اولین قدم در شروع معامله در بورس

https://khanesarmaye.com/wp-content/uploads/2020/07/musicAvalin-Ghadam.mp3

امروز قصد دارم در مورد این موضوع صحبت کنم که چطور می‌توانیم اولین قدم معامله را در بازار بورس برداریم، خیلی از افراد سوال می‌پرسند که من می‌خواهم برم سهام بخرم از کجا باید شروع کنم و از کجا باید معامله کنم؟، قدم اول خیلی ساده است در واقع شما باید به یک کارگزاری بروید کد بورسی دریافت کنید و شروع به خرید و فروش سهام کنید. حالا کارگزاری و کد بورسی چیست؟ کد بورسی همانند کد کاربری در دانشگاه و یا کتابخانه است که در محیط بازار سرمایه یا بورس شما نیازمند یک کد بورسی دارید که معمولا با ۳ حرف اول فامیلیتون به فارسی است و یک شماره بعد از آن می‌آید و این کد بورسی را که دریافت می‌کنید با این کد شناخته می‌شوید و معاملاتتان به این کد انجام می‌شود مثلا من علی صابریان هستم کد بورسی بنده صاب و الباقی شماره می‌آید.

خیلی از افراد برایشان کارگزاری مشخص نیست در واقع شما زمانی که بخواهید خرید و فروش سهام انجام دهید مثل خرید و فروش زمین است و زمانی که خرید و فروش زمین بخواهید انجام بدهید پیش چه کسی می‌روید؟ پیش مشاور املاک، مشاور املاک در واقع کارگزار بازار مسکن است و به مشاور املاک‌های بازار بورس کارگزار می‌گویند و وظیفه کارگزار اصلا این نیست که به شما پیشنهاد خرید و فروش سهام بدهد یا وظیفش این نیست که برای شما سهام خرید و فروش کند، کسی است که واسط شما در انتقال پیام خرید و فروش شما در بورس و شما زمانی که می‌گویید این سهم را بخر، آن شخص برایتان دستورتان منتقل به بورس می‌کند و روش‌های مختلفی دارد که به صورت تلفنی یا اینترنتی به کارگزارتان بگویید. پس این هم تعریف کارگزار می‌باشد و خیلی از افراد باز می‌پرسند کارگزار خوب چی هست و کارگزار خوب از کجا پیدا کنیم؟ هر جای ایران هستید هر شهری هستید یک جستجوی ساده در اینترنت بزنید و اگر من در ساری زندگی می‌کنم باید سرچ کنم شعب کارگزاری در ساری، تنها با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید کارگزاری‌های اطرافتان را پیدا کنید و به آن جا بروید و ثبت نام نمایید.

این مطلب را حتما بخوانید:  پرسودترین سرمایه گذاری در بازار ایران چیست؟

اما کارگزاری یک سری مدارک از شما می‌خواهد که می‌توانید تلفنی از آن‌ها سوال کنید که کارت ملی جزئی از مدارک نیازمند است، خیلی‌ها می‌پرسند بهترین کارگزار بورس کیست؟ عملا کارگزارها با هم تفاوتی ندارند و همانطور که مثال مشاوره املاک را برایتان زدم دقیقا به این شکل است که الان یک زمین را بخواهید بخرید خیلی فرقی نمی‌کند که در مشاور املاک الف بخرید یا در مشاور املاک ب بخرید مهم این است که آن معامله را شما انجام بدهید و معمولا آن کارگزار یا نماینده بیشتر ممکن است یک خدمات جانبی داشته باشد که در اصل بحث که فروش سهام است تفاوت زیادی ندارند اما اگر می‌خواهید جستجو کنید کارگزارهای رتبه الف کارگزارهای بهتری نسبت به کارگزارهای دیگر هستند که با کمی سرچ می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید که مهمترین ویژگی یک کارگزاری مهم خرید و فروش به صورت آنلاین است که این کل پرسه معاملات در بورس می‌باشد. مراجعه به کارگزاری، مدارک دادن، دریافت کد بورسی و گرفتن سامانه معاملات آنلاین و خرید و فروش سهم. کارگزاری را هم بررسی کردیم که وظیفه کارگزار این نیست که خرید و فروش سهام را انجام بدهد و یا پیشنهاد بدهد و فقط یک واسط است که دستور شما را منتقل کنند و همانطور که مثال زدم مشاور املاک‌های بازار سرمایه، کارگزارها می‌شوند و این مراحلی است که می‌توانید وارد بازار بورس شوید.

این مطلب را حتما بخوانید:  این فرد مانع رشد شماست

اما یادتان نرود که این کل داستان نیست مهم ترین قسمت این است که من کارهایی که گفتم انجام بدهید می‌توانید در یکی دو روز انجام بدهید و شروع به فعالیت کنید و خرید و فروش سهام کنید اما مهم این است که چه سهمی را در چه زمانی و در چه روزی خریداری کنید و گرفتن کد بورسی که بتوانید معامله کنید مثل خرید یک ماشین است و تا زمانی که بلد نباشید چطور رانندگی کنید عملا آن ماشین برایتان فایده‌ای ندارد. پس یادتان نرود کد بورسی بگیرید تا بتوانید معامله کنید ولی قدم مهم و فعالیت در بازار بورس آموزش دیدن است تا متوجه شوید چه سهمی و در چه زمانی خرید و فروش انجام بدهید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در صرافی کوینکس (CoinEx) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

برای ثبت نام در صرافی بایننس (Binance) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران وارد شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
تیرماه پرسود، شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری مدرس: علی صابریان 30 خرداد 1400 ۵۹۹ هزار تومانرایگان ثبت‌نام‌ کنید