ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

اولین قدم در شروع معامله در بورس

اولین قدم برای شروع معامله در بورس

امروز قصد دارم در مورد این موضوع صحبت کنم که چطور می توانیم اولین قدم معامله را در بازار بورس برداریم، خیلی از افراد سوال می پرسند که من می خواهم برم سهام بخرم از کجا باید شروع کنم و از کجا باید معامله کنم؟، قدم اول خیلی ساده است در واقع شما باید به یک کارگزاری بروید کد بورسی دریافت کنید و شروع به خرید و فروش سهام کنید. حالا کارگزاری و کد بورسی چیست؟ کد بورسی همانند کد کاربری در دانشگاه و یا کتابخانه است که در محیط بازار سرمایه یا بورس شما نیازمند یک کد بورسی دارید که معمولا با ۳ حرف اول فامیلیتون به فارسی است و یک شماره بعد از آن می آید و این کد بورسی را که دریافت می کنید با این کد شناخته می شوید و معاملاتتان به این کد انجام می شود مثلا من علی صابریان هستم کد بورسی بنده صاب و الباقی شماره می آید.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

خیلی از افراد برایشان کارگزاری مشخص نیست در واقع شما زمانی که بخواهید خرید و فروش سهام انجام دهید مثل خرید و فروش زمین است و زمانی که خرید و فروش زمین بخواهید انجام بدهید پیش چه کسی می روید؟ پیش مشاور املاک، مشاور املاک در واقع کارگزار بازار مسکن است و به مشاور املاک های بازار بورس کارگزار می گویند و وظیفه کارگزار اصلا این نیست که به شما پیشنهاد خرید و فروش سهام بدهد یا وظیفش این نیست که برای شما سهام خرید و فروش کند، کسی است که واسط شما در انتقال پیام خرید و فروش شما در بورس و شما زمانی که می گویید این سهم را بخر، آن شخص برایتان دستورتان منتقل به بورس می کند و روش های مختلفی دارد که به صورت تلفنی یا اینترنتی به کارگزارتان بگویید. پس این هم تعریف کارگزار می باشد و خیلی از افراد باز می پرسند کارگزار خوب چی هست و کارگزار خوب از کجا پیدا کنیم؟ هر جای ایران هستید هر شهری هستید یک جستجوی ساده در اینترنت بزنید و اگر من در ساری زندگی می کنم باید سرچ کنم شعب کارگزاری در ساری، تنها با یک سرچ ساده در گوگل می توانید کارگزاری های اطرافتان را پیدا کنید و به آن جا بروید و ثبت نام نمایید.

اما کارگزاری یک سری مدارک از شما می خواهد که می توانید تلفنی از آن ها سوال کنید که کارت ملی جزئی از مدارک نیازمند است، خیلی ها می پرسند بهترین کارگزار بورس کیست؟ عملا کارگزارها با هم تفاوتی ندارند و همانطور که مثال مشاوره املاک را برایتان زدم دقیقا به این شکل است که الان یک زمین را بخواهید بخرید خیلی فرقی نمی کند که در مشاور املاک الف بخرید یا در مشاور املاک ب بخرید مهم این است که آن معامله را شما انجام بدهید و معمولا آن کارگزار یا نماینده بیشتر ممکن است یک خدمات جانبی داشته باشد که در اصل بحث که فروش سهام است تفاوت زیادی ندارند اما اگر می خواهید جستجو کنید کارگزارهای رتبه الف کارگزارهای بهتری نسبت به کارگزارهای دیگر هستند که با کمی سرچ می توانید آن ها را پیدا کنید که مهمترین ویژگی یک کارگزاری مهم خرید و فروش به صورت آنلاین است که این کل پرسه معاملات در بورس می باشد. مراجعه به کارگزاری، مدارک دادن، دریافت کد بورسی و گرفتن سامانه معاملات آنلاین و خرید و فروش سهم. کارگزاری را هم بررسی کردیم که وظیفه کارگزار این نیست که خرید و فروش سهام را انجام بدهد و یا پیشنهاد بدهد و فقط یک واسط است که دستور شما را منتقل کنند و همانطور که مثال زدم مشاور املاک های بازار سرمایه، کارگزارها می شوند و این مراحلی است که می توانید وارد بازار بورس شوید.

اما یادتان نرود که این کل داستان نیست مهم ترین قسمت این است که من کارهایی که گفتم انجام بدهید می توانید در یکی دو روز انجام بدهید و شروع به فعالیت کنید و خرید و فروش سهام کنید اما مهم این است که چه سهمی را در چه زمانی و در چه روزی خریداری کنید و گرفتن کد بورسی که بتوانید معامله کنید مثل خرید یک ماشین است و تا زمانی که بلد نباشید چطور رانندگی کنید عملا آن ماشین برایتان فایده ای ندارد. پس یادتان نرود کد بورسی بگیرید تا بتوانید معامله کنید ولی قدم مهم و فعالیت در بازار بورس آموزش دیدن است تا متوجه شوید چه سهمی و در چه زمانی خرید و فروش انجام بدهید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۳۶ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵