کردن راه برای اجرای پروژه ها (استارت آپ هایی که قصد عرضه توکن های خود رادارند می توانند بسیار آسان تر و کم عیب تر از فرایند ICO، از روند LEO جهت عرضه رمز ارزهای خود استفاده کنند)

  معایب لئو

  • عدم لیست شدن توکن لئو در بیشتر صرافی های ارز دیجیتال

  کیف پول های ارز دیجیتال لئو

  به صورت کلی با توجه به اینکه توکن لئو بر بستر بلاک چین اتریوم عرضه شده است، کیف پول های پشتیبانی کننده از آن نیز از تنوع بالایی برخوردار بوده و دست کاربران در انتخاب کیف پول مناسب برای ذخیره این رمز ارز باز است. اما ازجمله برترین کیف پول هایی که می توان جهت ذخیره و نگهداری رمز ارز لئو از آنها استفاده کرد می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  – کیف پول های سخت افزاری لجر (Ledger)

  کیف پول های سخت افزاری لجر در ۲ مدل لجر نانو اکس (Ledger Nano X) و لجر نانو اس (Ledger Nano S) در دسترس کاربران هستند. این ولت های سخت افزاری که از امنیت بالایی برخوردار هستند، قادر هستند تا از هزاران رمز ارز مختلف پشتیبانی کنند که توکن لئو نیز یکی از آنها است.

  – کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

  این ولت سخت افزاری از بیش از هزار رمز ارز مختلف پشتیبانی می کند که لئو نیز در میان آن ها است. ترزور درواقع جزء امن ترین کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال به حساب می آید که دارای تیم توسعه دهنده و پشتیبانی بسیار قدرتمندی است.

  – کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic Wallet)

  این ولت نرم افزاری سرویسی قدرتمند جهت مدیریت ارزهای دیجیتال است که دارای بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال آنی بوده که بیش از دو میلیون کاربر فعال و رقمی در حدود پنج دهم میلیارد دلار گردش مالی ماهانه دارد. از طرفی اتمیک با تکیه بر سطح ایمنی مطلوبی که دارد به کاربران خود این امکان را می دهد تا با اطمینان خاطر اقدام به ذخیره دارایی های دیجیتال خود کنند.

  همچنین نرم افزار کیف پول اتمیک ولت برای تمامی سیستم های عامل رایج مثل ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و آی او اس در دسترس کاربران قرار دارد. ضمناً کاربران می توانند بیشتر رمز ارزهای شناخته شده بازار مثل بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، کاردانو، مونرو، لئو و … را بر روی اتمیک ذخیره کنند.

  – کیف پول موبایلی تراست (Trust Wallet)

  کیف پول تراست یک اپلیکیشن کیف پول ایمن جهت ذخیره ارزهای دیجیتال است که قابلیت اجراشدن بر روی سیستم عامل هایی مثل اندروید و iOS را دارد. این ولت ارز دیجیتال به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های چندین رمز ارز را به وسیله بلاک چین اتریوم دریافت، ارسال یا ذخیره کنند. از طرفی این اپلیکیشن کاربران را قادر می سازد تا کلیدهای خصوصی خود را بر روی دستگاه خود ذخیره کنند. ضمناً کاربران می توانند در تراست ولت از دارایی های دیجیتال خود نسخه پشتیبان تهیه کرده تا در صورت بروز مشکل برای گوشی تلفن همراه خود، کیف پول خود را بر روی یک تلفن همراه دیگر بازیابی کنند.

  – کیف پول نرم افزاری متامسک (MetaMask)

  کیف پول متامسک که جزء محبوبیت ترین ولت های ارز دیجیتال است، به صورت یک افزونه برای مرورگر کروم است. این ولت متن باز از رابط کاربری بسیار ساده ای برخوردار است و می توان توسط آن با اپلیکیشن هایی مبتنی بر بلاک چین اتریوم نیز تعامل داشت. از طرفی متامسک از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند که لئو نیز در میان آنها وجود دارد.

  – کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت (My EtherWallet)

  این کیف پول نرم افزاری از رمز ارز اتریوم و کلیه توکن هایی که بر بستر شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال ایجادشده اند پشتیبانی می کند. مای اتر ولت که یک کیف پول متن باز (Open Source) است این قابلیت را دارد تا به آسانی به کیف پول های سخت افزاری مثل لجر نانو اکس، لجر نانو اس، ترزور و … متصل شده تا جدا از رابط کاربری ساده، کاربران به سطح ایمنی بالایی نیز دسترسی پیدا کنند.

  نکته ای که در مورد ولت های رمز ارز لئو باید به آن دقت داشت این است که باید همواره از آخرین نسخه عرضه شده برای کیف پول استفاده کرد. همچنین در مورد کیف پول های دسکتاپی مثل اتمیک نیز باید دقت داشت که همواره به روزرسانی های منظم این دسته از ولت ها را از وب سایت رسمی آنها دانلود کنید.

  خرید و فروش ارز دیجیتال لئو

  در قدم اول و پیش از انتقال رمز ارز لئو به حساب کیف پول خود در یک صرافی یا پلتفرم خریدوفروش ارزهای دیجیتال، حتماً باید مطمئن شوید که صرافی یا پلتفرم مدنظر شما از توکن لئو پشتیبانی می کند؛ چراکه این رمز ارز پس از عرضه رسمی در صرافی های ارز دیجیتال، یک مرتبه به روزرسانی شد. ازاین رو مطمئن شوید که صرافی مدنظر شما از نسخه جدید و بروز شده رمز ارز لئو پشتیبانی می کند.

  به طور کلی شما جهت خریدوفروش رمز ارز لئو می توانید از صرافی های ارز دیجیتال معتبر استفاده کنید که در ادامه به معرفی برترین های آن خواهیم پرداخت.

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال لئو

  محبوب ترین پلتفرم جهت خرید رمز ارز لئو، بیتفینکس (Bitfinex) است. این ارز دیجیتال در صرافی بیتفینکس در قالب جفت های معاملاتی با دلار، USDT، ایاس، بیت کوین و اتریوم در دسترس است. از طرفی ازجمله دیگر صرافی های معتبر جهت خریدوفروش لئو می توان به صرافی OKEx و IDEX اشاره کرد.

  روند قیمتی رمز ارز لئو

  آیفینکس عرضه اولیه توکن در صرافی (IEO) لئو را در ماه می ۲۰۱۹ (اردیبهشت ماه ۱۳۹۸) به شکل خصوصی و در ماه ژوئن همان سال (خردادماه ۱۳۹۸) و به شکل فروش عمومی برگزار کرد که طی آنها مجموعاً یک میلیارد توکن یک دلاری از این رمز ارز به فروش رفت. پس ازاین IEO، ارزش لئو در بازار به سرعت افزایش پیدا کرد و این افزایش تا جایی بود که این رمز ارز ازنظر ارزش بازار به رتبه سیزده برترین رمز ارزها رسید. ازنظر قیمتی نیز،پس از IEO، قیمت لئو به تدریج افزایش پیدا کرد و در ژوئن همان سال به بالاترین میزان خود یعنی ۱.۹۸ دلار رسید.

  اما باوجود فرایند سوزاندن توکن های لئو در راستای کاهش عرضه و افزایش تقاضا، قیمت لئو این توانایی را دارد تا روزبه روز به رشد خود ادامه دهد. در حال حاضر لئو باارزش بازاری در حدود ۲.۸۱ میلیارد دلار، در رتبه پنجاه و دو ام برترین رمز ارزهای بازار قرار دارد و توانسته تا سهم ۰.۱۲ درصدی از کل بازار را به تصاحب درآورد. اما هم اکنون هر واحد از توکن لئو قیمتی معادل ۲.۹۴ دلار داشته و حجم مبادلات روزانه آن نیز ۲.۱۶ میلیون دلار است. ضمناً بالاترین قیمت ثبت شده برای لئو نیز مربوط است به ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) که قیمت لئو به ۳.۹۲ دلار رسید.

  جدا از این موارد، در حال حاضر تعداد توکن های در گردش لئو ۹۵۳.۹۵ میلیون توکن و تعداد کل توکن های عرضه شده آن تاکنون نیز ۹۸۵.۲۴ میلیون توکن است. همچنین هم اکنون صرافی ارز دیجیتال DragonEX با نزدیک به هشتاد و دو درصد سهم در حجم معاملات روزانه این رمز ارز، فعال ترین صرافی است که لئو در آن معامله می شود.

  آینده ارز دیجیتال لئو

  اگر آیفینکس سطح خدمات خود را ارتقاء دهد، قیمت رمز ارز لئو نیز به شکل چشم گیری افزایش پیدا می کند. در حقیقت اغلب تحلیلگران بر این باور هستند که قیمت لئو کماکان به میزان حداکثری خود نرسیده و شاهد این خواهیم بود تا قیمت این رمز ارز بیش ازپیش رشد کند. از طرفی ازآنجاکه تا به حال اصلاح قیمتی شدیدی برای این ارز دیجیتال رخ نداده است، ازاین رو می توان آینده خوبی را برای قیمت لئو پیش بینی کرد.

  اساساً تیم توسعه دهنده لئو با توجه به ساختار شبکه فوق العاده و ایده های خلاقانه ای که دارند، می توانند بیش از اینها این رمز ارز را توسعه دهند. همچنین همانطور که توضیح دادیم رمز ارز لئو برای کمک به کارآفرینان و توسعه دهندگان طراحی گردیده و توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال برای دستیابی به اهداف پروژه های خود می توانند مهارت های توسعه نرم افزار خود را به وسیله زیرساخت های به کار گرفته شده در پلتفرم این ارز دیجیتال، در سطح بین المللی عرضه کنند.

  در آخر نیز پیشنهاد ما به شما این است که بخش زیادی از پرتفوی خود را به این رمز ارز اختصاص نداده و اگر علاقه مند به سرمایه گذاری بر روی لئو هستید، مبلغ کمی را بر روی آن سرمایه گذاری کنید. شما می توانید نمودار قیمتی مربوط به رمز ارز UNUS SED LEO  را از طریق وب سایت DigitalCoinPrice.com مشاهده کنید.

  علاوه بر این، بد نیست کمی در مورد پیش بینی هایی که مراجع مختلف از آینده قیمتی لئو می کنند نیز باخبر شوید. وب سایت DigitalCoinPrice در مورد آینده لئو پیش بینی کرده که این رمز ارز در سال های پیش رو رشد قیمتی مطلوبی داشته باشد. درواقع این وب سایت پیش بینی کرده که لئو تا پایان سال ۲۰۲۲ به قیمت ۴٫۰۹ دلار، تا انتهای سال ۲۰۲۵ به قیمت ۸٫۴۵ و تا پایان سال ۲۰۲۸ به ۱۴ دلار برسد.

  همچنین وب سایت walletinvestor نیز پیش بینی کرده که قیمت لئو تا پایان سال آینده میلادی به حدود ۴٫۵۵۳ دلار برسد. همچنین تحلیلگران ولت اینوستور بر این باور هستند که لئو تا پایان سال ۲۰۲۶ میلادی به مرز ۱۱٫۵ دلار خواهد رسید.

  نتیجه گیری

  اگر جزء طرفداران ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) هستید، به احتمال زیاد از ویژگی های منحصربه فرد و برجسته ارز دیجیتال لئو نیز استقبال خواهید کرد. این رمز ارز اساساً در کلیه محصولات شرکت آیفینکس کاربرد داشته و از همه مهم تر برنامه زمان بندی آیفینکس در مورد سوزاندن ماهانه توکن های لئو نیز باعث خواهد شد تا شاهد افت قیمت محسوسی در این رمز ارز نباشیم.

  به طور کلی برخی از اعضای فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به علت سابقه نه چندان خوب صرافی بیتفینکس (موضوع هک شدن این صرافی که در بالا به آن اشاره داشتیم)، بدبینی هایی را در مورد رمز ارز لئو دارند. اگرچه تحلیل های انجام شده در مورد لئو بر روی کاغذ مطلوب هستند، ولی بد نیست جهت سرمایه گذاری بر روی این دارایی دیجیتال، جوانب احتیاط را رعایت کنیم.

  سؤالات متداول

  هم اکنون هر واحد از توکن لئو قیمتی معادل ۲.۹۴ دلار داشته و حجم مبادلات روزانه آن نیز ۲.۱۶ میلیون دلار است.

  بالاترین قیمت ثبت شده برای لئو نیز مربوط است به ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) که قیمت لئو به ۳.۹۲ دلار رسید.

  برای خرید توکن لئو می توانید از صرافی های ارز دیجیتال زیر استفاده کنید:

  این ارز دیجیتال در صرافی ها با نماد LEO Coin قابل خریدوفروش است.

  حاکمیت شبکه ارز دیجیتال لئو نیمه متمرکز است.

  این ارز دیجیتال از الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام یا PoS (Proof of Stake) استفاده می کند.