میزان کاربرد ارزهای دیجیتال در دنیای واقعی در حال افزایش است. ایجاد کارت های اعتباری ارزهای دیجیتال، ازجمله کاربردهای رمزارزها در دنیای واقعی است اما کارت اعتباری کریپتویی چیست و چه تفاوتی با کارت های اعتباری معمولی دارد؟ نحوۀ عملکرد کارت های کریپتویی چیست و خرید این کارت ها به چه افرادی توصیه می شود؟ در این مطلب قصد داریم به معرفی کارت های کریپتویی و تفاوت های آن با کارت های اعتباری معمولی بپردازیم. با ما همراه باشید. 

کارت اعتباری کریپتویی چیست؟

کردیت کارت های کریپوتویی، مانند کارت های اعتباری معمولی، برای پرداخت آنلاین و دریافت وام از شرکت ارائه کنندۀ کارت، مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، تفاوت بزرگ بین کارت های اعتباری معمولی و کردیت کارت های کریپتو، پاداش های کریپتویی است. درواقع، مانند برخی از کارت های اعتباری معمولی، با خرید از طریق این کارت ها، امتیازتان افزایش می یابد. هرچه ارزش خریدی که انجام داده اید بیش تر باشد، امتیازی که به شما تعلق می گیرد هم بیش تر خواهد بود. نکتۀ حائز اهمیت این است که در کارت های کریپتویی، می توانید امتیاز دریافت شده را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. 

یکی دیگر از روش های استفاده از کردیت کارت کریپتویی، دریافت جوایز مستقیم از طریق ارز دیجیتال است. به عنوان مثال، ممکن است شرکت ارائه دهندۀ کارت، 1درصد از وجه پرداخت شده را به بیت کوین در تمام خریدها به کارت شما بازگرداند. خرید کارت های اعتباری کریپتویی به افرادی توصیه می شود که قصد ورود به بازار رمزارزها را دارند اما آشنایی چندانی با آن ندارند. 

کارت های پاداش کریپتویی چگونه کار می کنند؟

در اصل، هیچ تفاوتی بین کارت اعتباری کریپتویی (کارت پاداش کریپتو) و کارت پاداش معمولی وجود ندارد. وقتی خریدی انجام می دهید، درصدی از خرید انجام شده  از طریق ارز دیجیتال و ارز فیات به کارت شما باز می گردد. لازم به ذکر است که درصد بازگشت وجه چندان قابل توجه نیست و به میزان خرج کردن شما و عادت های خرید شما بستگی دارد. 

اگرچه برخی از خرده فروشان آنلاین، ارزهای دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت قبول کرده اند و این احتمال وجود دارد که این پذیرش در آینده بیش تر شود اما هنوز هم ارزهای فیات به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. ازآنجایی که همۀ کارت های پاداش کریپتویی از شبکه های پردازش پرداخت بزرگی مانند Visa، Mastercard و… استفاده می کنند، این می تواند فرصتی برای شما باشد تا به جای آنکه آن را بدون استفاده در جایی هولد کنید، از دارایی خود استفاده کنید.

دبیت کارت کریپتویی (Crypto Debit card) چیست؟

دبیت کارت های کریپتویی مشابه با کارت های پاداش کریپتویی هستند. زمانی که از این کارت ها استفاده می کنید، ارز دیجیتال در حین خرید به ارز فیات تبدیل می شود اما پاداشی که در ازای استفاده از کارت به شما تعلق می گیرد، همیشه به ارز دیجیتال محاسبه می شود. دقیقاً مانند کارت های اعتباری کریپتو، این کارت های اعتباری با Visa و Mastercard کار می کنند و در بسیاری از فروشگاه های آنلاین مورد پذیرش قرار گرفته اند. نکتۀ قابل توجه این است که امکان برداشت وجه نقد از این کارت ها وجود دارد. 

تفاوت کردیت کارت کرپیتویی با دبیت کارت کرپیتویی چیست؟

یکی از تفاوت های این دوکارت، استفادۀ برخی از کارت های دبیت از قوانین اثبات سهام است که می تواند برای برخی از افراد تازه کار در زمینۀ خرید و استفاده از کارت های اعتباری گیج کننده باشد. در این مدل، برای استفاده از کارت باید ابندا مقداری ارز دیجیتال را استیک کنید و سپس پاداش بگیرید. اینکه چه ارزی را باید استیک کنید، به قوانین شرکت ارائه دهندۀ کارت بستگی دارد. در این مدل، هرچه ارز دیجیتال بیش تری استیک کنید، پاداش بالقوه ای که دریافت خواهید کرد نیز بیش تر خواهد بود. البته، فراموش نکنید که اگر مقدار زیادی ارز دیجیتال را برای استفاده از این ارزها استیک کنید و شرایط بازار به مرور بد شود، احتمالاً متحمل ضرر زیادی خواهید شد. علاوه بر این، برای استفاده از کردیت کارت کریپتویی، اعبتار بانکی کاربر مورد بررسی قرار نمی گیرد. بنابراین، امکان استفاده از دبیت کارت های کریپتویی برای همگان وجود دارد؛ درحالی که شرایط استفاده از کردیت کارت های کریپتویی کمی سخت تر است. 

امکان برداشت از ATM از هر دوکارت اعتباری کریپتویی وجود دارد و این قابلیت به شرایط شرکت ارائه دهندۀ کارت بستگی دارد. 

کردیت کارت کریپتویی یا دبیت کارت کریپتویی؟

اینکه کدام یک از این دوکارت اعتباری کریپتویی برای شما بهتر است، به عادات خرج کردن و سابقۀ اعتباری شما بستگی دارد. هنگام انتخاب کارت باید به نکات زیر توجه کنید:

 • نرخ پاداش؛
 • کارمزد سالانه؛
 • سایر هزینه ها مانند کارمزد برداشت از دستگاه خودپرداز؛
 • مزایای کارت اعتباری کریپتویی؛
 • محدودیت های برداشت و خرج کردن؛
 • شرایط استیکینگ.

لازم به ذکر است که هیچ یک از کارت های اعتباری کریپتویی، در تمام موارد گفته شده، نقطۀ قوتی ندارند؛ بنابراین، کارتی را انتخاب کنید که در مهم ترین مزیت و ویژگی مد نظر شما، بهترین عملکرد را دارد. 

بهترین کارت های اعتباری کریپتویی کدام اند؟

 • کارت Crypto.com: قابل استفاده در بیش از صدکشور در سراسر جهان؛
 • ویزاکارت دبیت بایننس: مناسب برای افراد ساکن اروپا با سقف خرج کردن و برداشت بالا؛
 • دبیت کارت کوین بیس: یک کارت اعتباری مناسب برای ایالت متحده بدون هزینۀ برداشت از حساب؛
 • کردیت کارت اعتباری BlockFi: کارت پاداش اعتباری کریپتویی که بیت کوین را به عنوان پاداش پرداخت می کند؛
 • کارت کریپتویی Wirex؛
 • کارت کریپتویی Nuri: کارتی با سقف برداشت بالا برای برداشت از خودپرداز برای اروپایی ها؛
 • دبیت کارت کریپتویی Monolith: ویزاکارت کاستدی نشده برای طرفداران اتریوم در اروپا.

خلاصۀ مطلب

اگر نمی خواهید از ارزهای دیجیتال به طور مستقیم برای پرداخت آنلاین استفاده کنید، می توانید از کارت اعتباری کریپتویی استفاده کنید.  این کارت ها در دونوع معمولی و پاداش عرضه می شوند. به طور معمول، در تمامی انواع کارت های اعتباری کریپتویی، درصدی از هزینۀ خرج شده به عنوان پاداش به کارت شما بازگردانده می شود. بازار ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات است و احتمال دارد پاداشی که از طریق این کارت ها به دست می آورید، به مرور زمان کم ارزش شوند؛ بنابراین، این نوع سرمایه گذاری شاید برای همه مناسب نباشد.

سؤالات متداول

1. کارت اعتباری کریپتویی چیست؟

کردیت کارت های کریپتویی مانند کارت های اعتباری معمولی، برای پرداخت آنلاین و دریافت وام از شرکت ارائه کنندۀ کارت، مورد استفاده قرار می گیرد؛ با این تفاوت که بعد از خرید، پاداش استفاده از کارت با استفاده از ارز دیجیتال به کارت شما بازمی گردد. 

2. بهترین کارت اعتباری کریپتویی چیست؟ 

بهترین کارت اعبتاری ارزهای دیجیتال با توجه به معیارهای زیر تعیین می شود و در حالت کلی، نمی توان یک کارت را به عنوان بهترین کارت معرفی کرد. بنابراین، برای خرید کارت اعتباری کریپتویی به این موارد توجه کنید:

 • نرخ پاداش؛
 • کارمزد سالانه؛
 • سایر هزینه ها مانند کارمزد برداشت از دستگاه خودپرداز؛
 • مزایای کارت اعتباری کریپتویی؛
 • محدودیت های برداشت و خرج کردن؛
 • شرایط استیکینگ.