این روزها موضوع داغی که همه به دنبال آن هستند ثروت آفرینی و روش های آن است. سهام، سرمایه گذاری، پس انداز، معاملات و همه این موارد تنها به یک دلیل صورت می گیرد:

راهنمای مطالعه []

  افراد قصد دارند که در نهایت به سود و پول بیشتری نسبت به سرمایه اولیه خود دست پیدا کنند؛ به عبارت دیگر ثروت آفرینی!

  همه ما رویای ثروتمند شدن را در سر داریم، اما آیا تاکنون دست به اقدامی در این خصوص زده اید؟ بیش از بیان هر نکته ای بدانید که همه چیز از ذهن شما سرچشمه می گیرد. ذهن افراد ثروتمند است که عادات آنها را تعیین می کند و این عادات زندگی آنها را زیر و رو خواهد کرد.

  به دنبال راهکاری متناسب با سرمایه و شخصیت خود برای افزایش ثروت خود هستید؟ در جای دستی قرار دارید، ما راهکارهای متنوع و اثبات شده در سراسر جهان را گرد هم آورده ایم. بنابراین آماده ماجراجویی در دنیای ثروتمندان باشید!

  ثروت آفرینی را متفاوت تر از همیشه بشناسید!

  پیش از بیان هر نکته ای بهتر است نگاهی به داده های آماری زیر بر اساس گزارش CNBC داشته باشیم:

  «نزدیک به ۵۴% از مردم جهان خود را به راحتی با شرایط مالی دشوار وفق می دهند؛ در حالی که این شرایط برای تنها ۱۷% از مردم جهان غیرقابل تحمل است.»

  به منظور دور شدن از شرایط مالی دشوار تنها کافی است که اصول ابتدایی افزایش ثروت را بیاموزید و مسرانه به مسیری که انتخاب کرده اید، ادامه دهید. شاید این سوال ایجاد شود که معنی حقیقی ثروت آفرینی چیست؟

  «به بیان عملی تر این مفهوم به معنای جمع آوری پیوسته دارایی ها برای دوره زمانی مشخص است.»

  افزایش ثروت هدفی است که همه دنیا به دنبال آن هستند، اما تنها تعداد کمی موفق به انجام این کار می شوند. با این حال همه چیز به اراده و انگیزه شما برای این کار بازمی گردد. تعیین اهداف و برنامه ریزی نخستین گام برای قدم گذاشتن در این مسیر است.

  ما تنها مسیر را به شما نشان نمی دهیم، بلکه هر برای هر گامی که برمی دارید، توصیه و راه حلی داریم؛ بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید!

  با پیش نیازهای ثروت آفرینی آشنا شوید

  اگرچه به دست آوردن ثروت بیشتر وسوسه انگیز به نظر می رسد، اما باید با دیدی واقع بینانه پا در این مسیر بگذارید. برای آماده شدن و قدم گذاشتن به این مسیر پرفراز و نشیب به چه پیش نیازهایی احتیاج داریم؟

  ۱- تعیین اهداف شخصی و شغلی؛ نخستین گام

  مگر می شود رویای ثروتمند شدن را بدون هیچ هدفی در ذهن خود داشته باشید؟ محال است که با شروع هر مسیری به مقصد نهایی فکر نکرده باشید. اما مراقب باشید. نیازی نیست که اهداف بزرگ و دست نیافتنی را برای شروع انتخاب کنید.

  «سنگ بزرگ نشان از نزدن است.» با انتخاب اهداف کوچک تر و دسترسی به آنها در درازمدت موفقیت خود را تضمین خواهید کرد. با تعیین اهداف شخصی و شغلی انگیزه کافی برای ادامه مسیر به خصوص در مواقع دشوار را خواهید داشت.

  «اگر بدون تعیین هدف پا در مسیر بگذراید، در طوفان های سخت هرگز موفق به پیدا کردن مسیر خود نمی شوید.»

  ۲- بودجه بندی کوتاه و بلند مدت

  هنگامی که موفق به کسب درآمد شدید، نوبت به پس انداز آن می رسد. ما نیز به خوبی می دانیم که این کار به سادگی امکان پذیر نیست؛ زندگی در جریان است و همواره سنگ بزرگی پیش پای شما قرار می گیرد. از هزینه های زندگی گرفته تا هزینه های مربوط به سلامتی، همه مانع از پس انداز شما می شوند.

  اما چاره چیست؟ بهانه ها را کنار بگذارید؛ با کنار گذاشتن بهانه ها قادر خواهید بود که در پس انداز خود سخت گیرانه تر رفتار کنید. آیا برای تازه کارها هم راهکاری وجود دارد؟

  مسلماً! ما توصیه می کنیم که تازه کاران از قانون ۵۰-۲۰-۳۰ استفاده کنند. بر اساس این قانون پیشنهاد می شود که ۵۰ درصد از درآمد خود را برای هزینه های ثابت مانند اجاره خانه کنار بگذارید. در ادامه ۲۰ درصد از درآمد خود را باید پس انداز کرده و ۳۰ درصد باقی مانده را صرف هزینه های روزمره زندگی کنید.

  اینجاست که چالش اصلی آغاز می شود؛ آیا می توانید در برابر وسوسه های خرج کردن پول مقاومت کنید؟

  ۳- برنامه ریزی برای کاهش بدهی ها

  بگذارید صادقانه نکته ای را برای شما بازگو کنیم:

  «بدهی بزرگ ترین سنگ در مسیر ثروت آفرینی است.» به همین خاطر است که حذف بدهی ها را باید در اولویت قرار دهید. بدهی خود را در موعد مقرر پرداخت کرده و هرگز خود را غرق در بدهی ها نکنید.

  البته ما به خوبی می دانیم که گاهی شرایط زندگی انسان ها مجبور به قرض کردن می کند؛ اگر چنین اتفاقی رخ داد، بدهی خود را در اسرع وقت پرداخت کنید و آن را پشت گوش نیندازید.

  پرداخت بدهی ها شما را از دغدغه و نگرانی های مربوط به آن خلاص می کند. بنابراین پیش هر گونه اقدامی به خوبی روی پرداخت بدهی های خود تمرکز کنید.

  ۴- آینده نگری و اهداف سرمایه گذاری؛ پیش نیازهای اساسی

  حتی اگر هزاران کلمه را در کنار هم بچینیم و به شما بگوییم سرمایه گذاری در آینده شما تا چه حد حائز اهمیت است، باز هم حق مطلب را ادا نکرده ایم. پس انداز برای بازنشستگی آینده ای متفاوت را برای شما رقم خواهد زد.

  البته بهترین روش نیز برای پس انداز، سرمایه گذاری است. راهکارهای مختلفی برای سرمایه گذاری پیش روی شما قرار دارد؛ از بازار طلا و املاک و مستغلات گرفته تا سرمایه گذاری در بورس همه از جمله گزینه هایی است که پیش روی شما قرار دارد.

  بنابراین این نکته حیاتی را در نظر داشته باشید و هرگز از آن غافل نشوید.

  آموزش گام به گام ثروت آفرینی؛ شیوه ای متفاوت تر از همیشه

  حال که به خوبی با پیش نیازهای افزایش ثروت آشنا شدیم، نوبت آن است که حرکت در این مسیر را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم. اما قبل از هر چیز این نکته را به یاد داشته باشید که افزایش ثروت به معنای میلیاردر شدن نیست؛ این کار به معنای آن است که شما به آزادی مالی دست پیدا کنید.

  ثروت زیاد به هیچ عنوان تضمین کننده خوشبختی شما نخواهد بود، اما بی شک در رفاه و آزادی شما نقش مهمی را ایفا می کند. چگونه باید ثروت خود را افزایش دهیم؟ به یاد داشته باشید که هیچ فرمول خاصی برای این کار وجود ندارد و این کار از فردی به فردی دیگر متفاوت است. با این حال اصول اساسی وجود دارد که شما را به این هدف نزدیک تر خواهد کرد.

  ۱- دست و پا کردن بودجه

  برای شروع باید درک کنید که پول خود را صرف چه مواردی می کنید. با این کار متوجه می شوید که کجا امکان پس انداز پول خود را خواهید داشت. دست و پا کردن بودجه اگرچه ترسناک به نظر می رسد، اما این کار تنها مستلزم آگاهی از دو مورد ساده است: درآمد و هزینه های شما.

  هزینه های ثابت و متغیر خود را پیدا کرده و استفاده از قانون ۵۰-۲۰-۳۰ را در اولویت قرار دهید. با این کار بودجه مورد نیاز برای سرمایه گذاری را به دست می آورید.

  ۲- بودجه ای برای موقعیت های اضطراری

  زندگی سرشار از اتفاقات غافل گیر کننده است. شخصی مریض شده و شخصی دیگر شغل خود را از دست می دهید یا حتی ممکن است که سیل بیاید و زندگی شما را ببرد! به همین خاطر همواره توصیه می کنیم که بودجه ای برای مواقع اورژانسی در نظر داشته باشید.

  هزینه های ۳ تا ۶ ماه زندگی خود را پس انداز کنید و در حسابی قرار دهید که هرگز به آن دست نخواهید برد. بدین ترتیب در صورت بروز چنین اتفاقاتی دچار تشویش و نگرانی نمی شوید.

  ۳- سرمایه گذاری درآمد؛ کلید حل معمای ثروت آفرینی

  این توصیه را جدی بگیرید:

  تا جایی که امکان دارد، درآمد خود را از طرق مختلف سرمایه گذاری کنید!

  فرقی نمی کند که سرمایه گذاری بلندمدت را انتخاب می کنید یا سرمایه گذاری های کوتاه مدت. به هر اندازه که پول خود را سرمایه گذاری کنید، تجربه و سود بیشتری به دست خواهید آورد.

  البته هر نوع سرمایه گذاری نیاز به تعیین استراتژی دارد؛ به تعداد انسان های روی زمین راهکار برای سرمایه گذاری وجود دارد. راهکار متناسب و سودآور خود را انتخاب کنید و بدین ترتیب آینده ای متفاوت را برای خود رقم بزنید.

  ۴- کاهش هزینه ها تا حد امکان

  کاهش هزینه های زندگی تاثیر بسزایی در پس انداز شما خواهد داشت. همه ما علاقه مند به زندگی در محله های ایده آل و سوار شدن بر اتومبیل های لاکچری هستیم. اما به دست آوردن هر یک از آن ها نیاز به زمان دارد.

  برای کاهش هزینه ها از اقدامات ساده شروع کنید؛ به عنوان مثال عادت سفارش دادن غذا از بیرون را کنار بگذارید و به جای آن شروع به آشپزی کنید. سبک زندگی خود را تغییر دهید و شروع به پس انداز و سرمایه گذاری کنید. شک نداشته باشید که با این کار به هر آنچه بدان علاقه دارید، در آینده ای نه چندان دور دست پیدا خواهید کرد.

  ۵- اکتفا نکردن به حقوق و درآمد خود

  اکتفا کردن به حقوق ثابت، شما را حتی یک قدم به رویای ثروت آفرینی نزدیک نمی کند. به همین خاطر باید به دنبال درآمد بیشتر باشید. نخستین راه نیز آن است که در رابطه با حقوق خود با کارفرما مذاکره کنید.

  اما پیش از اقدام به این کار در رابطه با حقوق افرادی که در جایگاه شما کار می کنند، تحقیق کنید و سپس شروع به مذاکره کنید. اگر از دستمزدی که دریافت می کنید ناراضی هستید، شاید نوبت به آن رسیده که به دنبال شغل دیگری باشید. تغییر دادن شغل در اغلب مواقع منجر به افزایش درآمد شما خواهد شد.

  با توجه به این گام های ساده موفق به پس انداز سرمایه مورد نظر خود خواهید شد. اما در صورت تامین بودجه مورد نیاز خود، آن را کجا باید سرمایه گذاری کرد؟

  ۶- رازهای ناگفته سرمایه گذاری

  هنگامی که به سطح درآمدی مناسب دست پیدا کردید یا موفق به پس انداز کردن بودجه کافی شدید، نوبت آن است که شیوه سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید. به نظر شما نگهداری سرمایه خود در حساب بانکی کاری عاقلانه و محافظه کارانه به نظر می آید؟

  اگر اینطور فکر می کنید، کاملاً در اشتباه هستید! ثروت آفرینی نیاز به ریسک دارید؛ اگر علاقه ای به ریسک کردن ندارید، رویای ثروتمند شدن را فراموش کنید. البته این نکته مهم را به یاد داشته باشید:

  «ریسک کردن در سرمایه گذاری نیاز به استراتژی، دانش و تجربه کافی دارد.»

  درک پیش نیازهای سرمایه گذاری

  ریسک کردن نیاز به پیش نیازهایی دارد:

  • درک هدف از ریسک
  • ارزیابی همه جانبه موقعیت

  برخورداری از روحیه ریسک پذیری به تنهایی کافی نیست. شما باید با احتیاط و در نظر گرفتن همه جوانب پا در این مسیر بگذارید. این جوانب شامل مواردی همچون درآمد، افق زمانی سرمایه گذاری، ملاحظات مالیاتی، جریان نقدینگی و سایر فاکتورهای مهم است.

  شیوه تخصیص بودجه در سرمایه گذاری

  سرمایه گذاران بزرگ دنیا همواره توصیه می کنند که بودجه خود را در چند بخش مختلف سرمایه گذاری کنید. البته اگر تجربه کافی در حوزه سرمایه گذاری ندارید، بهتر است از کمک های یک مشاور مالی حرفه ای بهره مند شوید.

  سرمایه گذاری باید بر اساس سیاست های به خصوصی صورت گیرد؛ بهتر است که شیوه دریافت سود سرمایه گذاری خود را از پیش تعیین کنید. به دنبال پول نقد هستید یا برخورداری از سهام را ترجیح می دهید؟

  همه چیز به دیدگاه شما در رابطه با مسائل بستگی دارد. سرمایه گذاری مقوله ای پیچیده و در عین حال جذاب است که درک آن نیاز به دانش و تجربه کافی دارد.

  با این شیوه های سرمایه گذاری ثروتمند شوید!

  حتماً تاکنون متوجه دشواری ثروت آفرینی شده اید. تادر تریزر از جمله بزرگ ترین سرمایه گذاران جهان بیان می کند:

  «ثروتمندان افسانه ای روی دو موضوع مهم تمرکز دارند: پس انداز پول و شیوه های کسب درآمد بیشتر.»

  این فرد در ادامه بیان می کند پس انداز درواقع فاصله میان هزینه ها و درآمد شماست. هرچه این فاصله بیشتر باشد، امکان جمع آوری بودجه بیشتری خواهید داشت. حتماً شما هم در رابطه با روش های افزایش ثروت بدون هیچ گونه سرمایه شنیده اید؛ بگذارید واقعیت را به شما بگوییم: همچنین موردی واقعیت ندارد!

  واقعیت این است که بدون داشتن سرمایه، افزایش آن امکان پذیر نیست! در ادامه راهکارهایی را پیش روی شما قرار می دهیم که به کمک آنها به رویای دیرینه خود دست پیدا خواهید کرد.

  ۱- راه اندازی کسب و کار خود

  چه کسی داشتن کارفرما یا رئیس را دوست دارد؟ راه انداختن کسب و کار خود از جمله لذت بخش ترین روش های ثروت آفرینی به شمار می آید. اگرچه قرارگیری در دنیای پردغدغه و چالش کارفرمایی وهم آور به نظر می رسد، اما اگر در این راه هدف مشخصی داشته باشید، ادامه مسیر ساده تر می شود.

  با جهانی شدن اینترنت، این بستر فرصتی ایده آل برای افرادی فراهم کرده است که به دنبال راه انداختن تجارت خود هستند. تنها با آگاهی از نیازهای دنیای امروز این امکان را دارید که کسب و کار خود را راه بیندازید و از این طریق کسب درآمد کنید.

  اما پیش از اقدام به این سوالات جواب دهید؛ آیا برای کارآفرینی خلق شده اید؟ تحمل فشارهای روانی حاصل از قبول مسئولیت های آن را دارید؟ اگر این توانایی ها را در وجود خود نمی بینید، بهتر است که رویای ثروتمند شدن از طریق کارآفرینی را فراموش کنید!

  ۲- سرمایه گذاری در مسکن

  اگر قصد دارید ثروت خود را مانند گلوله برفی که در سرازیری قرار دارد، افزایش دهید، بازار ملک گزینه منحصر به فردی برای شما خواهد بود. منظور از سرمایه گذاری در این حوزه آن نیست که خانه ای بزرگ تر برای خود خریداری کنید، بلکه باید به دنبال خرید خانه با هدف اجاره دادن آن باشید.

  این نوع سرمایه گذاری ایده آل به نظر می رسد، اما به چه دلیل؟

  سپردن سرمایه به بازار املاک نیازی به پرداخت هیچ گونه مالیاتی ندارد. البته این تنها مزیت این نوع سرمایه گذاری نیست؛ ریسک قرار دادن ثروت خود در این بازار نسبت به گزینه های سرمایه گذاری دیگر بسیار کم است.

  این جمله را به یاد داشته باشید:

  «در معاملات املاک و مستغلات، سود از طریق فروش به دست نمی آید؛ بلکه این خرید املاک است که سود نهایی را در اختیار شما قرار خواهد داد.»

  به عبارت دیگر پرداخت بهای بیشتر برای خرید یک ملک به طور موثری بر ثروت آفرینی شما از طریق سرمایه گذاری در بازار تاثیر می گذارد. البته سرمایه گذاری در مسکن نیاز دانش، تجربه و قدرت بازاریابی نیز دارد.

  ۳- سرمایه گذاری در طلا

  تعداد زیادی اقتصاددانان جهان سرمایه گذاری در طلا را از جمله کم ریسک ترین نوع سرمایه گذاری می دانند. اما در این بازار چه باید کرد؟

  به منظور ثروت آفرینی از طریق سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه پیش از هر چیز نیازمند سرمایه مشخصی هستید. آشنایی با این بازار پرسود گام بعدی در کسب درآمد به شمار می آید. نکته جالبی که در رابطه با بازار طلا باید بدانید این است:

  “بازار طلا همواره رو به پیشرفت حرکت می کند؛ طلا در حقیقت پشتوانه ای نه تنها برای خانواده ها بلکه برای یک کشور به شمار می آید.”

  با این تفاسیر دو راهکار اساسی برای سرمایه گذاری پیش روی شما قرار دارد:

  • خرید طلا و سکه به صورت فیزیکی
  • سرمایه گذاری در بورس کالا

  اگرچه سرمایه گذاری در این بازار پرسود به نظر می رسد، اما نباید تجربه را در این حوزه دست کم گرفت. بازار معاملات طلا نیز بالا و پایین های خود را دارد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که با آگاهی کامل پا در این مسیر بگذارید.

  این روزها که شاهد افت و خیز بازار بورس و قیمت ارز هستیم، طلا راهکاری منطقی به نظر می رسد. با این حال این نکته مهم را به یاد داشته باشید:

  “در کشوری که بی ثباتی اقتصادی در آن رواج دارد، سرمایه گذاری در طلا بهترین راهکار به نظر می رسد.”

  البته انواع مختلفی از سرمای گذاری در این حوزه نیز وجود دارد: برخی از افراد به دنبال سرمایه گذاری های بلند مدت و برخی دیگر به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستند. تنها توصیه ما این است که پیش از هر گونه اقدامی ابتدا اهداف خود را مشخص کرده و با آگاهی به سمت هدف خود حرکت کنید.

  ۴- سرمایه گذاری در بورس

  سرمایه گذاری در بورس راهکار ثروت آفرینی است که این روزها بیش از هر زمان دیگری به گوشمان می رسد. بورس بازار پرتب وتابی که چه افراد حرفه ای و چه افراد مبتدی از آن کسب درآمد می کنند. با این حال اگر بخواهیم واقع بین باشیم، روی دیگری از سکه نیز وجود دارد.

  بنجامین گراهام از جمله ثروتمندترین سرمایه گذاران جهان در بورس یک توصیه حیرت انگیز دارد:

  “هنگامی که مردم و کارشناسان در رابطه با بورس بدبین هستند، فرصت خوبی است که اقدام به خرید سهام کنید. با این حال روی عکس این ماجرا نیز صادق است؛ زمانی که مردم و کارشناسان نسبت به بازار بورس خوشبین هستند، سهام خود را بفروشید.”

  گراهام به این نکته اشاره دارد که در دوره بدبینی مردم، سهام را به قیمت پایین از آنها بخرید و در دوره خوشبینی به آنان بفروشید. البته استراتژی های بیشماری در بازار بورس در جریان است. این بازار نه آنچنان ساده است که امکان کسب درآمد بدون هیچ زحمتی را داشته باشید و آنچنان پیچیده و غیرقابل پیش بینی است که نتوان از آن کسب درآمد کرد.

  برای قدم گذاشتن در این مسیر باید دانش کافی را به دست آورید؛ در غیراین صورت تمام سرمایه خود را به چوب حراج خواهید گذاشت! سرمایه گذاری در بورس زمانی ایده آل است که به اهداف بلند مدت خود فکر کنید و با صبر منتظر ثمره دادن تحلیل های خود باشید.

  ۵- سرمایه گذاری در تحصیلات

  اگرچه تحصیلات و مدرک تحصیلی همچون گذشته مهم و حائز اهمیت به نظر نمی رسد، با این حال گزینه مطلوبی برای افزایش ثروت به نظر می رسد. اما چگونه این کار امکان پذیر است؟

  اجازه دهید این موضوع را با مثالی در رابطه با خودم بیشتر توضیح دهم؛ هنگامی که من موفق به اخذ مدرک MBA شدم، بسیاری از افراد از من می پرسیدند: تبریک! اما آیا با این مدرک درآمد تو افزایش پیدا می کند؟ درست است؛ این مدرک به هیچ عنوان فایده مالی لحظه ای برای من نداشت.

  اما با گذشت زمان چندین فرصت ایده آل به من پیشنهاد شد که حتی انتخاب از میان آنها برای من دشوار بود. واقعیت این است که تحصیلات به هیچ عنوان ثروت شما را زیاد نمی کند، اما در صورتی که به متخصص در حوزه تحصیلی خود تبدیل شوید، حتی ثروتمندترین افراد دنیا به منظور دستیابی به اهداف خود و استفاده از دانش شما به سراغتان خواهند آمد.

  ۶- ایجاد چندین جریان درآمدی

  گرانت کاردونه، میلیونر خود ساخته بیان می کند:

  «بدون برخورداری از جریان های درآمدی چندگانه حتی خواب ثروتمند شدن را هم نخواهید دید.»

  اکتفا کردن به حقوقی که ماهانه از کارفرما دریافت می کنید، به هیچ عنوان به شما در ثروت آفرینی کمک نخواهد کرد. اما چگونه باید جریان درآمدی ایجاد کنیم؟ از دانش، مهارت ها و استعدادهای خود نهایت بهره را ببرید. اگر دستی در هنر دارید، نقاشی ها، موسیقی و کارهای دستی خود را در بستر اینترنت به اشتراک بگذارید. بی شک افرادی پیدا می شوند که هنر شما را بپسندند.

  البته راهکارهای متنوع دیگری نیز وجود دارند؛ به عنوان مثال با افزایش تعداد دنبال کننده های اینستاگرام خود امکان قبول تبلیغ ها را خواهید داشت و با این کار جریان درآمدی برای خود ایجاد می کنید.

  چنانچه علاقه ای به استفاده از شبکه های اجتماعی ندارید، تنها کافی است که مغازه ای را اجاره کرده و فروشنده ای خبره برای فروش انتخاب کنید. با برخورداری از جریان های درآمدی متعدد این امکان را دارید که بودجه مورد نظر خود را تامین و آن را به شیوه های گوناگون سرمایه گذاری کنید.

  ۷- سرمایه گذاری سود به دست آمده

  هنگامی که دانش مالی شما ارتقا پیدا می کند، سرمایه گذاری چندان کار دشواری نخواهد بود. از طرفی سرمایه گذاری در حوزه های مختلف سود لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد. اگر به دنبال تحقق رویای افزایش ثروت هستید، نباید دست از سرمایه گذاری های جدید بردارید.

  این امر به معنای طمع نیست، اما پول راکد هیچگاه شما را به اهدافتان نمی رساند. از ایده های جدید و ناب استقبال کنید و همواره به دنبال راهی برای افزایش سرمایه خود باشید. اگر سهامدار یک شرکت هستید، به دنبال افزایش ثروت خود از طریق خرید سهام بیشتر باشید.

  «یک ثروتمند هیچ فرصتی را برای کسب سود بیشتر از دست نمی دهد.»

  ۸- سرمایه گذاری در زمان

  به دنبال بهترین استراتژی برای ثروت آفرینی می گردید؟ توصیه ما این است که وقت خود را هوشمندانه بگذرانید. تعداد افرادی که زمان خود را برای فعالیت بیهوده و پوچ تلف می کنند، حیرت انگیز است! وقت خود را صرف یادگیری، مطالعه و گذراندن زمان با افراد مناسب کنید.

  کلیشه ای که می گوید «زمان طلاست» چه بپذیرید یا خیر، حقیقت دارد. برای درک بهتر این موضوع تنها کافی است تصور کنید اگر مردم به جای اینکه زمان خود را صرف تماشای تلویزیون کنند، به مطالعه توصیه های مالی بپردازند چه تحول شگرفی در جهان رخ می دهد!

  سام هاف بیان می کند:

  «زمان به طور عادلانه ای در میان انسان ها تقسیم بندی شده است؛ همه ما در طول روز ۲۴ ساعت زمان داریم. اما اینکه چگونه از زمانی که در اختیار داریم استفاده کنیم، کاملاً بستگی به خود ما دارد.»

  ثروت آفرینی از دید بزرگان جهان

  حتما بارها به ثروتنمد شدن خود فکر کرده اید و خود را جای بزرگانی چون جف بزوس یا مارک زاکنبرگ گذاشته اید. تفاوت شما با این افراد در چیست؟ چرا این افراد به آنچه همواره خواهان آن بوده اند، دست پیدا کرده اند؟

  همانطور که پیش تر بدان اشاره کردیم، همه چیز به ذهن شما بازمی گردد. آگاهی، سخت کوشی، اشتیاق و فداکاری فاکتورهایی هستند که دیر یا زود شما را به اهدافتان می رسانند. اگر هنوز اشتیاق کافی برای ثروتمند شدن را ندارید، نگاهی به سخن بزرگان در این خصوص داشته باشید:

  تی. هارو اکر: «محاسبات ثروت آفرینی ساده است: درآمد شما تنها به اندازه توانایی های شما رشد خواهد کرد»

  جیم ران: «تحصیلات ساده به امرار معاش شما کمک می کند؛ در حالی که ثروت حقیقی را تنها خودآموزی به شما خواهد بخشید»

  رابرت کیوساکی: «آیا می دانید تفاوت فرد ثروتمند و فقیر در چیست؟ نحوه استفاده از زمانی که در اختیار دارند»

  فرانک کلارک: «آگاهی و درآمدزایی رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند: هر چه بیشتر بدانید، ثروت بیشتری نیز به دست خواهید آورد. »

  بنجامین فرانکلین: «سرمایه گذاری در دانش، بیشترین سود را برای شما به همراه خواهد داشت»

  ویرجیل: «آینده برای افرادی است که لیاقت به دست آوردن آن را داشته باشند»

  زیگ زیگلار: «افراد ثروتمند تلویزیون های کوچک و کتابخانه های بزرگ دارند و افراد فقیر تلویزیون های بزرگ و کتابخانه های کوچک دارند!»

  رابرت کولیر: «همه ثروتمندان ساخته ذهن خلاق خود هستند: ثروت در ایده های ناب است و نه در سرمایه کافی»

  جان جاکوب استور: «ثروتمند شدن تنها حاصل عادت های خاص است»

  اگر نگاهی دقیق تر به این نقل قول ها داشته باشید، حتما به خوبی درک می کنید که همه چیز به شما و ذهن خلاق شما بستگی دارد. باور و ایمان شماست که آینده شما را تغییر می دهد.

  ثروت آفرینی؛ مسیری که مبارزان حقیقی می طلبد!

  رویای غوطه ور شدن در پول، رویایی است که از کودکی در ذهن خود پرورده ایم. با این تعداد کمتری از ما موفق به دستیابی به این هدف می شوند. ما صحبت های ثروتمندان جهان را گرد هم آوردیم و سعی در ارائه مطلبی کاربردی داشتیم.

  همانطور که بدان اشاره شد، ثروتمند شدن اتفاقی است که در ذهن ما رخ می دهد. اگر ذهن به آنچه می خواهد ایمان داشته باشد، عاداتی را خواسته یا ناخواسته در زندگی شما به وجود خواهد آورد؛ عاداتی که زندگی شما را دگرگون می کنند.

  تنها کافی است که هوش مالی خوبی داشته باشید و سرمایه خود را در جای درستی قرار دهید. با رعایت این نکات ساده و در عین حال دشوار ثروتمند شدن از شما دور نخواهد بود.

  منتظر چه معجزه ای هستید؟ بهانه ها را کنار بگذارید و از همین لحظه آینده خود را برای همیشه تغییر دهید.