نمودار لحظه ای ارز دیجیتال منچستر سیتی (Man City)

تیم فوتبال منچستر سیتی فن توکن خود به نام CITY را که یکی از آخرین نسخه های فن توکن های در صنعت ورزش بوده، راه اندازی کرده است. این باشگاه فوتبال انگلیسی فن توکن مذکور را با مشارکت Socios.com ایجاد کرد؛ اپلیکیشنی که روی بلاک چین چیلیز ساخته شده است.

پنجره نقل و انتقالات فوتبال فصل 2021-2022 دوره ای سرشار از اتفاقات هیجان انگیز بوده است. ابتدا لیونل مسی باشگاه دوران کودکی خود، بارسلونا را در انتقالی شوکه کننده به باشگاه فوتبال پاریس-سن ژرمن (PSG) ترک کرد. اکنون نیز رونالدو پس از مدت زیادی که به شدت به منچستر سیتی پیوند خورده بود، به منچستر یونایتد پیوست.

ارز دیجیتال منچستر سیتی چیست؟

این ارز دیجیتال یک فن توکن است که Socios.com ایجاد کرده است. این پلتفرم توکن های بسیاری برای انواع ورزش ها از جمله فوتبال، UFC، اتومبیل رانی و غیره راه اندازی کرده است. فن توکن ها نشان دهنده اثبات مالکیت هستند و اهداف مختلفی را دنبال می کنند که عمدتاً حول محور تأثیرگذاری بر تصمیم گیری ها هستند.

فن توکن منچستر سیتی یک توکن حاکمیتی است که به افرادی که آن را در اختیار دارند، این حق را می دهد تا بتوانند به تصمیم های باشگاه، مانند تصمیم گیری درباره طراحی لباس فوتبالیست ها، انتخاب آهنگ جشن ها، یا تصمیم گیری در مورد طراحی اتوبوس تیم و غیره رأی دهند. همچنین خریداران این توکن ها می توانند از جوایز VIP، تخفیف های مختلف و سود زمانی که قیمت توکن براساس عملکرد تیم افزایش می یابد، بهره مند شوند.

بنیان گذار فن توکن CITY چه کسی است؟

باشگاه فوتبال منچستر سیتی در مارس 2021 شراکت خود را با Socios.com اعلام کرد و تصمیم گرفت فن توکن CITY را راه اندازی کند. پی اس جی، یکی از تیم های پیشرو فوتبال اروپا، که در ژانویه 2020 فن توکن های خود را ایجاد کرد، در موفقیت و پیدایش این پروژه نقشی اساسی داشت.

Socios.com مانند همه فن توکن های دیگر، بنیان گذار فن توکن های CITY هم محسوب می شود. هیچ حمایتی از هیچ کشوری برای این توکن که تنها برای هواداران باشگاه صادر شده است، وجود ندارد.

ارز دیجیتال منچستر سیتی چگونه کار می کند؟

فن توکن منچستر سیتی یک توکن کاربردی است که به هواداران منچستر سیتی با استفاده از برنامه و خدمات Socios، سهمی نمادین از نفوذ بر تصمیم گیری های باشگاهی را می دهد. این توکن به منزله یک کلید عضویت عمل می کند که به کاربران اجازه می دهد برای پاداش های مختلف، جوایز و موارد دیگر رقابت کنند.

افرادی که توکن های CITY را در اختیار دارند، می توانند به کمک قرارداد هوشمند در نظرسنجی های مختلف منتشرشده توسط منچستر سیتی رأی دهند. منچستر سیتی به صورت قراردادی موظف است براساس نتایج نظرسنجی عمل کند. خریداران توکن می توانند با پلتفرم Socios همچنین رأی دادن در نظرسنجی ها، رقابت در مسابقه ها و آزمون ها و ارتباط برقرارکردن با کاربران و مواردی از این قبیل تعامل داشته باشند. جوایزی که از تعامل با این پلتفرم در اختیار کاربران قرار می گیرند، عبارت اند از:

 • بلیت های مسابقه
 • جوایز انحصاری
 • پیشنهادهای بازگشت نقدی از فروشگاه های آنلاین رسمی
 • ارزهای دیجیتال رایگان
 • NFT های مخصوص باشگاه
 • استفاده از توکن های CITY برای بازخرید کالاها و خدمات VIP
 • استفاده از CITY برای دریافت NFT
 • دریافت کلکسیون های خالص
 • Gamified Utility (NFT برای بازی های مبتنی بر بلاک چین)
 • دسترسی VIP به استادیوم ها

نمای کلی جامعه فن توکن منچستر سیتی

Chiliz، Socios و منچستر سیتی به تلاش های خود برای ترویج و محبوبیت توکن های CITY در استراتژی بازاریابی دیجیتال باشگاه، استراتژی مشارکت جهانی طرفداران و پروژه های تجارت الکترونیک ادامه خواهند داد. استراتژی های رشد جامعه فعلی برای توکن منچستر سیتی عبارت اند از:

 • ادامه توسعه نظرسنجی های رأی گیری حکومتی برای دارندگان توکن
 • ارتباط مداوم با جامعه در شبکه های اجتماعی
 • انتشار مقالات مربوط به توکن CITY به کمک رسانه های مختلف
 • Staking CITY برای خرید NFT های انحصاری منچستر سیتی
 • استفاده از بازیکنان منچستر سیتی به منظور تبلیغ نماد CITY
 • بازاریابی متقابل با پایگاه های داده موجود مانند کلوپ های هواداران در سراسر جهان
 • راه اندازی تبلیغات منظم برای برنده شدن بلیت های مسابقه، پیراهن های امضاشده و جوایز انحصاری برای دارندگان توکن
 • پشتیبانی از زبان های بیشتر در پلتفرم Socios
 • میزبانی رویدادهای مرتبط با افراد مشهور در فوتبال

چشم انداز ارز دیجیتال منچستر سیتی

Socio.com که فن توکن CITY را ایجاد کرده است، چشم انداز روشنی برای این توکن ها و طرفداران ورزش دارد. Socio در این مورد می گوید:

«ما معتقدیم هر طرفدار حق دارد صدای خود را در هر کجای دنیا که هست به گوش باشگاه مورد علاقه خود برساند. شما با فن توکن های CITY می توانید بر تیم خود تأثیر بگذارید، به جوایز VIP و کالاهای انحصاری دسترسی پیدا کنید و به یک جامعه جهانی از طرفداران بپیوندید».

برخی از ویژگی های منحصربه فرد ارز دیجیتال منچستر سیتی

تصمیم گیری درباره فعالیت های باشگاه

خریداران توکن های CITY واجد شرایط رأی دادن درباره تصمیم های باشگاه مانند رنگ لباس های فوتبالیست ها و طرح های اتوبوس تیم خواهند بود. شاید در آینده، خریداران به کمک این توکن ها بتوانند بر تصمیم های بزرگی مانند نقل و انتقال بازیکن یا انتصاب یک مدیر جدید تأثیر بگذارند.

افزایش تعداد طرفداران جهانی

توکن CITY فرصتی برای هر هوادار در جهان است تا بخشی از منچستر سیتی باشد و پایگاه جهانی هواداران را به سطح بالایی افزایش دهد.

ارز دیجیتال رایگان برای هر طرفدار CITY

هر طرفدار این توکن واجد شرایط دریافت ارزهای دیجیتال CITY رایگان خواهد بود.

مجموع عرضه در گردش توکن های CITY چقدر است؟

در حال حاضر مجموع عرضه در گردش این توکن ها ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ توکن بوده که از این میان ۴.۳۱۴.۴۵۸ توکن در گردش هستند. در ابتدا حدود 2,000,000 توکن میان هواداران باشگاه توزیع شد. توکن های باقی مانده در اختیار منچستر سیتی است و می توان آن ها را با شرکت در فعالیت های اجتماعی و بایننس لانچپول (Binance lunchpool) و همچنین خرید مستقیم از صرافی ها به دست آورد.

چگونه از فن توکن منچستر سیتی استفاده کنیم؟

مانند دیگر فن توکن ها، توکن منچستر سیتی نیز کاربردهای گسترده ای دارد. از این توکن ها می توان در باشگاه های ورزشی، کلوپ های طرفداران موسیقی و سایر سازمان ها استفاده کرد. همچنین آن ها نقش مهمی در برقراری تعامل باشگاه با هواداران خود دارند.

مزایا و معایب فن توکن های CITY

این توکن ها نیز مانند همه فن توکن ها، مزایای و معایبی دارد که در ادامه برخی از آن ها را شرح می دهیم.

مزایا

 • این توکن ها به دارندگان خود این فرصت را می دهد تا در تصمیم گیری های مهم درباره باشگاه نقش داشته باشند.
 • خریداران این فن توکن ها می توانند به راحتی به جوایز VIP دسترسی داشته باشند.
 • با این توکن ها طرفداران می توانند در بازی ها و رویدادهای ویژه تحت حمایت باشگاه شرکت کنند.
 • همه دارندگان توکن های CITY می توانند در مدیریت یک باشگاه فوتبال بزرگ مانند منچستر سیتی حق رأی داشته باشند.
 • موفقیت باشگاه منچستر سیتی بر قیمت این توکن ها تأثیر مثبت دارد.

 

معایب

 • توکن های CITY به دلیل نوسانات بالا یک سرمایه گذاری خطرناک محسوب می شوند.
 • اگر باشگاه از نظر ورزشی و مدیریتی شکست بخورد، توکن CITY ممکن است به سرعت ارزش خود را از دست بدهد.
 • فشارهای نظارتی روی فن توکن ها ممکن است بر قیمت توکن CITY تأثیر منفی بگذارد.

چگونه فن توکن های CITY را بخریم؟

ارز دیجیتال سیتی را می توان از برخی صرافی های ارزهای دیجیتال خریداری کرد؛ با این حال پیش از معامله، باید مطمئن شوید صرافی مورد نظر مطمئن باشد. همچنین شما می توانید با مراجعه به پلتفرم Socio، ارزهای دیجیتال CHZ را خریداری کرده و آن ها را با توکن های CITY تعویض کنید.

فن توکن های CITY در کدام صرافی ها فهرست شده اند؟

ارز دیجیتال منچستر سیتی در برخی صرافی های ارزهای دیجیتال معتبر نیز فهرست شده است. برخی از این صرافی ها عبارت اند از:

 • Binance
 • OKX
 • COM
 • MEXC
 • Bybit

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال منچستر سیتی

در 3 سپتامبر 2021، فن توکن منچستر سیتی با قیمت 21.51 دلار معامله می شد، اما بعدها قیمت این توکن تحت تأثیر عوامل مختلف روند نزولی گرفت. اینکه آیا توکن منچستر سیتی در آینده نزدیک به 100 دلار خواهد رسید یا نه، به عوامل فراوانی بستگی دارد.

منچستر سیتی نه تنها در انگلیس بلکه در کل جهان یک باشگاه فوتبال بزرگ است. این خبر خوبی برای خریداران توکن CITY است. آن ها می توانند هر بار که منچستر سیتی یک خبر خوب منتشر می شود، انتظار افزایش قیمت را داشته باشند.

همچنین معتبرترین جام در فوتبال باشگاهی لیگ قهرمانان است. تیم هایی مانند رئال مادرید، بارسلونا، بایرن مونیخ، منچستر یونایتد، چلسی و چند تیم دیگر سال ها بر این مسابقات تسلط داشتند.

با این حال از آنجا که پپ گواردیولا قهرمان لیگ برتر شد، منچستر سیتی را نیز می توان یکی از محبوب ترین ها در نظر گرفت؛ زیرا سال گذشته به فینال رسید؛ جایی که چلسی آن ها را شکست داد و جام را به دست آورد. یک برد در عرصه لیگ قهرمانان ممکن است توکن CITY را به بالاترین سطح تاریخ برساند.

فن توکن ها روز به روز در حال افزایش هستند. Socios.com در حال حاضر 42 فن توکن دارد و قرار است تعداد زیادی از آن ها در ماه های آینده معرفی شوند. خریداران توکن CITY می توانند انتظار افزایش چشمگیر علاقه طرفداران باشگاه های ورزشی به فن توکن ها را داشته باشند؛ زیرا دنیای ورزش شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال کرده است.

 

تأثیر انتقال کریستیانو رونالدو بر فن توکن های CITY

کریستیانو رونالدو یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و مهاجم سابق یوونتوس است که بیش از 500 میلیون دلار ارزش خالص دارد؛ زیرا این فوق ستاره نمادین 36 ساله همچنان به رکوردشکنی در دنیای فوتبال ادامه می دهد. او به تازگی رکورد جهانی بیشترین گل را در صحنه بین المللی فوتبال شکسته است.

درواقع با توجه به کارنامه درخشان رونالدو، به جرئت می توان گفت او یک معامله بزرگ در دنیای فوتبال محسوب می شود و هر خبری مرتبط با او تأثیر زیادی در صنعت ورزش دارد. زمانی که شایعه پیوستن کریستیانو رونالدو به منچستر سیتی منتشر شد، همین اتفاق درباره فن توکن های CITY افتاد. این توکن با 20 درصد افزایش در هفته آخر آگوست ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت تاریخ یعنی قیمت 27.65 دلار رسید.

با این حال کریستیانو رونالدو تصمیم گرفت به باشگاه گذشته خود، منچستر یونایتد بپیوندد. از آن زمان قیمت توکن CITY به شدت کاهش یافت.

تأثیر موفقیت های تیم منچستر سیتی بر فن توکن های CITY

منچستر سیتی یک باشگاه فوتبال انگلیسی به شمار می آید که تاکنون چهار عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده است. در 10 سال گذشته نیز این رقابت ها، 10 بار در جمع چهار تیم برتر قرار گرفته است.

سرنوشت باشگاه زمانی تغییر کرد که مدیر باتجربه فوتبال، پپ گواردیولا، در سال 2016 هدایت این تیم را بر عهده گرفت. از آن زمان، او این باشگاه انگلیسی را به اوج خود رساند. سبک مدیریت پپ بسیار خلاق، سخت کوشانه، زیرک و ظریف تعریف شده است؛ شبیه شیوه ای که در دوران فوتبالش بازی می کرد.

قرارداد او با منچستر سیتی که در سال 2016 انجام شد، برای هواداران سیتی بسیار ارزشمند بود. این باشگاه در رقابت های لیگ برتر در جمع چهار تیم برتر قرار گرفت، اما سال بعد، منچستر سیتی با رهبری گواردیولا قهرمان لیگ برتر شد. پس از این مرحله جام های زیادی به دست آمد و اکنون این باشگاه یک باشگاه غول پیکر در انگلیس و در کل دنیای فوتبال است.

این لیست عظیم از موفقیت ها خبر خوبی برای خریداران توکن های CITY است؛ زیرا هر حرکت مهم باشگاه فوتبال بر قیمت این توکن ها تأثیر زیادی دارد.

آیا فن توکن منچستر سیتی می تواند موفقیت توکن پاریس سن ژرمن (PSG) را به دست آورد؟

انتقال مسی از بارسلونا به پاریس سن ژرمن در سال 2021 تمام دنیای فوتبال را شوکه کرد. برنده 6 توپ طلا در اقدامی بحث برانگیز به پی اس جی پیوست و سبب شد قیمت توکن های PSG به شدت افزایش پیدا کند. در طول یک هفته نیز چندین بار به بالاترین سطح تاریخ خود رسید.

در آن زمان توکن PSG در یک جهش ناگهانی 300 درصد + رشد کرد و در عرض 24 ساعت به 55.31 دلار رسید. توکن های PSG اکنون می توانند معیاری برای سایر تیم های ورزشی که فن توکن های خود را راه اندازی کرده اند یا قصد دارند راه اندازی کنند، در نظر گرفته شوند.

هر خبر مهمی که به باشگاه پیوند می خورد، می تواند قیمت یک فن توکن را افزایش یا کاهش دهد و مانند هر ارز دیجیتال دیگری، این پتانسیل را دارد که به دارایی تبدیل شود. یک تیم ورزشی می تواند با فن توکن ها پایگاه هواداران خود را کنترل کرده و در طولانی مدت درآمد بیشتری کسب کند.

باشگاه فوتبال منچستر سیتی یک باشگاه شناخته شده است و برخی از میلیاردرهای عرب از آن حمایت می کنند. این امر خریدهای بزرگ در این باشگاه را رقم می زند، مانند خرید جک گریلیش که با قراردادی شش ساله به مبلغ 100 میلیون پوند امضا شد. این نقل و انتقالات بزرگ می توانند قیمت ارز دیجیتال منچستر سیتی را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

آیا ارز دیجیتال منچستر سیتی سرمایه گذاری خوبی است؟

به طورکلی ارز دیجیتال منچستر سیتی یک فن توکن مانند دیگر مجموعه فن توکن هاست. درباره فن توکن ها نکات قابل توجه و ملاحظات فراوانی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

فن توکن به طور ویژه برای سرمایه گذارانی طراحی شده است که می خواهند از تیم های فوتبال مورد علاقه خود حمایت کنند. همه آن ها باشگاه های فوتبال درجه یک هستند که دستاوردهای بی شماری در اروپا دارند. قیمت فن توکن ها هم تحت تأثیر نوسانات بازار ارز دیجیتال و هم تحت تأثیر اخبار مرتبط با باشگاه تغییر می کند و ارزش آن ها با دستاوردهایی که تیم فوتبال باشگاه مورد نظر به دست می آورد، افزایش می یابد.

همچنین اگر باشگاه مورد نظر عملکرد خوبی نداشته باشد، ارزش توکن نیز سقوط می کند؛ درنتیجه قبل از سرمایه گذاری روی فن توکن ها باید این عوامل را در نظر بگیرید.

پرسش های متداول

این ارز یک فن توکن است که Socios.com ایجاد کرده است. فن توکن منچستر سیتی به عنوان یک توکن حاکمیتی عمل می کند که به افرادی که این توکن را در اختیار دارند، حق رأی می دهد تا بتوانند درباره تصمیم های باشگاه، مانند تصمیم گیری درباره طراحی لباس فوتبالیست ها، انتخاب آهنگ جشن ها یا تصمیم گیری در مورد طراحی اتوبوس تیم و غیره رأی دهند.

ارز دیجیتال سیتی را می توان از برخی صرافی های ارزهای دیجیتال خریداری کرد. همچنین شما می توانید با مراجعه به پلتفرم Socio، ارزهای دیجیتال CHZ را خریداری کرده و آن ها را با توکن های CITY تعویض کنید.

در حال حاضر مجموع عرضه در گردش این توکن ها ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ توکن است. در ابتدا حدود 2,000,000 از این توکن میان هواداران باشگاه توزیع شد و در حال حاضر نیز ۴.۳۱۴.۴۵۸ توکن در گردش هستند.

فن توکن منچستر سیتی یک توکن کاربردی است که به هواداران منچستر سیتی با استفاده از برنامه و خدمات Socios، سهمی نمادین از نفوذ بر تصمیم های باشگاهی را می دهد. این توکن به منزله یک کلید عضویت عمل می کند که به کاربران اجازه می دهد برای پاداش های مختلف، جوایز و موارد دیگر رقابت کنند.