«چگونه پول را جذب کنیم؟»، پرسشی بسیار کهن است. انسان از زمانی که با مفهوم پول آشنا شد، به دنبال به دست آوردن آن بود. در این بین، گاهی موفق و گاهی ناموفق بود. وقتی موفق می شد، می گفت: «پول درآوردن خیلی هم راحت است» و هنگامی که شکست می خورد، برای آنکه علت شکستش را به جایی دیگر حواله کند، می گفت: «پول، چرک کف دست است، انسان عاقل نباید زندگی اش را صرف به دست آوردن پول کند.» از آغاز کار انسان و پول، روزگار زیادی می گذرد. اما این پرسش که چگونه پول را جذب کنیم؟ هنوز هم به اندازه روز اولش جذاب است. تجربه قرن ها زندگی روی زمین، پیروزی ها و شکست ها به انسان آموخت که جذب پول، بسیار ساده تر از آن چیزی بوده که فکر می کرده است. در این مقاله، گلچینی از بهترین و کاربردی ترین راهکارهای جذب پول را با هم یاد می گیریم.

فهرست []

  وین دایر

  جهان بر پایه قانون جذب بنا شده است. شما آفریده شده اید تا هر آنچه را که می خواهید به زندگی تان جذب کنید.

  راه های جذب پول

  راه حل اول: لطفا از سوءتفاهم کمبود، خارج شوید

  یکی از بزرگ ترین سوءتفاهم ها در تاریخ حیات بشر، تفکر کمبود است. حتی حالا نیز تفکر پوچ کمبود، لحظه ای یقه بشریت را رها نمی کند. اگر کمی به اوضاع و احوال خودمان نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که تفکر کمبود در خیلی از بخش های زندگی مان ریشه دوانده است. مثلا می گوییم: «کار نیست» یا «آب نیست» یا حتی، «آدم خوب هم دیگر پیدا نمی شود». کمبود، بیشتر از آن که یک تفکر پوچ باشد، یک جایگزین است. تصور کنید اگر این جایگزین وجود نداشت، ما اسم تلاش نکردن، درست استفاده و مدیریت نکردن و حتی درست نگاه نکردن را چه می گذاشتیم؟ تقصیرها را بر گردن چه چیزی یا چه کسی می انداختیم؟ در حقیقت، کار هست، آب هست و حتی آدم های خوب هم بسیار فراتر از حد تصور ما در این جهان شگفت انگیز زندگی می کنند.  آن چیزی که واقعا دچار کمبود است، وسعت نگاه ما به جهان اطرافمان است. تفکر کمبود، یک سوءتفاهم بزرگ و تاریخی است. اگر می خواهیم توانایی جذب پول را وارد زندگی مان کنیم یا حتی به آن قدرت بیشتری ببخشیم، باید هر چه زودتر از این سوءتفاهم، بیرون بیاییم. برای این کار، امروز بهتر از فردا و حالا بهتر از پنج دقیقه دیگر است.

  دکتر جو ویتالی

  مثل خدا فکر کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد.

  راه حل دوم: سپاسگزار داشته هایتان باشید

  اگر به دنبال پیدا کردن یک مسیر سریع، ایمن و ساده برای تبدیل کردن خودتان به آهنربای جذب پول و فرصت ها هستید، می توانید روی سپاسگزاری کردن حسابی اساسی باز کنید. وقتی سپاسگزاری کردن را آغاز می کنیم، چند تغییر بسیار بزرگ در زندگی مان ایجاد می شود:

  اول: وسعت نگاهمان، گسترش پیدا می کند

  وقتی به خاطر آنچه که داریم سپاسگزاری می کنیم، در واقع در حال تغییر نوع نگاهمان به جهان اطرافمان هستیم. این اولین و بزرگ ترین تغییری است که نه تنها در جذب پول، بلکه در جذب بهترین چیزهایی که دوستشان داریم برایمان اتفاق می افتد.

  دوم: احساس درونمان تغییر می کند

  احساس، چراغ راهنمای مسیر درست است. این نعمت بی سر و صدا، با تاثیری که بر روح و روان ما می گذارد، مسیر درست را به ما نشان می دهد. وقتی در مسیر درست هر هدفی، مثلا جذب پول، قرار داشته باشیم، احساس فوق العاده خوبی در وجودمان گسترش پیدا می کند. وقتی مسیرمان اشتباه باشد، احساس درونی مان نا به سامان می شود. اگر به هنگام قدم برداشتن، چراغ احساسمان را بالاتر بگیریم، به آسانی می توانیم، راه را از چاه، تشخیص دهیم.

  بروس لی

  فکر نکن، احساس کن. این مثل اشاره نمودن انگشت به سمت ماه می ماند. اگر بر روی انگشت تمرکز کنی، تمام شکوه آسمان را از دست می دهی.

  سوم: توانایی دیدن فرصت های شگفت انگیز اطرافمان را به دست خواهیم آورد

  وقتی زیبا نگاه کنیم، زیبایی را می بینیم. این اصلی ساده و همیشگی است. با اطمینان قلبی و از سر تجربه روزگار شیرین، به شما قول می دهم که فرصت های تحول زندگی تان بسیار بسیار به شما نزدیک هستند. اگر نوع نگاهتان را تغییر دهید، توانایی دیدن آنها را پیدا خواهید کرد.

  نکته: سپاسگزار بودن به خاطر داشته ها را با قانع بودن اشتباه نگیرید. سپاسگزار بودن یعنی آنچه را که دارم، می بینم. اما قانع بودن یعنی به آنچه که دارم راضی هستم. سپاسگزاری این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که با وجود توجه به داشته هایمان، مسیر حرکت به سمت خواسته هایمان را هم دنبال کنیم. این گونه می توانیم به استقبال فرصت های پیش رویمان برویم.

  راه حل سوم: با غر زدن، خداحافظی کنید

  غر زدن، واژه ای دو پهلو است. یعنی هم خوبی دارد و هم بدی. جنبه خوبش این است که با غر زدن در مورد کسی یا ماجرایی، خودمان را از زیر بار خشم های نهفته درونمان، خلاص می کنیم. اما متاسفانه، جنبه منفی غر زدن، قدرت بیشتری نسبت به جنبه مثبتش دارد. اگر جنبه خوب غر زدن، ۱۰ درصد فایده داشته باشد، جنبه منفی اش صاحب ۹۰ درصد باقی مانده خواهد بود.

  غر زدن با ما چه می کند؟

  در حقیقت، وقتی شروع به غر زدن می کنیم، چند مشکل، یقه ما را می گیرد. اولین بلایی که با غر زدن بر سر خودمان می آوریم، تنگ کردن وسعت نگاهمان است. اگر به این روش ادامه دهیم، تا جایی پیش می رویم که توانایی دیدن چیزهای خوب زندگی را از دست خواهیم داد. شاید شما هم با چنین افرادی در زندگی تان رو به رو شده باشید. کسانی که همیشه در حال شکایت کردن از زمین و زمان هستند و در نگاهشان، زندگی، سرشار از چیزهای بد و ناعادلانه است.دومین مشکلی که با غر زدن برایمان پیش می آید، از دست دادن افراد خوب و جمع شدن افرادی غرزننده به دور خودمان است. در آن صورت، حتی ممکن است توهم توطئه نیز به سراغمان بیاید و فکر کنیم که همه در حال نقشه کشیدن برای زمین زدن ما هستند. چون به غیر از خودمان، افراد دیگری را پیدا کرده ایم که مثل ما به دنیا نگاه می کنند؛ کوچک، تنگ و تقریبا سیاه. در چنین شرایطی، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که اوضاع مالیمان خوب و رو به راه شود. چون با روشی که برای زندگی مان در پیش گرفته ایم، تقریبا تمام راه های جذب پول را بر خود بسته ایم.

  راه حل چهارم: سلامی متفاوت به دفتر و کتاب

  بسیاری از ما بعد از تمام شدن مدرسه و دانشگاه، دفتر و کتابمان را به ناکجاآباد تبعید می کنیم و می گوییم: «دیگه یاد گرفتن تموم شد!» اما در حقیقت، مفهومی به نام «تمام شدن» برای یادگیری وجود ندارد. بیشتر ما، از یاد گرفتن فراری هستیم چون طعم شیرین یادگیری را نچشیده ایم. شاید بگویید: «چطور چنین چیزی ممکنه؟ من این همه سال تو مدرسه و دانشگاه درس خوندم و چیز یاد گرفتم!» بله، کاملا حق با شما است. اما یاد گرفتن، وقتی واقعا یادگیری به حساب می آید که گرهی از کار ما باز کند. درست است که یاد گرفتن اسم علمی فلان موجود تک سلولی که در آب های سرد اقیانوسی زندگی می کند، جالب است اما در حقیقت، وقتی می خواهیم کسب و کارمان را راه بیندازیم، کمکی به ما نمی کند. شروعبه یاد گرفتن چیزهایی کنید که برای کارتان به آنها نیاز دارید. حقوق کسب و کار، حسابداری، بورس و مهم تر از همه در زمینه ای که قصد فعالیت در آن را دارید یادگیری را شروع کنید. یادتان باشد، هر بار که مفهومی تازه را یاد می گیرید، دری بزرگ به سمت جذب پول و رفاه بیشتر، به سمتتان گشوده می شود.

  هنری فورد – تاجر معروف آمریکایی

  هر کسی که یادگیری را متوقف کند پیر است، چه بیست سالش باشد چه هشتاد سال. هر کسی که به یادگیری ادامه دهد جوان می ماند.

  راه حل پنجم: با قلبتان مبارزه نکنید

  بسیاری از ما به خاطر روش معکوسی که برای زندگی مان در پیش گرفته ایم، دروازه های جذب پول را به روی خودمان بسته ایم. روش درست، دنبال کردن قلبمان است. روش نادرست و آن چیزی که بیشتر ما آن را در زندگی مان اجرا می کنیم، مبارزه با قلبمان است. همیشه چیزی وجود دارد که قلبمان با دیدنش ذوق می کند، گاهی هم احساس حسرت، وجودمان را در برمی گیرد. موفقیت، جذب پول و آرامش در کاری نهفته است که قلبتان به سمت آن کشیده می شود. چون شما توانایی ذاتی انجام آن کار به بهترین شکل ممکن را دارید. اگر نقاشی کردن را دوست دارید، یعنی هیچ کس نمی تواند مثل شما نقاشی بکشد، اگر ورزش کردن را دوست دارید، یعنی هیچ کس نمی تواند مثل شما آن را به پیش ببرد. یادتان باشد، وقتی در کاری موفق هستید که از انجامش لذت ببرید. جذب پول، یکی از آثار جانبی این ماجرا به حساب می آید. مخصوصا در دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم. با وجود اینترنت و شبکه های مجازی، می توانید به شیوه ای جذاب، هم از انجام کاری که دوستش دارید لذت ببرید و هم پول را به آسانی وارد زندگی تان کنید.

   

  توماس جان واتسون – تاجر آمریکایی

  برای موفق شدن، باید قلب خود را در کسب و کارت و کسب و کارت را در قلبت داشته باشی.

  راه حل ششم: از میانبر بخشش استفاده کنید

  این یکی از شک برانگیزترین بخش های جذب پول و با جرات می توانم بگویم، جذب همه چیز است. نیرویی پنهان در بخشش وجود دارد که همیشه کار می کند. اگر شروع به بخشیدن پول کنید، از راهی که فکرش را نمی کنید، چند برابر آن پول به سمت شما برمی گردد. اگر محبت کنید، وجودتان سرشار از عشق می شود. اگر یاد بدهید، مسیر ورود بهترین استادان به زندگی تان باز می شود. بخشش، همیشه جواب می دهد اما وجود چند نکته باعث می شود که گاهی بخشیدن، اصلا نتیجه ای نداشته باشد.

  نکته های بسیار مهم در مورد بخشیدن

  قانون بخشش، تنها زمانی فعال می شود که ما:

  از صمیم قلبمان چیزی را به دیگران ببخشیم.

  انتظار پس گرفتن آن چیز را از دیگران نداشته باشیم.

  از سر اجبار یا معامله، بخشش نکرده باشیم.

  در یک کلام، تنها و تنها برای بخشیدن، ببخشیم.

  راه حل هفتم: خودتان را قبول داشته باشید

  یکی از پر رنگ ترین راه های جذب پول، قبول داشتن خودمان است. وقتی به توانایی هایمان ایمان داشته باشیم، وقتی بزرگ ترین طرفدار خودمان باشیم، هیچ چیزی نمی تواند مانع موفق شدن ما شود. به قول رابرت کیوساکی، تاجر، سخنران و شخصیت برجسته آمریکایی – ژاپنی، واقعیت تو چیزی است که فکر می کنی واقعی است.

  راه حل هشتم: مسیر ذهنتان را تغییر دهید

  بزرگترین درسی که از برخورد با پول یاد گرفتم این بود: «پول یک قرارداد ذهنی است» واقعا هم همین است. ما، تفکرمان را زندگی می کنیم. وقتی با خودمان فکر کنیم که: «به دست آوردن پول سخت است» تمام روش های جذب پول را به روی خودمان می بندیم. از آن طرف، اگر فکر کنیم که: «کسب درآمد خیلی هم آسان است» چشممان به جمال فرصت های شگفت انگیزی برای جذب پول، روشن می شود. یادتان باشد، افکار، همه چیز است.

  راه حل نهم: به آدم های اطرافتان، دوباره نگاه کنید

  بخواهیم یا نخواهیم، بسیاری از رفتارها و حتی شیوه تفکر ما، تحت تاثیر افرادی قرار می گیرد که بیشتر زمانمان را با آنها سپری می کنیم. اگر بخواهیم همزمان هم روی جذب پول تمرکز کنیم و هم به غرولندهای دوستانمان در مورد پول گوش دهیم، راه به جایی نخواهیم برد. بهترین کار این است که یک بازنگری درست و حسابی روی اطرافیانمان داشته باشیم.

  درست است که نمی توانیم بسیاری از رابطه ها را قطع کنیم اما می توانیم با آنها در مورد پول، صحبتی نکنیم و در عوض، به دنبال ایجاد ارتباط با کسانی باشیم که تفکرشان در مورد جذب پول، با ما یکسان است. لازم نیست این افراد را به صورت فیزیکی در کنار خودمان داشته باشیم. حتی لازم نیست که او فردی زنده باشد. اگر خط فکری انسانی در گذشته، با چیزی که ما می خواهیم و فکر می کنیم یکی است، با خواندن نوشته های او و گوش دادن به سخنانش، آن را در جمع افراد نزدیک خود، راه داده ایم. به همین آسانی و بی سر و صدا، می توانیم در ترکیب افراد خود، دست به تغییرات بزرگی بزنیم.

  راه حل دهم: آستین ها را بالا بزنید

  ما به تمام راه های بالا نیاز داریم تا قدرت لازم برای انجام این راه حل را پیدا کنیم. برای جذب پول، باید دست به کار شویم. بدون اقدام کردن، هیچ تفکر مثبتی به سرانجام نمی رسد. به قول گرسون کنین، درام نویس آمریکایی، تازه کارها امیدوارند، حرفه ای ها عمل می کنند. در شمار حرفه ای ها قرار بگیرید و شروع کنید.

  آدام خو – نویسنده و سخنران انگیزشی

  عمل، همان نیروی محرکی است که باعث ایجاد نتایج مطلوب می شود.

  نیم نگاهی به آنچه تا کنون گفتیم:

  جذب پول، کاری شدنی و آسان است.

  اولین قدم در جذب پول این است که دست از غر زدن برداریم.

  دومین قدم، بیرون کردن تفکر کمبود از زندگی مان است.

  برای جذب پول، باید سپاسگزار بودن را تمرین کنیم.

  یاد گرفتن چیزهای جدید، کلید پیدا کردن راه های جدید برای جذب پول است.

  همواره قلبتان را دنبال کنید. بزرگ ترین موفقیت شما در پاسخ به خواسته قلبتان نهفته است.

  پول را با تمام قلبتان ببخشید. این گونه می توانید همیشه آن را در کنارتان داشته باشید.

  خودتان را دربست، قبول داشته باشید.

  مسیر تفکرتان به سمت جذب پول را تغییر دهید.

  آدم های اطرافتان را دوباره بسازید.

  دست به کار شوید. پیروزی همیشه از آن اهل عمل است.

  اگر بخواهیم، می شود…

  راهکارهای جذب پول به زندگی، تنها پول را به زندگی مان جذب نمی کنند. این راهکارها، تفکری تازه و رو به جلو را در ما ایجاد می کنند. پول، در دست کسانی قرار می گیرد که ابتدا در ذهنشان، پذیرای آن باشند. زندگی، جنگ نیست، یک رویداد است که ما با تفکرمان آن را می سازیم. اگر می خواهیم پول را به زندگی مان جذب کنیم، باید در شیوه تفکرمان نسبت به پول، دست به تحولی اساسی بزنیم. راهکارهایی که در این مقاله آنها را با هم بررسی کردیم، طلایی ترین مسیرها برای جذب پول به زندگی مان هستند. البته در صورتی که به آنها عمل کنیم.

  نظر شما چیه؟

  نظر شما در مورد پول چیست؟ رابطه بین پول و خودتان را چگونه می بینید؟ در اعماق ذهنتان، چه قانونی برای پول دارید؟ آن را دست نیافتنی می دانید یا باور دارید که به دست آوردنش آسان است؟ به این پرسش ها کمی فکر کنید و پاسخش را برایم بنویسید. شاید از میان واژه های شما، دری به سمت تغییر خودتان و دیگران، گشوده شود.