ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

منظور از مشاور سرمایه گذاری در بورس چیست؟ آنها دقیقا چه کاری انجام می دهند؟

همه افراد نمی توانند در بازار بورس موفق عمل کنند؛ حالا یا به این دلیل که شرایط و زمان کافی برای یادگیری این بازار را ندارند یا از تجربه کافی برای مدیریت سبد سهامشان برخوردار نیستند. در این شرایط، شرکت هایی از سمت سازمان بورس، مجوز فعالیت مشاوره ای گرفته اند. این افراد می توانند با مراجعه به چنین شرکت هایی از آنها برای خرید و فروش خود در بازار بورس مشاوره سرمایه گذاری بگیرند. این شرکت ها که با نام شرکت های مشاور سرمایه گذاری شناخته می شوند معمولا تحلیلگران و مشاوران متعددی دارند که بر اساس تحلیل و بررسی آنها پیشنهادها و سیگنال های خرید و فروش را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند. شرکت های مشاور سرمایه گذاری و حتی شرکت های سبدگردانی اجازه تضمین سود ندارند و مشتری باید با علم به عملکرد آنها به این شرکت ها تکیه کند. البته و خوشبختانه برای تبدیل شدن به یک شرکت مشاوره سرمایه گذاری یا سبدگردان، مراحل مختلف و ضوابط سختگیرانه ای از سمت سازمان بورس لحاظ شده است که باعث می گردد بیشتر مشاورها و شرکت های سبدگردان، عملکرد نسبتا خوبی داشته باشند.

فیلم سازمان بورس در سری الفبای بورس در مورد شرکت های مشاور سرمایه گذاری

لیست شرکت های مشاور سرمایه گذاری

شرکت های محدودی از سازمان بورس مجوز مشاوره دریافت کرده اند. لیست این شرکت ها عبارتند از:

ثبت‌نام در وبینار فارکس
ردیف نام شرکت تلفن دفتر مرکزی سایت
۱  آوای آگاه ۸۸۶۷۴۷۵۰-۴ http://hamfekran.com
۲  آرمان آتی ۸۸۵۵۷۵۷۷-۹ www.arman-ati.com
۳  ارزش پرداز آریان ۸۸۰۸۸۱۱۶ www.arzeshpardaz.com
۴  تأمین سرمایه نوین ۸۸۹۰۹۱۹۱ www.novinic.com
۵  نیکی گستر ۸۸۵۶۱۴۶۸ www.nikigostar.com
۶  معیار ۸۸۵۲۱۴۲۵- www.meyarco.com
۷  دیدگاهان نوین ۸۸۱۰۲۰۲۵ www.dnovin.com
 ۸ هدف حافظ ۸۸۷۲۹۸۲۳-۵  www.hadafhafez.com
 ۹ ابن سینا مدبر ۸۸۶۷۶۷۱۸ www.ema-co.ir
 ۱۰ ایرانیان تحلیل فارابی ۸۸۵۵۶۴۰۰ www.bourse24.ir
 ۱۱ مشاور سرمایه گذاری ایدۀ مفید ۸۱۹۰۱۱۷۲ www.mofididea.com
 ۱۲ مشاور سرمایه گذاری امین نیکان آفاق ۸۸۶۴۴۱۸۵ http://www.aminafagh.com
 ۱۳ مشاور سرمایه گذاری مدبران هما ۲۶۲۰۷۹۱۷ www.modaberanhoma.com

خانه سرمایه چگونه به شما در مشاوره سرمایه گذاری کمک می کند؟

 خانه سرمایه با برخی از مشاوران سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردانی تحت نظارت سازمان بورس قرارداد دارد. در نتیجه، شما می توانید با پرکردن فرم زیر درخواست سبدگردانی یا مشاوره سرمایه گذاری برای سرمایه خود را تحت مجوزهای سازمان بورس و زیر نظر اساتید مجموعه خانه سرمایه در شرکت های سبدگردان و مشاور سرمایه گذاری انجام دهید. با پر کردن فرم زیر درخواست شما ثبت و جلسه ای برای بررسی موضوع درخواستتان در شرکت های سبدگردانی، تدارک دیده خواهد شد. صحت اطلاعات وارد شده به خصوص میزان سرمایه می تواند به ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی حرفه ای تر منجر گردد.

آموزش کریپتو - فوتر

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۴۰ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات نهاد های مالی به شما پیشنهاد میکنیم:

14 نظر ثبت شده
امین
امین
1286 روز قبل
با سلام در مورد صندوقهای سرمایه گذاری سهام سوالی داشتم در سایت fipiran.ir که اطلاعات صندوقها را می‌گذارد بازدهی سالانه برخی صندوقها حتی ۵۰۰ یا ۶۰۰ درصد ذکر شده آیا این به معنی پرداخت این میزان سود در یک سال به اعضا است؟ یا به معنی درصد افزایش nav صندوق؟ ممنون از راهنمایی تان
پشتیبان
پشتیبان
1282 روز قبل
با سلام و احترام با توجه به این‌که صندوق‌های مذکور عموماً از نوع سهام یا مختلط می‌باشند؛ بازدهی کسب شده از طریق افزایش ارزش خالص هر واحد(NAV) نصیب سرمایه‌گذاران می‌شود.
سعید
سعید
1293 روز قبل
سلام ، آیا برای سرمایه های زیر ۱۰ ملیون هم مشاوره میدید.
پشتیبان
پشتیبان
1269 روز قبل
با سلام و احترام جهت کسب اطلاعات در این زمینه، با بخش پشتیبانی آموزشگاه خانه سرمایه(۰۲۱۹۱۰۰۷۵۹۰) تماس حاصل فرمایید.
Reza
Reza
1298 روز قبل
سلام الان چند روزه شایعاتی در مورد سقوط بازار بورس ایران طی دو ماه آتی شنیده میشه...آیا احتمال سقوط بازار بورس وجود داره
پشتیبان
پشتیبان
1285 روز قبل
با سلام و احترام، در چندماه اخیر بازار در عموم سهم ها با رشد خوبی روبرو بوده است، اصلاح ذات بازارهای مالی و به منزله نفس گیری مجدد برای صعودی دیگر است، لذا اگر اصلاحی هم در میان باشد مقطعی خواهد بود، پیشنهاد ما این است که چه این شایعات باشد و چه نه، به انها توجه نکرده و سعی کنید تحت هر شرایطی مبتنی بر اصول و تحلیل شرکت را انتخاب کنید، شرکت هایی که از نظر بنیادی انتخاب انها منطقی باشد، از نظر اصول تکنیکال مورد قبول باشد و...حتی در صورتی اصلاحی هم داشته باشند، مجدد به روند صعودی خود بازخواهند گشت و در میان مدت جای نگرانی نخواهند داشت.
مصطفی صبوحانیان
مصطفی صبوحانیان
1299 روز قبل
سلام بنده تعدادی سهام از شرکت های مختلف دارم که تا ا اینجاسود خوبی نصیب من کرده است بنابر این تصمیم دارم این سهام را برای بنده فروخته واز طریق شرکت خود برای بنده به صورت سبد گردانی سرمایه گذاری کنید لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید
پشتیبان
پشتیبان
1292 روز قبل
با سلام و احترام، ۱- برای فروش سهام خود می توانید از طریق تماس با کارگزاری خود اقدام به فروش سهام خود کنید. ۲- در صورت تمایل به دریافت خدمات سبدگردانی می توانید لیست سبدگردان های دارای مجوز از سازمان بورس را در سایت سازمان بورس مشاهد کنید.
محمد قنبری
محمد قنبری
1305 روز قبل
سلام.قرارداد با صندوق پیشرو بهتر است یا خرید سهام؟در صورت قرارداد با صندوق پیشرو ،مبلغ درخواستی برگشتی طی چه بازه زمانی عودت میگردد؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1271 روز قبل
با سلام دوست عزیز برای بررسی وضعیت به لینک زیر مراجعه کنید https://emofid.com/investment/mutualfunds/pishro/
mohammadnm20
mohammadnm20
1323 روز قبل
سلام من درخواست دارم مبلغ حدود ۱۰ میلیارد تومن دارم برا ی سبد گردانی باشما صحبت کنم. من فرمی ندیدم میخواستم منو راهنمایی کنین
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1323 روز قبل
دوست عزیز شما میتونین با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۷۵۹۰ تماس بگیرین تا مشاوران خانه سرمایه راهنماییتون میکنند
alaatv.com
alaatv.com
1456 روز قبل
سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه
پشتیبان
پشتیبان
1441 روز قبل
ار رضایت شما بسیار خوشنودیم