دنیای اقتصاد امروز ما، دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. این روزها برای کسب درآمد، لازم نیست که در یک مکان خاص به صورت روزانه حضور فیزیکی داشته باشید. در دنیای امروز شرکت های موفق، برای حضور شما مبلغی پرداخت نمی کنند، بلکه ترجیح می دهند بابت عملکرد مثبت شما و ارزش افزوده ای که برای شرکت به ارمغان می آورید، پرداخت دست مزد شما را انجام دهند.

همچنین عدم حضور شما در محل کار باعث می شود تا هم بتوانید با شرکت های مختلفی همکاری کنید و هم هزینه های حمل و نقل خود را به شدت کاهش دهید. اما این سیستم کاری در حال گذار است و هنوز کمتر کسی مشاغل خانگی را جدی می گیرد.

این مقاله به علت لزوم آشنایی با کسب و کار خانگی در دنیای امروز و کمک به گسترش آن ها و راهنمایی علاقمندان به کار در منزل نوشته شده است و بیشتر به معرفی این شغل ها اختصاص دارد. خوب است به این نکته توجه داشته باشید، که در صورت انتخاب هر یک از این شغل های پردرآمد خانگی، باز هم می توانید از کار تمام وقت و بیرون از منزل بهره مند شوید و این کارها را در کنار کار بیرون از منزل خود انجام دهید و یا حتی از همین کارها به عنوان یک کار تمام وقت، که محیط اجرای آن منزل است، استفاده کنید.

شغل های پردرآمد خانگی

ویژگی اصلی این شغل ها انعطاف پذیری و شناوری زمان آن ها و همچنین بهره مند شدن از آسایش خانه است. این شغل ها برای کسانی که تمایل به قرار گرفتن در چهارچوب های خشک کارهای حضوری را ندارند، و یا تمایل دارند زمان خواب و بیدارشان را بر اساس سلیقه خود تنظیم کنند بسیار مناسب است. علاوه بر این، کار در منزل برای افراد خلاق بسیار جذاب و مفید خواهد بود، چرا که اجبار به رعایت قوانین کارهای حضوری، از میزان خلاقیت افراد کم خواهد کرد.

در دنیای امروز ما، وجود زیرساخت اینترنت و انواع شبکه های اجتماعی و برنامه ریز، باعث شده تا بسیاری از مشاغل را بتوانید در خانه خود کنترل و هدایت کنید. در اینجا ما قصد دارید تا شما را با شغل های پردرآمد خانگی آشنا کنیم و همچنین میزان درآمد و تجهیزاتی که برای شروع آن نیاز دارید را به شما نشان دهیم. اگر قصد شروع کسب و کاری جدید در منزل را دارید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

۱- مدیریت شبکه های اجتماعی

 • حدود درآمد ماهانه: بین یک تا دو میلیون تومان در ماه برای مدیریت یک اکانت
 • وسایل مورد نیاز: کامپیوتر، تلفن همراه هوشمند، دسترسی به اینترنت
 • مهارت مورد نیاز: اطلاعات در مورد کمپین های اینترنتی، تولید محتوا و گرافیک

امروزه بسیاری از افراد کسب و کار های اینترنتی را برای درآمد زایی خود انتخاب کرده اند. زمانی که کسب و کار این دسته افراد گسترش پیدا کند، برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود، نیاز به یک نیروی انسانی خواهند داشت. در حال حاضر مدیریت اکانت شبکه های اجتماعی تبدیل به یک شغل کاملا شناخته شده و بسیاری از افراد در این شغل مشغول درآمدزایی هستند.

مزیت اصلی مدیریت شبکه های اجتماعی این است که شما می توانید به صورت همزمان مدیریت چند اکانت مختلف را بر عهده بگیرید و با این کار درآمد خود را افزایش دهید. برای شروع کار خود بهتر است رزومه ای تخصصی تهیه کرده و برای برندهای مختلف کسب و کار اینترنتی ارسال کنید. کانال های تلگرامی بسیاری هستند که به تدریج و با تلاش مدیران خود موفق شده اند عضوهای زیادی جمع کنند و از راه تبلیغاتف درآمد خوبی به دست آوردند. کانال تلگرامی «خبر فوری» یکی از این نمونه ها است.

۲- طراح و کدنویسی وبسایت های اینترنتی

 

 • حدود درآمد ماهانه: بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: لپ تاپ، تلفن همراه هوشمند، دسترسی به اینترنت، نرم افزارهای کدنویسی
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر علوم کدنویسی و کامپیوتر، تسلط بر زبان انگلیسی

اگر به دنیای وب و کدنویسی علاقمند هستید، باید خوشحال باشید. زیرا در حال حاضر طراحی حرفه ای وبسایت، یکی از نیازهای روز اقتصاد ایران و یکی از بهترین است. بسیاری از مشاغل ترجیح می دهند تا وبسایتی برای فروش اینترنتی یا فروش مجازی خود طراحی کنند و به این طریق هم گام با روند پیشرفت جامعه حرکت کنند. اما در عین حال، طراحان آپدیت و به روز در کشور حضور ندارند و همین مساله باعث شده تا بسیاری از برندهای معتبر کشورمان، به دنبال نیروهای انسانی توانمند در این حوزه باشند.

معمولا طراحی وبسایت به صورت پروژه ای انجام می شود و شما در انتهای پروژه، مبلغ توافقی خود را دریافت خواهید کرد. اما در عین حال می توانید به صورت دوره ای، وظیفه تعمیر و نگهداری وبسایت را نیز عهده دار شوید و در این راستا مبالغ ماهیانه دریافت نمایید. به همین خاطر باید طراحی و کدنویسی وبسایت های اینترنتی را در زمره شغل های پردرآمد خانگی قرار داد. آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت ابمان، یکی از شرکت های فعال و موفق در این عرصه است که می توانید با فرستادن رزومه خود برای آنها، فرصت شغلی خوبی فراهم کنید.

۳- طراحی UI و UX سایت و اپلیکیشن

 • حدود درآمد ماهانه: بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: ادوات مصاحبه، تلفن همراه هوشمند، لپ تاپ
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر علوم کامپیوتر، تسلط بر بازاریابی، تسلط بر علوم انسانی

طراحی UI یا همان رابط کاربری، یک علم روز و نیاز دنیای اقتصاد مجازی امروز ماست. وبسایت ها و موسسات زیادی هستند که تنها از طریق اینترنت مشغول به کار هستند. داشتن یک وبسایت عالی برای این دسته افراد، همانند یک مغازه خوب در موقعیت مناسب و دارای دکوراسیون زیبا است. این دسته مشاغل همواره در تلاش هستند تا با بهبود وضعیت وبسایت خود، مشتریان زیادی را جذب کرده و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشند. مهم ترین اصل در طراحی یک وبسایت، رابط کاربری مناسب آن است.

در حقیقت یک وبسایت عالی، باید کاملا یوزر فرندلی باشد. در حال حاضر افرادی هستند که تنها حوزه فعالیت خود را محدود به طراحی رابط کاربری کرده اند. آن ها به دل جامعه رفته، از افراد می خواهند تا با وبسایت مد نظر کار کنند و نظرات خود را بیان کنند. سپس نظرات را تحلیل کرده و در رابط کاربری یک وبسایت اعمال می کنند. نیاز زیادی به این تخصص در جامعه وجود دارد و شما می توانید آن را تامین کنید. مرکز طراحی اسپیرال، نمونه یک شرکت موفق است که در این زمینه فعالیت می کند.

۴- طراحی نرم افزار تلفن همراه

 • حدود درآمد ماهانه: بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: تلفن همراه هوشمند، لپ تاپ
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر علوم کامپیوتر، تسلط بر کدنویسی اندروید و IOS

این روزها تقریبا تمامی افراد جامعه ما از تلفن های همراه هوشمند استفاده می کنند. هر کدام از ما هم برای کوچک ترین مسائل خود، از نرم افزارهای مخصوصی روی تلفن همراه خودمان استفاده می کنیم. اگر تلفن همراه خود را یک بار بررسی کنید، خواهید دید که بیش از ده ها اپلیکیشن مختلف روی آن نصب کرده و از آن ها استفاده می کنید. طی سال های اخیر، اکثر افراد نیاز خود را از طریق تلفن همراه رفع می کنند و دیگر کمتر به وبسایت های مختلف مراجعه می نمایند.

به همین خاطر، قطعا برندهای مختلف به دنبال ساخت نرم افزارهایی هستند تا بتوانند هم گام نیاز روز بازار حرکت کنند. شما می توانید در حوزه طراحی و کدنویسی نرم افزار های مختلف اندروید یا IOS مشغول به کار شوید و درآمد بسیار مناسبی داشته باشید. طرف قرارداد شما معمولا شرکت های بزرگ هستند که به صورت پروژه ای با شما همکاری می کنند. اما در عین حال می توانید اپلیکیشن های مختلف تولید کرده و در نرم افزارهایی مثل بازار به فروش برسانید.

امروزه این کار تبدیل به یکی از شغل های پردرآمد خانگی شده که طرفداران زیادی هم دارد. شرکت هاست ایران، تمرکز خود را بر طراحی نرم افزارهای تلفن همراه گذاشته است و اگر رزومه یا توانایی خوبی در این زمینه دارید، می توانید با آن ها ارتباط بگیرید.

۵- سازنده انیمیشن

 • حدود درآمد ماهانه: بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: یک کامپیوتر قدرتمند
 • مهارت مورد نیاز: خلاقیت، تسلط بر علوم کامپیوتر، مهارت کار با نرم افزارهای انیمیشن ساز

اگر کمی دقت کنید، خواهید دید که بیشتر ویدئوهای آپلود شده روی اینستاگرام را انیمیشن تشکیل می دهند. حتی پرفروش ترین فیلم های روز هالیوود نیز انیمیشن ها هستند. پس این مساله کاملا نشان دهنده آن موضوع است که نیاز به سازنده انیمیشن در حال افزایش است. در حال حاضر انیماتورهای کمی در ایران مشغول به کار هستند که دارای تخصص بسیار بالایی باشند.

اگر کمی خلاقیت و هنر داشته باشید، می توانید در این حوزه تخصصی مشغول به کار شوید و از آن درآمد زیادی به دست آورید. انیماتور یکی از شغل های پردآمد خانگی محسوب می شود که برای شروع آن تنها نیاز به یک رایانه قدرتمند خواهید داشت. برای شروع کار می توانید تعدادی شخصیت انیمیشن خلق کرده و برای آن داستان پردازی کنید تا به تدریج شهرت پیدا کنید. در حال حاضر شرکت پویانمایی صبا، فعال ترین مؤسسه در زمینه ساخت انیمیشن است.

۶- آهنگسازی

 • حدود درآمد ماهانه: کملا توافقی اما حداقل بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: یک کامپیوتر
 • مهارت مورد نیاز: مهارت در علم موسیقی، کار با نرم افزارهای ساخت موسیقی

خوانندگی این روزها از یک شغل تبدیل به یک تفریح برای شهرت بیشتر شده است. از طرف دیگر، در گذشته برای ساخت یک موسیقی، نیاز به افراد زیاد و وسایل مختلفی داشتید. اما در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی، صدای تمام ادوات موسیقی را می توانید در یک نرم افزار کامپیوتری ایجاد کنید. آهنگسازی امروز تبدیل به یکی از شغل های پر درآمد خانگی شده که با کمی تمرین و شرکت در دوره های آموزشی، می توانید در آن شروع به کار کنید.

البته معمولا کسانی که در این حوزه کسب درآمد بیشتری خواهند داشت، که به دنیای موسیقی نیز علاقه مند هستند. برای این کار نیاز به خلاقیت و نوآوری زیادی هم وجود دارد. پس اگر حس می کنید مهارت های لازم را دارید، می توانید چند قطعه بسازید و در رزومه کاری خود قرار دهید. از بین شرکت های آهنگسازی ایرانی می توانیم از ترانه ساز نام ببریم.

۷- ادیتور فیلم و ویدیو

 • حدود درآمد ماهانه: بین چهار تا شش میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: یک کامپیوتر پرقدرت
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر علوم کامپیوتری، کار با نرم افزارهای ادیت و میکس ویدئو

در دنیای تبلیغات امروز ما، نوشته نقش بسیار کم رنگی پیدا کرده و جای خود را به محتوای بصری داده است. اکثر مخاطبین برندهای بزرگ دنیا، دیدن یک ویدئو را به خواندن یک متن کسل کننده ترجیح می دهند، به همین خاطر بازار ساخت ویدئو های تبلیغاتی و ادیت آن ها بسیار داغ شده است. شما نیز اگر به کار در این زمینه علاقمند هستید، می توانید با یک دوره آموزشی و کمی خلاقیت و آپدیت کردن خود با علم روز، در این حوزه مشغول به کار شوید.

در ضمن باید بدانید که ادیت ویدئو محدود به ویدئو های تبلیغاتی نیست. بلکه شما می توانید فعالیت خود را به ساخت کلیپ های موسیقی و ادیت حرفه ای فیلم برداری مجالس گسترش دهید. با توجه به میزان پروژه های دریافتی، درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

۸- ترجمه متون انگلیسی به فارسی

 • حدود درآمد ماهانه: بین چهار تا پنج میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: کامپیوتر، دسترسی به اینترنت
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر علوم کامپیوتری، تسلط بر کار با اینترنت، تسلط بر زبان های خارجی و همچنین فارسی

اگر بر زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری تسلط دارید، چرا به فکر درآمدزایی از آن نباشید؟ در حال حاضر با افزایش تجارت بین الملل و همچنین ترجمه متون مختلف از منابع خارجی و انتشار آن بر روی وبسایت های ایرانی، نیاز به مترجم خبره شدیدا احساس می شود. مهم ترین موضوع در مورد مترجمی این است که برای کار نیازی به حضور فیزیکی نخواهید داشت. شما می توانید از مشتریان خود به صورت دورکاری فایل ترجمه را دریافت کنید و از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی، فایل ترجمه شده را به مخاطب خود ارجاع دهید

تمام مراحل را می توانید در خانه خود انجام دهید و بدون دردسر کسب درآمد داشته باشید. برای شروع بهتر است با شرکت های پیمان کاری همکاری کرده و با آن ها به صورت درصدی همکاری نمایید. پس از مدتی که به قدر کافی شناخته شدید و رزومه درخشانی پیدا کردید، می توانید به تنهایی با شرکت های مختلف قرارداد ببندید. به همین خاطر مترجمی را می توان یکی از شغل های پردرآمد خانگی دانست. فعالیت دیگری که در رابطه با ترجمه و اینترنت می توانید انجام دهید، ترجمه و زیرنویس فارسی فیلم و سریال های خارجی است.

در صورت تسلط کامل به زبان های خارجی که معمولا در مورد فیلم ها، زبان انگلیسی مورد نیاز است، به راحتی و از خانه می توانید از این طریق درآمدزایی کنید.

۹- سرمایه گذاری در بازار بورس

 • حدود درآمد ماهانه: بین سه تا چهار میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: ثبت نام در سامانه، تلفن همراه هوشمند، دسترسی به اینترنت
 • مهارت مورد نیاز: استفاده از تلفن همراه هوشمند

بازار سرمایه یا همان بازار بورس، یکی از منابع درآمد بسیار مناسب برای بسیاری از افراد می تواند باشد. حتی اگر مشغله بسیار زیادی دارید اما از درآمد خود راضی نیستید، می توانید با مشارکت در بازار سرمایه یا همان بورس، درآمد مناسبی را به دست بیاروید. برای شروع تنها کافیست خودتان را به اولین کارگزاری بازار سرمایه برسانید و مجوز خرید و فروش بور را به دست بیاورید. خرید سهام و فروش آن این روزها همانند گذشته نیست. خوشبختانه با کمک بسترهایی مثل اینترنت و تلفن همراه هوشمند، خرید و فروش در بازار سرمایه نیز شکل جدیدی به خود پیدا کرده است.

شما می توانید با یک نرم افزار ساده، از هر لحظه نوسان بازار سهام آگاه شوید و به موقع سهام خود را خرید و فروش کنید. به این طریق حتی در کوتاه ترین زمان ممکن و حتی در موقع استراحت خود نیز می توانید به سادگی و با چند کلیک، درآمد مناسبی را به دست بیاورید. البته پیش از ورود به این حوزه بهتر است تا در مورد نماد ها و وضعیت خرید و فروش بازارها اطلاعات به دست بیاورید. به تدریج قطعا عادت می کنید تا اخبار شرکت ها و سهامی ها را بررسی کنید تا شما نیز بتوانید در این حوزه پیش بینی موثقی داشته باشید.

البته این کار در بین شغل های پردرآمد خانگی خیلی ریسک زیادی دارد و برای انجام آن حتما باید آموزش های لازم را دیده باشید تا به نتایج دلخواه برسید. در ایران شرکت خانه سرمایه با برگزاری کلاس آموزش بورس و ارئه بهترین آموزش ها در این زمینه زیر نظر سازمان بورس اوراق بهادار گام مهمی برای آموزش علاقه مندان این رشته برداشته است.

۱۰- خرید و فروش ارزهای دیجیتال

 • حدود درآمد ماهانه: متغیر و وابسته به میزان سرمایه و نوسانات بازار
 • وسایل مورد نیاز: کامپیوتر، تلفن همراه هوشمند، دسترسی به اینترنت
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر استفاده از اینترنت

این روزها اگر کمی در مورد بازار اقتصاد مدرن تحقیق کنید، خواهید دید که دنیا، دنیای ارزهای دیجیتال است. در حدود ۱۰ سال از ورود یکی از معتبر ترین ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین به بازار می گذرد. اما در همین مدت نسبتا کوتاه، شاهد رشد چند صد برابری آن بوده ایم. به همین خاطر، خرید و فروش ارز های مختلف دیجیتال همانند بیت کوین، می تواند گزینه مناسبی برای کسب درآمد باشد.

همچنین جالب است بدانید که در حال حاضر با استفاده از تجهیزاتی خاص، امکان استخراج بیت کوین نیز حتی برای افراد معمولی وجود دارد. برای شروع تنها کافیست یک کیف پول دیجیتال تهیه کنید و خرید و فروش خود را آغاز نمایید. شما می توانید در هر لحظه با کمک سایت های مختلف، از ارزش واقعی بیت کوین آگاه باشید و حتی با کمک صرافی های حقیقی و دیجیتال نیز خرید و فروش خود را انجام دهید و سود هنگفتی را از این طریق با کمترین زمان به دست بیاورید. موسسه سرمایه، یکی از شرکت های موفق بورسی است که می توانید با خیال راحت، فعالیت های خود را در رابطه با سرمایه گذاری در بورس از طریق این شرکت انجام دهید.

۱۱- ساخت صنایع دستی

 • حدود درآمد ماهانه: بین یک تا پنج میلیون تومان
 • وسایل مورد نیاز: بسته به نوع صنایع دستی متفاوت است، دسترسی به اینترنت
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر استفاده از اینترنت، مهارت در هنر مد نظر

افراد بسیاری وجود دارند که علاوه بر مشاغل مختلفی که در آنها فعالیت می کنند، توانایی و هنر ساخت انواع صنایع دستی را مانند عروسک، سفال، زیورآلات، مجسمه، تابلو، کیف و کفش سنتی، نقاشی و بسیاری کارهای دیگر دارند. اگر شما هم جزو این افراد هستید و هنری دارید که می توانید آن را ارائه دهید، با داشتن کمی آشنایی و تسلط به اینترنت می توانید محصولات خود را در این فضا به دیگران نشان دهید و به مرور مشتریان خاص خود را پیدا کنید.

۱۲- تولید محتوا متنی و ویدیویی

 • حدود درآمد ماهانه: بین هفتصد هزار تا سه میلیون تومان
 • وسایل مورد: کامپیوتر- دسترسی به اینترنت
 • مهارت مورد نیاز: تسلط بر استفاده از اینترنت، تسلط بر اصول و قواعد نویسندگی

یکی از مشاغلی که با گسترش و نفوذ اینترنت در زندگی، وجودش به شدت لازم است، تولید محتوا برای سایت های مختلف است. هر محصولی که در فضای اینترنت به فروش می رسد، خدماتی که ارائه می شود، یا حتی سایت هایی که به منظور اطلاع رسانی و آگاهی در رشته های مختلف طراحی شده اند، به کسی نیاز دارند که بتواند مطالب مورد نظرشان را با بیان مناسب برای اینترنت و مختصر و مفید به دست کاربران برساند.

برای اینکه تولید محتوا کنید نیاز به هیچ سرمایه ای جز دانش و تخصص ندارید و با هر سیستمی که به اینترنت متصل شود می توانید برای سایت ها و شرکت های مختلف، محتوا بنویسید. مهارت در نویسندگی و تدوین مطالب به شکلی که هم جذاب باشد و هم کاربر را برای پیوستن به سایت یا خرید کردن از آن تشویق کند، هنری است که لازمه کار یک تولیدکننده محتوای موفق است. گروه هنری سوما، نمونه موفق یکی شرکت ایرانی تولید محتوا است که با بهره گیری از نویسندگانی که در این زمینه مهارت دارند برای سایت های مختلف تولید محتوا می کند.