ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

چگونه با سرمایه کم در بورس فعالیت کنیم؟

خرید سهام در بورس با سرمایه کم

با سرمایه کم هم می توان در بورس فعالیت کرد

به نام خدا، سلام علی صابریان هستم، یکی از سوالاتی که خیلی از دوستان می پرسند من دانشجوام و یا من یه کارمندی هستم که سرمایه زیادی ندارم اما چگونه می توانم بدون سرمایه در بازار بورس فعالیت کنم؟  دوستان بازار بورس به عنوان یک بازار سرمایه گذاری همه کارها در این خلاصه نمی شود که ما یک مبلغی داشته باشیم و در بازار بیاوریم که سرمایه گذاری کنیم. شما وقتی سرمایه گذاری در بورس را یاد می گیرید تحلیل، معامله کردن را یاد خواهید گرفت و توانایی این را پیدا می کنید که فرصت های سرمایه گذاری خوب را پیدا کرده و در آن ها سود کنید. در درجه اول برای سرمایه خودتان هست یعنی من یک سرمایه ای دارم هر چند خیلی کم و یا سرمایه آن چنانی ندارم. خب در واقع وقتی سرمایه گذاری در بورس را یاد بگیرم ابزار قدرتمندری دارم که می توانم با آن ازش برای سود کردن خودم یا دیگران استفاده کنم. همه ما دوستانی در اطرافمان داریم که سرمایه ای دارند و به دنبال افزایش سرمایشان هستند و می توانیم به آن ها راهنمایی بدهیم و یا زمانی که توانایی پیدا کردن زمان مناسب برای سرمایه گذاری را داریم با شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند کار کنیم برای مثال با شرکت های سرمایه گذاری، کارگزاری های کار کنیم و تحلیل هایمان را به آن ها ارائه بدهید یعنی فعالیت در بازار بورس خلاصه در سرمایه گذاری برای خودمان نمی باشد یعنی زمانی که شما می توانید زمان مناسب برای سرمایه گذاری چه برای خود چه برای دیگران پیدا کنید و در این زمینه تخصص پیدا کرده باشید که این امر توانایی و تخصص بسیار بزرگی به حساب می آید.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

اگر من این تخصص را دارم که به طور مثال بتوانم ۵۰ درصد سالانه سود بتوانم از بورس دریافت کنم خودم هیچ پولی نداشته باشم این تخصص من برای شخص یا شرکتی که پول دارد بسیار ارزشمند به حساب می آید. برای مثال شرکتی که یک میلیارد تومان در بازار بورس برای سرمایه گذاری دارد به سراغ اوراق مشارکت، بانک، ۱۵ درصد ۲۰ درصد شرایط اوراق و سود بانکی سود دریافت کند اما اگر من بتوانم در بازار بورس سود این شخص را ۵۰ یا ۶۰ درصد سود با توجه به تخصصی که دارم، بگیرم یعنی برای این فرد ۴۰ درصد ۳۰ درصد سود بیشتر از سود بانکی می توانم سود دریافت کنم که این امر برای آن شرکت یا شخصی که یک میلیارد سرمایه در بازار بورس دارد تفکر، تخصص و پیشنهادات من به اندازه ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیون ارزش خواهد داشت. موضوع دیگری که بسیار مهم است شما الان داشنجو هستید و پول دستتان ندارید و الان در شرایطی از زندگی هستید که سرمایه زیادی در دستتان برای سرمایه گذاری ندارید اما قطعا در ادامه زندگی یک جاهایی یک سرمایه ای به دستت خواهد رسید که شاید در یک بازه ای سرمایه نداشته باشید یا در یک بازه ای سرمایه تان جایی گیر باشد اما بالاخره آن سرمایه خواهد آمد اگر قرار باشد صبر کنیم سرمایه بیاید و بعد آموزش ببینیم خیلی دیر می شود ممکن است آن سرمایه را در آن بازه از دست بدهیم، چند نفر را می شناسید که سرمایه گذاری کردند و ضرر کردند وقتی پول دستتان می آید، نمی توانید یک سال یا دو سال صبر کنید آموزش سرمایه گذاری ببینید و بعد به سراغ سرمایه گذاری پولتان بیافتید، در واقع من اگر الان آموزش سرمایه گذاری می بینم این را ازش در بلند مدت استفاده خواهم کرد، وقتی پول به دستم برسد تواناییش را دارم و سرمایه گذاری می کنم.

خیلی از بحث ها به سراغ ما نمی آید زیرا که ما آمادگیش را نداریم یعنی هیچ دید و اطلاعاتی در قبال سرمایه گذاری نداریم. پس اگر من بازهم سرمایه گذاری کمی دارم نیاز دارم که سرمایه گذاری را یاد بگیرم. این که من یک مشاوره مالی در بازار بورس و یا بازار سرمایه گذاری باشم همین قدر هم باید تلاش کنیم تا برسیم به این مرحله تا بتوانیم این کار را انجام بدهیم. من همیشه به بچه های نخبگان بورس می گویم که شما با چند ساعت آموزش می توانید به یک فرد حرفه ای تبدیل بشوید باید یک آموزش بلند مدت ببینید و جدا از این موضوع باید در بازار حتی با سرمایه کوچکی معامله کنید چرا؟ زیرا که یک بخش از بازار تحلیل و روانشناسی است که باید یاد بگیرید که چگونه احساساتتان را در برابر رفتار بورس کنترل نمایید. پیشنهاد من به تمام دوستانی که سرمایه کمی دارند و نمی توانند با سرمایه شان در بورس فعالیت کنند این هست که به آموزش خودشان در بازار بورس اهمیت بدهند چرا که این تخصص، تخصص بزرگی است. من یک مثال زدم جهت این که یک شخص یا یک شرکت سرمایه یک میلیاردی و بزرگتری دارند که من می توانم راهنما و مشاور آن ها باشم و حق الزحمه خودم و تخصصم را بگیرم و پیشنهاداتم را به آن ها ارائه بدهم. بازار بورس ما بازار نوپایی است و به افرادی که بتوانند در این بازار خوب فعالیت کنند بسیار نیاز دارد. متاسفانه به دلیل ضعف آموزش هایی که در بازار بورس در گذشته داشتیم تحلیل گر خوب بسیار کم داشتیم اما با توجه به این که دوره ها جامع تر شده اند و خیلی از افراد متوجه اهمیت این موضوع شده اند و دوستانی که فارق التحصیل دوره نخبگان بورس ما می شوند زمانی که آن ها را می بینم متوجه می شوم که چه قدر آن ها حرفه ای هستند چون شش ماه یک سال بر روی تخصصشان کار کرده اند و چه قدر خوب تحلیل می کنند.

یادم می آید چندین سال پیش ما به دنبال تحلیل گر خوب می گشتیم که به ما یک سری تحلیل خوب بدهد همه تحلیل ها سطحی بودند اما الان به شخصه ما از فارق التحصیلان نخبگان بورسمان خیلی استفاده می کنیم زیرا تحلیل های خوبی به ما می دهند و یا دورا دور می شنوم که با شرکت ها یا افراد مختلف کار می کنند و من به شخصه از تحلیلشان لذت می برم. در بازار بورس فقط ما یک شغل را به عنوان این که برای خودم سرمایه گذاری کنم ندارم، وقتی من تخصص دارم که بتوانم در بازار زمان مناسب را تشخیص بدهم که بتوانم از بازار سود بگیرم خیلی کارهای جانبی دیگری را هم می توانم در بازار انجام بدهم و سود دریافت کنم. امیدوارم که به اهمیت موضوع آموزش بورس و سرمایه گذاری پی برده باشید و من همیشه می گویم شما باید تخصص و مهارت کافی به دست بیاورید و کار زیاد است که به شخصه در شرکت خودمان کار آن قدر زیاد است که ما به دنبال افرادی می گردیم که آن تخصص و مهارت را داشته باشند تا آن کار را برایمان انجام بدهند و زمانی که شما مهارت داشته باشید و این را هم بدانید که مدرک دیگر مهم نیست برای مثال من دکترای مدیریت مالی داشته باشم و وقتی نتوانم زمان مناسب برای سرمایه گذاری خوب را پیدا کنم و از آن استفاده و به دیگران معرفی کنم هیچ فایده ای ندارد. من باید آن مهارت را بدست بیاورم مهارت ها زیاد هستند و صرفا من درباره بازار بورس صحبت می کنم، مهارت این که شما یک تحلیل گر خوب و حرفه ای در بازار بورس شوید مهارت و تخصص بسیار بزرگی است چون یک عمر هم از این مهارت برای خودتان، اطرافتان می توانید استفاده نمایید زیرا که شما یک مشاور خوب خواهید شد. امیدوارم همه ما به سرمایه گذاری در بورس صرفا برای سرمایه گذاری نگاه نکنیم و ما به دیگران هم سود برسانیم و این بازار را هم رشد بدهیم زیرا که این امر باعث رشد اقتصادی کشورمان خواهد شد. بازاری است که کاملا برنده برنده می باشد ما می بریم جامعه می برد و کسانی که با ما کار می کنند، می برند و باید بگویم این بازار، بازار ساده ای نیست و نیاز به مهارت دارد. ممنون که همراه من بودید، دوست دار شما علی صابریان

 

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۵۹ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵

6 نظر ثبت شده
فرید قاسمی
فرید قاسمی
1396 روز قبل
سپاس خدای رب العالمین را و با سلام خدمت شما که با صحبت های سازنده تان ، طوفانی لز اشتیاق در سن ۵۰سالگی را موجب شدید بنده ۵ سالی میشه که بازنشسته شدم و فوق دیپلم الکترونیک دارم و از همان موقع که کارمند بودم علاقه به بورس داشتم ولی راه بلد نبودم لذا پذیره نویسی شرکتهایی مثل ساسان ،توسعه عمران کرمان ،سیمان ظبس ،سیمان سبزوار و کربنات کلسیم آهوان را کرده بودم و کسی هم راه ورود به بورس را به ما نمی گفت حتی برادرم که چند سال پیش کد بورس برام گرفته بود و خلاصه اطلاع رسانی خیلی کم بود و همه کارهای منو اون انجام میداد ارز اولیه منو میخرید واسه خودش و با هام صحبت می کرد این بورس بدرد نمی خوره و کلی از سهام های منو که در پرتفوی من گذاشت رو برام فروخت فقط نگذاشتم سیمان سبزوار بفروشه گفتم باید خودم وارد شوم الان یک ماهی میشه در دانشگاه علامه طبا طبایی ۱۸۰۰۰۰۰تومان دادم خیلی فشرده تحلیل تکنیکال و بنیادی رو گذراندم وخودم هم رفتم کار گزاری آگاه مجدد خودم فرم پر کردم وبا همون یوزر نیم سکان را بدست گرفتم خودم از اینترنت خیلی از آموزش ها رو دانلود کردم که به بازار شما راهنمائی شدم بازار نخبگان ایده خیلی جالبی است کاش از همون اول شمارو پیدا می کردم تا هزینه هایم افزایش نمی یافت چون می بایست با حقوق بازنشستگی چرخ زندگی و خرج تحصیل دانشگاه آزاد فرزندم و...که خودتان بهتر می دانید همه را بدهم بابت تمام اینها خدا را شکر می کنم که باز شما را یافتم اگر میشد فقط جنبه عملی و کاربردی این همه مطالب را در دوره ای تدارک می دادید باعث خرسندی میشد برایتان سلامتی ،ثروت و سعادت در دنیا و آخرت خواستارم
پشتیبان
پشتیبان
1391 روز قبل
آقای قاسمی بزرگوار سلام. ممنون بابت ارسال نظرتان. امیدواریم مطالب سایت برای شما مفید باشد. موفق و پرسود باشید
تقی ملکپور
تقی ملکپور
2544 روز قبل
با سلام -- دبیر بازنشسته هستم برای اولین بارمیخواهم فعالیت اقتصادی داشته باشم لذا نیازمند راهنماییهای ومساعدتهای فکری وتخصصی شما هستم بنابراین تمنادارم درصورت امکان اجازه فرمایید دراین امرمهم وارد شوم تا منشا خیری باشم برای دیگران . نهایتا عرض می نمایم که به صداقت شما ایمان دارم . سپاسگزارم .
آرمان ویسی
آرمان ویسی
2569 روز قبل
مرسی از شما واقعا عالیه سایتتون
ali
ali
2582 روز قبل
سلام . وقت بخیر . فایل صوتی فوق را چه طور میشود دانلود کرد ؟
پشتیبان
پشتیبان
2582 روز قبل
پایین مطلب لینک دانلود گذاشته شده ویژه اعضا هست