به نام خدا؛ سلام، علی صابریان هستم در این متن می خواهم در مورد پرسودترین سرمایه گذاری در بازار بورس با شما صحبت کنم. همه ما دنبال این هستیم که فرصت سرمایه گذاری مناسبی را برای خودمان پیدا کنیم، چه در بازار بورس و چه در بازار دیگری مثل بازار مسکن، طلا، ارز و ..، اما سوال اینجاست که اگر من مدتیه که فعالیت می کنم و یا تازه شروع به فعالیت کرده ام، یا زمانی سپری شده و دارم فعالیت می کنم و ممکنه نتیجه مطلوبی نگرفته ام، این سوال در دهن من ایجاد بشه که پرسودترین سرمایه گذاری در بازار بورس چیست؟ شاید عده ای از دوستان انتظار داشته باشند که بگویم سرمایه گذاری کردن روی فلان گروه، مثلا گروه پتروشیمی پر سودترین سرمایه گذاری بلند مدت ما خواهد بود، یا انتظار داشته باشند که من بگویم فلان سهم می تواند پر سود باشد. اما من می خواهم یک چیزی را معرفی کنم که خیلی پر سودتر از سهم هایی که ما قرار است بخریم باشد. ما یک مبلغی را داریم و یک سهمی را خرید می کنیم، این سهم پنج برابر می شود، ده برابر میشه و خب پول ما هم پنج یا ده برابر می شود، واین یک فرصت بوده است، اتفاق افتاده است و خیلی خوش بینانه ما هم در این فرصت بوده ایم و سود گرفته ایم و تمام شده است. آیا یک همچنین فرصتی پر سودترین سرمایه گذاری در بازار بورس هست؟ یا نه؟ فرصتی دیگری پر سودترین فرصت سرمایه گذاری برای ماست؟

فهرست []

  شخصی را تصور کنید که پیدا کردید و می تواند پورتفوی شما را به خوبی بگرداند، تمام وقتش را برای سبد سهام شما بگذارد، سبد سهام را برسی، بهترین سهم ها را انتخاب کند، در بهترین قیمت خرید کند، در بهترین قیمت ممکن بفروشد و یک سبد پر سود به شما دهد و این شخص مادام العمر کنار شما باشد و مادام العمر صادقانه برای شما کار انجام دهد و مادام العمر نتیحه مطلوبی از بازار بورس بگیرد. این فرد، فردیه که ما دنبالش می گردیم، و شاید پیدا کردن این فرد پر سودترین سرمایه گذاری در بازار بورس باشد. فکر می کنید این فرد را کجا می شود پیدا کرد؟ فردی که یک عمر به ما وفادار باشد، فردی که بهترین تحلیل ها را داشته باشد، فردی که تمام تلاشش را برای پرتفوی ما کند، تاحالا به این موضوع فکر کرده اید؟ خیلی جالب است بدانید در بازار بورس همه دنبال سود هستند اما کمتر کسی است که حاضر باشد بهای رسیدن به سود را بپردازد. کمتر کسی است که حاضر باشد فرآیندی که به سود برسند را طی کند. همه فقط دنبال سود هستند، در حالی که توجه نمی کنند تنها راه سود کردن در بازار بورس همین فرآیندی است که باید طی شود. فرآیند مسیری است که باید طی شود تا به سود مستمر و پایدار در بازار بورس برسیم. همه سود می خواهند اما نمی دانند چطوری! همه می گویند ما دنبال سهم هستیم، دنبال سیگنال هستیم، دنبال فردی هستیم که سهمی خوب به ما معرفی کند. اما واقعا این راهش نیست که یک نفر پیدا شود بتواند سهمی خوب به شما معرفی کند!

  من می توانم یک سهم به شما معرفی کنم! فلان کسی می تواند به شما یک سهم خوب معرفی کند ولی من نمی توانم همیشه سبد شما را مدیریت کنم و تمام انرژی ام را برای سبد شما بگذارم! من زندگی خودم را دارم، سبد و سهام خودم را دارم، کار خودم را دارم و انرژی که می خواهم بگذارم برای سرمایه گذاری خودم می گذارم پس چه کنیم؟ چگونه شخصی را پیدا کنم که کمک کند ما پر سود ترین سرمایه گذاری در بازار بورس را پیدا کنیم؟ پر سودترین سرمایه گذاری در بازار بورس، سرمایه گذاری روی خودتون است! روی آموزش خودتون! من اگر آموزش دیدم چطور در بازار بورس سود کنم، یک عمر از این آموزش استفاده می کنم، یک عمر سبد سهام خودم را می گردانم، با تمام انرژی! چون سرمایه خودم است، سرمایه خودم را رشد می دهم و یک عمر سال های سال با این دانشی که کسب کرده ام در بازار بورس سود می کنم! همه ما ممکن است در شرایط فعلی، یک شخصی که دارد این متن را می خواند، مبلغ خیلی زیادی در بازار بورس داشته باشد و ممکن است یک شخصی مبلغ کمی داشته باشد، ولی همه ما در مسیر زندگیمون پول هایی به دستمان می رسد و می توانیم سرمایه گذاری کنیم اما چون بلد نیستیم آن ها را از دست می دهیم و اگر از دست ندهیم در حالت خوش بینانه از تورم عقب می مانیم یا سودهای خیلی کمی می کنیم!

  در حال حاضر در جایی که هستیم دیگر بی سوادی معنا نمی شود که من نتوانم بنویسم، بخوانم. بی سوادی الان نداشتن دانش مالی مطرح می شود، من که زندگی می کنم اگر سواد و دانش مالی ندارم بی سواد محسوب می شوم. چرا؟ چون نمی توانم پولی را که بدست می آوردم مولد در جامعه خرج کنم، که هم به خودم سود برساند و هم به جامعه سود برساند. پر سودترین سرمایه گذاری برای شخص خود من، برای هر فرد و برای هرجامعه سرمایه گذاری روی خودش است. روی آموزش خودش! حالا ما اینجا مبحث بورس را داریم ولی روی هر موضوع دیگر، پر سودترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی خودمان است. آموزش در بازار بورس مثل یک اهرم است. اگر من ده یا بیست میلیون تومان برای آموزش خودم هزینه می کنم، در طی زمان هزاران برابر این به خودم برمی گردد،چون من ابزاری را بدست آورده ام که می توانم یک عمر در این بازار سود کنم. خیلی ها وارد بازار بورس می شوند و توقع دارند بدون هیچ آموزشی با یک آموزش کوتاه مدت کم به بازار رفته و سود کنند، من اگر بخواهم دکتر شوم (دکتر متخصص) باید بها را بپردازم، سال ها درس بخوانم و تجربه کسب کنم. من اگر بخواهم در المپیک مدال بیاورم باید سال ها تمرین و تلاش کنم تا بتوانم در المپیک مدال بیاورم. من اگر بخواهم در هر حوزه ای تبدیل به بهترین بشوم باید تلاش کنم، شما حوزه کاری خودتان را در ذهنتان بیاورید، هر حوزه ای که فعالیت می کنید.

  شما در زندگی به هرچیزی که رسیده اید بهایش را پرداخته اید، چطوری می خواهید در بازار بورس فعالیت کنید بدون اینکه بهایش را بپردازید؟ و بخواهید در بازار بورس سود کنید؟ بدون اینکه بخواهم هزینه کنم برای آموزش خودم؟ بدون اینکه من بخواهم زمان بگذارم برای آموزش خودم؟ توقع دارم از بازار بورس سودکنم! سود هم که نمی کنم من مقصر نیستم بورس مقصره! پرتوقع نباشیم، هرچیزی که می خواهیم بهش برسیم باید بهایش را بپردازیم، بازار بورس بسیار بازار ارزشمندی است، بهترین بازار سرمایه گذاری ایران است، جذاب ترین بازار سرمایه گذاری با کلی مزایاست. به شرط اینکه من یاد داشته باشم و دانش فعالیت در بازار را داشته باشم. خیلی از افرادی که در بازار بورس فعالیت می کنند، هیچی یاد ندارند! اگر جز آن دسته هستید یا باید فعالیت در بازار بورس را باید بگذارید کنار و یا روی آموزش خودتان سرمایه گذاری کنید. آموزش ببنید، هرچیزی بهایی دارد! اگر جز دسته افرادی هستید که آمدند توی بازار بورس فعالیت کردند و مقداری آموزش دیده اند، یک کتابی خوانده اند، یک دوره ده یا پانزده ساعته ای رفته اند، این هم فایده ندارد، بهتر از گروه قبلی است، ولی مثل این است که من بخواهم یک پزشک متخصص بشوم و بخواهم با یک دوره بیست ساعته این تخصص را بدست آورم. چنین چیزی ممکن نیست!

  هرچیزی بهایش را دارد! این موضوع را تکرار می کنم چون بسیار مهم است. هر شخصی به جایی رسیده است، هرشخصی مدالی بدست آورده است، هرشخصی یک روزی خیلی ها به او افتخار کرده اند، زمان گذاشته است، بهایش را پرداخته است، انرژی اش را گذاشته است تا به آن رسیده است. چطور انتظار دارید در بازاربورس به سود دائم و مستمر برسید، پر سودترین سرمایه گذاری در بازار بورس داشته باشید، بدون اینکه انرژی گذاشته باشید، زمان گذاشته باشید، هزینه کرده باشید برای آموزش خودتان؟ من اینجا می خواهم شما را دعوت کنم به یک چالش. اینکه بشینید فکر کنید چالش بعدی زندگی بورسی خودتون را با دقت انتخاب کنید نه سر سری و باری به هرچهت. از خودتون بپرسید اگر من بروم و سرمایه گذاری در بازار بورس را حرفه ای یاد بگیرم که یک عمر بتوانم از این دانش استفاده کنم، سرمایه خودم را رشد بدهم، چقدر برای شما ارزش داره؟ چقدر در زندگی تان تاثیر دارد؟ و چقدر می تواند زندگی شما را در طی زمان متحول کند و چقدر شما را می تواند نسبت به اطرافیان متفاوت کند؟ به این فکر کنید سرمایه گذاری در بازار بورس به صورت درست و مستمر، زندگی انسان ها را متحول می کند. یه شخصه تمام سرمایه گذاری هایی که در حوزه های دیگری که انجام داده ام، همه را آورده ام در بازار بورس.

  سال ها تلاش کرده ام، سال ها آموزش دیده ام، سال ها در بازار این آموزش ها را تجربه کرده ام که بهترین بازار سرمایه گذاری بازار بورس است و خودم هم سنگین، متمرکز در بازار بورس سرمایه گذاری می کنم. نه در بازار مسکن، نه طلا، نه ارز. هلن کلر می گوید زندگی یک ماجراجوییست که جرئت زیادی می خواهد، سرمایه گذاری در بازار بورس هم همین است، یک ماجراجویی شیرین است، که جرات، تلاش و انرژی می خواهد، شما باید زمان بگذارید. همین امروز تصمیم بگیرید روی آموزش بورس خودتون سرمایه گذاری کنید،چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ هزینه ای! شما در حال بدست آوردن تخصص بزرگی هستید و با آن می توانید میلیون ها، صدها میلیون و میلیاردها در بلند مدت در بازار بورس سود کنید. ده میلیون، بیست میلیون هزینه ای نیست برای آموزش شما! من اگر به خودم اعتقاد دارم و می دانم توانایی اش را دارم و می بینم در بازار بورس سودهای بسیار خوبی است و میفهمم سود مرکب یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر من بیست درصد سود کردم سال بعد، سی درصد سود کرده ام، مرکب این ها چه می شود در بلند مدت؟ میبینم که آینده سرمایه گذاری ایران، سرمایه گذاری در بازار بورس است و میبینم که شفاف ترین بازار سرمایه گذاری در ایران، سرمایه گذاری در بازار بورس است.

  بازار بورس را می پذیرم، اگر توانایی های خودم را هم بپذریم دیگر چیزی نمی ماند. اینجا من باید تمام تلاش را بکنم تا روی آموزش بورس سرمایه گذاری کنم. راه های مختلفی است برای آموزش بورس دیدن، می توانید کتاب بخوانید، می توانید منابع لاتین را مطالعه کنید، می توانید کلاس بروید و از کلاس ها استفاده کنید. من و همکارانم در خانه سرمایه از سال هزار و سیصد و نود مشغول به تدریس بورس نیز هستیم و جز علاقه های بنده است، به این دلیل این که خودم را آپدیت نگه می دارد و شغل تدریس را دوست دارم. طی این چندین سالی که از این هزار و سیصد و نود گذشته است، ما هر روز سعی کرده ایم آموزش بهتری تولید کنیم، سعی کرده ایم تجربیات خودمان را بیارویم در آموزش خودمان، و چکیده همه آن ها شده است دوره نخبگان بورس و پکیج غیرحضوری نخبگان بورس. من شاید بالای صد کتاب فارسی و لاتین در زمینه تخصص خودم توی بازار بورس مطالعه کرده ام، هر کدام را استراتژی هایش را در بازار بورس برسی کرده ام، از برخی نتیجه گرفته ام، از برخی نتیجه نگرفته ام، برخی را گذاشته ام کنار، برخی را تغییر داده ام، صدها معامله در بازار بورس انجام داده ام، تک به تک برسی کرده ام، چه من و چه همکاران در خانه سرمایه. همه را جمع کرده ایم در دوره نخبگان بورس، دوره گزینه شده ای که می خواهد یک فرد عادی را تخصصی آموزش بدهد که یک عمر از این تخصص استفاده کند در بازار بورس.

  به شخصه واقعا عمرم را پای این دوره گذاشته ام، پای تدوین و بهبود این دوره گذاشته ام، و به کلاس بورس نخبگان ایمان دارم. اگر فردی واقعا می خواهد در بازار بورس در بلند مدت موفق باشد. بازار بورس جای کوتاه مدت (بیایم شش ماهی یک سود کنم و برم بیرون) نیست! اگر کسی دید بلند مدت دارد، به خودش اعتماد دارد و هدف دارد برای زندگی اش، بازار بورس بهترین بازرا سرمایه گذاری است، و ما هم در دوره نخبگان بورس این دوره را طراحی کرده ایم برای همین افراد. کسانی که هدف دارند، می خواهند بلند مدت به سرمایه گذاری و بازار بورس نگاه کنند و می خواهند از این بازار ثروت بدست بیاورند. من از همه دوستانی که به خودشون ایمان دارند، به بازار بورس ایمان دارند و دنبال این هستند که آموزش ببینند به صورت جامع و کامل برای یک عمر استفاده از تخصص خود در سرمایه گذاری در بازار بورس به صورت جدی دعوت می کنم که کاندید دوره نخبگان شوند و یا از پکیج دوره نخبگان استفاده کنند و همراه ما در خانه سرمایه باشند.

  امیدوارم روزی برسد همه ما بفهمیم چه در زمینه بورس و چه در هر زمینه دیگری، بزرگترین و پر سودترین سرمایه گذاری، اول سرمایه گذاری روی شخص خودمان است. کسی که در بازار بورس روی خودش و روی آموزش خودش سرمایه گذاری نمی کند نباید از بازار بورس هم انتظار سود داشته باشد. برای این که من یک ساختمان بزرگ، مجلل و یک عمارت باشکوه بسازم نیاز دارم اول پِی خوبی داشته باشم برای ساختمانم. اگر باشکوه ترین ساختمان را روی پِی ضعیف بسازم، اگر با وزن ساختمان آن ساختمان نریزد، با اولین زلزله آن ساختمان می ریزد. من اگر در بازار بورس پول زیادی بیارورم اما آموزش درست ندیده باشم، ممکن است چند بار اتفاقی سود کنم، اما در یک بازار منفی همه ی آن را از دست خواهم داد. بازار بورس بازار بسیار پر سودی است برای کسی که یاد دارد چطور در این بازار سرمایه گذاری کند. جمع بندی «یادمان باشد برای رسیدن به هرچیزی باید تلاش کنیم، چه از لحاظ زمانی، چه از لحاظ مبلغ. خیلی ها در دوره نخبگان بورس ثبت نام می کنند ولی میگویند که ما زمان نداریم. باید زمان بگذارید، زمان گذاشتن هم نوعی هزینه کردن است. چرا؟ چون ارزشش را دارد. من دارم تخصصی را می آموزم که یک عمر می خواهم از این تخصص استفاده کنم و می خواهم آینده خودم را با این تخصص متحول کنم». امیدوارم که صحبتی که امروز داشتیم در مورد پر سودترین سرمایه گذاری در بازار بورس، مفید باشه برای شما. دوستدار شما، علی صابریان.