برترین سایت تحلیل بورس کدام است؟

بازارهای مالی از بدو تولد تاکنون، همواره در حال گسترش و پیشرفت بوده اند. موج فراگیر سرمایه گذاری در این گونه دارایی ها به دلایلی از قبیل نقد شوندگی بالا، امکان فعالیت با سرمایه کم و سبب شده که، امروزه بسیاری از مردم عادی در بازار بورس و به ویژه بازار سهام مشارکت فعالی داشته باشند، طبق آمار منتشرشده از سوی مؤسسات مطالعاتی مالی و یا سایت تحلیل بورس، در برخی از کشورهای پیشرفته و صنعتی میزان مشارکت مردم در بازار بورس به بیش از ۷۰% می رسد. به سبب حضور اقشار مختلف در این بازار، پس از مدتی خلأ وجود مشاوران سرمایه گذاری متخصص و قابل اطمینان، که بتوانند مردم را به درستی راهنمایی کنند، کاملاً احساس شد. به همین دلیل، نهادهای مشاوره مالی نظیر شرکت های مشاوره سرمایه گذاری، سبد گردان ها و صندوق های سرمایه گذاری ایجاد شدند. گروه مالی گلدمن ساکس، شرکت خدمات مالی و بانکی جی پی مورگان و شرکت سرمایه گذاری کپیتال گروپ، نمونه ای از قدیمی ترین نهادهای مالی مشاوره ای می باشند، که در کشورهای غربی تأسیس و امروزه به عنوان غول های صنعت مالی دنیا، بعضاً چند تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارند.

فهرست []

  بازار سرمایه ایران نیز با توجه به رشد ارزش شرکت ها و بازدهی فزاینده طی دو دهه اخیر، از این قاعده مستثنی نبوده و در حال حاضر چنین ارائه دهندگان خدمات مالی هرچند به صورت محدود، در بورس تهران مشغول فعالیت هستند. عمده نگرانی های بسیاری از سرمایه گذاران در مورد این مشاوران مالی، نحوه ارائه و کیفیت خدمات، تخصص و صلاحیت نیروی انسانی به کار گرفته شده و به عنوان مهم ترین عامل، عملکرد و میزان بازدهی سرمایه گذاری انجام شده توسط آن ها می باشد. زیرا باتوجه به محدودیت و کم عمق بودن بازار مالی ایران یکی از مهمترین دغدغه های سرمایه گذاران، حفظ و مدیریت سرمایه و چه بسا انتظار کسب سود، در مواقع رکود بازار است. با بررسی ترکیب سهام داران این شرکت ها مشخص می شود که، اکثراً زیرمجموعه شرکت های کارگزاری عمده و مطرح بازار سرمایه می باشند. با توجه الزام شرکت های کارگزاری به اخذ تمام مجوزهای سازمان بورس و اوراق بهادار و به کارگیری نیروی انسانی متخصص دارای مدارک حرفه ای بازار سرمایه، می توان گفت تا حدی ابهامات سرمایه گذاران برطرف می شود. از زمان پیدایش این مشاوران مالی در بازار بورس تهران، برخی از آن ها توانسته اند با عملکرد مناسب و باثبات و ارائه خدمات باکیفیت شایسته سرمایه گذاران، در حوزه مالی ایران به جایگاه مناسبی دست یابند. در ادامه به معرفی تعدادی از برندهای مشاوره سرمایه گذاری می پردازیم.

  ذکر این نکته ضروری می باشد که محتویات این مقاله، به معنای تایید یا رد عملکرد هیچ کدام از این شرکت های مشاوره سرمایه گذاری نبوده و مجموعه آموزشی خانه سرمایه هیچگونه توصیه و مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری و یا همکاری با نهادهای مذکور ندارد.

  بورس ۲۴ (مشاور سرمایه گذاری ایرانیان تحلیل فارابی)

  سهامدار اصلی کارگزاری فارابی می باشد و این شرکت پس از چند سال فعالیت تحت سایر عناوین، به صورت رسمی از تیرماه سال ۱۳۹۳ با اخذ مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار تحت شماره ۱۱۲۶۱، به عنوان مشاوره سرمایه گذاری ایرانیان تحلیل فارابی شروع به فعالیت نموده و در حال حاضر مشغول ارائه خدمات مالی به سرمایه گذاران بازار سرمایه ایران می باشد. طبق بررسی های انجام شده، وبسایت رسمی این شرکت با بیش از چند صد هزار بازدید، یکی از پربیننده ترین های سایت تحلیل بورس تخصصی در ایران محسوب می شود. از طرف دیگر طبق آمار اعلام شده، این وبسایت بیش از چند هزار حساب کاربری ویژه فعال دارد، که این نشان از حجم بالای استقبال کاربران از امکانات و خدمات ارائه شده است.

  امکانات و خدمات: در بخش تحلیل، دو دپارتمان تکنیکال و بنیادی راه اندازی شده، تا تحلیل های همه جانبه، عمیق و محتوایی بهینه در اختیار مخاطبان قرار داده شود. همواره یکی از مشکلات فعالان غیرمتخصص بازار، بررسی مفاهیم و آمار منتشرشده در گزارشات مالی می باشد، که در بخش آنالیز اطلاعیه شرکت ها پس از انتشار گزارشات، تحلیل کلی آن ها از طریق وبسایت در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین در بخش سیگنال های تکنیکی، پیشنهادات روزانه خرید و فروش سهام به منظور استفاده نوسان گیران و معامله گران کوتاه مدتی در دسترس می باشد. همچنین به منظور شرکت در دوره های آموزشی بازار بورس می توانید به بخش آموزش سایت مراجعه نمایید. برخی معامله گران ضمن حضور در بازارهای داخلی، در بازار بین الملل نیز فعالیت می کنند. از همین روی در پایان هر هفته کاری میلادی، در بخش گزارشات، تحلیل هفتگی بازارهای جهانی تقدیم مخاطبان می گردد. برخی از امکانات وبسایت بورس ۲۴ عبارتند از اتاق گفتگو، نبض بازار، اخبار داغ، سیگنال آنلاین و تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، سبد سهام پیشنهادی، تحلیل بازارهای جهانی، گزارش مجامع، اخبار اقتصادی، بورسی و… .

  هزینه اشتراک: برای دسترسی به مطالب تخصصی و امکانات سایت بورس ۲۴، سه نوع طرح کلی اشتراکی در نظر گرفته شده که به منظور مناسبت های مختلف، بعضاً تخفیف هایی نیز درنظر گرفته می شوند. لازم به ذکر است که، قیمت ها بر اساس ریال و زمان نگارش مطلب می باشد!

  عضویت تک کاربره
  ده روزیک ماهدو ماهسه ماهشش ماهیکسال
  ۲٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۴۰۵٫۷۲۰۱۰٫۵۶۰٫۰۰۹۱۲٫۰۱۸٫۴۰۰۱۸٫۵۵۵٫۴۴۵۳۲٫۴۷۲٫۰۰۰

   

  عضویت ویژه چند کاربره (سالانه)
  پنج کاربرده کاربربیست کاربرسی کاربر
  ۱۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰۱۸۳٫۹۲۰٫۰۰۰۲۷۹٫۵۰۰٫۰۰۰۳۹۹٫۶۸۰٫۰۰۰

   

  فروش ویژه اعتباری یکساله (دسترسی به بخش های مختلف سایت)
  ۱٫۰۰۰٫۰۰۰۲٫۵۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰

  لینک: https://bourse24.ir/

  همفکران (مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه)

  سهامدار اصلی کارگزاری آگاه می باشد. شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه (سهامی خاص) در تاریخ ۱۷ آذرماه ۱۳۸۹ به شماره ۳۹۱۹۳۰ در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده است. این شرکت جزء اولین مشاوران رسمی سرمایه گذاری در بورس ایران می باشد که، دارای ۸ میلیارد ریال سرمایه ثبت شده است. شرکت مشاوره سرمایه گذاری آوای آگاه، با محوریت کارگزاری آگاه تأسیس و بالغ بر ۹۰ درصد سهام این شرکت در اختیار کارگزاری مذکور است. امکانات و خدمات بیشتر خدمات این شرکت، در قالب یک سایت تحلیل بورس و خبری مختص بازار بورس، تحت برند همفکران به سرمایه گذاران ارائه می شود. تحلیل های انجام شده توسط تیم تحلیل گران مجموعه به دو صورت تکنیکال و بنیادی در بخش های جداگانه منتشر می شوند. لازم به ذکر است که منابع مورداستفاده برای ارزش گذاری شرکت ها در بخش تحلیل بنیادی، همواره بر مبنای اطلاعات منتشرشده در سایت کدال است.

  در بخش پیشنهادهای سرمایه گذاری، سبد سهام روزانه و سیگنال های معاملاتی پیشنهادی همفکران در اختیار اعضا ویژه قرار داده می شوند. قسمت گزارشات روزانه، شامل پیش بینی های کلی روزانه و مجموع اخبار و وقایع کوتاه مدت بازار بورس است. تقریباً می توان گفت دو بخش خبری در سایت موجود است. در بخش اخبار ویژه، تمام رویدادها مربوط به شرکت های پذیرفته شده در بورس گنجانده شده و در بخش اقتصاد کلان، رویدادهای خبری و تحلیلی اقتصادی ایران و جهان در دسترس سرمایه گذاران می باشد. در بخش قراردادهای مشتقه، با توجه به فقدان منابع آموزشی و خبری درزمینه سایر ابزار مالی غیر از سهام، مجموعه آموزش، اخبار و گزارشات ابزار مالی مشتقه بورس ایران ارائه داده می شود. همچنین به منظور سهولت دسترسی کاربران، آدرس اینترنتی سایت های کاربردی برای فعالان بازار ازجمله سایت بانک مرکزی، مرکز آمار ایران، دنیای اقتصاد و سایت های تخصصی سازمان بورس نظیر tse.ir، tsetmc.com، sena.ir و … قرار داده شده اند. هزینه اشتراک در وبسایت همفکران، به منظور دسترسی به بخش های مختلف، در بخش فروشگاه سه نوع پکیج اشتراکی در نظر گرفته شده است. توجه نمایید که، مبالغ ذکرشده بر اساس ریال و زمان نگارش مطلب است!

  لینک: https://hamfekran.com/

  دیلی تحلیل (مشاوره سرمایه گذاری تدبیرگران فردا)

  سهامدار اصلی کارگزاری تدبیرگران فردا می باشد. واحد مشاوره سرمایه گذاری کارگزاری تدبیر گران فردا از سال ۱۳۹۲ با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، تحت برند دیلی تحلیل مشغول به فعالیت در حوزه مشاوره و تحلیل در بازار سرمایه بوده و در حال حاضر مجموعه خدمات مالی کاملی را به عموم افراد حقیقی و حقوقی ارائه می نماید. از زمان شروع به کار این پایگاه تحلیلی و خبری، به دلیل کیفیت و کمیت خدمات ارائه شده، همواره شمار دنبال کنندگان این رسانه روند افزایشی داشته است. به نحوی که در حال حاضر با بیش از ۲۰ هزار عضو، جزء برترین رسانه های مالی ایران محسوب می شود. امکانات و خدمات همانند سایر مشاوران رسمی مالی بازار بورس و به منظور پشتیبانی کامل سرمایه گذاران، در این شرکت نیز واحد تحلیل، شامل دو بخش مجزای تکنیکال و بنیادی است. در بخش اخبار، وقایع لحظه ای بازار و همچنین شایعات و اخبار پیرامون بورس منتشر می شوند.

  طی سال های اخیر بازار آتی در بورس ایران راه اندازی شده است که، طرفداران بسیاری در میان معامله گران دارد. اما عموماً رسانه های خبری و تحلیلی در حوزه بازار سرمایه پشتیبانی و خدمات زیادی در این حوزه ارائه نمی دهند، که در بخش بازار آتی، گزارشات خبری و تحلیلی پیرامون این ابزار جدید مالی منتشر می شود. گزارشات روزانه مربوط به مجموعه بازار سرمایه ایران، شامل وقایع و تحرکات بازیگران بازار در قسمت گزارشات روزانه در دسترس می باشد. سیگنال های خرید و فروش و بولتن های تحلیلی بازار به صورت کلی در دو بخش پیشنهاد خرید و فروش و پیش بینی با بزرگان در اختیار اعضای ویژه قرار داده می شود، تا همواره گزینه های مناسب سرمایه گذاری برای کاربران وجود داشته باشد. در بررسی عملکرد شرکت ها به آنالیز وقایع داخلی کسب و کارها نظیر طرح های توسعه ای و… پرداخته می شود، تا سرمایه گذاران بتوانند با دیدگاه جامع تری به تجارت بپردازند. اگر شما یک معامله گر تازه کار باشید، به راحتی در قسمت آموزش سایت می توانید مفاهیم اولیه را آموخته و همچنین از زمان و شرایط برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی باخبر شوید. همچنین در بخش تایم لاین می توانید آخرین مطالب منتشرشده در وبسایت را به ترتیب تاریخ و ساعت مشاهده نمایید. هزینه اشتراک تعرفه های کاربری موجود در سایت دیلی تحلیل، بر اساس ماهیت سرمایه گذاران و زمان مورداستفاده به چند دسته تقسیم می شوند. کلیه قیمت های موجود در جدول برحسب تومان و در زمان نگارش مقاله می باشند!

   

  اشتراک حقیقی
  هفت روزهیک ماههسه ماههشش ماههیکساله
  رایگان۱۴۹٫۰۰۰۳۷۹٫۰۰۰۷۳۹٫۰۰۰۱٫۴۹۹٫۰۰۰
  اشتراک حقوقی
  سه کاربرهپنج کاربره
  شش ماههیکسالهشش ماههیکساله
  ۱٫۹۹۸٫۰۰۰۴٫۰۵۰٫۰۰۰۳٫۳۳۰٫۰۰۰۶٫۷۵۰٫۰۰۰

   

  لینک: https://www.dailytahlil.com/